سه شنبه 25 مهر 1396
پنجشنبه 5 خرداد 1390 - 07:13:00 چاپ

گزارش سایت تابناک از محفل مشکوک به سرپرستی مشایی و بقایی

سیاست > دولت - سایت تابناک نوشت:

از جمله فعالیت های تشکیلاتی این جریان [جریان انحرافی موجود در دولت نهم و دهم]که سال هاست تداوم دارد ـ تشکیل جلسات محفلی به صورت منظم و هفتگی موسوم به پارسه است. در این جلسات حول محور موضوعات کلان و راهبردی همچون انتخابات، منابع مالی اقدامات جریان انحرافی و هماهنگی های تشکیلاتی، جابجایی نیروها و... بحث و تصمیم گیری می شود.

بررسی های «تابناک»، حکایت از اطلاعات و ابعاد جالب توجهی درباره این جلسات دارد:

یک ـ این جلسات تاکنون هر هفته، پنجشنبه ها بعد از ظهر برگزار شده و محل تشکیل آن عموما در محل سازمان میراث فرهنگی و یا مرکز مناطق آزاد بوده است.

 دو ـ افراد شرکت کننده که دارای مناصب مهم دولتی هستند، موظفند از هر کجای کشور خود را به این جلسات برسانند. این جلسات در حال حاضر با محوریت بقایی اداره می شود، ولی در گذشته، مشایی شخصا این جلسات را اداره می کرده که به دلیل برخی حساسیت ها کمرنگ تر شده است.

سه ـ افراد مختلف که دارای سمت های گوناگون دولتی هستند در این جلسات شرکت می کنند، که از جمله آنان می توان به افراد زیر اشاره کرد:

ـــ «محمد حسین برزین»، مدیر گروه هتل های هما. این فرد از دوستان نزدیک و صمیمی مشایی است که اتفاقا همشهری وی نیز هست. وی نقش موثری در برگزاری این جلسات داشته و همزمان مسئول برگزاری نمایشگاه های خارج از کشور سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوده است.

ـــ «رمضان‌علی علیزاده شیروانی»، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت. علیزاده شیروانی هم همشهری مشایی است که تا پیش از این، مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور بود و با حمایت مشایی به سازمان حج و زیارت عزیمت کرد. علیزاده شیروانی از زمان حضور در سازمان حج و زیارت، اقدامات سوال برانگیز زیادی انجام داده است که تصمیمات آن در این جلسات گرفته شده است؛ از آن جمله، می توان به اعزام خارج از نوبت بسیاری از مسئولین و هنرپیشگان به حج عمره جهت تلطیف روابط آنان با مشایی اشاره کرد. همچنین اخیرا به واسطه وی بخشی از ساختمان سازمان حج و زیارت در خیابان آزادی به میراث فرهنگی واگذار شده که این اقدامات بخشی از برنامه جریان انحرافی به منظور در دست گرفتن سازمان حج و زیارت قلمداد می شود.

ـــ آزاده اردکانی، مدیر موزه ملی ایران و مهمترین موزه کشور. این فرد که در جریانات اخیر شایعه بازداشت وی مطرح بود، معلم خصوصی زبان آقایان بقایی و مشایی است. وی چنانکه پیش از این نیز در «تابناک» اشاره شده بود، دارای لیسانس میکروبیولوژی بوده و اخیرا با دستور، دانشجوی کارشناسی ارشد «ام بی ای» دانشگاه چابهار شده است.
وی همچنین دارای پست های متعدی است از جمله ریاست هیأت مدیره کانون اتومبیلرانی و جهانگردی، عضو هیأت مدیره موسسه علوم و فنون کیش که به زودی به ریاست در هیأت مدیره آن خواهد رسید و...

