جمعه 24 آذر 1396

بهشتی، مرتضی

متولد 1339/ دکتری حقوق بین الملل از دانشگاه ابردین کلمبیا/ شش سال مدیرعامل بنیاداندیشه اسلامی/ مدیرحقوقی و امور قراردادهای شرکت بیمه ایران خودرو/ وکیل دادگستری و مشاور حقوقی/مشاور حقوقی وامور قراردادهای سازمان مدیریت صنعتی
 • هویج آمریکایی و عدالت اجتماعی

  - در فضای مجازی و برخی رسانه ها با نشان دادن هویج امریکایی در فروشگاههای زنجیره ای آن به قیمت کیلویی نود هزار تومان سوالات متحیرانه بسیاری را از حیث رعایت حقوق عمومی به ذهنم در ذهن و جانم بوجود آورد که با دوستان عزیزم در میان می گذارم تا ببینیم کشور چگونه اداره می شود و به کجا می رود و مقصد کجاست !!!

 • می نویسم که میهنم سبز شود

  - رنگ سبز بر سلامتی روح انسان تاثیر دارد و سنبل پاکی و هماهنگی است . این رنگ در حالات التهابی بدن ، یک اثر آرام بخش دارد و به دستگاه عصبی آرامش می دهد

 • می‌نویسم تا میهن و دینم پاکیزه بماند

  - اندکی از دوستان ونزدیکانم فکر میکنند با نوشتن مقالاتی در سایت خبرآنلاین قصد سیاه نمایی، خود نمایی و... را دارم در حالی که از خودم سوال کنند می گویم ، «می نویسم تا دین و میهنم پاکیزه بماند »

 • احمدی‌نژاد مقصر نیست بلکه...!

  - در حال و هوای عزاداری عمومی در روزهای منتهی به پایان صفر و ماتم مردم کشورمان به مناسبت زلزله خون‌بار کرمانشاه عزیز و دوست داشتنی و کشنه و مجروح شدن افراد زیادی از مردان و زنان مهمان‌نواز و خوش رفتار وخون گرم آن دیار؛ در فضای مجازی خبر و فیلمی منتشر شد که محمود نهم ودهم در کنار یارانش در حرم شاه عبدالعظیم حسنی بست نشسته‌اند و علیه روسای قوا ومفاسد و مظالمی، در بخشی از کشور فریاد سر می‌دهد.

 • ریش و ریشه؛ کدامیک؟

  - صداهایی باید نقش مرورگر را داشته باشند و بدون وابستگی حزبی ؛ دیروز خود و جامعه خویش را جستجو کند تا شرایط و خروجی هر رفتاری را تجزیه و تحلیل کند تا مسیر زندگی گرفتار همیشگی سنگلاخ ها نشود .

 • یوشکا فیشر و شهید بهشتی

  - در دوره دولت سازندگی ، یوشکا فیشر وزیر خارجه اسبق آلمان برای یک سفر غیر دیپلماتیک به ایران سفر داشته و با مقامات زیادی دیدار می کندکه آخرین ملاقات شونده اقای دری نجف آبادی رئیس کمیسون وقت بودجه مجلس شورای اسلامی و امام جمعه کنونی شهر اراک بوده اند.

 • کسی شرمنده نیست

  - یکی از جملاتی که به عادت و نه از روی باور و فهمیدن در میان طبقات مختلف جامعه ، جاری است « عبارت شرمنده ام » می باشد . بدون اینکه بدانیم شرمندگی چیست و چرا می گوییم و شرمندگی در چه شرایطی مطلوب است ؟

 • راز ماندگاری کوروش: ژن خوب یا...؟

  - هفتم آبان ماه هر سال علاقمندان به سربلندی کوروش کبیر به یاد آن شخصیت جاودانه ایران زمین ابراز احترام و تکریم می کنند و یادش را گرامی می دارند.

 • شورای شهر یزد از وکالت تا ولایت

  - درحاشیه راهیابی هم وطن زرتشتی به شورای شهر یزد تصویب نامه از سوی شورای نگهبان مبنی بر عدم صلاحیت سپنتا نیکنام برای حضور در شورای شهر صادر شده است که ضمن احترام به جایگاه شورای نگهبان نکاتی را از باب روشنگری به آگاهی خوانندگان محترم می رسانم :

 • امام زمان(عج) با اصول‌گرایان است یا با اصلاح‌طلبان؟

  - آقای علی‌محمد بشارتی از مبارزان قبل از انقلاب که سابقه وزارت کشور و قائم‌مقامی وزارت امور خارجه را در سابقه خود دارد در هفتاد و سومین بهار زندگی‌اش ادعایی کرده است که فقط از افراد متوهم و خودشیفته انتظار بیان آن می‌باشد و با هیچ منطق دینی و سیاسی و حقوقی سازگاری ندارد.

