یکشنبه 6 فروردین 1396

چرا بانک‌ها تمایلی به اعطای تسهیلات به بنگاه‌های کوچک ندارند؟

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: بالاترین درصد ضمانت‌نامه‌های صندوق برای تسهیلاتی است که صنایع کوچک برای سرمایه در گردش درخواست داشته‌اند.

قیمت ارز هنوز واقعی نشده است

اقتصاد کلان - رییس اسبق کانون صرافان گفت: از 700 صراف خرده پای دارای مجوز به دلیل کم بودن سرمایه، بیش از 500 تای آن‌ها در سال‌های اخیر تمدید مجوز نشده‌اند.

وزیر اقتصاد از چه چیزی اظهار تاسف کرد؟

اقتصاد کلان - وزیر اقتصاد گفته است:«من خیلی متاسفم که امروز ناچارم بگویم هنر این دولت این بوده که کشور را از ورطه سقوط نجات بدهد.»

 • نوکیسه‌هایی که پورشه و خانه‌های میلیاردی دارند از کجا آمدند؟ 27 نظر

  اقتصاد سیاسی - یک کارشناس اقتصادی می گوید:«دولت نهم و دهم ربع قرن اقتصاد ایران به عقب برگرداند و سبب شکل گیری طبقه نوکیسه در اقتصاد ایران شد که امروز ماشین های پورشه سوار می شوند و خانه های میلیاردی دارند.»

 • فرود سومین هواپیمای ایرباس در مهرآباد 28 نظر

  صنعت - پرواز شماره ۷۰۰ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست تا به این ترتیب سومین هواپیما خریداری شده پس از اجرای برجام به ناوگان کشور اضافه شود.

 • تورم دیرپا از پا درآمد

  اقتصاد کلان - تورم در حالی امسال روی تک رقمی را دید که طی 25 سال گذشته ایران هیچ گاه تورم تک رقمی را در آیینه اقتصاد خود رویت نکرده بود .

 • سیف: جلوی رانت ارز دونرخی را گرفتیم

  اقتصاد کلان - رییس کل بانک مرکزی می گوید: «قبل از اجرای برجام گفتم که شش ماه بعد از توافق برجام یکسان سازی نرخ ارز انجام می شود، اما چهارماه بعد بیان من عوض شدم و گفتم چهارماه بعداز عادی شدن روابط کارگزاری یکسان سازی نرخ ارز اجرایی می شود.»

 • کاردر: از امضای قرارداد جدید نفتی نمی‌ترسم

  انرژی - علی کاردر معاون وزیر نفت در گفت وگویی با هفته نامه صدا از تولید 35 هزار بشکه ای نفت از لایه نفتی پارس جنوبی را تا پایان فروردین امسال خبرداد.

 • سومین ایرباس در راه ایران

  صنعت - سومین هواپیمای پسابرجامی امروز تحویل مقامات شرکت هواپیمایی ایران ایر می شود.

 • ۳ پیشنهاد برای حل بحران کمبود آب

  انرژی - علی فراستی می گوید:« کشاورزی باید در برخی از نقاط ایران که آب کمتری دارند، تعطیل شود.»

 • چیت‌چیان: با سدسازی مخالف نیستم

  انرژی - وزیر نیرو می گوید: «ما به دنبال توقف سدسازی در ایران نیستیم و عقیده داریم در هرجایی که نیاز به سدسازی باشد باید مطابق با آمار بارش‌های منطقه و محاسبات جدید، سدسازی انجام شود.»

 • خطر نفت آمریکا بیخ گوش اوپک/ نشست‌ها تکرار می‌شود

  انرژی - طرح کاهش سقف تولید و مهار مازاد عرضه در بازار جهانی نفت خام، اگر شکست نخورده باشد، حداقل در دستیابی به اهدافی که برای آن طراحی شده بود ناکام باقیمانده است.

 • مرعشی: اقتصاد ایران از مرحله سخت عبور کرد

  اقتصاد سیاسی - حسین مرعشی می گوید:«یشترین موفقیت دولت آقای روحانی در کنترل تورم است.وقتی آقای روحانی دولت را تحویل گرفت،رکود تورمی سنگینی در کشور حاکم بود.»

 • شاخ غول بدهی‌های دولت می‌شکند

  اقتصاد کلان - حسن روحانی در اولین سال ریاست جمهوری در گفت وگویی با مردم گفته بود که دولت با سه چاله بدهی ها،یارانه ها و مسکن مهر روبروست؛سه چاله ای که اگرچه هنوز هم باقی است اما مسیری که برای اصلاح این سه چاله در پیش گرفته شده رو به بهبود است.

 • روایت نعمت‌زاده از ۵ دوره وزیر بودن

  صنعت - محمدرضا نعمت‌زاده می گوید:«خوشبختانه بنده با هیچ کس دعوا ندارم،بنده با همه رفیق و دوست هستم و با هیچ کس دشمنی ندارم.انشاله الله کسی هم با بنده دشمنی نداشت باشد.»

آخرین مطالب