از جمله خدمات رسانه ای آزاده اردکانی که با حمایت بقایی انجام شده، راه اندازی خبرگزاری میراث آریا، وابسته به سازمان میراث فرهنگی و گردشگی ـ با وجود منع قانونی دستگاه های دولتی، مبنی بر داشتن خبرگزاری ـ مجله پارسه برای سازمان میراث فرهنگی و راه اندازی خبرگزاری بنا و مجله آغاز برای مناطق آزاد بوده که رقم های دریافتی برای تولید این مجلات، عموما خارج از عرف بوده است.

ـــ فریبرز انصافی، مدیر عامل کانون اتومبیلرانی و جهانگردی. این کانون که به عنوان نهادی خصوصی قلمداد می شود، از جمله حیاط خلوت های جریان انحرافی به منظور اقدامات خلاف قانون آنها به شمار می رود. کانون اتومبیلرانی برای بقایی آن قدر مهم است که پس از عزیمت وی به معاونت اجرایی و نهاد ریاست جمهوری، آن را به این مجموعه منتقل کرده است.

بقایی تاکنون درآمدزایی های قابل توجهی برای کانون فراهم کرده است. از جمله این اقدامات، می توان به قراردادهای کانون با مناطق آزاد کشور اشاره کرد. این قرارداد برای مدت شش ماه منعقد شده و کانون در ازای دریافت 12000000000 ریال ـ یک میلیارد و دویست میلیون تومان، از هر منطقه 200 میلیون تومان خدمات اقامتی ـ دقت کنید، تنها خدمات اقامتی ـ برای کارکنان این شش منطقه، جهت سفر به مشهد مقدس فراهم می کند.

با بررسی هتل هایی که کانون با آنها طرف قرارداد شده و همچنین تعداد پرسنل کل مناطق آزاد کشور، می توان به خیلی مسایل رسید. از جمله دیگر اقدامات درآمدزای بقایی برای کانون، واگذاری بهره برداری به صورت کامل از تمام مجموعه های فرهنگی و تفریحی میراث فرهنگی به کانون بوده است؛ گذشته از اینکه این فعالیت ها اساسا به کانون اتومبیلرانی چه ارتباطی دارد؟!
سوال اساسی تر اینجاست که کانون اتومبیلرانی چه ربطی به نهاد ریاست جمهوری دارد که به آنجا منتقل شود؟!

ـــ از جمله دیگر شرکت کنندگان در جلسات پارسه ،مدیران عامل مناطق آزاد کشور هستند؛ از جمله علی اصغر پرهیزگار، مدیرعامل منطقه آزاد اروند. وی از دوستان قدیمی بقایی است که از زمان رادیو تهران با او بوده است (البته بنا بر شنیده ها در آن زمان راننده بوده). پرهیزگار قبل از مدیرعاملی اروند، مدیر عامل کانون اتومبیلرانی بود. ایشان فاقد مدرک تحصیلی معتبر و حتی دیپلم است، که پیرو همین موضوع، پس از انتصاب به عنوان مدیرعاملی اروند، برخی نهادهای نظارتی موضوع را به بقایی متذکر می شوند و پس از آن پرهیزگار به فکر گرفتن مدرک دیپلم فنی و حرفه ای افتاده است.

ـــ علیرضا مقیمی، مدیر عامل منطقه آزاد ارس. مدرک تحصیلی وی نیز ظاهرا در حد دیپلم عنوان شده است. وی قبل از ارس مدیر کاخ موزه سعد آباد بود که برخی گزارش ها در خصوص سوء مدیریت وی در آنجا وجود دارد. وی در جلسات متعدد، خود را سرباز وفادار بقایی به شمار برده و در جلسه معارفه از او به عنوان صحابه خاص بقایی نامبرده شده است. اخیرا یکی از سایت های خبری، اسناد تخلفات مالی جدیدی از وی در منطقه آزاد ارس را منتشر ساخته است.

