دوشنبه 29 آبان 1396

سلطانی:نباید انتظار داشته باشیم دلار به ۳ هزار و ۸۰۰تومان بازگردد

نائب رییس اتاق بازرگانی ایران معتقد است تک نرخی شدن ارز به بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز قدرت بیشتری خواهد داد.

سلامی: سودجویان ساخت مسکن‌مهر به وجدان خود پاسخ دهند

مسکن - مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: «کسانی که دنبال سودجویی بیش از حد در ساخت واحدهای مسکونی‌مهر بودند، اصلا به فکر احساس مسوولیت نبودند و حالا مسوول هستند و در مقابل وجدان خود باید پاسخ دهند.»

سلیمی:بهره بانکی بالا نه به نفع تولید بود و نه مردم

اقتصاد کلان - یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع معادن تهران می گوید:« بهره بانکی 40 درصد در هیچ صنعتی پاسخگو نیست و نمی توان با این نرخ سود صنعت و تولید را اداره کرد.»

 • توان اشتغالزایی زیربخش‌های حمل‌ونقل چقدر است؟

  صنعت - گزارش‌های پژوهشی نشان می‌دهد زیربخش‌های حمل‌ونقل آبی، حمل‌ونقل هوایی و حمل‌ونقل ریلی از ضریب اشتغالزایی غیرمستقیم بالایی برخوردارند که حکایت از پیوندهای بین‌بخشی قوی‌تر آنها و ظرفیت بالاتر این بخش‌ها در ایجاد تحرک در تولید و اشتغال کل بخش‌های اقتصادی کشور دارد.

 • پولی که با معامله ۲پیتزا جهانی شد

  اقتصاد کلان - اولین خرید ثبت شده با بیت ‌کوین در ماه می ۲۰۱۰ رخ داد، زمانی که یک کاربر بابت دو پیتزا ۱۰ هزار بیت ‌کوین به کاربری دیگرپرداخت،از آن روز تاکنون،بیت کوین این پول دیجیتالی روز به روز محبوب تر می شود.

 • بزرگترین پول‌پاشی قرن با اقتصاد ایران چه کرد؟ 48 نظر

  اقتصاد سیاسی - حجم یارانه نقدی پرداخت شده از ابتدای اجرای طرح هدفمندی یارانه ها تا کنون بیش از یک و نیم برابر اعتبارات عمرانی پرداختی در این دوره زمانی است.

 • قبادی: با ارز درمانی صادرات رونق پیدا نمی‌کند

  بازرگانی - مدیرعامل اسبق شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران معتقد است که «ثبات نرخ ارز به نفع تولید و صادرات است.»

 • نقشه اوپکی‌ها درست بود

  انرژی - نزدیک به یکسال از توافق اوپکی‌ها و غیر اوپکی‌ها برای اجرای طرح کاهش تولید نفت می گذارد؛اگرچه برخی تحلیلگران معتقدند که اثر این توافق در مقاطعی زودگذر بوده و قیمت نفت تحت تحولات سیاسی بالا رفته، اما گمانه زنی هایی برای تمدید این توافق آغاز شده است.

 • هرکاسه حلیم و شله زرد نذری چقدر هزینه دارد؟

  بازرگانی - با یک حساب سرانگشتی، اگر نیمی از هیأت های رسمی تهران، 6 هزار هیأت، تنها برای یک شب صد پرس قیمه نذری توزیع کنند، هزینه آن به ۳ میلیارد و ۶۰۰ هزار تومان می رسد.

 • مسکن مهر یا تابو‌ت‌های آماده؟ 60 نظر

  مسکن - با تخریب پروژه مسکن مهر سرپل ذهاب در حادثه زلزله روز دوشنبه،نگرانی ها درباره سرنوشت پروژه های مسکن مهر در سراسر کشور افزایش یافته است؛کارشناسان پیشنهاد می کنند که این ساختمانها باید قبل از هر اتفاقی مورد بازبینی مجدد قرار بگیرند.

 • داستان ۱۱۲۸ کانتینر در بندر شهیدرجایی / کالای قاچاقی که وجود خارجی ندارد

  بازرگانی - دو روز پیش در حالی از کشف 1128 کانتینر کالای قاچاق در بندر شهید رجایی خبر داده شد که پیگیری های خبرنگار خبرآنلاین حکایت از این دارد که اصلا چنین کالای قاچاقی وجود خارجی ندارد .

 • دلار ۲۲تومان ارزان شد/نوسانات اندک بازار سکه

  بازار مالی - امروز سکه تمام بهار آزادی با کاهش ۲ هزار تومان به قیمت یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان رسید.

 • ۶ مانع توسعه لجستیک در بخش حمل‌ونقل ایران

  صنعت - ایران دارای مزیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی در زمینه لجستیک است که شاید کمتر کشوری در جهان بتوان یافت که دارای چنین مزیت‌هایی به‌صورت یک‌جا باشد، اما درخصوص عملکرد لجستیکی، وضعیت ایران بسیار ضعیفتر از کشورهایی است که فاقد این‌گونه مزایای لجستیکی هستند.

 • چین؛ موتور محرک رشد جهانی

  جهان - شرکت خدمات مالی آمریکایی گفته است چین برای اقتصاد جهانی مثبت است و موجب افزایش رشد می شود.

 • قیمت نفت تا کجا بالا می‌رود؟

  انرژی - اگرچه با تحولات اخیر خاورمیانه و بالا گرفتن اختلاف بین ایران و عربستان قیمت نفت با نوسان هایی روبرو شد،اما صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده که قیمت نفت در سال آینده میلادی حداکثر۶۰ دلار خواهد بود.

آخرین مطالب
x