چهارشنبه 1 شهریور 1396

رمزگشایی از پول‌های جدیدجهانی

از زمان راه‌اندازی بیت کوین یا «پول سری» مدت زیادی نمی‌گذرد؛ چیزی در حدود 7 سال. اما فقط دو سال است که این «پول سری» در حال تحول اقتصاد دنیاست. سرعت استفاده از آن البته در نیمه دوم سال جاری میلادی افزایش چشمگیری داشته است.

تابستان داغ سکه و دلار

بازار مالی - امروز سکه تمام بهار آزادی با قیمت یک میلیون و ۱۷۸ هزار تومان در بازار عرضه شد.

جدایی صنعت از تجارت؛ اصلاح یا بازگشت به عقب؟

صنعت - مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: اگر تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت اتفاق نیفتد و تنها اصلاحات درون وزارتخانه صورت گیرد، می‌توانیم مجموعه موفق‌تری داشته باشیم.

 • ۸ دورنمای انقلاب صنعت خودرو در سال ۲۰۳۰

  صنعت - نهادهای پژوهشی به تازگی در قالب گزارشی تاکید کردند که خودروسازان با همکاری شرکت‌های نرم‌افزاری داخلی یا خارجی و در قالب همکاری مشترک باید زمینه ورود به عرصه جدید صنعت خودروسازی جهانی را فراهم کنند.

 • نهاوندیان تشریح کرد:فلسفه تشکیل معاونت اقتصادی

  اقتصاد سیاسی - محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رییس جمهوری در یادداشتی برای روزنامه ایران نوشت:

 • نسخه فوری نجات بانک‌ها

  اقتصاد کلان - یک کارشناس اقتصادی می گوید: «تا زمانی که دولت به بخش خصوصی و بانک‌ها بدهکار باشد، روزبه‌روز بزرگ‌تر می‌شود و چون روزبه‌روز بخش‌های دیگر ورشکست می‌شوند، دیگر توان توسعه‌ای ندارند، بنابراین دولت ناچار می‌شود که جور توسعه را بکشد.»

 • نرخ سود بانکی کاهش یافت 34 نظر

  اقتصاد کلان - معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت:«از تاریخ ١١ شهریور ماه سود سپرده یک ساله ١٥ درصد خواهد بود. نرخ سپرده کوتاه مدت نیز ١٠ درصد است.»

 • نوسانات اندک در بازار سکه و ارز/ دلار یک تومان گران شد

  بازار مالی - امروز سکه تمام بهار آزادی بدون تغییر قیمت به فروش رسید. قیمت سکه تمام بهار آزادی یک میلیون و ۱۷۸ هزار تومان است.

 • نوبخت: بودجه ۹۷ تفاوت ماهوی با سال‌های قبل دارد

  اقتصاد کلان - یک روز بعد از انتصاب محمدنهاوندیان به سمت معاون اقتصادی رییس جمهور،محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه وبودجه درباره این انتصاب و برنامه دولت در راستای هماهنگی تیم اقتصادی توضیح داد.

 • بی‌توجهی توریست‌ها به تروریست‌ها

  جهان - درحالی که در یکسال اخیر میزان حملات تروریستی در اروپا افزایش یافته،اما آمارها نشان می دهد که از میزان گردشگران کاسته نشده،بلکه رو به افزایش هم هست.

 • سایه‌ٔ سیاست‌های پوپولیستی بر بازار ارز

  اقتصاد کلان - یکسان‌سازی نرخ ارز را حالا می‌توان برنامه معطل مانده دولت یازدهم دانست، چه آن که یک سال پس از استقرار دولت یازدهم در پاستور گذشته بود که زمزمه‌هایی در خصوص اجرای برنامه یکسان‌سازی نرخ ارز به گوش رسید.

 • صعود قیمت دلار و سکه

  بازار مالی - امروز قیمت سکه تمام بهار آزادی مشابه روز گذشته یک میلیون و ۱۷۹ هزار تومان معامله شد.

 • وزیرِ رکورددار نفت برای ایران آبرو می‌خرد

  انرژی - می‌خواهد اگر لازم باشد، در چهارسال آینده «برای عزت و سربلندی ایران از آبروی خودش هم بگذرد.» بیژن زنگنه در چهارمین آزمون مجلس رای اعتماد بالایی از مجلس شورای اسلامی گرفت.

 • سرپرست گمرک ایران منصوب شد

  بازرگانی - مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی فرود عسگری را به عنوان سرپرست گمرک ایران منصوب کرد .

 • کاربران نظر دادند: قسط وام خودرو بالاست

  صنعت - «برای خودکشی راه‌های ارزان‌تری وجود دارد.» این کامنتی است که یکی از کاربران خبرآنلاین در پاسخ به این سئوال که آیا تسهیلات 15 میلیون تومانی خرید خودرو کافی است؟ ارسال کرده است.

آخرین مطالب
x