+ A - سه شنبه 1 شهریور 1390 - 15:59:00 چاپ
امتیاز به مطلب 77 نفر

«تله‌پاتی» چیست و چگونه عمل می‌کند؟

جامعه > میراث فرهنگی و گردشگری - هفته نامه سیاحت و تجارت نوشت:

* «تله‌پاتی» دسترسی به اطلاعاتی است که در فکر شخص دیگری نگهداری می‌شود و شما خواهان کسب آن هستید دانشمندان برای اثبات این پدیده می‌گویند: وقتی این امکان وجود دارد که از طریق یک ایستگاه فرستنده مطالبی را از طریق امواج الکتریکی، از ایستگاه‌های الکتریکی دیگری جذب کنیم. بنابراین با توجه به فعالیت‌های الکتریکی مغز انسان، امکان تبادل اطلاعات از راه دور، از طریق «تله‌پاتی» و به صورت مشابه دستگاه‌های فرستنده و گیرنده الکتریکی فراهم می‌شود. برای انجام پدیده‌های «تله‌پاتی»‌مغز باید در حالتی قرار داشته باشد که وضعیت آن بیشترین میزان امواج «آلفا» را ایجاد و منتشر کند. امواج «آلفا» معمولا در شرایطی به وجود می‌آید که فرد در حالت «مدی‌تیشن» یا «ریلکس» کامل قرار گرفته باشد. پس درمی‌یابیم که کلید اصلی «تله‌پاتی» چیزی نیست جز «ریلکس» شدن کامل. اصولاً در هنگام احساس خطر و یا هر ناراحتی دیگر، اعصاب «سمپاتیک» انسان با تولید «آدرنالین» بدن را تحریک می‌کند در این حالت زمینه لازم برای «فرستندگی» و در واقع فرستادن پیام در شخص به وجود می‌آید و او می‌تواند افکار خود را سریع‌تر و قوی‌تر منتشر کند در حالت عکس این مسئله، اعصاب «پاراسمبلیک» با تولید «استیل کولین» موجب رخوت و سستی بدن می‌شود و استعداد «گیرندگی» امواج «تله‌پاتی» در شخص تقویت می‌شود.

ارسال پیام‌های روحی

نیروی «تله‌پاتی» بستگی زیادی به شدت و قدرت عواطفی دارد که با آن هماهنگ شده است شما وقتی می‌توانید از راه دور یک پیام روحی برای فرد موردنظرتان بفرستید که قبلاً ارتباطی مثبت و یا حتی منفی با او برقرار کرده باشید درباره فردی که هدف پیام شماست باید به یک نوع احساس بسیار شدید عاطفی برسید. برای شروع کار بهتر است ابتدا هر چه دقیق‌تر فرد موردنظرتان را رویت کنید و تمام مشخصات او را مانند مشخصات جسمی، ویژگی‌های شخصیتی، روش لباس پوشیدن، آهنگ، صدا و مانند آن‌را به خاطر بسپارید به این ترتیب یک تصویر بسیار قوی و روشن از آن شخص در ذهن شما نقش می‌بندد. سعی کنید فرد موردنظر را در همان محل زندگی‌اش مجسم کنید اگر با او خاطره‌های مشترکی دارید آنها را یک بار دیگر در ذهنتان مرور کنید آن‌گاه پیام خود را با صدای بلند بر زبان آورید درست همان‌گونه فکر کنید که انگار او در مقابلتان ایستاده است به محض آ»‌که پیامتان را فرستادید همه چیز را به فراموشی بسپارید البته می‌توانید پیامتان را به جای این‌که با صدای بلند اعلام کنید آن را بر روی یک صفحه کاغذ نیز بنویسید.

قدرت تمرکز و تخیل

نیروهای ذهنی، مانند «تله‌پاتی» یک پدیده ساده ب شمار نمی‌آیند بلکه به دقت فرمول‌های ریاضی عمل می‌کنند و این شما هستید که در ذهن خود دستورالعمل لازم را صادر می‌کنید نیروهای ذهنی توان این را دارند که در راه رسیدن پیام شما به هدف موردنظرتان راهنما و راهبرتان باشند و روش‌های عملی را نشانتان دهند چنان‌که در مواقع خطر هشدارهایی می‌دهند که در سرنوشت شما و اطرافیانتان بسیار موثر است البته شدت و شعف قدرت تخیل نقش مهمی در «تله‌پاتی» ایفا می‌کند و هر چه قدرت «تمرکز» بیشتر باشد افکار به صورت سریع‌تر و دقیق‌تری به هدف موردنظر اصابت می‌کند. پس باید بیاموزیم که فکر خود را کاملاً‌ »متمرکز» کنیم تا در انجام کار، توفیق بیشتری کسب کنیم.

