+ A - چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 17:34:12 چاپ
امتیاز به مطلب 54 نفر

اعتراض یک مداح نسبت به فیلم «رستاخیز»

فرهنگ > دین و اندیشه - خبرگزاری فارس نوشت:

سید مجید بنی فاطمه مداح اهل بیت با انتشار یادداشتی نسبت به ساخت فیلم سینمایی «رستاخیز» ساخته احمدرضا درویش اعتراض کرد. بنی فاطمه در بخشی از یادداشت اعتراضی خود در خصوص ساخته شدن فیلم «رستاخیز« نوشته است:گاهی سکوت جایز نیست... به همین دلیل برخود لازم دیدم در واکنش به ساخت و اکران فیلم «رستاخیز» در جشنواره 32 فجر نکاتی را یادآور شوم.

متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یارب الحسین (ع)، بحق الحسین(ع)، ، اشف صدر الحسین(ع)، به ظهور الحجه (عج)

یا رب الحجه (عج)، بحق الحجه (عج)، اشف صدر الحجه (عج)، به ظهور الحجه (عج)

گاهی سکوت جایز نیست... به همین دلیل برخود لازم دیدم در واکنش به ساخت و اکران فیلم «رستاخیز» در جشنواره 32 فجر نکاتی را یادآور شوم.

اگرچه پیش از این سابقه خوبی از آقای احمدرضا درویش در سینمای دفاع مقدس کشورمان در ذهن داریم و او را با فیلم های خوبش در این حوزه می شناسیم اما ماجرای کربلا و واقعه عاشورا جای تعارف و رودرواسی نیست. به همین دلیل بعد از نمایش و تحسین ِ تاسف انگیز فیلم «رستاخیز» در جشنواره فجر تصمیم گرفتم چند خطی بدون تعارف در مورد این فیلم ِ پُر اشکال بنویسم.

پرداختن به مسائل دینی و اعتقادی از طریق هنر کار حساس و پیچیده ای است. این پیچیدگی و حساسیت وقتی دو چندان می شود که یک اثر هنری به سراغ واقعه انسان ساز و فراموش نشدنی عاشورا می رود. در مورد حساسیت این موضوع همین بس که همه علمای بزرگ ما تا به امروز هر روایتی را که می خواهند نقل کنند، آن را دقیق و بررسی شده بیان می کنند تا مبادا تحریفی در این مورد صورت بگیرد یا داستان به گونه دیگری روایت شود.

حال سوال این جاست که سازندگان فیلم «رستاخیز» با چه کسانی برای ساخت این فیلم مشورت کرده اند و از چه مشاوران و متخصصان دینی و تاریخی استفاده کرده اند که خروجی این اثر تا این اندازه با اصل تاریخ در تضاد است و در بسیاری از موارد به سمت تحریف واقعه عاشورا رفته است؟ آیا نباید برای هرکاری به سراغ متخصص آن رفت؟ آقای درویش و دوستانشان تا به حال ارباب مقاتل حضرت سیدالشهدا (ع) را خوانده‌اند؟ اگر خوانده‌اند این چه برداشتی است که در «رستاخیز» ارائه داده‌اند؟ اگر هم نخوانده‌اند که کار بسیار اشتباهی کرده‌اند که بدون مطالعه به سراغ ساخت چنین فیلمی آمده اند...

مثلاً آیا هیچ عقل سلیمی به این موضوع رای می دهد که در آن معرکه و میدان جنگ بساط عشق زمینی یک مرد به یک زن پهن شود که در این فیلم شاهد آن هستیم؟ کجای تاریخ نوشته شده که عشق پسر حضرت حر (ع) به یکی از زنان کاروان سیدالشهدا (ع) باعث پیوستن او به سپاه حق شده است؟ (این موضوع نوعی توهین نیز به حضرت حر (ع) می باشد. در جایی که وهب مسیحی که یکی- دو شب از ازدواجش نگذشته، با دیدن امام حسین (ع) دین خود را تغییر می دهد و همراه با همسر و مادرش با حضرت عازم کربلا می شود....)

