دوشنبه 20 آذر 1396

ه‍ژبری، مهدی

متولد 1353 روزنامه نگار، نویسنده و ترانه‌سرا / آثار: یک فنجان چای، یک حبه شعر، تهران ساعت 25 ،ری را و مادر مهربانی سی نما یادمان / سرپرست تحریریه روزنامه خبرورزشی و سردبیر ماهنامه ورزش و تصویر/ سوابق؛ سردبیر نشریات اخبار ورزش، مجله فوتبال، صبح پرستو، نود جمعه، معاون سردبیر نشریات خبرورزشی، نود، البرز، هوادار، فضیلت خانواده
 • داوری‌های لیگ آزادگان؛ هفته به هفته بدتر!

  - داوری‌ها در لیگ آزادگان صدای همه را درآورده است. چیدمان‌های عجیب داوران، استفاده از داوران بی‌تجربه، توجه بیش از حد به چند داور خاص و بدتر از همه دخالت‌های عجیب برخی ناظران که لحظه آخر و قبل از شروع بازی دستورهای غیر متعارف به داوران جوان می‌دهند، فضای لیگ آزادگان را از یک رقابت برابر و عادلانه دور کرده است.

 • مریض با «نصیحت» درمان نمی‌شود

  - نصیحت کردن آدم‌هایی که در فضای مجازی به کافو، رونالدو، پیکه و... فحش می‌دهند و آبروریزی می‌کنند، همان‌قدر بی‌فایده است که مطلب انتقادی نوشتن در مورد بعضی از مجریان و گزارشگران تلویزیون!

 • از جایزه‌ای که هست تا روحیه‌ای که نیست!

  - حالا که فدراسیون فوتبال جایزه فدراسیون الهام‌بخش را برده، می‌توان عینک بدبینی به چشم زد و کمبودهای ساختاری و سازمانی این فوتبال را شمرد و جایزه را زیر سؤال برد اما انصاف حکم می‌کند بابت همین جایزه به مهدی تاج، علی کفاشیان و محمدرضا ساکت و تمام مجموعه همکاران فدراسیون فوتبال تبریک و خسته‌نباشید بگوییم.

 • از گلریزان تا گلباران؛ با همت شما و برای شما

  - انسانیت هرگز نگاه به اسم و رسم اشخاص نمی‌کند. درست شبیه معرفت است که کاری به شغل و سواد و درآمد و چهره ندارد...

 • سعودی در خاک ایران

  - خبری که مهدی تاج و همراهانش دیروز از مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا به تهران مخابره کردند، بهترین خبری بود که می‌شد شنید؛ تیم‌های عربستانی موظف هستند برای بازی با نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا به تهران بیایند.

 • لطفاً قانون را دور نزنید

  - حرف‌های تازه محمدرضا داورزنی درباره پای‌بندی وزارت ورزش به قانون منع به‌کارگیری مدیران بازنشسته در مدیریت باشگاه‌ها و فدراسیون‌های ورزشی، آب پاکی را روی دست کسانی ریخت که طی ۲۰ روز اخیر برای حفظ صندلی‌شان، هزار مدل دست و پا زده‌اند!

 • هیس؟! نه، این راهش نیست!

  - آیا خوشی زیر دل پرسپولیس زده است؟ این اولین سؤال در مواجهه با اتفاق عجیبی است که دیروز در آزادی برای پرسپولیس رخ داد. تیمی که می‌توانست خیلی راحت صدر جدول را پس بگیرد، دیروز گرفتار خوددرگیری مزمن شد.

 • این غم‌انگیزترین حالت غمگین شدن است

  - پیام هموطن زلزله‌زده‌ای که از دورترین نقطه مرزی ایران برای خبرورزشی نوشت:‌ «خانواده‌ام از سرما یخ زده‌اند، به دادمان برسید، آن‌ها که مردند، هنوز زیر خاک هستند، آن‌ها که روی خاک مانده‌اند، دور و دیر نیست که از شدت سرما بمیرند» دل‌مان را لرزاند... انگار عمق فاجعه بیشتر از آن است که ما و شما دور از مناطق زلزله‌زده تصور می‌کنیم.

 • کاش میزها چسب نداشت!

  - قانون، همین قانون که همه در ظاهر و شعار خودمان را تابع و مطیع آن می‌نامیم، به صراحت می‌گوید بازنشسته‌ها نمی‌‌توانند در باشگاه‌های دولتی مدیریت کنند اما مگر عطش خدمت به فوتبال می‌گذارد بعضی‌ها که برای مدیریت ورزشی حکم جان‌برکف را پیدا کرده‌اند، دست از میز و صندلی مدیریتی بکشند و این سنگر خدمت را به جوان‌ترها واگذار کنند؟!

 • یه بار جستی...!

  - خطری که فوتبال بی‌‎بنیان ایران و تیم‌های پرهوادار و پرطلبکارش را تهدید می‌کرد، سرانجام با مداخله فدراسیون فوتبال و تطبیق اسنادی که شاید فقط روی کاغذ راستی و درستی حساب و کتاب باشگاه‌های پرطرفدار و پرطلبکار را اثبات کند، برطرف شد و استقلال و پرسپولیس که هر لحظه بیم آن می‌رفت اعلام شود باید دور لیگ قهرمانان آسیا را خط بکشند، مجوز حرفه‌ای خود را به تأیید فدراسیون رساندند و جواز شرکت در لیگ قهرمانان را گرفتند تا بعد از یک کش و قوس طولانی، به بازی با احساسات هواداران خود و پیاده‌روی دائمی روی اعصاب فوتبال‌دوستان خاتمه دهند.

x