+ A - دوشنبه 22 فروردین 1390 - 10:04:00 چاپ
امتیاز به مطلب 0 نفر

فرید شب‌خیز: «خنده بازار» بازخورد بدی نداشت

فرهنگ > تلویزیون - شاید همه ما با موسیقی معروف نوروزی که هر سال لحظه سال تحویل از اکثر شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌شود آشنا باشیم فرید شب‌خیز سازنده این موسیقی معروف است که از سال 60-63 کار خود را با برنامه «راه شب» آغاز کرد.وی نوروز 90 تهیه‌کنندگی طنز «خنده بازار» را به عهده داشت که هر شب از شبکه سه سیما پخش می‌شد.هفته نامه سروش گفت وگویی با وی انجام داده که قسمتهایی از آن را انتخاب کرده ایم.

- من رشته تحصیلی و کار اصلی‌ام موسیقی است اما در زمینه‌های مختلف هنری چون کارگردانی و تجربه‌های زیادی نیز کسب کرده‌ام حدود پانزده سال است که کار تهیه‌کندگی می‌کنم اما موقعیت‌های کاری خود را می‌شناسم و طبق مسئولیتی که بر عهده من است انجام وظیفه می‌کنم مثلا اگر در کاری تهیه‌کننده هستم فقط تهیه‌کننده‌ام نه اینکه مثلا در موسیقی کار دخالت کنم و فکر می‌کنم این روش بهترین گزینه برای موفقیت در کارها باشد.

- اواخر دی 89 مدیر شبکه سه سیما (آقای پورحیدری) درباره موضوعی با من صحبت کرد که بسیار خوب و عالی بود و این جرفه و ایده تازه ایشان مسیری را برای ما باز کرد و کلید اولیه توسط ایشان زده شد ما فقط تکمیل‌کنده این ایده بودیم و طبق گفته‌های ایشان طنز «خنده بازار» شکل گرفت و من به عنوان تهیه‌کننده کار معرفی شدم.

- در کار «خنده بازار» دو نکته برایم بسیار جالب بود یکی رساندن دکور که بسیار قوی بود و خیلی از دوستان بر این تصور بودند که ما مثلا در دکور برنامه‌های «نود» و «هفته» فیلمبرداری را انجام داده‌ایم و رساندن دکور در زمان اندک به دست عوامل کار به روند تولید سرعت داد. من قبول دارم که کار ضعف‌های خودش را داشت اما اگر بخواهم دوباره برنامه‌ای با این درون مایه بسازم حتماً تغییراتی در گروه خواهم داد چون در تدوین شاهد این بودم که اشکالات زیادی در کار وجود داشت.

- من محمدصالح علا را دیدم و دستشان را بوسیدم و شنیدم از دوستان که فریدون جیرانی و مسعود فراستی نیز بازخورد بدی نسبت به آیتم خود نداشتند و ظرفیت و پذیرش انتقاد در آنها وجود دارد.

- در برخی موارد متن‌ها ضعیف کار شده بود در آیتم «هشت» حمید نیک‌نبرد که نقش آقای سفارتی را بازی می‌کرد با اینکه دیالوگ خاصی نداشت واکنش‌های و نوع تیپ گرفتنش بسیار بایم جالب بود و ارتباط خوبی با آن برقرار کردم چرا که بدون دیالوگ و با حرکات بدن مخاطب را می‌خنداند همچنین بازی خسروی در نقش جیرانی و سامان گوران در نقش عادل فردوس‌پور نسبتا خوب بود اما من شخصیت مهران مدیری و دیگر شخصیت‌ها را از سامان بیشتر می‌پسندیدیم چون سامان بسیار جوان است و در برخی مواقع تمرکز خود را از دست می‌داد اما به نظر من باید از بازیگران جدید استفاده کرد و از آنها در قالب کمدی و طنز بازی گرفت چون بر این باورم که طنز نباید مانع پیشرفت دیگران شود و فقط تعدادی محدود در این عالم کار کنند بازیگران مستعد زیادی داریم که البته با حفظ ظرفیت و شخصیت‌ خودشان می‌توانند پیوسته و آرام به موقعیت برسند.14201

نظرات 5
 • بدون نام دوشنبه 22 فروردین 1390 - 11:28:20
  1 11 پاسخ به این نظر
  خيلي طنز زشت و سخيفي بود. تمسخر و لودگي جاي طنز را گرفته. براي صدا و سيما واقعا متأسفم كه اينچنين به شعور مخاطبان توهين مي‌كند.
 • بدون نام دوشنبه 22 فروردین 1390 - 13:02:01
  3 1 پاسخ به این نظر
  اتفاقا به نظر من اگه بیننده ها یه کم دقت می کردن یه جاهاییش خیلی عمیق و پر محتوا بود . فکر می کنم سلیقه مردم هم لودگی رو می پسنده . وگرنه من خیلی نکته ها توش دیدم . قسمت نود و هشت و دو قدم مانده به صبح عالی بود .
 • بدون نام دوشنبه 22 فروردین 1390 - 13:06:06
  4 2 پاسخ به این نظر
  یه قسمت هاییش خیلی خوب بود . بازی سامان گوران و محمد رضا خسروی ( اگه اشتباه نکنم ) و کورش معصومی ( صالح علا ) و فراستی عالی بود . ولی یه قسمت هاییش هم خیلی ضعیف بود .
 • بدون نام سه شنبه 23 فروردین 1390 - 10:39:06
  5 1 پاسخ به این نظر
  عالی بود مخصوصا قسمت هواشناسی بی نظیر بود
 • بدون نام سه شنبه 8 شهریور 1390 - 16:30:56
  1 5 پاسخ به این نظر
  به نظر من این طنزدرجواب طنزمهران مدیری بود وای که برا مملکتمون متاسفم
ارسال نظر:
 • 0/700
 • قوانین ارسال نظر
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2011 khabaronline, All rights reserved