اندیشیدن بدون هدف و با دقت اندک، نتیجه‌ای ندارد تفکر باید محکم و متمرکز باشد تفکر محکم و متمرکز، مجموعه‌ای است از خطوط ظریف مغناطیسی که شما را به افکار شخص موردنظرتان متصل می‌سازد.

اگر بگوییم که «فکر» حالتی از «احساس» که از طریق قانون «ارتعاش» حمل می‌شود و مانند نور و الکتریسیته انتقال می‌یابد آن‌گاه به راحتی به این پدیده جالب پی می‌برید هر وقت فکر خود را بر موضوعی که برای شما اهمیت دارد متمرکز کنید نیروهای ذهنی شما وارد عمل می‌شوند و پاسخ لازم را به دست می‌آورند. برای ایجاد تمرکز، می‌توانید یک نقطه «تمرکز» انتخاب کنید این نقطه می‌تواند عکسی بر روی دیوار و یا حتی گل‌های یک قالیچه باشد.

فرمان‌های «تله‌پاتی»

برای شکوفایی استعدادهای «تله‌پاتی» تمرین‌های جالب و متنوعی وجود دارد ابتدا قبل از شروع تمرین بهتر است به چند نکته مهم توجه کنید:

1- قبل از شروع تمرین، مدت آن‌را دقیقاً مشخص کنید. (مثلاً یک ساعت)

2- مصرف چاپ و قهوه اندکی قبل از انتقال یک فکر، مفید است زیرا به‌عنوان یک محرک لحظه‌ای برای فعالیت‌های مغزی مؤثر است.

3- بعد از اتمام تمرینات، بهتر است مقداری آب در چند نوبت بنوشید تا مواد زاید بدنتان دفع شود.

4- تاریکی و سکوت مطلق برای تمرینات «تله‌پاتی» بسیار نتیجه‌بخش است و سعی کنید در مواقعی که شخص گیرنده خوابیده است تمرینات مربوطه انجام شود.

5- اندکی مراقبه یا همان «مدی‌تیشن» در ایجاد «تله‌پاتی» مفید است البته باید با کشیدن نفس‌های عمیق به «مراقبه» بنشینید.

6- به صدای درونی خویش گوش فرا دهید و با آن جروبحث نکنید فقط گوش کنید و عمل کنید گوش دادن از شرایط اصلی استفاده از قدرت نهفته در «تله‌پاتی» است.

7- جلسات تمرین را طولانی کنید، چرا که انتقال فکر باید همراه با یک پافشاری خاص در مدت طولانی انجام پذیرد.

8- بهتر آن است که در هر جلسه، حداکثر 10 فرمان صادر شود.

فرستنده و گیرنده

برای شروع تمرینات همکاری دو نفر ضروری است بین این دو نفر که مایل هستند این تجربه را انجام دهند کسی که دارای تأمل و تعمق بیشتری است باید نقش گیرنده را به عهده بگیرد و کسی که فعال بااراده و کوشاست به‌عنوان «فرستنده» باید فکرس را آن‌چنان روی مسئله موردنظر متمرکز کند که گویی خود قصد انجام این فرمان را دارد. فرمان‌های «تله‌پاتی» باید پی‌درپی صادر شوند. دست راستت را بلند کن و یا فلان چیز را از زمین بردار.

ضمنا لازم است که در هر جلسه از تمرینات نوع فرمان‌ها تغییر کند شخص «گیرنده» باید هنگام تمرین در وضعی کاملا بی‌تفاوت قرار بگیرد و هر فکری را از ذهن خود دور سازد و اصطلاحاً در «خلاء فکری» فرو برود. او باید فقط در انتظار یک تحریک درونی بماند تا به انجام کاری وادار شود. همچنین باید توجهش را مطلقاً به چیزی معطوف کند که از درون وجود خویش احساس کند هرگاه چند فکر مختلف به طور همزمان به ذهنتان خطور کرد ابتدا کمی تأمل کنید و سپس فکری را که قوت و تحریک بیشتری دارد به اجرا درآورید.

تمرینات بعدی...

پس از ممارست در تمرینات بالا کار خود را با تمرینات زیر ادامه دهید.