متاسفانه در این فیلم سینمایی آنطور نشان داده شده که بیشتر از آنکه پسر حر (ع) جذب عشق اباعبدالله (ع) شود به خاطر عشق زمینی خود به سمت سپاه آل الله (ع) کشیده شده که جای تامل و تاسف دارد!

به نظر می رسد آقای درویش که پیش از این سابقه درخشانی در حوزه سینما، مخصوصاً سینمای دفاع مقدس از خود به یادگار گذاشته بستر خوبی را برای به تصویر کشیدن تخیلات خود انتخاب نکرده است. کربلا و واقعه عاشورا جای نمایش ذهنیات خود نیست. همه چیز این واقعه به صورت دقیق در کتب مربوطه روایت شده است و این موضوع جایی برای اشتباه باقی نمی گذارد. کار ما به کجا رسیده که فیلمسازان ارزشی ما به این سمت و سو کشیده می شوند و چنین آثاری می سازند!

اما این تمام ماجرا نیست و متاسفانه شاهد اتفاقات ناگوار دیگری نیز در این فیلم سینمایی هستیم. یک سوال ساده و البته مهم از آقای درویش دارم. برادر عزیز، آیا در مورد سریال «مختارنامه» و بحث های مرتبط با نشان دادن چهره حضرت ابوفاضل (ع) نظر آیت الله وحید خراسانی و علما، مراجع دیگر و مردم به گوش شما نرسیده است؟ شما نمی توانید بگویید که ما این بحث ها را نشنیده ایم! ما هم نمی توانیم در مقابل این مسائل سکوت کنیم آقای درویش! چرا طوری برخورد می کنید که گویی پنبه در گوش خود کرده اید؟ بی تفاوتی تا کجا؟ فکر نمی کنید بهتر است این جرات را به خودمان ندهیم که در مورد هر مساله ای کار خودمان را انجام دهیم؟ اینگونه موضوعات مسائلی است که یا نباید به سمت آن رفت یا اگر آن را دستمایه ساخت فیلم قرار دادید باید قواعد آن را به خوبی رعایت کنید. چطور جرات کردید تصویر حضرت عباس (ع)، حضرت علی اکبر (ع) و... را در فیلم خود نشان دهید؟ بالاتر از همه این ها چطور این حق را به خود دادید که صدای حضرت زینب (س) را شبیه سازی کنید؟ گستاخی تا کجا؟

سینما محملی است برای به تصویر کشیدن دغدغه های اجتماعی، فرهنگی و ارزشی که می تواند باعث رشد و تعالی یک جامعه باشد و سینماگران در این مسیر وظیفه بسیار سنگین و البته خطیری بر دوش دارند و به همین جهت هم هست که کار این عزیزان بسیار ارزشمند و مهم تلقی می شود. بنده نیز با هنرهای نمایشی به خصوص سینما غریبه نیستم و با سختی های آن آشنایم و می دانم که همه بزرگان سینما قابل احترام هستند اما واقعاً جای تعجب است که چطور این فیلم با این همه اشکال تاریخی از سوی هیات داوران جشنواره فجر صاحب سیمرغ بهترین فیلم شده است.

در حالی که شنیده‌هایم حکایت از آن دارد که نه مخاطب عام و نه منتقدین سینما اقبالی به این فیلم نشان نداده اند، اهدای این جایزه به این فیلم پُر اشکال چه توجیه و منطقی دارد؟ تا آنجا که می دانم مبلغ بسیار زیادی هم برای ساخت این فیلم سینمایی هزینه شده است. مبلغی که قرار بوده صرف فیلمی شود که پیام آور ارزش های حادثه کربلا باشد اما در عمل چنین اتفاقی رخ نداده... در روزگاری که بهاییت و وهابیت میلیاردها دلار برای تخریب اعتقادات شیعه هزینه می کنند، چه تاسف بار است که در کشور شیعه ایران فیلمی ساخته شود که با حقیقت عاشورا و امام حسین (ع) فاصله زیادی دارد.

البته انشالله آقای احمدرضا درویش قصد تحریف تاریخ و لطمه زدن به این واقعه تاریخی را نداشته و زحمت خود را کشیده است اما واقعیت این است که مشاهده چنین فیلمی با این اشکالات تاریخی از کارگردان خوش نامی چون احمدرضا درویش دردناک تر است.