ـــ علیرضا بهمنی، مدیر عامل منطقه آزاد انزلی و مدیر عامل سابق شرکت توسعه گردشگری و ایرانگردی از دیگر شرکت کنندگان در جلسات پارسه است. عدم آشنایی بهمنی با فعالیت های اقتصادی، باعث شده است در چند ماه اخیر سرمایه گذاری و توسعه در این منطقه مختل شود.

نکته اینکه از جمله اولین اقدامات جالب توجه برخی مدیران عامل جدید مناطق، خرید اتومبیل های خارجی و گرانقیمت در اولین فرصت ممکن بوده است. این موضوع در مورد بیشتر مدیران عامل صدق می کند، به گونه ای که در آخرین اقدام، مدیرعامل 33 ساله کیش که دو ماهی از انتصاب وی می گذرد، دو دستگاه لندکروز مشکی لوکس خریداری کرده است. در حالی که مدیران دولتی، اغلب از خودروهای ساخت داخل استفاده می کنند، علاقه وافر همگی مدیران عامل مناطق آزاد به خودروهای گرانقیمت و لوکس خارجی جای تعجب دارد.

ـــ حسین فاضلی، معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری از دیگر شرکت کنندگان جلسات پارسه است. کلیه وام ها و اعتبارات مربوط به حوزه گردشگری در کشور اعم از هتل ها و مراکز اقامتی بین راهی و... در اختیار این معاون است که...

با توجه به آنچه گفته شد، به نظر می رسد، همه دلسوزان مردم، نظام و انقلاب باید با چشمانی باز و هر یک در هر جایگاهی که هستند، این مسائل را جدی گرفته و از پایمال شدن زحمات و خون های ریخته شده برای به ثمر نشستن این انقلاب و نظام، جلوگیری نمایند.

17302

44 دیدگاه
 • فاطمه
  پنجشنبه 5 خرداد 1390 - 14:21:35
  پاسخ
  41 20

  خدا شفاتون بده.

 • بدون نام
  پنجشنبه 5 خرداد 1390 - 18:45:36
  پاسخ
  30 8

  انشاءالله اين فاطمه خانوم هم بيدار و هدايت شوند

 • عباس آبادی
  پنجشنبه 5 خرداد 1390 - 22:00:33
  پاسخ
  17 19

  اقای نویسنده چراشما اینقدر اصراردارید تازادگاه مشایی رومورد حجمه قراربدی.بهتره اگه هدفی داری بگی وگرنه خوانده هارواحمق فرض نکن.باتشکر

 • محمد
  پنجشنبه 5 خرداد 1390 - 23:36:46
  پاسخ
  41 7

  یعنی کسی نیست نظارت کنه؟اینجا چه خبره؟

 • رسا
  جمعه 6 خرداد 1390 - 08:25:53
  پاسخ
  19 12

  این مقاله چقدر با حب وبغض نوشته شده است این همشهری مشایی ان یکی انجوری اینجوری تهمت زدن ازحد بگذره دیگه دروغ میشه بنده سوال دارم اگه اینطور میفرمایید باشه شما میدونید حفاظت و اطلاعات رئیس جمهوری نمیدونه چه داره میگذره بس کنید بابا درست نیست

 • علی
  جمعه 6 خرداد 1390 - 12:04:07
  پاسخ
  19 6

  جالبه که آقایان دست اندر کار تابناک که این مطالب رو میدونستند در مناظره های انتخاباتی اونا رو افشا نکردند و حالا که بازار جریان انحرافی رونق گرفته معلوم شده چه خبرا و محفل ها که برپا نبوده و چه مدارکی که اخذ نشده و چه پولها که جابجا نشده.

