دوشنبه 2 بهمن 1396

بهشتی، مرتضی

متولد 1339/ دکتری حقوق بین الملل از دانشگاه ابردین کلمبیا/ شش سال مدیرعامل بنیاداندیشه اسلامی/ مدیرحقوقی و امور قراردادهای شرکت بیمه ایران خودرو/ وکیل دادگستری و مشاور حقوقی/مشاور حقوقی وامور قراردادهای سازمان مدیریت صنعتی
 • قرآن با تو چه می‌کنیم!

  - این روزها که موضوع قرآن مطلا با واکنش های متفاوتی روبروست و احساس می شود هر یک از طرفین بیشتر از خاستگاه سیاسی خود به موضوع پرداخته اند لکن افرادی بوده اند که دغدغه انحراف و طلایی شدن قرآن را دارند

 • مشهدالرضا(ع) شرمنده‌ام!

  - قطع بودن تلگرام و دوری از فضای مجازی باعث بی خبری ام از اتفاقات کشورم شده بود که امروز با مرور به اخبار روزهای قبل در یکی از کانال ها خبری خواندم که باورش برایم سخت بود وبرای اطمینان از صحت آن ؛ سایت های خبری را مرور کردم و با سرافکندگی دیدم کاملاً درست بوده است .

 • شفافیت تنها راه جلب اعتماد عمومی

  - خبر خوبی که این روزها از زبان رئیس جمهور محترم شنیده می شود شفافیت در تخصیص بودجه های نهادهای دولتی و غیردولتی است که در جای خود قابل تحسین است.

 • اگر روحانیت افتاده حال می‌ماند باران می‌آمد

  - در این روزها اهل منبر و عموم روحانیون و امامان جمعه فریاد نصیحت گونه سرمی دهند که اگر مردم گناه را ترک کنند بارن می آید در حالی که موضوع پیچیده تر از اینهاست و بی جهت به مردم آدرس غلط ندهند و مردم را منحرف نکنند .

 • خیالات «زائری» و آرزوهای من

  - داشتم در فضای مجازی سیر می کردم که با نوشته ای تحت عنوان « دیدار اختصاصی رهبر انقلاب با خسارت دیدگان موسسات اعتباری »از دوست شفیق و قدیمی ام جناب زائری مواجه شدم که مشتاقانه مشغول خواندن شدم و در اثنای آن ذوق زده ، داشتم خودم را آماده نگارش مطلبی در وصف رابطه تاریخی روحانیت در گذشته های نه چدان دور می کردم و در ذهنم نمونه هایی را مرور می کردم ؛ ولی در پایان بسان سراب دیدگان و خواب دیدگان برخاسته از خواب دیدم نوشته است « حتماً ادامه تخیل نویسنده را بخوانید » !!!

 • آیا شورای نگهبان ایستادگی می‌کند؟

  - پس از تقدیم لایحه بودجه سال 1397 به مجلس شورای اسلامی توسط رئیس جمهور محترم ، شاهد ورود شوک کم سابقه ای به مردم بودم که ناباورانه از رشد سه برابری عوارض خروج از کشور سخن می گویند . این درحالی است که در بلیط های سفر به خارج عوارض فرودگاهی محاسبه می شود و معلوم نیست مبنای اخذ عوارض خروج از کشور چیست.

 • هویج آمریکایی و عدالت اجتماعی

  - در فضای مجازی و برخی رسانه ها با نشان دادن هویج امریکایی در فروشگاههای زنجیره ای آن به قیمت کیلویی نود هزار تومان سوالات متحیرانه بسیاری را از حیث رعایت حقوق عمومی به ذهنم در ذهن و جانم بوجود آورد که با دوستان عزیزم در میان می گذارم تا ببینیم کشور چگونه اداره می شود و به کجا می رود و مقصد کجاست !!!

 • می نویسم که میهنم سبز شود

  - رنگ سبز بر سلامتی روح انسان تاثیر دارد و سنبل پاکی و هماهنگی است . این رنگ در حالات التهابی بدن ، یک اثر آرام بخش دارد و به دستگاه عصبی آرامش می دهد

 • می‌نویسم تا میهن و دینم پاکیزه بماند

  - اندکی از دوستان ونزدیکانم فکر میکنند با نوشتن مقالاتی در سایت خبرآنلاین قصد سیاه نمایی، خود نمایی و... را دارم در حالی که از خودم سوال کنند می گویم ، «می نویسم تا دین و میهنم پاکیزه بماند »

 • احمدی‌نژاد مقصر نیست بلکه...!

