سه شنبه 8 فروردین 1396

افتتاح راه‌آهن تهران به همدان با حضور رئیس‌جمهور

استاندار همدان گفت: با حضور رئیس جمهور در هفته اول اردیبهشت ماه سال‌جاری، راه آهن تهران به همدان افتتاح خواهد شد.

گنبد نیلگون سلطانیه، پذیرای گردشگران نوروزی

زنجان - بعد از طی مسیری سه ساعته و گذر از شهرهای تاکستان و ابهر و خرمدره از دور دست‌ها در دشتی سرسبز گنبدی نیلگون چشم را نوازش می‌دهد.

کهگیلویه‌وبویراحمد سرزمین «زیبایی‌های ناشناخته»

کهگیلویه و بویراحمد - در دنیا کمتر سرزمینی را می توان یافت که به لحاظ تنوع آب و هوایی و فرهنگ غنی بومی هم پای ایران باشد و در ایران کمتر سرزمینی وجود دارد که همه زیبایی های کهگیلویه و بویراحمد را یکجا داشته باشد. کهگیلویه و بویراحمد را می توان عصاره ی غربال شده ی ایران زمین دانست.

 • «اردبیل» دیار تمدن ۷۰۰۰ساله/ کوهی که میزبان انبیا و سروش بود

  اردبیل - تمدن ۷ هزارساله در استان اردبیل موجب شده این استان جزو باسابقه ترین مناطق حیات آدمی در کره خاکی محسوب شود، تمدنی که یادگارهای تاریخ و طبیعت آن امروز گردشگران را متحیر می‌سازد.

 • نوروز امسال را در زنجان سپری کنید

  زنجان - استان زنجان یکی از استان‌های زیبای ایران است که در شمال غربی آن قرار گرفته و از مناطق آذری شین محسوب می‌شود. مرکز این استان شهر زنجان است.

 • ‌ریشه‌های خراسان‌جنوبی در تاریخ کهن ایران استوار است

  خراسان جنوبی - پای آثار و جاذبه‌های استان خراسان جنوبی در تاریخ کهن ایران استوار است و این استان نشانی از جریان تمدن در شرقی‌ترین نقطه ایران را بر پیشانی خود دارد.

 • تلالو آسمان در گنبد‌های فیروزه‌ای نصف‌جهان تا گنج‌های پنهان درتپه‌های تاریخی

  اصفهان - گنبدهای فیروزه‌ای نقش جهان گویی آسمان را در دل آیینه‌ای خویش به تجلی نشسته‌اند در دیاری که از تپه های تاریخی 7 هزار ساله تا حمام‌های تاریخی آن نیز گنج یا رازی در دل خویش نهفته دارد.

 • مازندران و چشم‌اندازهای تاریخی و طبیعی

  مازندران - آثار تاریخی شناسایی شده نظیر مجموعه تاریخی شهرهای آمل، چالوس، ساری و روستای اروست استان مازنداران را به مجموعه ای متنوع برای استفاده گردشگران با انگیزه های مختلف بدل کرده است.

 • سرزمین بکر چهارمحال‌وبختیاری میزبان مسافران نوروزی

  چهارمحال و بختیاری - استان چهارمحال وبختیاری با مساحت ۱۶،۵۳۲ کیلومتر مربع در جنوب غربی کشور بین ۳۱ درجه و ۹ دقیقه تا ۳۲ درجه و ۴۸ دقیقه عرض شمالی و ۴۹ درجه و ۲۸ دقیقه تا ۵۱ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی در مرکز رشته کوههای زاگرس قرار دارد.

 • گلستان و پارک‌های جنگلی

  گلستان - جای جای استان گلستان ، سراسر دیدنی هایی دارد که دیدنش خالی از لطف نیست.

 • پایتخت تاریخ وتمدن ایران زمین آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است

  همدان - همدان، پایتخت تاریخ وتمدن ایران زمین با بیش از 2 هزار پانصد سال قدمت و با دارا بودن هزاران اثر تاریخی ، طبیعی ، گردشگری و تفریحی یکی از استانهای خوش آب وهوای کشور است.

 • سیستان و بلوچستان لنگرگاه کشتی های اقیانوس پیما

  سیستان و بلوچستان - در تعطیلات سال نو، اگر هنوز گزینه ای برای سفر خود را انتخاب نکرده اید تصاویر تعدادی از مناطق و جاذبه های گردشگری سیستان و بلوچستان شاید بتواند شما را ترغیب کند تا سری به این منطقه بزنید.

 • لرستان سرزمین آبشار و مفرغ

  لرستان - استان لرستان از جمله استان‌هایی است که از لحاظ جاذبه های گردشگری دارای ویژگیهای منحصر به فردی است و هر مسافری از مناظر، اماکن تاریخی و آبشارهای بی نظیر آن لذت خواهد برد

 • گیلان؛ بهشت گردشگری ایران

  گیلان - گیلان سرزمین جنگل و باران؛ برنج و نوغان ؛ بستر رودهای خروشان و پهنه ی رویش بنفشه ها , پامچال ها , نیلوفرهای آبی , زیستگاه قوها و مرغابی ها و هزاران گیاه چشم نواز و زیبایی ها ی بیشمار دیگر ، جایی که جلگه و دریا و کوهستان روی در هم می سایند و شب و روز امواج خروشان دریا بر ساحل و ماسه زارهای آن بوسه می زنند . سرزمینی سرشار از حیات و مملو از نشاط که طبیعت سحر انگیز آن نه تنها مایه پویش و سختکوشی است بلکه الهام بخش آرامش و نیرو بخش اندیشه و خلاقیت است .

 • برگزاری جشن نوروز در بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی

  اردبیل - مهرنوشت: معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: از دوم تا ۱۰ فرودین ماه جشن نوروز در محل بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی برگزار می‌شود.

آخرین مطالب