 • آقای قرائتی، قدر خودت را ندانستید!

  - جناب آقای قرائتی! سال‌هاست شما را از دور و نزدیک می‌شناسم و با روحیات و مشی زندگی‌تان آشنایی نسبتاً کاملی دارم. می‌دانم که درد دین داری و درد مردم و در کمتر کسی جمع این دو درد را دیده‌ام و منشأ این موفقیت‌ها را جندین بار اشاره داشته‌اید که ناشی از دعای پدر و مادر و لطفی بوده است که از جوانی نصیب شما شده و به حقیقت سال‌ها از این مهر و محبت الهی پاسداری کردی اما...

 • از کلیه‌فروشی تا مو فروشی دختران ایران زمین

  - سال‌هاست که در مقابل بیمارستان های تخصصی کلیه ، چشم و... شاهد خرید و فروش کلیه و قرنیه چشم و... بوده ایم و تقریباً دیدگان سواره‌ها و پیاده‌ها، به دیدن صحنه‌هایی که پژواک عمق فقر و گرفتاری‌های بخشی از مردم کشورم می‌باشد عادت کرده‌اند.

 • «ژن» خوب، حق مردم ایران این نبود

  - حق موضوعی است که دستیابی به آن لازمه داشتن زندگی توآم با آرامش است و نبود آن از موجبات ظهور استبداد و ودوری مردم از یکدیگر و شاهد انزوا و افسردگی آحاد جامعه می باشد.

 • نقش ترموستات در مدیریت کشور

  - ترموستات وسیله‌ای است برای تنظیم درجه حرارت موتور اتومبیل که به‌طور خودکار گرمای موتور را درحد ایده‌آل که حدود 85 درجه است نگه می‌دارد .

 • کشور قرآنی یا کشور قربانی

  - قرار براین بود که با پیروزی انقلاب کشور، قرآنی شود و قرآن حرف اول و آخر را در زندگی ما بزند و اقتصاد و سیاست و فرهنگ و رفتار حاکمان و مردم و... جلوه ای از قرآن باشد .

 • جمعه سیاه

  - جمعه هفدهم شهریور نود و شش تازه آغاز شده بود که در تاریکی شب و قبل از رفتن به رختخواب، تلفن همراهم به صدا درآمد؛ صدای گرگی در لباس میش پرسید شما پسری دارید که بیرون باشه؟

 • شاه قاجار هم فهمید پاشنه آشیل کجاست!

  - جملاتی که در این نوشتار بازگو می شود ، برآمده از زبان سه شخصیت روحانی است که هر یک در 50 ساله اخیر کم و و بیش در صحنه فعالیت های دینی و سیاسی بوده اند.

 • سامانه ثبت قراردادها گامی در نیل به عدالت کارگری

  - خبر امیدبخشی از مدیر کل کار وزارت تعلون و کار و رفاه اجتماعی در رسانه ها منتشر شده است که حکایت از راه اندازی سامانه ثبت قراردادها می کند و اعلام داشته اند از اول مهرماه اجرای آن اجباری می شود

 • سخنی دربارهٔ مسخ انقلاب

  - در فضای مجازی دیدم جمله‌ای از آقای رحیم‌پورازغدی نقل شده است در خصوص مسخ انقلاب و گفته‌اند: «کسانی که به دنبال مسخ انقلاب هستند، عده‌ای جاسوس و بعضی الاغ و بعضی دیگر روباه هستند».

 • ظاهر مردم، باطن مسئولان است

  - «ظاهر مردم، باطن مسئولان است» این کلام پر معنا را حضرت آیت‌الله‌العظمی جوادی‌آملی در سال 1391 در ملاقات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت، با ایشان بیان داشته‌اند که در هر زمانی می‌تواند راهگشای جامعه‌شناسان و تحلیل‌گران اجتماعی و سیاسی و مدیریتی باشد.

x