وقتی نمی توانیم اثری در خور ِ شان واقعه عاشورا بسازیم، بیاییم و برای امام حسین (ع) فیلم نسازیم! چه اصراری داریم تصورات مردمی که از کودکی با امام حسین (ع) خو گرفته اند را با تخیلات خود تخریب کنیم؟ اجازه دهیم مردم در خلوت خود، با مطالعه تاریخ و پای منبرها حادثه کربلا را برای خود تصویر کنند و معرفت خود را با مطالعه زندگینامه و کتب خاصی که در مورد ائمه (ع) به رشته تحریر در آمده بالا ببرند نه با فیلم‌های شما!

در پایان جا دارد از سازندگان فیلم «شیار 143» که تصویر درستی از رشادت‌های مادران شهدا ارائه داده اند تشکر و قدردانی نمایم و همچنین به سرکار خانم مریلا زارعی تبریک عرض کنم و از ایشان بابت کار ارزشمندی که در مراسم اختتامیه در مورد تقدیر از مادران شهدا انجام دادند تشکر نمایم.

سید مجید بنی فاطمه. یهمن 92

/6262

کلید واژه ها: مداحان - جشنواره فیلم فجر -
نظرات 133
 • جواد چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 17:49:51
  22 10 پاسخ به این نظر
  "رودرواسی" ؟!!... به نظرم این آقای مداح هدفش از نوشتن این نامه اینه که اسم خودش رو سر زبون ها بندازه!
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 17:59:01
  2 1 پاسخ به این نظر
  خوبه که بلاخره یکی یک حرفی راجع به این فیلم زد ولی کاش یکی مثل حاج محمود مطرح میکرد کسی از مجید بنی فاطمه ها یا میثم مطیعی ها خورده نمیگیره که جوابی بشنویم از سازنده فیلم
 • m چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 18:05:08
  3 1 پاسخ به این نظر
  دوباره شروع شد.....
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 18:05:45
  14 7 پاسخ به این نظر
  پرداختن به مسائل دینی کار آقای درویش نیست اما کار تو است؟سکوت جایز نیست اما نه از طرف شما و امثال شما بلکه از طرف متخصص آن.همین مونده بود آقایان منتقد سینما هم بشن که شدن .راستی از دوستتان اقای کریمی چه خبر
 • علیرضا سوری چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 18:07:05
  2 2 پاسخ به این نظر
  بهتر از نقادی نقد کردند.
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 18:08:54
  6 1 پاسخ به این نظر
  خوارج و دیگر هیچ.
 • امجد چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 18:16:20
  1036 177 پاسخ به این نظر
  احتمالا آقایان مئاح خود را وارث تمام و کمال اما حسین می دانند و هرگونه دید و نظر دیگری که باعث کم رنگ شدن بازار آنان خواهند شد را بر نخواهند تابید
  • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 19:44:07
   37 69
   برای این تنگ‌نظری شما متاسفم آقای امجد.
  • حسن چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 19:57:43
   60 6
   باسلام بنده هنوز حيرانم كه اين منتقدين به فيلم رستاخيز چرا چشم هاي خود را بر روي اشعار سخيف ومبتذلي كه در مورد ائمه معصوم مان بخصوص امام حسين خوانده ميشود ميبندند و در مورد تعزيه كه تمامي شخصيت هاي ائمه را به بازي ميگيرند سكوت ميكنند ودم نميزنند ولي با چهره نمايي از امام زاده ها وا اسلاما وا حسينا سر ميدهند..آقايان به هزار ويك دليل وقايع كربلا را تحريف كردند فقط براي نفع مالي خويش ولاغير خداوند همه ما را اصلاح فرمايد آمين يا رب العالمين
  • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:03:08
   38 16
   وقتی مراجع تقلید هستند شما چه کاره اید،؛این اصلا به شما ربطی نداره،شما سعی کنید تو مداحیتون تحریف به عمل نیارید،این کار ها را نمی خواید انجام بدید،دیگه نباید جای مراجع صحبت کتید
  • حقیقت گو چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:11:56
   24 17