شخص «فرستنده» نگاهش را به دقت به یک چیز خاص می‌دوزد و سپس با بستن چشمانش تصویر ذهنی آن‌را می‌سازد آن‌گاه شخص «گیرنده» را مجسم می‌کند که در حال تماشای آن چیز خاص است مدت تمرین برای این کار 3 تا 5 دقیقه است.

شخص «گیرنده» در مقابل خود صحنه‌ای سفید قرار می‌دهد که از زیر آن نور یکنواخت و ضعیفی تابیده است سپس نگاه خود را رها می‌سازد تا بی‌توجه به محیط اطرافش روی این صحنه بلغزد وقتی چندین برداشت مختلف به ذهنش خطور کرد باید آنها را به آرامی یادداشت کند البته گاهی نیز باید چشمان خود را بسته و پس از چند ثانیه باز کند.

تمرین بعدی بدین ترتیب است که شخص «فرستنده» پشت فرد «گیرنده» می‌ایستد و در حالی‌که نگاهش را به پشت گردن او دوخته است فکرش را کاملا روی او متمرکز کرده  فرمانش را صادر می‌کند.

صدور فرمان باید جز به جز اما متوالی صورت بگیرد در این حالت انرژی فکری شما به شخص «گیرنده» منتقل می‌شود و او را وادار می‌کند که برگردد و مستقیما به شما خیره شود!

توصیه مهم

اگر در شروع تمرینات به آن صورت که انتظار دارید پیش نرفتید باور خود را از دست ندهید و مأیوس نشوید نیروی «تله‌پاتی» همیشه حاضر و آماده است اما برای این‌که آن‌را به زندگی روزمره خود پیوند دهد باید آن را تقویت کنید و اعتقادتان بر این اصل استوار باشد که تجربیات شما حتماً به نتایج لازم خواهد رسید.

او چه کسی است؟!

یک تمرین دیگر نیز در شکوفایی استعداد «تله‌پاتی» نهفته در وجود شما بسیار موثر است تمرین فوق عبارت از این است که فی‌المثل، وقتی زنگ تلفن شما به صدا درمی‌آید حدس بزنید که آن سوی سیم به کسی می‌خواهد با شما سخن بگوید البته اگر بخواهید از روی احتمالات عمل کنید و براساس این‌که معمولا چه اشخاصی بیشتر به شما تلفن می‌زنند به اندیشه بنشینید از راه درست منحرف شده‌اید شما باید با توجه به احساسات خود عمل کنید و سپس نام فردی را که حدس می‌زنید به شما تلفن خواهد زد بر روی ورقه‌ای بنویسید یک تقویم جیبی همیشه همراه خود داشته باشید و تمام پیش‌بینی‌ها و ادراکات خود را در آن یادداشت کنید.

یک مثال دیگر برایتان می‌آوریم:

در تقویم خود روی صفحه یکی از روزهای مثلا شهریور ماه بنویسید:

در چنین روزی پس از خروج از منزل فردی را که با روبه‌رو خواهم شد یک مرد است؟

سپس در پایان همان روز نتیجه را در همان صفحه بنویسید به این شرح:

نتیجه: حدس من درست بود اولین فردی را که دیدم یک مرد بود!

بدین ترتیب شما می‌توانید درباره هر موضوع و یا شخص خاصی به حدس و گمان بپردازید. این کار را در طول شبانه‌روز لااقل در 20 مورد مختلف انجام دهید پس از گذشت 3 الی 4 ماه درخواهید یافت که پیش‌بینی‌های شما روز به روز به واقعیت نزدیک‌تر است.