 • رسولی
  سه شنبه 10 خرداد 1390 - 09:13:47
  پاسخ
  22 28

  اقای احمدی نزاد دوستت داریم تو را به خون شهدا حسابت از اینا جدا کن واینقدر دل ماخانواده شهدا را خون نکن سوال یک معادله شهدا یا مشایی

 • پرویز
  چهارشنبه 11 خرداد 1390 - 00:12:23
  پاسخ
  30 12

  ازبرکات نظام ولائی همین بس که همیشه خائنان و متعرضان به ملت و بیت المال در هر لباس و منصبی رسواورانده خواهندشد

 • علی
  یکشنبه 15 خرداد 1390 - 19:07:38
  پاسخ
  27 8

  سلام دکتر محمود تو که دم از شهدا و امام ورهبری می زدی چه شده ما بسیجیان تا وقتی با تو هستیم که با ولایت باشی جهت اطلاع .

 • احمدرضا
  دوشنبه 16 خرداد 1390 - 10:46:58
  پاسخ
  18 37

  همه این حرفها برای خراب کردن آقای مشایی الکی است. ایشان مردی انقلابی، متعهد و پایبند به اصول و ارزشها هستند. رییس جمهور در انتخاب خود اشتباه نمی کند. بگذارید کارش را بکند.

 • وحیدیارب
  چهارشنبه 18 خرداد 1390 - 11:20:35
  پاسخ
  11 17

  مردم ایران شایعه راازراستی وحقیقت تشخیص میدهندبنابراین تیرتان به سنگ میخوردوکاری ازپیش نخواهیدبرد.

 • داود
  یکشنبه 22 خرداد 1390 - 13:28:33
  پاسخ
  6 8

  وقتی کامنتهای ارسالی را خواندم بیشتر از خواندن متن متاثر شدم که چنین انسانهای(دگمی)هوای فعلا مجانی را تنفس میکنندانچه مشهود است یا جیره خوارهستند ویا ....

 • سید حسین
  یکشنبه 29 خرداد 1390 - 08:33:56
  پاسخ
  25 15

  فقط میگویم که آقای رییس جمهور قبل از اتمام مدت رییس جمهوریت به خودت بیا ومشایی رو از خودت دور کن

 • بدون نام
  دوشنبه 30 خرداد 1390 - 11:36:54
  پاسخ
  23 6

  یعنی تا این حد سیستم بدون حساب و کتاب که همچین جلساتی تشکیل بشه و همچین پولها و قراردادهایی رد و بدل بشه و آب از آب تکون نخوره ، والا نوبره

 • بدون نام
  سه شنبه 31 خرداد 1390 - 22:15:43
  پاسخ
  11 6

  خدا بخیر کند؟ما که نفهمیدیم کی درست عمل میکنه؟تا بگیم فلانی خوب هیو متوجه میشیم اونم مشکل داره.

 • علی
  شنبه 11 تیر 1390 - 06:58:17
  پاسخ
  36 19

  مرگ بر ضد ولایت فقیه

 • بدون نام
  دوشنبه 13 تیر 1390 - 10:20:19
  پاسخ
  21 6

  خدا هدایت اش کند

 • جعفری
  سه شنبه 14 تیر 1390 - 09:09:59
  پاسخ
  12 43

  دروغ محض مشایی و بقایی و دکتر به این تهمت ها لبخند می زنند آنها خیلی پاکتر از این حرفهایند چرا که با بسیجیان و جانبازان و خانواده شهدا بیعت بسته اند مرگ بر ضد ولایت فقیه

 • بدون نام
  دوشنبه 20 تیر 1390 - 18:06:49
  پاسخ
  16 3

  درسالهای گذشته مبالغ زیادی به سازمانهای مردم نهاد کمک شده به شرط اینکه در صد قابل توجهی از آن به حساب کانون اتوموبیلرانی برگردد باید این حسابها بررسی شودچون اکثرا خرج انتخابات شده

 • علی
  چهارشنبه 29 تیر 1390 - 12:48:24
  پاسخ
  38 2

  با این همه اطلاعات موجود و باند بازی که در یک سازمان است پس این سربازاي گمنام امام زمان کجا هستندتا اینها را به سزای عملشان برسانند.

