+ A - جمعه 21 بهمن 1390 - 13:30:00 چاپ
امتیاز به مطلب 10 نفر

همسر غیررسمی و دختر ناشناخته محمدرضاپهلوی را بشناسید

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - اردشیر زاهدی که چندسال داماد محمدرضاپهلوی بود و حتی پس از متارکه با دختر او دوست صمیمی وی باقی ماند، در خاطراتش از زندگی خصوصی محمدرضاپهلوی گفته است.

او در یکی از خاطراتش نوشته است:

 داستان جالبی که هیچ‌کس نمی‌داند این است که اعلیحضرت در فاصله طلاق دادن ملکه ثریا و ازدواج با ملکه فرح با یک خانم تهرانی زندگی می‌کرد و بدون ازدواج رسمی از ایشان صاحب یک دختر به نام «فومیکا» شد. این دختر خانم که اکنون در لس‌آنجلس زندگی می‌کند پس از تولد به مادرش سپرده شد و اعلیحضرت حاضر به اعطای لقب شاهزادگی به او نشدند زیرا ازدواج ایشان رسمی نبود و اعلام آن سبب مشکلاتی می‌شد. به همین خاطر اعلیحضرت امکانات مالی گسترده‌ای به آن زن بخشید و حقوق و مقرری ویژه‌ای نیز برای او و دخترش تعیین کردند تا به خارج از کشور برود و دور از ایران و دربار زندگی کند.
همین شبکه تلویزیونی فارسی زبان معروف به پارس – تی – وی متعلق به دختر شاه یعنی خانم فومیکا پهلوی است.
این دختر که یک سال از رضابزرگتر است و سال 1338 در تهران متولد شده است بسیار دختر مهربان و باعاطفه است و موقعی که شاه و همراهانش در مراکش بودند به اتفاق مادرش به قصر جنان‌الکبیر آمد و خود را به پاهای پدرش انداخت و او را غرق بوسه کرد. شاه در آن حالت بحرانی از دیدن این دختر که شباهت فوق‌العاده‌ای به پدرش دارد بسیار خوشحال شد و بعدها شنیدم که نیم درصد از دارایی‌های خود را به او بخشیده است.

17302

کلید واژه ها: محمد رضا پهلوی -
نظرات 2
 • بدون نام شنبه 22 بهمن 1390 - 01:42:04
  40 18 پاسخ به این نظر
  مطلب جالبی بود.به اطلاعاتمون اضافه شد
 • علی چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391 - 13:43:33
  16 13 پاسخ به این نظر
  بسیار عالی بود امیدوارم موفق وپیروزباشید
ارسال نظر:
 • 0/700
 • قوانین ارسال نظر
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2011 khabaronline, All rights reserved