دوشنبه 1 آبان 1396

انصاری، هادی

تولد ١٣٣٥/تحصیلات: جراح فک و صورت از دانشگاه تهران عضو فرهنگستان علوم پزشکى ایران و برگزیده فعال علمى سال ١٣٩٦ این فرهنگستان، خادم افتخارى حرم امیر المومنین(ع) تالیف و تحقیق بیش از چهارده عنوان کتاب در حوزه های تاریخ اسلام و تشیع
 • چرا باب‌الحلب به باب‌الساعات مشهور شد؟‌

  - باب الساعات نام یکی از ورودی‌های شهر دمشق از جانب حلب بوده است که هم اکنون مقام رأس الحسین در کنار آن قرار دارد.

 • ناشناخته شیعیان در حلب

  - مزار مُحْسن بن الحُسَین از اماکن زیارتی شیعیان در حلب بشمار مى رود.

 • گشت و‌گذاری در کارگاه ساخت گنبد امام‌حسین(ع)

  - بیش از یک سال است که به دنبال فرصتى بودم تا از کارگاه ساخت گنبد مطهر امام حسین ع در کرمان دیدن نمایم.

 • شما را چه شده است ؟

  - متاسفانه امسال برخلاف سالهاى گذشته ، زمزمه هاى ناپسندى که با فرهنگ این ملت همخوانى ندارد ، آنهم از سوى مسوولین دولتى آغاز گردیده که هضم این مطالب براى ملت عاشق پیشه حسینى مفهومى ندارد.

 • میزبان رسول خدا (ص)

  - اَبواَیّوبِ اَنصاری، خالدبن زید بن کُلَیب بن نجار (د ۵۲ق/ ۶۷۲م)، از صحابه پیامبر اکرم (صلی الله علیه و اله و سلم) و از اصحاب حضرت علی (علیه‌السلام) است.

 • آیا درون ضریح مطهر امام حسین (ع) ترمیمى صورت گرفته است؟

  - در حدود یک دهه پیش، به‌تدریج مرمرهاى بخش پایین پاى حرم مطهر امام حسین (ع) و در برابر پنجره شهدا علیهم‌السلام، تغییر شکل پیدا کرده و به پایین فرو مى‌رفت.

 • چرا بارزانى، دست به همه‌پرسى زده است ؟

  - کردها پس از سقوط با حمایت صهیونیست ها از تمام توان خود براى بهره بردارى شخصى وبه ویژه خانوادگى بارزانى بهره برده اند.

 • کردستان عراق، راه به کجا مى‌برد؟

  - کردستان عراق از سال ۱۹۹۱ و پس از جنگ اول خلیج فارس و برقرار شدن منطقه پرواز ممنوع از سوی ایالات متحده آمریکا، به آرزوى دیرینه خود رسیده و پس از سال‌ها جنگ با رژیم بعث، سرانجام از این فرصت بهره‌بردارى نموده و اعلام خودمختارى نمود.

 • به‌هوش! اتاق فکر وهابیان، فعال است

  - با آغاز ماه محرم، ماه حزن و اندوه آل الله، ماهى که فرشتگان و عرش الهى به سوگ مى‌نشیند، همه‌ساله اتاق فکر وهابیان، به وسیله عوامل خود و شبکه‌هایی که در ظاهر به عنوان وطن پرستى و یا حمایت از کودکان یتیم و مستمندان و جز اینها، روى در نقاب سیاه خود کشیده و از پس آن، حملات فرهنگى خود را که برنامه‌ریزى شده بوده و نتیجه ماه‌ها بررسى در اتاق فکرهاى این پلیدان است به شبکه‌هاى مجازى روزانه و ساعتى سرازیر ساخته و میلیون‌ها جوان و مردم این کشور را آماج حملات برنامه‌ریزى شده خود قرار مى‌دهند.

 • سرمایه‌های شیعه، رمز بقای دین

  - همیشه به حال این بچه ها و پیرمردهای خادم در هیئت ها و حسینیه ها غبطه می خورم، هنوز چند روز مانده به این که محرم فرابرسد، اصلا روی زمین بند نیستند، انگار طائر افلاکی آسمان حسین علیه السلام شده اند. رهایشان کنی، تا بیاید دهه اول تمام شود، خواب و خوراک و زندگی شان می شود هیئت و حسینیه.

x