 • زکریا
  پنجشنبه 30 تیر 1390 - 07:53:25
  پاسخ
  13 9

  اگرهدفتان اگاهی مردم است خداجزای خیربدهدواگرقصدتان ماهگیری است بازهم خدا......

 • حسینی
  جمعه 7 مرداد 1390 - 12:05:01
  پاسخ
  30 15

  آقای مشایی برو این قدر جنجال بپانکن

 • بدون نام
  چهارشنبه 19 مرداد 1390 - 13:56:44
  پاسخ
  19 7

  راستش اگه ما مسلمونيم و به علي اقتدا كرده ايم وقتي بعد از پيغمبر مردم راي گيري كردند و علي را كنار زدند و او حرفي نزد با اينكه حق مسلم او بود و دستور خداوند و پيغمبر بود پس بايد كمي در مورد آقاياني كه خيلي اصرار به خدمت دارند كمي تامل نمود . يكي از بچه هاي جنگ زده خوزستاني

 • بچه جنگ زده خوزستاني
  چهارشنبه 19 مرداد 1390 - 14:01:20
  پاسخ
  25 2

  راستش اگه ما مسلمونيم و به علي اقتدا كرده ايم وقتي بعد از پيغمبر مردم راي گيري كردند و علي را كنار زدند و او حرفي نزد با اينكه حق مسلم او بود و دستور خداوند و پيغمبر بود پس بايد كمي در مورد آقاياني كه خيلي اصرار به خدمت دارند كمي تامل نمود . يكي از بچه هاي جنگ زده خوزستاني

 • من گدای فاطمه ام
  پنجشنبه 3 شهریور 1390 - 15:21:57
  پاسخ
  29 7

  مهم ...مانمی گیم حرف شما(تابناک)درسته ولی کسی که رهبری بهش گفت برو بدون چون وچرا باید بره وحدت مردم بادولت یادولت با علما را بهم نزنه

 • حسین+علی
  جمعه 4 شهریور 1390 - 10:31:55
  پاسخ
  43 8

  مشائی مکر زیر مجموعه ی احمدی نژاد نیست ؟ پس دست همه شان داخل یک کاسه است

 • مانی
  جمعه 1 مهر 1390 - 17:10:04
  پاسخ
  41 11

  ما منتظر ظهوریم مگر آقامون کاری بکنه والا از دست هیچ کسی کاری بر نمیاد‏ (الهم عجل عجل عجل عجل لولیک الفرج‏)‏

  • حمید
   دوشنبه 18 مهر 1390 - 12:48:24
   26 23

   ماها خیلی کارا میتونیم بکنیم طبق فرمایش آقا باید هوشیار باشیم و بصیرت خودمن رو ببریم بالا و گوش به فرمان رهبر عزیزمون باشیم تا زمینه ظهور آقا رو فراهم کنیم

 • حمید
  دوشنبه 18 مهر 1390 - 12:40:44
  پاسخ
  23 9

  بسه دیگه باید قوه قضایی فکری بحال اینا بکنه

 • مجتبی م.
  سه شنبه 19 مهر 1390 - 13:34:38
  پاسخ
  19 10

  خسته نباشن از این همه خدمت!!!!!!!!!!!! دمشون گرم

 • امير علي .م
  دوشنبه 25 مهر 1390 - 13:28:21
  پاسخ
  21 24

  همه تابع ولايتيم .حركات اضافي ممنوع

 • ابراهیم کریم
  پنجشنبه 19 آبان 1390 - 21:53:20
  پاسخ
  6 5

  خیلی خوشم آمد از آن که نوشته : عجل، عجل، عجل ، عجل ........

