یکشنبه 6 فروردین 1396

افتتاح راه آهن تهران به همدان با حضور رئیس جمهور

استاندار همدان گفت: با حضور رئیس جمهور در هفته اول اردیبهشت ماه سالجاری، راه آهن تهران به همدان افتتاح خواهد شد.

ریشه‌های خراسان جنوبی در تاریخ کهن ایران استوار است

خراسان جنوبی - پای آثار و جاذبه‌های استان خراسان جنوبی در تاریخ کهن ایران استوار است و این استان نشانی از جریان تمدن در شرقی‌ترین نقطه ایران را بر پیشانی خود دارد.

تلالو آسمان در گنبد‌های فیروزه‌ای نصف‌جهان تا گنج‌های پنهان درتپه‌های تاریخی

اصفهان - گنبدهای فیروزه‌ای نقش جهان گویی آسمان را در دل آیینه‌ای خویش به تجلی نشسته‌اند در دیاری که از تپه های تاریخی 7 هزار ساله تا حمام‌های تاریخی آن نیز گنج یا رازی در دل خویش نهفته دارد.

 • مازندران و چشم اندازهای تاریخی و طبیعی

  مازندران - آثار تاریخی شناسایی شده نظیر مجموعه تاریخی شهرهای آمل، چالوس، ساری و روستای اروست استان مازنداران را به مجموعه ای متنوع برای استفاده گردشگران با انگیزه های مختلف بدل کرده است.

 • سرزمین بکر چهارمحال وبختیاری میزبان مسافران نوروزی

  چهارمحال و بختیاری - استان چهارمحال وبختیاری با مساحت ۱۶،۵۳۲ کیلومتر مربع در جنوب غربی کشور بین ۳۱ درجه و ۹ دقیقه تا ۳۲ درجه و ۴۸ دقیقه عرض شمالی و ۴۹ درجه و ۲۸ دقیقه تا ۵۱ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی در مرکز رشته کوههای زاگرس قرار دارد.

 • گلستان و پارک های جنگلی

  گلستان - جای جای استان گلستان ، سراسر دیدنی هایی دارد که دیدنش خالی از لطف نیست.

 • پایتخت تاریخ وتمدن ایران زمین آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است

  همدان - همدان، پایتخت تاریخ وتمدن ایران زمین با بیش از 2 هزار پانصد سال قدمت و با دارا بودن هزاران اثر تاریخی ، طبیعی ، گردشگری و تفریحی یکی از استانهای خوش آب وهوای کشور است.

 • سیستان و بلوچستان لنگرگاه کشتی های اقیانوس پیما

  سیستان و بلوچستان - در تعطیلات سال نو، اگر هنوز گزینه ای برای سفر خود را انتخاب نکرده اید تصاویر تعدادی از مناطق و جاذبه های گردشگری سیستان و بلوچستان شاید بتواند شما را ترغیب کند تا سری به این منطقه بزنید.

 • لرستان سرزمین آبشار و مفرغ

  لرستان - استان لرستان از جمله استان‌هایی است که از لحاظ جاذبه های گردشگری دارای ویژگیهای منحصر به فردی است و هر مسافری از مناظر، اماکن تاریخی و آبشارهای بی نظیر آن لذت خواهد برد

 • گیلان؛ بهشت گردشگری ایران

  گیلان - گیلان سرزمین جنگل و باران؛ برنج و نوغان ؛ بستر رودهای خروشان و پهنه ی رویش بنفشه ها , پامچال ها , نیلوفرهای آبی , زیستگاه قوها و مرغابی ها و هزاران گیاه چشم نواز و زیبایی ها ی بیشمار دیگر ، جایی که جلگه و دریا و کوهستان روی در هم می سایند و شب و روز امواج خروشان دریا بر ساحل و ماسه زارهای آن بوسه می زنند . سرزمینی سرشار از حیات و مملو از نشاط که طبیعت سحر انگیز آن نه تنها مایه پویش و سختکوشی است بلکه الهام بخش آرامش و نیرو بخش اندیشه و خلاقیت است .

 • برگزاری جشن نوروز در بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی

  اردبیل - مهرنوشت: معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: از دوم تا ۱۰ فرودین ماه جشن نوروز در محل بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی برگزار می‌شود.

 • آذربایجان‌غربی نگین گردشگری ایران

  آذربایجان غربی - آذربایجان‌غربی استانی در شمال‌غربی نقطه ایران قرار دارد و یکی از زیباترین و خاص‌ترین مناطق کشور به‌شمار می‌رود که هر ساله، گردشگران نسبتا زیادی به این استان سفر می‌کنند.

 • "سفر به همدان، سفر به اعماق تاریخ" شعار گردشگری سال ۹۶

  همدان - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط ستاد فرهنگی نوروزگاه، در این ایام در استان به ارائه برنامه‌های نمایشی، بازی‌های بومی محلی، ادبیات شفاهی، آئینی پیشواز نوروز، سفره‌های نوروزی و غذاهای نوروزی در حوزه نوروز ایرانی اقوام، معرفی آثار ثبت شده میراث ناملموس مرتبط با نوروز، معرفی ظرفیت‌های صنایع دستی و گردشگری پرداخته خواهد شد.

 • پیشوازی از بهار با اجرای موسیقی محلی در رشت

  گیلان - علیرضا حسنی اظهار داشت: یکی از ویژه برنامه های فرهنگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در آستانه سال نو اجرای موسیقی محلی و سنتی در پیاده راه فرهنگی رشت با همکاری شهرداری منطقه دو است.

 • بزرگ‌ترین رینگ پیاده‌روی کشور آماده بازدید مسافران نوروزی است

  اردبیل - شهردار اردبیل گفت: بزرگ‌ترین رینگ پیاده‌روی کشور در پیرامون دریاچه شورابیل آماده بازدید مسافران نوروزی است.

آخرین مطالب