+ A - دوشنبه 21 مرداد 1392 - 11:17:56 چاپ
امتیاز به مطلب 1 نفر

حمایت آل اسحاق از نعمت زاده/وزیر صنعت، ایران خودرو را واگذار کند

اقتصاد > صنعت - ایرنا نوشت:

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران از وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به عنوان مدیریت استراتژیک، صاحب تجربه و پیگیر نام برد و گفت: حوزه تولید به افرادی هم چون نعمت زاده نیاز دارد.

یحیی آل اسحاق افزود: محمد رضا نعمت زاده در حوزه صنعت نقاط قوت بسیاری دارد و آنچه سابقه وی نشان می دهد، فردی تلاش گر، قوی، اجرایی و مسلط به کار صنعت است.
وی گفت: وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه تولید و صنعت فردی جدی، پیگیر و شایسته در صنعت بوده و در کار خود جدی عمل می کند و تا نقطه آخر کار می رود.
وی این موضوع را نیز گفت که اگر نعمت زاده موفق به کسب رای اعتماد از مجلس شود باید وزارتخانه ادغامی وی به عنوان وزارتخانه ای حاکمیتی سیاستگذار، هدایت کننده و پشتیبان بخش خصوصی باشد و امور اجرایی را به مردم و بخش های غیر دولتی واگذار کند.
رییس اتاق تهران معتقد است که وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت باید سازمان هایی مثل ایمیدرو، ایران خودرو و شرکت های بزرگ اقتصادی را به بخش خصوصی واگذار کند تا با سرعت بخشی به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به عملیاتی شدن آن کمک کند.
از نظر وی، تولید برای ادامه حیات مشکلات عملکردی از جمله نقدینگی، مسائل نقل و انتقال چه برای واردات و چه صادرات دارد، بنا بر این حل مسائل بانکی، ارزی و ریالی و حل مسائل تامین مواد اولیه به چگونگی تعاملات بین المللی بستگی دارد.
آل اسحاق ادامه داد: نعمت زاده در ارتباط با سیاست های کلی، تولید را می شناسد و باید در سطح کلان با وزیر اقتصاد و سازمان مدیریت(اگر تاسیس شود) و شورای پول و اعتبار و همه حوزه های کلان مبنای جهت گیری را حمایت بخش تولید قرار دهد.
وی در باره برخی انتقادها در باره سن بالای وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: وی یک مدیر استراتژیک است.

3131

ارسال نظر:
  • 0/700
  • قوانین ارسال نظر
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2011 khabaronline, All rights reserved