شنبه 27 آبان 1396

پولی که با معامله ۲پیتزا جهانی شد

اولین خرید ثبت شده با بیت ‌کوین در ماه می ۲۰۱۰ رخ داد، زمانی که یک کاربر بابت دو پیتزا ۱۰ هزار بیت ‌کوین به کاربری دیگرپرداخت،از آن روز تاکنون،بیت کوین این پول دیجیتالی روز به روز محبوب تر می شود.

بزرگترین پول‌پاشی قرن با اقتصاد ایران چه کرد؟

اقتصاد سیاسی - حجم یارانه نقدی پرداخت شده از ابتدای اجرای طرح هدفمندی یارانه ها تا کنون بیش از یک و نیم برابر اعتبارات عمرانی پرداختی در این دوره زمانی است.

قبادی: با ارز درمانی صادرات رونق پیدا نمی‌کند

بازرگانی - مدیرعامل اسبق شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران معتقد است که «ثبات نرخ ارز به نفع تولید و صادرات است.»

 • نقشه اوپکی‌ها درست بود

  انرژی - نزدیک به یکسال از توافق اوپکی‌ها و غیر اوپکی‌ها برای اجرای طرح کاهش تولید نفت می گذارد؛اگرچه برخی تحلیلگران معتقدند که اثر این توافق در مقاطعی زودگذر بوده و قیمت نفت تحت تحولات سیاسی بالا رفته، اما گمانه زنی هایی برای تمدید این توافق آغاز شده است.

 • هرکاسه حلیم و شله زرد نذری چقدر هزینه دارد؟

  بازرگانی - با یک حساب سرانگشتی، اگر نیمی از هیأت های رسمی تهران، 6 هزار هیأت، تنها برای یک شب صد پرس قیمه نذری توزیع کنند، هزینه آن به ۳ میلیارد و ۶۰۰ هزار تومان می رسد.

 • مسکن مهر یا تابو‌ت‌های آماده؟ 56 نظر

  مسکن - با تخریب پروژه مسکن مهر سرپل ذهاب در حادثه زلزله روز دوشنبه،نگرانی ها درباره سرنوشت پروژه های مسکن مهر در سراسر کشور افزایش یافته است؛کارشناسان پیشنهاد می کنند که این ساختمانها باید قبل از هر اتفاقی مورد بازبینی مجدد قرار بگیرند.

 • داستان ۱۱۲۸ کانتینر در بندر شهیدرجایی / کالای قاچاقی که وجود خارجی ندارد

  بازرگانی - دو روز پیش در حالی از کشف 1128 کانتینر کالای قاچاق در بندر شهید رجایی خبر داده شد که پیگیری های خبرنگار خبرآنلاین حکایت از این دارد که اصلا چنین کالای قاچاقی وجود خارجی ندارد .

 • دلار ۲۲تومان ارزان شد/نوسانات اندک بازار سکه

  بازار مالی - امروز سکه تمام بهار آزادی با کاهش ۲ هزار تومان به قیمت یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان رسید.

 • ۶ مانع توسعه لجستیک در بخش حمل‌ونقل ایران

  صنعت - ایران دارای مزیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی در زمینه لجستیک است که شاید کمتر کشوری در جهان بتوان یافت که دارای چنین مزیت‌هایی به‌صورت یک‌جا باشد، اما درخصوص عملکرد لجستیکی، وضعیت ایران بسیار ضعیفتر از کشورهایی است که فاقد این‌گونه مزایای لجستیکی هستند.

 • چین؛ موتور محرک رشد جهانی

  جهان - شرکت خدمات مالی آمریکایی گفته است چین برای اقتصاد جهانی مثبت است و موجب افزایش رشد می شود.

 • قیمت نفت تا کجا بالا می‌رود؟

  انرژی - اگرچه با تحولات اخیر خاورمیانه و بالا گرفتن اختلاف بین ایران و عربستان قیمت نفت با نوسان هایی روبرو شد،اما صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده که قیمت نفت در سال آینده میلادی حداکثر۶۰ دلار خواهد بود.

 • سرانجام کمر قیمت دلار شکست/ نزول قیمت سکه در بازار 43 نظر

  بازرگانی - قیمت طلا و دلار امروز در بازار تهران کاهش یافت.

 • ایران از چند کشور جهان کالا می‌خرد؟

  بازرگانی - بررسی ها نشان می دهد، ایران از 120 کشور جهان نسبت به خرید کالا برای تامین مایحتاج خود اقدام می کند.

 • کاربران نظر دادند؛ برای ارتقای ایمنی قانون را رعایت کنید

  مسکن - ساده ترین پاسخ به سئوالی در خصوص راهکارهای افزایش امنیت در مسکن مهر این بود:« مسئولان ومجریان مربوطه را مجبور به سکونت در آنها کنند.»

 • زلزله ویران‌کننده؛ به نفع اقتصاد یا ضرر؟

  اقتصاد کلان - کارشناسان براین باورند، در کشورهای توسعه یافته و شهرهای پرجمعیت پس از بحران های طبیعی، سرمایه گذاری و ساخت و ساز در آن ها افزایش پیدا می کند و به همین ترتیب، رشد اقتصادی و توسعه آن شهر ها سرعت می گیرد.

آخرین مطالب
x