  - در حال و هوای عزاداری عمومی در روزهای منتهی به پایان صفر و ماتم مردم کشورمان به مناسبت زلزله خون‌بار کرمانشاه عزیز و دوست داشتنی و کشنه و مجروح شدن افراد زیادی از مردان و زنان مهمان‌نواز و خوش رفتار وخون گرم آن دیار؛ در فضای مجازی خبر و فیلمی منتشر شد که محمود نهم ودهم در کنار یارانش در حرم شاه عبدالعظیم حسنی بست نشسته‌اند و علیه روسای قوا ومفاسد و مظالمی، در بخشی از کشور فریاد سر می‌دهد.

 • ریش و ریشه؛ کدامیک؟

  - صداهایی باید نقش مرورگر را داشته باشند و بدون وابستگی حزبی ؛ دیروز خود و جامعه خویش را جستجو کند تا شرایط و خروجی هر رفتاری را تجزیه و تحلیل کند تا مسیر زندگی گرفتار همیشگی سنگلاخ ها نشود .

 • یوشکا فیشر و شهید بهشتی

  - در دوره دولت سازندگی ، یوشکا فیشر وزیر خارجه اسبق آلمان برای یک سفر غیر دیپلماتیک به ایران سفر داشته و با مقامات زیادی دیدار می کندکه آخرین ملاقات شونده اقای دری نجف آبادی رئیس کمیسون وقت بودجه مجلس شورای اسلامی و امام جمعه کنونی شهر اراک بوده اند.

 • کسی شرمنده نیست

  - یکی از جملاتی که به عادت و نه از روی باور و فهمیدن در میان طبقات مختلف جامعه ، جاری است « عبارت شرمنده ام » می باشد . بدون اینکه بدانیم شرمندگی چیست و چرا می گوییم و شرمندگی در چه شرایطی مطلوب است ؟

 • راز ماندگاری کوروش: ژن خوب یا...؟

  - هفتم آبان ماه هر سال علاقمندان به سربلندی کوروش کبیر به یاد آن شخصیت جاودانه ایران زمین ابراز احترام و تکریم می کنند و یادش را گرامی می دارند.

 • شورای شهر یزد از وکالت تا ولایت

  - درحاشیه راهیابی هم وطن زرتشتی به شورای شهر یزد تصویب نامه از سوی شورای نگهبان مبنی بر عدم صلاحیت سپنتا نیکنام برای حضور در شورای شهر صادر شده است که ضمن احترام به جایگاه شورای نگهبان نکاتی را از باب روشنگری به آگاهی خوانندگان محترم می رسانم :

 • امام زمان(عج) با اصول‌گرایان است یا با اصلاح‌طلبان؟

  - آقای علی‌محمد بشارتی از مبارزان قبل از انقلاب که سابقه وزارت کشور و قائم‌مقامی وزارت امور خارجه را در سابقه خود دارد در هفتاد و سومین بهار زندگی‌اش ادعایی کرده است که فقط از افراد متوهم و خودشیفته انتظار بیان آن می‌باشد و با هیچ منطق دینی و سیاسی و حقوقی سازگاری ندارد.

 • آقای قرائتی، قدر خودت را ندانستید!

  - جناب آقای قرائتی! سال‌هاست شما را از دور و نزدیک می‌شناسم و با روحیات و مشی زندگی‌تان آشنایی نسبتاً کاملی دارم. می‌دانم که درد دین داری و درد مردم و در کمتر کسی جمع این دو درد را دیده‌ام و منشأ این موفقیت‌ها را جندین بار اشاره داشته‌اید که ناشی از دعای پدر و مادر و لطفی بوده است که از جوانی نصیب شما شده و به حقیقت سال‌ها از این مهر و محبت الهی پاسداری کردی اما...

 • از کلیه‌فروشی تا مو فروشی دختران ایران زمین

  - سال‌هاست که در مقابل بیمارستان های تخصصی کلیه ، چشم و... شاهد خرید و فروش کلیه و قرنیه چشم و... بوده ایم و تقریباً دیدگان سواره‌ها و پیاده‌ها، به دیدن صحنه‌هایی که پژواک عمق فقر و گرفتاری‌های بخشی از مردم کشورم می‌باشد عادت کرده‌اند.

 • «ژن» خوب، حق مردم ایران این نبود

  - حق موضوعی است که دستیابی به آن لازمه داشتن زندگی توآم با آرامش است و نبود آن از موجبات ظهور استبداد و ودوری مردم از یکدیگر و شاهد انزوا و افسردگی آحاد جامعه می باشد.

 • نقش ترموستات در مدیریت کشور

  - ترموستات وسیله‌ای است برای تنظیم درجه حرارت موتور اتومبیل که به‌طور خودکار گرمای موتور را درحد ایده‌آل که حدود 85 درجه است نگه می‌دارد .

x