+ A - یکشنبه 14 اسفند 1390 - 03:42:00 چاپ
امتیاز به مطلب 1 نفر

نتایج اولیه انتخابات تهران، با نظرسنجی های قبل از انتخابات مغایر است؟

سیاست > انتخابات - ترکیب آرای نامزدهای شهر تهران از پراکندگی شدید آرا حکایت می کند.

علاوه بر آن نتایج به دست آمده از شمارش آرا با برخی از نظرسنجی ها که معمولا از اعتبار بالای آنها یاد می شد اختلاف دارد.

برابر نظرسنجی ها در تهران، حداد عادل ، احمد توکلی و علی مطهری در ردیف های نخست منتخبان تهران حضور داشتند . علاوه بر آن، پاره ای نظرسنجی ها از موفقیت بیشتر نامزدهای جبهه متحد خبر می داد و از نسبت 4 به یک بین جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری خبر می داد.

با اینکه هنوز نتیجه شمارش بیش از 45 درصد آرای تهران اعلام نشده و احتمال تغییراتی در لیست منتخبان وجود دارد اما نتایج به دست آمده تا کنون، از تغییر رفتار ناگهانی رای دهندگان در 2-3 روز پایانی رقابت ها خبر می دهد.

از سوی دیگر، معمولا نتایج نهایی انتخابات تهران، تفاوت محسوس و معناداری با نتیجه انتخابات در سایر نقاط کشور ندارد، اما به نظر می رسد در انتخابات 12 اسفند قاعده مذکور ، کمرنگ شده است.

1717

کلید واژه ها: انتخابات مجلس نهم -
نظرات 3
 • امید یکشنبه 14 اسفند 1390 - 04:10:26
  38 17 پاسخ به این نظر
  این یک تحلیل کاملا بی اساس است. انتخابات مجلس با ریاست جمهوری کاملا متفاوت است. شاید اگر قرار به انتخاب جبهه ها و احزاب بود حرف شما منطقی به نظر می رسید ولی می بینید که این طور نیست. خیلی ها ممکن است به افراد مختلف از جبهه های مختلف رای دهند. یکی ممکن است به یک نفر رای دهد و یکی به سی نفر. خیلی از مردم با توجه به صلاحیت اشخاص رای دادند نه به حضورشان در جبهه ها و احزاب.
 • بدون نام یکشنبه 14 اسفند 1390 - 04:40:08
  29 35 پاسخ به این نظر
  متاسفانه اکثر افرادی که در حوزه های حوالی نیروی هوایی بودن، لیست جبهه پایداری رو مینوشتن. ظاهرا خیلی ها از مواضع جبهه پایداری اطلاع نداشتن از جمله پدر بنده که به این لیست رای داد و فقط بعد از اینکه من توضیح دادم، پشیمون شد. خصوصا بعضیا به دلیل قرار گرفتن نام مرتضی آقاتهرانی به این لیست اعتماد زیادی داشتند.
 • بیطرف یکشنبه 14 اسفند 1390 - 05:47:45
  29 44 پاسخ به این نظر
  معمولا نظر سنجی تو تهران از میدان ولی عصر به بالا شامل میکنن!!! ری و اسلامشهر و مناطق جنوب حساب نمیکنن!!!!
ارسال نظر:
 • 0/700
 • قوانین ارسال نظر
آخرین مطالب
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2011 khabaronline, All rights reserved