دوشنبه 20 آذر 1396

لاریجانی: آمریکا فیگور لغو برجام را گرفته اما کار آسانی نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با رسانه روسی، به موضوعاتی چون مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با تروریست، گسترش روابط اقتصادی بین ایران و روسیه و همچنین مبارزه با تروریست آمریکایی در خاورمیانه اشاره کرد.

مصباحی‌مقدم: سکوت اصولگراها در قبال احمدی‌نژاد جای هیچ ایرادی ندارد/جامعه روحانیت دنبال سروری نیست

احزاب و شخصیت‌ها - غلامرضا مصباحی‌مقدم درباره موضع جامعه روحانیت‌مبارز در قبال رفتارهای اخیر احمدی‌نژادی‌ها گفت: ما این رفتارها را قابل اهمیت تلقی نمی‌کنیم. می‌خواهند خودشان را مطرح کنند و اگر رسانه‌ها به آنها بها دهند به هدف خود می‌رسند.

دردسر همیشگی با ردیف‌های خاص در بودجه/ جای خالی نظارت

مجلس - وقتی حسن روحانی از حذف ردیف های بودجه می گوید منظورش بودجه کدام نهاد است که بی حساب کتاب بوده و نظارتی هم روی آن صورت نگرفته است؟

 • رهبرانقلاب به علیرضاکریمی: برای هدف‌بزرگ از حق‌خود گذشتید

  رهبری - علیرضا کریمی کشتی‌گیر سرافراز کشورمان ساعتی پیش با رهبر انقلاب دیدار و گفتگو کرد. حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار از این کشتی گیر که اخیرا از مواجهه با نماینده‌ رژیم صهیونیستی در مسابقات جهانی امنتاع کرده بود، قدردانی کردند.

 • فیلم | روایتی از اولین آزمایش موشکی ایران توسط شهید چمران

  فیلم - مهدی چمران از میان دیوارهای پر از عکس در ساختمان بنیاد شهید چمران که همه یادی از چریک سال‌های جنگ را زنده می کرد یک تصویر را انتخاب کرد و از حال و هوای آن روزها گفت. عکسی که به گفته او اولین آزمایش موشکی ایران توسط شهید چمران در اهواز بود؛ آن هم زمانی که با کمترین امکانات روبه رو بودند و حتی برای نان باید از تهران با خود بار نان تافتون می آوردند. خیلی ها در این قاب های روی دیوار تنها اسمشان مانده بود و همان سال‌ها رخت شهادت را بر تن کرده بودند.

 • لاریجانی: کشورهای‌مسلمان روابط‌سیاسی‌ با آمریکا را تعلیق‌کنند

  مجلس - رئیس مجلس در نطق امروز خود از فضاحت آمریکا و کشورهای عربی منطقه در همراهی با تصمیم رژیم صهیونیستی سخن گفت و افزود: اگر کشورهای عربی حساب خود را جدا نکنند از حیثیت خود چیزی نخواهند گذاشت و کشورهای مسلمان را در مقابل خود خواهند دید.

 • هاشمی: شورای‌نگهبان سنت‌گراست/ کلاف پیچیده «رجل‌ سیاسی»

  احزاب و شخصیت‌ها - سیدمحمد هاشمی پدر حقوق اساسی ایران در خصوص مفهوم رجل سیاسی معتقد است: وقتی در مذاکرات مجلس خبرگان قانون اساسی شرط مرد بودن رأی نیاورده، معلوم است که لفظ رجال متمایز از مرد بوده و همان معنای شخصیت سیاسی را در بر دارد.

 • باهنر: مطالبه احمدی‌نژادی‌ها این است که بیایید ما را بگیرید/ تصمیم‌گیری‌ها در جمنا مهندسی شده بود

  احزاب و شخصیت‌ها - رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: با توجه به حضور معاونان اقتصادی و دستیاران و مشاوران رئیس جمهور اختیارات آقای جهانگیری عملا کم شده و این موضوع تحلیل برانگیز است.

 • محبیان: نهاد قدرت به نیت اصلاح‌طلبان مشکوک است

  احزاب و شخصیت‌ها - امیر محبیان گفت: اصلاح‌طلبان گمان دارند که از اصولگرایان می‌توانند به عنوان صندوق پستی برای ارسال پیام به نهادهای قدرت استفاده کنند.

 • عارف: رابطه اصلاح‎طلبان با رهبری همیشه خوب است

  مجلس - محمدرضا عارف با بیان اینکه همیشه رابطه اصلاح‎طلبان با رهبری خوب بوده و هست گفت: رابطه ما با همه ارکان نظام خوب است. به قم هم می‎رویم و با مراجع دیدارهایی داریم اما آنها را عموما رسانه‎ای نمی کنیم. قطعا رایزنی و مشورت با بزرگان و ارکان نظام برای ما بسیار مفید و کارساز است و ما را در پیمودن راه و انجام وظایف ملی کمک می‎کند.

 • بازمانده پایداری‌ها تا کی سکوت خواهند کرد؟ 37 نظر

  احزاب و شخصیت‌ها - حامیان سرسخت‌ محمود احمدی‌نژاد که حالا به جرات می‌توان گفت در جبهه پایداری گرد آمده‌اند با شکسته شدن سکوت لیدر این جریان، معلوم نیست تا چه زمانی بتوانند اقدامات دولتمردان نهم و دهم را ندیده و نشنیده بگیرند.

 • واعظی: حمایت دیگر قوا، نیروهای مسلح و سپاه را می‎طلبیم

  دولت - مسئول دفتر رئیس‌جمهور گفت: تلاش برای اشتغال، تولید و معیشت مردم، کاری نیست که فقط یک وزیر یا دولت به تنهایی بتواند انجام دهد. ما نیازمند حمایت مجلس، قوه قضائیه، نیروهای مسلح سپاه، ارتش و بسیج هستیم.

 • واکنش مقامات ایران به انتقال پایتخت اسرائیل به شهر قدس

  احزاب و شخصیت‌ها - در پی تصمیم نتانیاهو مبنی بر تغییر پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی از تل‌آویو به شهر قدس و تایید آن از سوی ترامپ، مقامات و مسوولان جمهوری اسلامی ایران نسبت به این تصمیم واکنش نشان دادند.

 • امیر حاتمی: به سوریه برای بازسازی کمک می‎کنیم

  دولت - وزیر دفاع، بازسازی سوریه را ادامه راه مبارزه با تروریسم خواند و گفت: به صنعت دفاعی و ارتش سوریه برای بازسازی کمک می‎کنیم.

 • مذاکره اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان؛مسیر یکطرفه یا دو سویه

  احزاب و شخصیت‌ها - جناح چپ برای سال ۹۸ به دنبال یک راهکار است تا بتواند هم حضورش پررنگ‌تر شود و هم دیگر نیازی به ائتلاف نداشته باشد؛ برای این کار یک نظریه دارد و آن هم چانه‌زنی با نهادها، اشخاص و ارگان‌هایی است که می‎توانند دایره تنگ حضور اصلاح‎طلبان را گسترده کنند. یکی از مهمترین و شاید اولین گام‌هایشان رایزنی با شورای نگهبان است تا بتوانند سایه ردصلاحیت‎ها را از سر اصلاحات بردارند.

آخرین مطالب
x