دوشنبه 2 بهمن 1396

بذرافکن، مهدی

کارشناس مدیریت تبلیغات فرهنگی/دانشجوی کارشناسی ارشد علوم ارتباطات و روزنامه نگاری/سوابق: دبیر تحریریه هفته نامه سیاحت و تجارت / عضویت در هیات رییسه خانه مطبوعات فارس/دبیر سرویس جوان روزنامه خبرجنوب /سردبیر فعلی پایگاه خبری-تحلیلی توریسم آنلاین
 • مورد مشکوک تلگرام

  - حالا دیگر اغلب ایرانیان پاول دورف مدیرعامل تلگرام را می شناسند؛پیام رسانی که البته در کشورمان به محاق فیلترینگ رفته و مشخص هم نیست که بازگشتی دوباره خواهد داشت یا نه؟

 • مسعود، «شجاعی»؟!

  - می گویند با بغض به نشریه ال پاییس گفته:«دوست دارم دوباره برای تیم کشورم بازی کنم»؛او توضیحی هم درباره بازی با تیم مکابی اسراییل داده: «من از سرمربی تیم خواستم تا در این بازی به میدان نروم و به او گفتم که یک قانون وجود دارد که به من اجازه نمی‌دهد برابر تیم‌های اسرائیلی بازی کنم، ولی آنها این اجازه را به من ندادند و تنها عنوان کردند که در تلاویو بازی نکنم و مشکلی برای بازی در آتن ندارم.»

 • چرا «احمد نوراللهی» تیرانداری نکند؟!

  - تقریبا 19 سال پیش که در دانشگاه رشته جغرافیا قبول شدم به دلیل "علاقه" ای که به این رشته "نداشتم" و البته که رشته روزنامه نگاری چشمم را گرفته بود قید خواندن جغرافی را زدم؛ نتیجه این که طبق قانون آن زمان-نمی دانم هنوز این قانون هست یا نه- دو سال از شرکت در کنکور محروم شدم و ناچار به خدمت مقدس سربازی رفتم.

 • این متن «تیتر» ندارد، «دل درد» دارد...!

  - همیشه می گفتند و هنوز هم می گویند؛مهمان یا مهمانانی که مثلا برای دو روز یا بیشتر مهمان خانه شما می شوند به جز اتاق پذیرایی یا سالن پذیرایی که در آن حضور دارند قطعا به یک جای دیگر خانه شما هم سر می زنند؛دستشویی یا همان توالت.

 • صداقت با لهجه شیرازی

  - خارج از تعاریفی که از او می شود چیزی که من اطلاع دارم و خودم بارها از نزدیک دیدم، افتادگی و فروتنی اش بود. وقتی با همان لهجه شیرین و غلیظ شیرازی سخن می گفت ، به وضوح می شد صداقت و سادگی را در گفتارش دید.

 • فردوسی‌پور راست‌می‌گفت: «شب عجیبی بود»

  - عادل راست می‌گفت: «امشب شب عجیبی بود» برنامه دوشنبه شب نود که طبق معمول به بامداد سه‌شنبه کشیده شد شب عجیبی برای فردوسی‌پور بود. نه از بابت یکه‌تازی‌های مدیرعامل پیشین پرسپولیس و رک‌گویی‌های علی دایی که به دلیل خشم و عصبانیت بیش از حد عادل فردوسی‌پور در زمان حرف‌های علی‌اکبر طاهری.

 • تبریز در دود

  - خبر، تلخ و شوک آور است؛ این بار البته زمین لرزه ای در کار نیست. این "اتفاق" هم به اندازه زلزله، ویران کننده نیست اما حتما تکان دهنده است.

 • ماجرای یک فرار...!

  - این که در خیلی از فست فودی ها و ساندویچ فروشی ها نظافت و بهداشت آنگونه که باید رعایت بشود و نمی شود هیچ شک و ایضا شبهه ای نیست. حالا ما به نوع همبر و سوسیس و کالباس و… که مثلا درجه چند است و نوع مرغوب هم نیست،کاری نداریم.

 • عادل، پسر شجاع!

  - چه کسى فکر می ‏کرد متولد شهرآرای تهران زمانى پرسروصداترین، جنجالى ‏ترین، جریان ‏سازترین و محبوب ‏ترین مجرى- گزارشگر تلویزیون ایران شود. چه کسى فکر می ‏کرد نوجوان لاغر و نحیف مدرسه راهنمایى شهید باکرى و دبیرستان البرز که در هنگام زنگ ورزش حتى همکلاسی ‏هایش به او بازى نمی ‏دادند، چندسال بعد بزرگان فوتبال ایران را به بازى بگیرد. چه کسى فکر می کرد دانشجوى زرنگ رشته مهندسى دانشگاه صنعتى شریف، روزى روزگارى چنان محبوب شود که در قامت مجرى و تهیه ‏کننده پربیننده ‏ترین برنامه ورزشى کل تاریخ سیماى ایران، ظهور کند.

 • حاشیه‌های یک «جن زیبا»

  - با وجود زمین‌لرزه سهمگین کرمانشاه که تقریبا تمام جامعه ایرانی را در بر گرفته و همه تحت تاثیر این رویداد غم‌انگیز هستند، شاید نوشتن از یک بازیگر زن ترکیه‌ای در این بازه زمانی چندان محلی از اعراب نداشته باشد. اما واقعیت این مطلب یک مساله فرهنگی است که در صورت به وقوع پیوستن آن می‌تواند بازتاب بدی در میان جامعه هنری و مردمان یکی ازکشورهای همسایه داشته باشد.

x