یکشنبه 30 مهر 1396

چرا ۹۵ درصد قراردادهای کار، موقت است؟

کارشناسان معتقدند که آسیب قراردادهای موقت، به بازار کار خواهد بود و باعث عدم چسبندگی نیروی کار به کارگاه می شود.

سکه آرام گرفت/دلار ۴ هزار و ۱۳ تومان است

بازار مالی - امروز سکه تمام بهار آزادی مشابه روز گذشته با قیمت یک میلیون و ۲۶۶ هزار تومان در بازار به فروش رسید.

راه عبور اقتصاد از روزهای سخت

اقتصاد کلان - نظام بانکی ایران درگیر آسیب‌های جدی بوده و یکی از وظایف دولت این است که یک جراحی دقیق و جامع در نظام بانکداری انجام دهد.

 • گران‌ترین بشقاب غذایی کشورها 35 نظر

  جهان - نتیجه بررسی مشترک برنامه غذایی سازمان ملل متحد و شرکت کارت اعتباری مسترکارت،نشان می دهد که هزینه های واقعی غذا در برخی از کشورهای دنیا تنها یک بشقاب بیشتر از حقوق روزانه فرد است.

 • سکه ۱۴ هزار تومان ارزان شد

  بازار مالی - امروز سکه تمام بهار آزادی با کاهش ۳ هزار تومان به قیمت یک میلیون و ۲۶۶ هزار تومان رسید.

 • جهانگیری: وزارت خارجه دیپلماسی‌اقتصادی را فعال می‌کند

  اقتصاد سیاسی - معاون اول رییس جمهور گفت:«دنیا می داند که ایران، جای مهمی است و سیاست های خوبی در این کشور پیش گرفته شده است، به خصوص اینکه می‌شود با ایران خوب کار کرد؛ حتی اروپا، آمریکا و افریقا و آسیا هم می خواهند با ایران کار کنند؛پس باید از این فرصت استفاده کرد.»

 • شریعتمداری: کیک اقتصاد کوچک مانده است

  بازرگانی - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:« اگر عزم ملی برای صادرات وجود داشت، افرادی که برای حضور در مراسم روز ملی صادرات، دعوت شده بودند، حضور می‌یافتند.»

 • ماراتن سودآوری در ۴ بازار سرمایه‌گذاری

  اقتصاد کلان - بررسی چهار بازار سرمایه گذاری در ایران طی یک سال گذشته نشان می دهد مسکن کم‌سودترین بازار در میان بازارهای متعارف سرمایه‌گذاری در ایران بوده است.

 • شافعی: نرخ ارز نباید سرکوب شود/ جلسه ویژه با رییس‌جمهور درباره ارز 31 نظر

  اقتصاد کلان - رییس اتاق بازرگانی ایران از برگزاری جلسه با رییس جمهور برای طرح مسائل و مشکلات صادراتی خبر داد و گفت: نرخ ارز نباید سرکوب شود.

 • پیشنهاد معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت برای بازتعریف نهاد تجارت

  صنعت - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:«صادرات با کم رمق شدن عزم ملی آسیب می بیند که باید بازتعریف نهادهای سازمان های توسعه ای مثل سازمان توسعه تجارت در مورد آن صورت گیرد و همه امکانات را در این زمینه به خط کرد.»

 • اتوبوس‌های هیدروژنی در پایتخت نفتی اروپا

  جهان - به جز پایتخت نفتی اروپا که مدتی است برای کاهش آلودگی شهر خود به اتوبوس های هیدروژنی روی آورده اند،حالا در دیگر شهرهای جهان تب استفاده از خودروهای هیدروژنی داغ می شود.

 • دودانگه: سیاست‌گذاری بازرگانی باید احیا شود

  بازرگانی - یک کارشناس اقتصادی گفت: پیشنهاد من این است که برنگردیم به این‌که دوباره وزارت بازرگانی از صنعت تفکیک شود، ما باید به معنای واقعی کلمه نظام بازرگانی و سیاست‌گذاری بازرگانی را احیا کنیم.

 • جزییات تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی

  اقتصاد کلان - تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۶ ماهه سال ۱۳۹۶ به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۲۷۰۴.۲ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۳۷۵.۳هزار میلیارد ریال (معادل ۱۶.۱ درصد) افزایش داشته است.

 • میادین مشترک چشم به راه سرمایه‌گذاری

  انرژی - همسایه ها در برداشت منابع نفت و گاز از میادین مشترک از ایران جلوتر هستند؛آنها سالهاست کار را شروع کرده اند،با این حال دولت تصمیم گرفته که تا پایان دولت دوازدهم تکلیف میادین مشترک را روشن کند.

 • بیت‌کوین طلای جدید نیست

  بازار مالی - گلدمن ساکس معتقد است، طلا همچنان برای سرمایه گذاری بهتر از ارزهای مجازی است.

آخرین مطالب
x