یکشنبه 30 مهر 1396

چرا ۹۵ درصد قراردادهای کار، موقت است؟

کارشناسان معتقدند که آسیب قراردادهای موقت، به بازار کار خواهد بود و باعث عدم چسبندگی نیروی کار به کارگاه می شود.

شما نظر دهید/ چگونه می‌توان دورریز نان را کم کرد؟

بازرگانی - در حالی مصرف نان در ایران 6 برابر مردم جهان است که بررسی‌ها نشان می‌دهد که میزان دورریز و هدر روی نان به بیش از 30 درصد می‌رسد.

سکه آرام گرفت/ دلار ۴ هزار و ۱۳ تومان است

بازار مالی - امروز سکه تمام بهار آزادی مشابه روز گذشته با قیمت یک میلیون و ۲۶۶ هزار تومان در بازار به فروش رسید.

 • راه عبور اقتصاد از روزهای سخت

  اقتصاد کلان - نظام بانکی ایران درگیر آسیب‌های جدی بوده و یکی از وظایف دولت این است که یک جراحی دقیق و جامع در نظام بانکداری انجام دهد.

 • گران‌ترین بشقاب غذایی کشورها 39 نظر

  جهان - نتیجه بررسی مشترک برنامه غذایی سازمان ملل متحد و شرکت کارت اعتباری مسترکارت،نشان می دهد که هزینه های واقعی غذا در برخی از کشورهای دنیا تنها یک بشقاب بیشتر از حقوق روزانه فرد است.

 • سکه ۱۴ هزار تومان ارزان شد

  بازار مالی - امروز سکه تمام بهار آزادی با کاهش ۳ هزار تومان به قیمت یک میلیون و ۲۶۶ هزار تومان رسید.

 • جهانگیری: وزارت خارجه دیپلماسی‌اقتصادی را فعال می‌کند

  اقتصاد سیاسی - معاون اول رییس جمهور گفت:«دنیا می داند که ایران، جای مهمی است و سیاست های خوبی در این کشور پیش گرفته شده است، به خصوص اینکه می‌شود با ایران خوب کار کرد؛ حتی اروپا، آمریکا و افریقا و آسیا هم می خواهند با ایران کار کنند؛پس باید از این فرصت استفاده کرد.»

 • شریعتمداری: کیک اقتصاد کوچک مانده است

  بازرگانی - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:« اگر عزم ملی برای صادرات وجود داشت، افرادی که برای حضور در مراسم روز ملی صادرات، دعوت شده بودند، حضور می‌یافتند.»

 • ماراتن سودآوری در ۴ بازار سرمایه‌گذاری

  اقتصاد کلان - بررسی چهار بازار سرمایه گذاری در ایران طی یک سال گذشته نشان می دهد مسکن کم‌سودترین بازار در میان بازارهای متعارف سرمایه‌گذاری در ایران بوده است.

 • شافعی: نرخ ارز نباید سرکوب شود/ جلسه ویژه با رییس‌جمهور درباره ارز 31 نظر

  اقتصاد کلان - رییس اتاق بازرگانی ایران از برگزاری جلسه با رییس جمهور برای طرح مسائل و مشکلات صادراتی خبر داد و گفت: نرخ ارز نباید سرکوب شود.

 • پیشنهاد معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت برای بازتعریف نهاد تجارت

  صنعت - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:«صادرات با کم رمق شدن عزم ملی آسیب می بیند که باید بازتعریف نهادهای سازمان های توسعه ای مثل سازمان توسعه تجارت در مورد آن صورت گیرد و همه امکانات را در این زمینه به خط کرد.»

 • اتوبوس‌های هیدروژنی در پایتخت نفتی اروپا

  جهان - به جز پایتخت نفتی اروپا که مدتی است برای کاهش آلودگی شهر خود به اتوبوس های هیدروژنی روی آورده اند،حالا در دیگر شهرهای جهان تب استفاده از خودروهای هیدروژنی داغ می شود.

 • دودانگه: سیاست‌گذاری بازرگانی باید احیا شود

  بازرگانی - یک کارشناس اقتصادی گفت: پیشنهاد من این است که برنگردیم به این‌که دوباره وزارت بازرگانی از صنعت تفکیک شود، ما باید به معنای واقعی کلمه نظام بازرگانی و سیاست‌گذاری بازرگانی را احیا کنیم.

 • جزییات تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی

  اقتصاد کلان - تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۶ ماهه سال ۱۳۹۶ به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۲۷۰۴.۲ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۳۷۵.۳هزار میلیارد ریال (معادل ۱۶.۱ درصد) افزایش داشته است.

 • میادین مشترک چشم به راه سرمایه‌گذاری

  انرژی - همسایه ها در برداشت منابع نفت و گاز از میادین مشترک از ایران جلوتر هستند؛آنها سالهاست کار را شروع کرده اند،با این حال دولت تصمیم گرفته که تا پایان دولت دوازدهم تکلیف میادین مشترک را روشن کند.

آخرین مطالب
x