 • بدون نام
  جمعه 20 آبان 1390 - 03:16:44
  پاسخ
  5 7

  آنان که محیط فضل آداب شدن درجمع کمال شمع اصحاب شدن

 • بابک
  پنجشنبه 3 آذر 1390 - 19:21:43
  پاسخ
  31 20

  مشایی فقط بهانه ای شده برای بعضی جناح بندی ها و یارکشی ها ، مشکل جای دیگه است

 • بی نام
  یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:38:51
  پاسخ
  7 11

  اگر این مشایی نبود واقعا جه می شد

 • هادی
  جمعه 23 دی 1390 - 03:33:03
  پاسخ
  12 7

  موقعیت فعلی مملکت حساس است همه بایدمراقب باشیم که مملکت دست نا اهلان نیفتد.

 • بدون نام
  سه شنبه 15 فروردین 1391 - 17:50:59
  پاسخ
  10 3

  اين متن نوشته شده كاملا درسته اين پولها سرمايه مملكت كه ميبرن ميخورن بهتر اگه از دوستانتان كارمندميراث فرهنگي هستن يك مقدار اطلاعات بگيرين ميفهمين كه چه پولهايي خرج ميشه كه هيچ حساب و كتابي هم نداره خداخيرتون بده

 • مقداد
  سه شنبه 22 فروردین 1391 - 16:16:12
  پاسخ
  6 4

  فقط فرمایش رهبری:اگه قابل هدایت هستند. هدایت که ظاهرا قابل نیستن .

 • بدون نام
  چهارشنبه 23 فروردین 1391 - 13:25:05
  پاسخ
  4 17

  من اين را فهميدم که فتنه گران نميتوانند به هيچ روشي احمدي نژاد را تخريب کنند ولذا با داستان سازي و مسئله سازي براي اطرافيانش به هدفشان برسند. اگر واقعاً جريان انحرافي وجود دارد و اينقدر هم که ميگوييد خطر ناک هستند . اولاً براي مردم روشن کنيد که از چه چيزي منحرف هستند . و چرا با آنها برخورد قضايي نميشود. اينها که مثل هاشمي و يارانش قدرت و نفوذ ندارند که نشود با آنها برخورد کرد .الحمدلله هم که همه قوا و دستگاهها با احمدي نژاد مشکل دارند و چشم ديدنش را هم ندارند. اين مخالفتها هم علت دارد زيرا احمدي نژاد با عملکرد خود منافقان و سالوسان و منفعت طلبان را رسوا کرد و مسير نظام را به همان مسير و خط امام برگرداند و زحمات 26 ساله هاشمي و اطرافيانش را براي استحاله انقلاب از بين برد.

 • بدون نام
  چهارشنبه 23 فروردین 1391 - 18:02:42
  پاسخ
  5 2

  معلوم چه نظرهایی را مینویسید هفته قبل من موضوعی رانوشتم که مرتب سرمیزنم وخبری نیست ؟1

 • بدون نام
  جمعه 1 اردیبهشت 1391 - 01:50:03
  پاسخ
  7 7

  اصلا این مشایی کیه چرا رئیس جمهور اینقدر از اون حمایت میکنه

 • نیما
  یکشنبه 17 اردیبهشت 1391 - 01:03:21
  پاسخ
  5 3

  اقای مشایی که گناه کبیره نکرده

 • بدون نام
  دوشنبه 9 مرداد 1391 - 04:36:43
  پاسخ
  3 3

  ولا من با احمدی نژاد اصلا میانه خوبی نداشتم ولی آقای مشایی را بهترین و روشنفکر ترین سیاستمدار در جمهوری اسلامی می دانم . و این مشایی است که باعث شده مردم از بدبینی نصبت به احمدنژاد دست بکشند

 • چی بگم؟
  سه شنبه 5 دی 1391 - 14:41:00
  پاسخ
  4 0

  سلام ای کاش اینقدر دم از تشیع و دینداری نمیزدین در حالی که مدام دنبال تخریب همدیگه هستین. واقعا درسته که امام زمان عج هر چی میکشن از دست این مدل مسلمون نماهاست.شما رو قسم به اون دینی که قبول دارین دیگه بس کنین...

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

x