چهارشنبه 29 شهریور 1396

روحانی به مقامات ژاپن، بلغارستان، پاکستان، نروژ و بلژیک چه گفت؟

حسن روحانی صبح امروز در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با نخست وزیر ژاپن، رئیس جمهور بلغارستان، نخست وزیر پاکستان، نخست وزیر نروژ و بلژیک دیدار و گفتگو کرد.

روحانی:تاسف‌بار است‎‌برجام توسط نااهلان سیاست ازبین برود

دولت - رئیس جمهور گفت: حقوق بشر و حقوق شهروندی، در کنار اسلامخواهی و عدالت جویی، از مهم ترین خواسته های مردم ایران در طول بیش از یکصد و پنجاه سال گذشته و به ویژه در انقلاب اسلامی سال 1357 بوده است.

عضو فراکسیون امید: اصلاح‌طلب بدلی نداریم/ نمی‌شود یک جا سبد گذاشت و جای دیگری سینه زد

مجلس - عضو شورای مرکزی فراکسیون امید گفت: نظام باید احزاب را به رسمیت بشناسد و تا زمانی که حزب نداشته باشیم شاهد بروز چنین مشکلاتی هستیم.

 • جهانگیری به ترامپ: نقض برجام مایهٔ شرمساری است

  دولت - معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه اظهارات رییس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد ایران متناقض و غیرمنطقی و ناشی از آشفتگی در ذهن، استراتژی و سیاست است،‌ گفت: سخنان ترامپ، در حد سخنرانی یک رئیس دولت نبود، بیانیه ای علیه آزادی و دموکراسی و برای ترویج افراطی گری و خشونت بود.

 • کمالی: ایده عدم ائتلاف اصلاح‌طلبان و اعتدالیون در انتخابات۹۸ باید جمعی تصمیم‌گیری شود

  احزاب و شخصیت‌ها - رئیس کمیته سیاسی شورای هماهنگی اصلاح طلبان می گوید هنوز تصمیمی برای ائتلاف یا عدم ائتلاف با سایر جناح ها اتخاذ نشده است.

 • مقایسه دیدارهای احمدی‌نژاد و روحانی در سازمان ملل

  دولت - تعداد و سطح دیدارهای رئیس‌جمهور یک کشور در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل به لحاظ دیپلماتیک حائز اهمیت است چراکه میزان موفقیت آن دولت در تعمیق و گسترش روابط دیپلماتیک را نشان می‌دهد. مقایسه این دیدارها در دو دولت دهم و یازدهم تفاوتی معنادار در این زمینه را نشان می‌دهد.

 • سروری: سن تصمیم‌گیران در جریانات سیاسی بالا رفته است

  احزاب و شخصیت‌ها - دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، گفت: جوانگرایی بدون شایسته‌سالاری و بر مبنای رانت‌بازی، آقازادگی و ژن خوب موجب عدم تقسیم فرصت‌های برابر اجتماعی می‌شود، در نتیجه وضعیت بدتر از وضعیت فعلی خواهد شد.

 • روحانی تاکنون از تریبون سازمان ملل چه گفته است؟

  دولت - حسن روحانی در دولت یازدهم چهار مرتبه برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرد؛ محور صحبت‌های او تأکید بر روش‌های دیپلماتیک برای حل بحران‌های بین المللی با الگوگیری از تجربه ایران و اجماع جهانی در مبارزه با خشونت، افراطی‌گری و تروریسم بود.

 • عطریانفر: پایان ائتلاف اصلاحات-اعتدال نظر شخصی عارف است

  احزاب و شخصیت‌ها - عضو حزب کارگزاران سازندگی سخن عارف درباره ائتلاف سال 98 مجلس را اظهار نظر شخصی می داند.

 • روایت بطحایی از تذکر به نهادهای تحت امر رهبری

  احزاب و شخصیت‌ها - شاید کسی باورش نشود که فارغ‌التحصیل رشته فلسفه دانشگاه تهران در سال ۴۷ که دانشجوی ممتاز منتخب سیستم سلطنتی پهلوی بود، امروز با پیشوند «آیت‎الله» معرفی شود!

 • حسینی: «دولتِ سایه» جلیلی به نمایندگی از اصولگرایان نیست

  احزاب و شخصیت‌ها - عضو شورای مرکزی جمنا می گوید: در جلسات هیئت رئیسه و شورای مرکزی جبهه مردمی بحثی در باره دولت سایه مطرح نشده است.

 • استمرار سیاست حمایت جریان اصلاحات از دولت روحانی

  احزاب و شخصیت‌ها - یک فعال سیاسی اصلاح طلب می گوید میزان حمایت یا نقد جریان اصلاح طلب به دولت به عملکرد آن بستگی دارد.

 • با وزرای کابینهٔ سایه جلیلی آشنا شوید 40 نظر

  احزاب و شخصیت‌ها - با کنار رفتن احمدی‌نژاد او نیز مجبور شد تن به کوچ اجباری دهد اما از همان زمان عزمش را برای برداشتن گامی بلندتر جزم کرد؛ برای همین سال 92 نام سعید جلیلی در میان شش کاندیدای ریاست جمهوری به چشم خورد؛ اما بخت با او یار نبود و ریاست جمهوری حسن روحانی او را یک گام به عقب نشاند.

 • دردسرهای ساکنان صندلی «۸۵» و «۱۶۹» مجلس

  مجلس - هرچند حواشی در مجلس به ویژه در روزهای شلوغ آن کم نیست اما معمولا چند صندلی بیشتر در کانون توجهات قرار می‌گیرد، مثلا در مجلس نهم صندلی محمدرضا باهنر و ابوترابی فرد بیشتر مورد توجه بود و در مجلس دهم این توجهات به سمت صندلی مسعود پزشکیان و علی مطهری به عنوان نواب رئیس معطوف شده است.

 • نواب:دخالت‌روحانیت‌درانتخابات‌راقبول ندارم/ نفوذمان کم‌نشده

  احزاب و شخصیت‌ها - نواب، عضو سابق جامعه روحانیت مبارز می‌گوید: زنده و مرده روحانیت خود را وقف مبارزه با افراطی‌گری، خرافه‌گرایی و مداح‌بازی کرده است. طبق آمار این قشر جوانان که در جلسات این‌گونه مداحان شرکت می‌کنند، تقریبا با کمال معذرت شانس مدیریتی در آینده ندارند.

آخرین مطالب
x