سه شنبه 6 تیر 1396

چرا بانک‌ها تا این حد گسترش پیدا کرده‌اند؟

یک کارشناس بازار کار معتقد است دولت باید دست از تصدی‌گری اقتصاد به صورت کامل بردارد و اگر این برنامه وجود نداشته باشد، نمی‌توانیم شغل ایجاد کنیم.

بهترین راه برای تامین مسکن اقشار کم‌درآمد

مسکن - با توجه به گزارش معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، اجرایی کردن طرح مسکن اجتماعی، تکمیل پروژه‌های مسکن مهر و توسعه‌ای کردن بانک مسکن برای اجرای سیاست‌های توسعه‌ای بخش مسکن، بهترین راهکار برای تامین مسکن قشر کم درآمد در کشور به شمار می‌روند.

چالش جدی در مسیر تلاش‌های اوپک

انرژی - از اواخر فوریه قیمت نفت در حدود 20 درصد کاهش یافته و تمامی افزایش قیمتی که در نتیجه تلاش‌های اوپک و کاهش تولید کشورهای مشارکت کننده حاصل شده بود، از میان رفته است.

 • روند فزاینده بدهی جهانی

  اقتصاد کلان - در سال ٢٠١٦، رشد اقتصادی جهان به میانگین بازه بلندمدت خود رسید، نرخ بیکاری به سمت ارقام کم قبل از بحران مالی کاهش یافت و نرخ تورم جهان نیز به اهداف بانک‌های مرکزی نزدیک‌تر شد.

 • فضای بانکی تحت‌تاثیر عوارض ساماندهی موسسات غیرمجاز

  اقتصاد کلان - وضعیت متزلزل برخی موسسات مالی و اعتباری، عوارض مستقیم تلاش بانک مرکزی برای ساماندهی موسسات فاقد مجوز است .

 • خمیازه بازار مسکن زیر سایه رمضان

  صنعت - متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در گران ترین منطقه تهران بیش از 4 برابر متوسط قیمت ارزان ترین منطقه تهران است.

 • درآمد اوپک امسال افزایش می‌یابد

  انرژی - روند نزولی درآمد نفتی اوپک پس از سه سال پیاپی متوقف شد.

 • لیلاز: دولت نمی‌تواند بگوید از بعضی‌ها مالیات نمی‌گیرم

  اقتصاد کلان - یک تحلیل‌گر مسایل اقتصادی می گوید: اگر قرار بر معافیت مالیاتی است، بخش‌های اقتصادی باید از این معافیت‌ها استفاده کنند نه نهادها و دستگاه‌های متعلق به این گروه یا آن گروه.

 • اعلام نرخ تورم خرداد

  اقتصاد کلان - ۴ تیر ۱۳۹۶اعلام نرخ تورم خردادماه نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به خردادماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به خردادماه ۱۳۹۵ معادل ۱۰.۲ درصد است.

 • دلار با آرامش به پیشواز تعطیلات رفت

  بازار مالی - قیمت سکه تمام بهار آزادی در روز یک شنبه با قیمت یک میلیون و ۱۷۷ هزار تومان در بازار به فروش رسید.

 • جزئیات نشست اف‌ای‌تی‌اف در خصوص ایران

  بازار مالی - مرکز اطلاعات مالی و دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی طی بیانیه ای به تشریح مواضع کشورمان در قبال اجلاس اخیر گروه اقدام مالی(FATF) پرداخت.

 • رخ‌نمایی ای‌تی‌آرها در آسمان ۷ استان کشور

  صنعت - برنامه پروازی ای.تی.آرهای هما با سفر به ۷ استان کشور کلیک خورد و با گذشت دو هفته از عملیاتی‌شدن هر ۴ فروند از این هواپیماها، خدمات‌دهی به مسافران شهرهای ۷ استان از قبیل مازندران، خوزستان اصفهان، گلستان، آذربایجان شرقی، گیلان و استان مرکزی آغاز شده است.

 • ایران به سمت پاکیزگی نظام مالی حرکت می‌کند

  بازار مالی - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: «ایران در یک سال گذشته همکاری های لازم را داشته و از طرف دیگر، به سمت پاکیزگی نظام مالی حرکت می کند.»

 • «فتنه» بانکی دانه درشت‌ها 35 نظر

  اقتصاد کلان - کم کم ابعادی از پشت پرده انتشار اخباری در خصوص ورشکستگی بانک ها در حال آشکارشدن است ، آنجا که مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در توییتی معنا دار پای بدهکاران بزرگ بانکی و مخالفان دولت را به ماجرا باز می کند.

 • پیش‌بینی قیمت سکه در تعطیلات

  بازار مالی - رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت:«در روز های آتی پیش بینی نمی شود به دلیل تقاضا افزایش قیمت داشته باشیم.»

آخرین مطالب