   ایشان مثل هر فرد دیگری "آزاد" هستند نظر خود را بگویند و گفته اند. حالا مشکل شما چیست؟ آزادی و آزادی بیان که فقط برای بچه قرتی ها نیست!!!!! ایشان به دور از توهین نقدهای خود را به فیلم جناب آقای درویش بیان کرده اند که البته ممکن است این نقدها درست یا نادرست، بجا یا نا بجا باشد. لطفا ظرفیت داشته باشید و با منتقد از هر طبقه و گروهی که باشد درست و با منطق برخورد کنید نه احساسی و به دور از ادب!!!! یک مقدار از رئیس جمهوری که بهش رای داده اید یاد بگیرید و در عمل از روش ایشون پیروی کنید و نه فقط در حرف و شعار!!!
  • علی چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:40:25
   12 38
   به نام خدا،خبر آنلاین،لطفا نظرات را گلچین نفرمایید،مداحی برای امام حسین بازار گرمی نیست،حقیقت محض است.، که بازارکسی به خطربیفتد،نقدی بود به فیلم آقای درویش،،حالا چون یک مداح نقد کرده،به سخره کشیدن آسان شود..
  • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:01:36
   8 23
   برادر عزیز. اونایی که سید به خاطرشون ناراحته رو میشناسی؟درسته بیایم تو یه فیلم تصویر اونا رو نشون بدیم در صورتی که بعد ممکنه اون بازیگر هزارتا نقش دیگه رو بازی کنه؟
  • احمد چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:51:15
   8 14
   آقای امجد کاری نداشته باش که چه کسی این مطلب را نوشته و شما از آن خوشت می آید یا نه بنگر که چه چیزی را مطرح کرده و چه می خواهد بگوید و بعد نظر بده آقای بنی فاطمه مداح خوب اهل بیت مطالب بسیار ارزنده ای را بیان کرده اند شما هم اگر تاریخ کربلا را مطالعه کنید متوجه خواهید شد خیلی بده که انسان بدون اطلاع نظر بده
  • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:07:04
   29 11
   این مــــــــــداح ها رو بهشون بدید ... ریاست جمهوری را هم خوستار میشن
  • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:20:50
   11 8
   دوست عزیز شما اگر صاحب نظر بودید بهتر بود نوشته ایشون رو نقد میکردید نه اینکه بیاد تخریب کنید...
  • سید مهدی چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:45:38
   7 11
   چند ماهه دیگه موقع اکران که گندش دراومد ومراجع نذاشتن چهره حضرت ابولفضل نشون داده بشه میفهمی که چی کلاهی رفته سر ملت این همه سال بودجه صرف این کار کردن حتی گفتن اجازه این فیلم از مراجع گرفته شده که ظاهرا تکذیب شد ببینید ایت الله وحید خراسانی وبقیه چه نظری به این فیلم میدن همه اینا یه طرف دادن جایزه جشنواره فجر به این فیلم یه طرف خدا به میرباقری طول عمر بده که هر وقت مختار وامام علی رو میبینم بازم جذابه اگه نیت ادم درست بشه فیلم خوب در میاد
  • طه چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:50:31
   7 12
   نه خیر . هیچ کس وارث تمام و کمال امام حسین نیست.امام حسین برای من و شماست.اما توجه نکردی.ایشون دو اشکال کرد.به جای اینکه بیایم توجیه کنیم بهتر نیست پاسخ داشته باشیم.... داداش من هر دروغی که تو یه فیلم گفته میشه رو که نمیشه گذاشت به حساب آزاد اندیشی...
  • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 23:11:33
   19 12
   والا اونجوری که به نظر میاد اقایان مداحان صاحب و وارث همه چیز هستند و هیچ چیزی رو هم بر نمیتابند
  • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 23:11:40
   8 12
   هر چقدر میتونین تخریب کنین مداحان و هیئت هارو به حق امام حسین و عنایت امام زمان زره ای از ارادتمون به این در و صاحبش کم نمبشه از قدیم الایام امام حسین تو هیئتا و پای منبرشناسانده شده حالا تو هی زور بزن و بگو اونا خودشون رئ وارث امام حسین میدونن نخیر وارث کربلا و امام حسین آقا ی عزیزمون امام زمان(عج) است ولا غیر
  • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 23:26:05
   4 3
   اعتراض که نمیشه کرد. سکوت میکنم. همین کافیه!
  • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 23:29:00
   6 6
   سلام من به مداحان کاری ندارم.فیلم رو هم ندیدم.اما بندی هم که در حرفهای آقای بنی فاطمه بود رو قبول دارم که واقعه عاشورا جای نمایش ذهنیات نیست.دوستی که انتقاد میکنی بند آخر رو هم ببین منظورم تشکر از عوامل فیلم شیار143. امیدوارم هر چه زودتر آقای درویش هم جواب بدن تا ابهامات برطرف بشه.
  • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 23:30:24
   5 1
   حرف دلم رو زدی.....
  • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 23:43:17
   15 9
   همین کم مونده بود این مداحان برن بالای منبر و فتوا بدن.
  • دانیال پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 00:21:09
   8 2
   اینکه که واقعه عاشورا رو تغییر بدن که درست نیست.
  • مسعود پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 06:19:07
   7 18
   نخیر عزیزم . فعلا مداح ها موضع گیری کردند . مثل اینکه با جماعت نوکر اهل بیت مشکل داری فقط سوال کرده از کدام منبع؟ همین......... مشکلیه
  • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 07:59:38
   5 5
   جناب امجد ایشان نظر خودشون رو گفتن و مطمئنا با اطلاعات بیشتری این فیلم را به نقد کشیده اند شما هم سعی کن دنبال حقیقت باشی تا هوچی گری!! ضمنا مداحان عزیز اگر برای رضای خدا کارکنند که میکنند در نزد خدا و ائمه دارای مقام والایی هستند که به حساسیت آنها در مسائل دینی باید توجه شود و به آنها جواب منطقی و مستدل داد !!! در آخر من شنیدم جناب درویش از آیت الله سیستانی اجازه گرفته اند که شخصی را بجای حضرت ابولفضل انتخاب کرده و به تصویر کشیده اند!!
  • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:04:39
   4 1
   نکته دیگر اینکه فیلم رستاخیز جوایزش در قسمتهای فنی بوده و حتی فیلمنامه آن نیز نامزد بهترین ها نبوده است
  • حسین پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:48:34
   5 1
   من که فیلم را ندیده ام و از داستانش هم خبر ندارم ولی اگر صحبتهای آقای بنی فاطمه مغرضانه نباشد جای تأمل دارد .
  • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 13:28:49
   13 7
   واقعا این مداح ها فکر کردن کی هستن؟
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 18:19:16
  2 0 پاسخ به این نظر
  کسی که فیلم را به خوبی نبیند اینطور نظر می دهد. تصویر از عاشورا نان بری کردن مداحان است؟!
 • پندار چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 18:25:30
  1 1 پاسخ به این نظر
  پیشنهاد : هر کسی اعتراض داره بره با سرمایه شخصی فیلمی که دوست داره بسازه تا مردم و اهل هنر ببینند و قضاوت کنند
 • افشین چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 18:35:35
  6 3 پاسخ به این نظر
  یکاره می فرمودید اقای درویش فکر نمی کنید برای ساخت این فیلم باید با اقای بنی فاطمه مشورت می کردید؟ جناب بنی فاطمه شاید اگر دوستان عزیز هم صنف شما و عزیزان همفکر مجلسی اون اتفاقات رو برای عصبانی نیستم بوجود نمی اوردن، فیلم اقای درویش سیمرغ نمی گرفت تا شما یک روز بعد از اتمام جشنواره تازه یادت بیاد اعتراض کنی. در ضمن اگر کمی پای منبر همکاراتون بشینین متوجه تحریف تاریخ توی مدح و سخنانشون میشین در این مورد هم شهید مطهری بسیار سخنرانی داشتن که ظاهرن بی تاثیر بوده. خوبه که هرکس در مورد کاری که توش تخصص داره اظهار نظر کنه نمیشه که عزیزانی مثل شما برای تمام شاخه های هنری،اقتصادی،اجتماعی و ... اظهار نظر کنن کاش یاد بگیریم کمی برای طرز فکر افراد ارزش قائل بشیم و الکی هجمه درست نکنیم
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 18:48:20
