پنج شنبه 27 مهر 1396

ه‍ژبری، مهدی

متولد 1353 روزنامه نگار، نویسنده و ترانه‌سرا / آثار: یک فنجان چای، یک حبه شعر، تهران ساعت 25 ،ری را و مادر مهربانی سی نما یادمان / سرپرست تحریریه روزنامه خبرورزشی و سردبیر ماهنامه ورزش و تصویر/ سوابق؛ سردبیر نشریات اخبار ورزش، مجله فوتبال، صبح پرستو، نود جمعه، معاون سردبیر نشریات خبرورزشی، نود، البرز، هوادار، فضیلت خانواده
 • کافه و رستوران حریم خصوصی نیست

  - حرف‌های رئیس کمیته اخلاق درباره برخورد این کمیته با فوتبالیست‌هایی که عادت به مصرف قلیان و دخانیات دارند، اتمام حجتی است با آن‌ها که قلیان‌ها را از پستوی خانه درآورده‌اند و خیلی راحت در کافه‌ها سفارش دوسیب، آلبالو و... می‌دهند.

 • به مخالفان خوراک خبرپراکنی ندهیم

  - تصور کرده بودیم این فقط ما هستیم که وقتی تیم‌مان در یک بازی دوستانه می‌بازد، زمین و زمان را به هم می‌دوزیم و یادمان می‌رود بازی تدارکاتی برای این است که ببازیم تا ایرادها را بشناسیم و در بازی‌های رسمی نبازیم اما تصورمان کاملاً اشتباه است.

 • وابسته به واسطه‌ها

  - در حالی که فوتبال در دنیای پیشرفته و در دنیای حرفه‌ای‌ها، به یک صنعت تبدیل شده است، همچنان در ایران این ورزش پرطرفدار از مرز‌های یک سرگرمی که بعضاً هم در نقش یک ابزار خراب کردن اعصاب تغییر کاربری می‌دهد، فراتر نمی‌رود اما همین سرگرمی برای بعضی‌ها از هزار صنعت پولساز‌تر است...

 • هواداران از مدیران خوش‌قول‌ترند!

  - آن‌ها که قول سپیدبختی استقلال را داده بودند و در وعده‌ها و ادعا می‌گفتند دنبال بهترین گزینه برای مجموعه آبی هستند، در نهایت برای استقلال به جای شاهزاده‌ای بر اسب سپید، پیرمردی با موی سپید آوردند!

 • این کری‌های غیرقابل تحمل

  - فوتبال با هیجاناتش جذاب است و نیمی از این هیجان هم بیرون زمین، خارج از قابلیت‌های تکنیکی و پیچیدگی‌های تاکتیکی در کری‌های میان طرفداران شکل می‌گیرد.

 • استقلال دنبال مقصر بود، دنبال راهکار نبود

  - برای خروج از بحران، ابتدا باید راهکار را پیدا کرد، نه مقصر را اما استقلال دیروز برای برون‌رفت از بن‌بست و بحرانع دنبال پیدا کردن مقصر بود، نه راهکار و درست با همین آدرس غلط، بخش عمده وقت جلسه‌ای که می‌توانست صرف بررسی راه‌های نجات استقلال از این باتلاق ناکامی شود، به بررسی موضوع اخراج رحمتی و جباری گذشت و سرانجام هم چون نه مدیرعامل این اخراج را گردن گرفت، نه هیئت مدیره و نه حتی علیرضا منصوریان، استقلال ناچار شد راه رفته را بازگردد و کاپیتان‌هایش را برگرداند.

 • درمان نمی‌شود، پیشگیری کنید

  - هنر مدیران بزرگ، حل اختلاف میان مردان بزرگ است وگرنه مدیریت کردن آدم‌های کوچک، هنر محسوب نمی‌شود.

 • خطای ۱۴ ثانیه

  - فیفا نمی‌فهمد که نمی‌فهمد و درست از روی همین ناآگاهی است که فوتبال دنیا روز به روز پسرفت می‌کند و فوتبال ما در تمام کره‌های خاکی و غیرخاکی، دست‌نیافتنی‌تر می‌شود.

 • جام حذفی ماهیتش را پس گرفت

  - جام حذفی که دور زمانی شبیه طفل سرراهی فوتبال ایران شده بود و کسی تحویلش نمی‌گرفت، به حدی توسری‌خور شد که خیلی از تیم‌ها رغبتی برای حضور در این جام ندارند و بسیاری از اهالی فوتبال هم حوصله نمی‌کنند پیگیر بازی‌هایش باشند اما از پنج‌شنبه گذشته تا دیروز، حوادثی در این تورنمنت رقم خورد که تمام نگاه‌ها به سمت جام حذفی برگشت.

 • با تماشاگران‌تان به لیگ‌برتر بیایید

  - در روز‌های پرشور تیم‌ملی، در هیاهوی اعتراض و گلایه کی‌روش و ملی‌پوشانی که به ‌حق از بی‌اعتنایی‌ها و بی‌تفاوتی‌ها ناراحت شده‌اند و در همهمه داستان نافرجام ورود بانوان به ورزشگاه‌ها، دیروز لیگ آزادگان یک هفته دیگر را پشت ‌سر گذاشت و در روز‌های استراحت لیگ‌ برتری‌ها، دسته اولی‌ها در قائمشهر، قم‌، کرمان، رفسنجان، شیراز، تبریز، کرج، تهران و مسجدسلیمان به فوتبال باشگاهی ما گرما و رونق بخشیدند.

x