شنبه 5 فروردین 1396

مرعشی: اقتصاد ایران از مرحله سخت عبور کرد

حسین مرعشی می گوید:«یشترین موفقیت دولت آقای روحانی در کنترل تورم است.وقتی آقای روحانی دولت را تحویل گرفت،رکود تورمی سنگینی در کشور حاکم بود.»

خطر نفت آمریکا بیخ گوش اوپک/ نشست ها تکرار می‌شود

انرژی - طرح کاهش سقف تولید و مهار مازاد عرضه در بازار جهانی نفت خام، اگر شکست نخورده باشد، حداقل در دستیابی به اهدافی که برای آن طراحی شده بود ناکام باقیمانده است.

اگربرجام نبود،امروز ۴۵۰هزار بشکه نفت صادر می کردیم

انرژی - مدیرعامل شرکت ملی نفت در گفت وگویی با سالنامه ایران گفته است که پیش از توافق برجام وضعیت صنعت نفت وخیم بود.

 • شاخ غول بدهی‌های دولت می‌شکند

  اقتصاد کلان - حسن روحانی در اولین سال ریاست جمهوری در گفت وگویی با مردم گفته بود که دولت با سه چاله بدهی ها،یارانه ها و مسکن مهر روبروست؛سه چاله ای که اگرچه هنوز هم باقی است اما مسیری که برای اصلاح این سه چاله در پیش گرفته شده رو به بهبود است.

 • روایت نعمت‌زاده از ۵ دوره وزیر بودن

  صنعت - محمدرضا نعمت‌زاده می گوید:«خوشبختانه بنده با هیچ کس دعوا ندارم،بنده با همه رفیق و دوست هستم و با هیچ کس دشمنی ندارم.انشاله الله کسی هم با بنده دشمنی نداشت باشد.»

 • چرا یارانه ۲۵۰هزار تومانی مبنا ندارد؟

  اقتصاد کلان - چیزی حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان؛عددی که معادل دلاری آن تقریبا ۶۰ میلیون دلار می شود.این رقم طی ۶ سال هزینه هدفمندی یارانه ها شد و در قالب یارانه ۴۵ هزار و۵۰۰ به ایرانی ها پرداخت شد. عددی که برابر ۴ سال بودجه عمرانی کشور می شود.

 • آخوندی:سابقه نداشته دولت مسکن بسازد

  مسکن - وزیر راه و شهرسازی می گوید: «اصلاً مسکن مهر بودجه دولتی نداشت که بخواهیم قطع کنیم. بودجه آن از طریق تسهیلات بانکی و خود منابع متقاضیان تأمین شده و می‌شود و این کاملاً بحث غلطی است.»

 • شریعتمداری:رکود به دولت یازدهم تحمیل شد

  اقتصاد سیاسی - معاون اجرایی رییس جمهور می گوید:«کنترل نرخ تورم بلاشک یکی از مهمترین دستاوردهای این دولت است که در تاریخ اقتصاد ایران بی سابقه است.»

 • اگر تحریم‌ها باقی می‌ماند،حال اقتصاد چگونه بود؟

  اقتصاد کلان - یک پژوهشگر اقتصادی می گوید:« اگر تحریم‌ها به همان صورت پابرجا می ماندند و انتظار عادی شدن شرایط بوجود نمی آمد ، تورم بالا باقی می ماند.»

 • پشت پرده کاهش تولید روغن‌نباتی در کشور

  صنعت - براساس اعلام انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران، تولید روغن‌نباتی در 11ماهه ابتدای سال 1395 حدود یک میلیون و 366 هزار تن بوده است.

 • چگونه حال صنعت خودرو خوب شد؟

  صنعت - یک کارشناس صنعت خودرو تاکید کرد: اگر مسیر و راه قبلی در صنعت خودرو طی می‌شد، بازار خودرو در یک بحران بسیار شدید گرفتار بود.

 • نفت در دو نیمه متفاوت

  انرژی - براساس آمار اعلامی بانک مرکزی و مرکز آمار ایران، رشد بخش نفت در 9ماهه سال 1395 به ترتیب برابر با 65.4 و 85.4 درصد بوده است.

 • ۵ هدیه روحانی به اقتصاد ایران

  بازارکار - یک کارشناس بازار کار گفت: دولت یازدهم طی مدت فعالیت خود چند دستاورد مهم داشت که نباید آنها را کم اهمیت تلقی کرد.

 • هدایت تسهیلات بانکی به تولید و اشتغال

  اقتصاد کلان - ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی در یادداشت تلگرامی نوشت:علی رغم کاهش قیمت نفت از اواخر سال ١٣٩٣،بانک مرکزی به خوبی توانست ثبات مناسبی در بازار ارز فراهم کند.

 • خودنمایی شاخص‌های نزولی در بازارهای خارجی

  بازار مالی - در نخستین روز بهار، بازارهای خارجی با روندی کاهشی در بخش های محتلف رو به رو شدند.

آخرین مطالب