 4545

کلید واژه ها: ذهن - روانشناسی -
نظرات 21
 • پیام سه شنبه 1 شهریور 1390 - 16:22:56
  22 39 پاسخ به این نظر
  بی خیال بابا
  • فاطمه پنجشنبه 19 مرداد 1391 - 04:42:42
   27 20
   سلام اینکه دو نفر دریک زمان به یک چیز مشترک فکر کنن یعنی این دو نفر با هم تله پاتی دارند؟لطفا جواب سوال منو برام میل کنید.
  • Mahya دوشنبه 17 مهر 1391 - 04:18:17
   38 12
   اگه اعتقاد نداری براچی میای این جا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • پرستو چهارشنبه 15 آذر 1391 - 00:02:07
  33 8 پاسخ به این نظر
  شماهام شنیدیدکه میگن وقتی داری به کسی فکرمی کنی اونم داره به توفکرمیکنه به نظرتون یه همچین حرفی درسته تاحالابراتون یه همچین چیزی پیش اومده
  • گندم چهارشنبه 18 بهمن 1391 - 19:32:04
   18 4
   من این را بین خودم و دوستمم تجربه کردم.
 • فاطمه چهارشنبه 15 آذر 1391 - 00:27:57
  24 10 پاسخ به این نظر
  سلام. متشکرم، اطلاعات خوبی بود؛ یک سؤال در این زمینه دارم، آیا در رابطه ی بین دو نفر که تله پاتی زیادی در آن اتفاق می افتد، هر دو نقش دارند؟ آیا امکان دارد که فقط یکی از طرفین نقش داشته باشد؟ یعنی فرستنده یا گیرنده ی قوی ئی باشد و دیگری یک فرد معمولی؟
 • شیدا یکشنبه 19 آذر 1391 - 11:43:13
  15 7 پاسخ به این نظر
  من بارها و بارها تجربه کردم... جواب میده
 • hejha سه شنبه 21 آذر 1391 - 18:24:54
  16 11 پاسخ به این نظر
  توجه داشته باشین که استفاده زیاد از تله پاتی باعث افسردگی می شود
 • امین چهارشنبه 20 دی 1391 - 19:41:45
  13 5 پاسخ به این نظر
  برای خودم شخصا اتفاق افتاده مثلا میخواد برام اس بیاد بدون این ک چیزی بدونم ناخود اگاه گوشی رو از جیبم در میارم میبینم اس اومد کلا چیز باحالیه همیشه هم اقفاق نمیفته ها فقط گاهی وقتا
 • مهدیه جمعه 22 دی 1391 - 02:08:43
  15 18 پاسخ به این نظر
  منم تله پاتی دارم.اینقدر تله پاتی هام زیاده که دیگه عادت کردم.2 سالی هم میشه که افسرده م
  • اسما یکشنبه 6 دی 1394 - 17:07:30
   0 0
   چرا افسرده؟
 • رامین یکشنبه 24 دی 1391 - 04:26:45
  23 5 پاسخ به این نظر
  سلام به همه دوستان/من هم به این نظراعتقاددارم واقعادرسته ومن هم دراین زمینه 4سالی هست که به صورت حرفه ی بااستادان بزرگ فعالیت میکنم/موفق باشید
 • گندم چهارشنبه 18 بهمن 1391 - 19:29:04
  9 4 پاسخ به این نظر
  سلام به نظر من که این موضوع حقیقت داره . ممنون.
 • گندم چهارشنبه 18 بهمن 1391 - 19:54:23
  15 5 پاسخ به این نظر
  من هم با این موضوع موافقم انرژی زیادی و البته تمرکز نیاز داره . من و دوستم تقریبا میشه گفت بهش دست پیدا کردیم . تا حدودی هم با مادرم این حس را دارم چون هردوی ما در یک زمان به هم فکر میکنیم.
 • انور پنجشنبه 30 آبان 1392 - 21:53:19
  11 3 پاسخ به این نظر
  سلام من خود مدتی را تله پاتی کار کرده بودم نکاتی را اشاره کردید واقعا کلیدی بود متشکرم
 • نوید شنبه 17 خرداد 1393 - 22:43:00
  10 5 پاسخ به این نظر
  شاید باورتون نشه اما من درکلاس پنجم دبستان از معلمم یاد گرفتم وبعد از چند روز تمرین وتکرار در همان فضای مدرسه که چغدر پر سروصدا است به مادرم تله پاتی کردم که نهار مرغ بپزد واز مدرسه تعطیل شدم و رفتم به خانه دیدم که مادرم نهار مرغ پخته . این مطلب واقعی واقعیست.
 • لیدا یکشنبه 18 آبان 1393 - 03:00:25
  10 6 پاسخ به این نظر
  من بین کسیکه دوس دارم سالهاست که تله پاتی داریم،اعتقاد دارم شدییییییییید
 • سامان پنجشنبه 13 آذر 1393 - 01:00:03
  10 1 پاسخ به این نظر
  تا به حال انجام ندادم ولی دوست دارم یاد بگیرم
 • سامان جمعه 14 آذر 1393 - 17:24:28
  12 3 پاسخ به این نظر
  میخوام یاد بگیرم
 • maria دوشنبه 22 تیر 1394 - 14:45:25
  29 8 پاسخ به این نظر
  very good
 • بی نام جمعه 14 اسفند 1394 - 03:44:20
  0 0 پاسخ به این نظر
  چه زیبا
ارسال نظر:
 • 0/700
 • قوانین ارسال نظر
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2011 khabaronline, All rights reserved