یکشنبه 3 بهمن 1395

اولتیماتوم دولت به صرافی‌ها

معاون اول رییس جمهور در مراسم اعطای نشان امین الضرب،در جمع تجار و بازرگانان از برنامه دولت برای ساماندهی صرافی ها تا اسفند ماه خبر داد.

نعمت‌زاده: با ۱۵درصد پیشرفت در اقتصاد به جایی نمی‌رسیم

صنعت - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با ۱۰ تا ۱۵ درصد پیشرفت به جایی نمی‌رسیم، گفت: عقب‌ماندگی‌های زیادی داریم و باید جبران مافات کنیم.

چه کسانی می‌خواهند کارت سوخت برگردد؟

انرژی - کارت سوخت می ماند یا حذف می شود؟ این سئوال تکراری امسال بارها پرسیده شده،اما انگار تکلیف قطعی برای این میزاث دولت گذشته وجود ندارد.

 • نفت به کدام سو می‌رود؟

  انرژی - پیش‌بینی می شود در سال 2021 تولید مایعات نفتی ایران به روزانه 5.5 میلیون بشکه در روز افزایش یابد و در صورت مهیا بودن شرایط سرمایه‌گذاری، این میزان رشد تولید تحقق‌پذیر خواهد بود.

 • دستور ویژه وزیر اقتصاد برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان پلاسکو

  اقتصاد کلان - وزیر امور اقتصادی و دارایی با صدور پیامی ضمن تسلیت حادثه دلخراش شهادت آتشنشانان غیور کشورمان در حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو، دستور تشکیل کمیته ویژه ای برای مساعدت به واحدهای فعال در مجتمع پلاسکو را صادر کرد.

 • کمپینی برای اشتغال کارگران پلاسکو

  بازارکار - پس از سانحه آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو به عنوان یکی از مراکز بزرگ تولید پوشاک تهران کمپینی در فضای مجازی برای حمایت از کارگرانی که در این مجتمع مشغول به کار بودند تشکیل شد.

 • همکاری‌های ادامه‌دار تهران و مسکو

  اقتصاد کلان - آثار نزدیکی روزافزون تهران و مسکو در حوزه سیاست خارجی، در سایر حوزه‌ها از جمله همکاری‌های اقتصادی دو کشور هم کاملا مشهود است. یکی از این آثار، مطرح شدن دوباره ساخت و تکمیل کریدور ریلی روسیه - ایران است.

 • پلاسکو قیمت دلار را پایین کشید

  بازار مالی - به نظر می‌رسد بسته شدن خیابان‌های محدوده چهارراه استانبول بعد از حادثه پلاسکو، در ریزش قیمت دلار بی‌اثر نبوده است.

 • شما نظر بدهید/ چرا مردم از بیمه فرار می‌کنند؟ 74 نظر

  اقتصاد کلان - نگاهی به اتفاقات اخیر در پلاسکو و بیمه نبودن بیش از 400 واحد، امروز هشداری جدی برای بسیاری از فعالان اقتصادی و تجاری است.

 • تورم دی به ۶.۹ درصد رسید

  اقتصاد کلان - مرکز آمار ایران در تازه ترین گزارش خود، رقم تورم شهری در دی ماه ۹۵ را ۶.۹ درصد اعلام کرد.

 • پرداخت بیمه بیکاری کارگران شاغل در پلاسکو از فردا

  بازارکار - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیمه بیکاری برای آن دسته از کارگرانی که به دلیل ریزش ساختمان پلاسکوی تهران بیکار شده اند، برقرار خواهد شد.

 • گردهمایی اوپکی‌ها و غیر اوپکی‌ها برای پیش بینی بازار نفت

  انرژی - اولین گردهمایی پیش بینی بازار نفت بین کشورهای تولیدکننده نفت و دو عضو غیر اوپکی جمعه آینده در وین برگزار می شود.این گردهمایی به بررسی توافق فریز نفتی و بررسی بازار می پردازد.

 • آسیب‌‌‌‌شناسی حلقه‌های مفقوده در فاجعه پلاسکو

  اقتصاد کلان - اتفاقی که روز پنجشنبه هفته گذشته در ساختمان پلاسکو رخ داد گرچه در نوع خود از حوادث نادر در کشور بود اما بررسی شرایط کلانشهرهای ایران، بویژه تهران بخوبی نشان می دهد که احتمالا آخرین مورد نخواهد بود.

 • برجام تعاملات بیمه‌ای با ایران را بیمه کرد

  اقتصاد کلان - با اجرای برجام تمام محدودیت‌هایی که در دوران تحریم‌ها برای کشورمان بوجود آمده‌بود برطرف شد و وضعیت ایران در حوزه بیمه به حالت عادی بازگشت.

 • سیف: بانک‌ها ثبات را به اقصاد برگردانند

  اقتصاد کلان - رییس کل بانک مرکزی گفت: علیرغم مشکلات، بخش گسترده‌ای از دستاوردهای دولت در این دوره، مرهون تلاش و جهت گیری های مثبت بانک‌هاست.

آخرین مطالب