جمعه 28 مهر 1396

موسوی، سیدعبدالجواد

.
 • این پسر می‌داند وقت تنگ است

  - ما در این راهی که می‌رویم همه کاره‌ایم و هیچ‌کاره. بس‌که وقت تنگ است. مأمور خدمات اجتماعی هستیم، مأمور تخریب هستیم، مأمور قطع و وصل رابطه‌ها و جریان‌ها هم. نقاره‌کوب فضاحت اراذل بر سر این بام هم...(جلال آل احمد)

 • وقتی سخنان رئیس‌جمهور باب طبع ژورنالیست‌های سیاست‌زده نیست

  - اگر دوره اول ریاست جمهوری آقای روحانی را به تعبیر خودشان و آقای جهانگیری دوره آوار برداری از خرابی های به جا مانده از آن هشت سال کذایی بدانیم دور دوم را قطعا باید دوره سازندگی دانست.

 • اگر شجریان بر جای تتلو می‌نشست جای تعجب داشت

  - حضور تتلو و بهنوش بختیاری در مراسمی که به اصولگرایان اختصاص داشت خیلی ها را شگفت زده کرد.

 • بنی‌صدر، روحانی و باقی‌قضایا

  - بچه بودم که بنی صدر عزل شد. با این که بچه بودم مردمی را که ریخته بودند توی خیابان و با حرارت علیه بنی صدر شعار می دادند خوب به خاطر دارم.

 • تهران همه ایران است

  - تهران همه ایران نیست. این ترجیع بند را بسیار شنیده ایم. به ویژه در این سال ها.

 • مناجات شجریان و سخنی با جواد لاریجانی

  - هرچند برای من بسیار دشوار است بپذیرم سیاستمداری که بارها و بارها از علاقه‌اش به پوپر سخن گفته است و در انتخابات سال ۷۶ از روی کارآمدن تندروها جلوگیری می‌کرد، به غیرشرعی بودن ربنای شجریان قائل باشد اما قاعده فرض محال را در این مورد به خصوص جدی می‌گیرم تا بتوانم چند کلمه با جناب جواد لاریجانی اختلاط کنم.

 • یک تذکر جدی به دوستان اصلاح‌طلب

  - عملکرد دوستان اصلاح‌طلب در فراهم‌آوردن لیستی واحد برای انتخابات شورای شهر، چنان بعضی‌ها را بر سر خشم آورده که تصمیم گرفته‌اند اصلاً در انتخابات شوراها شرکت نکنند و یا در صورت شرکت، بی‌اعتنا به لیست واحد، به چند کاندیدای مورد اعتماد خود رأی بدهند. البته در این فضای آلوده به اغراض سیاسی، خیلی از معترضین ترجیح می‌دهند مهر بر لب زده و خاموش بمانند تا جناح رقیب از اعتراض آن‌ها سوء استفاده نکند.

 • مشکل ما کنسرت نیست، مشکل ما فکر شماست

  - حرف نخ نمایی است. همه آن چه را که نمی پسندند در شمار چیزهای بی اهمیت جلوه می دهند و آن گاه مرد رندانه فقط مسئله اقتصادی را مهم ترین دغدغه مردم جا می زنند. ای کاش در همین شعار نیز دست کم به قدر خردلی صداقت به خرج می دادند.

 • آقای‌قالیباف! به ظلم در حق ۹ میلیون نفر راضی باشید

  - جناب شهردار! شعار این روزهای شما حمایت از ۹۶درصد از مردم است. مردمی که به گفته شما ۴درصد از خدا بی‌خبر حق آن ها را خورده‌اند. به‌درستی یا نادرستی دعوی شما کار ندارم. اگر حقیقتا این‌گونه است که شما می‌فرمایید حضرتعالی و همگنانتان باید کلاهتان را بالاتر بگذارید که پس از گذشت ۴ دهه از عمر انقلابی که قرار بود در آن یک موی کوخ‌نشینان به همه زندگی کاخ‌نشینان بیرزد و مردم ولی‌نعمت کارگزاران نظام باشند کار به جایی رسیده که یکی از مدیران درجه یک نظام معترف است ۴درصد از ما بهتران ۹۶درصد از جمعیت ۸۰ میلیونی را استثمار کرده‌اند.

 • احمدی‌نژاد در نخستین دورۀ مناظرات

  - نخستین دورۀ مناظرات کاندیداهای ریاست جمهوری نشان داد احمدی‌نژاد علی‌رغم نهی رهبر انقلاب از حضورش در انتخابات و هم‌چنین عدم احراز صلاحیتش در انتخابات پیش رو، توانسته بار دیگر خود را به استودیوی جام‌جم برساند و بدون هیچ رودربایستی‌ای آن هشت سال کذایی را به ما یادآور شود.

آرشیو ماهانه
x