  2 2 پاسخ به این نظر
  حساسیت شما قابل احترام هست اما سالهای سال مراسم شبیه خوانی برگزار شده و حتی نسخه حضرت زینب نیز توسط مرد ان خوانده می شده.بعضا حتی بوده اند شبیه خوانانی که در زندگی خصوصی خود مشکلاتی هم داشته اند اما همیشه توجه مردم به واقعه عاشورا بوده و نه اشخاص.از کودکی بیاد دارم که در مراسم شبیه خوانی شمر خطاب به حضرت ابوالفضل می گفت : نه من شمرم نه تو عباس !نه اینجا کربلا باشد ...البته حساسیت ها در زمینه عاشورا زیاد است و ممکن است در مورد مداحی هم سوالاتی مطرح باشد که به نوعی برخی از آنها تحریف و بی احترامی تلقی شود
 • علي چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 19:04:13
  2 7 پاسخ به این نظر
  آنان كه صاحبان وعالم هستند بايد فيلم در باره عاشورا بسازند نه درويش واگر اينكار را ميخواسته بكند 100% بايد مشورت ميكرد تحقيق ميكرد كه خدشه اي به روز عاشورا وارد نسازد البته از اين گروه كه از فتنه روز عاشورا سال 88 حمايت ميكنند بعيد نيست چنين كار نسنجيده اي مشكل درويش وامثال درويش نيست مشكل مسئولين نظام هستند كه اجازه ساخت چنين فيلمي را ميدهند لازم بذكر است كه بنده فيلم را نديدم انشاء الله كه اهانت به روز عاشورا و72 تن كه از جان مال وزندگي و.... گذشتند ودر كنار امام حسين (ع) براي اسلام جنگيدند نباشد خدايا از گناهان ما در گذر و ما را به راه راست هدايت كن هميشه هميشه طرفداران حق اندك بودند وناحق بسيار
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 19:10:53
  20 5 پاسخ به این نظر
  بابا دست بردارید ، فکر کردید اما حسین را سند زدید به اسم جد و آبادتان ، شما بیشتر نگران دکان مداحیتان هستید ، دکانتان تعطیل شود کی برای یکی دو ساعت به شما میلیون میلیون پول بدهد
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 19:13:13
  22 3 پاسخ به این نظر
  از هفت کش چه خبر
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 19:20:10
  16 5 پاسخ به این نظر
  در این کشور دین شناس تر از این مداح وجود نداشت؟
 • ali چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 19:40:34
  3 0 پاسخ به این نظر
  ببخشید شما؟؟؟
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 19:46:46
  2 0 پاسخ به این نظر
  وقتی ایت اله سیستانی انرا تایید میکنند ایشان چکاره هستند یا به قول مرحوم مطهری دکانشان تعطیل میشود
 • حسن چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 19:54:20
  3 7 پاسخ به این نظر
  با تشکر از اقای بنی فاطمه امام حسین خط قرمزماست ارباب هنراین رابدانند
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:01:25
  2 0 پاسخ به این نظر
  "اجازه دهیم مردم در خلوت خود، با مطالعه تاریخ و پای منبرها حادثه کربلا را برای خود تصویر کنند و معرفت خود را با مطالعه زندگینامه و کتب خاصی که در مورد ائمه (ع) به رشته تحریر در آمده بالا ببرند نه با فیلم‌های شما!" از این جمله مشخصه که شما نگران خودتان و منبر هایتان هستید و نه آنچه تلاش کرده اید در این نامه نشان دهید
 • مرتضی چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:02:52
  4 0 پاسخ به این نظر
  فیلم رو ندیدم و نمی تونم نظر بدم، اما همین که آقای بنی فاطمه برای بیان اعتراضش از نوشتن یادداشت و نه نفرین علیه سازندگان وسط مجلس عزاداری استفاده کردند اتفاق خوبیه!!!
 • سعید چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:06:50
  4 0 پاسخ به این نظر
  شما حتی درین حد فیلمو متوجه نشدی که پسر حر (ع) کسی رو که عاشقش شده بود فقط تصور می کرد نه اینکه واقعا در سپاه اما حسین وجود داشته باشه...
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:09:11
  12 6 پاسخ به این نظر
  با آقای بنی فاطمه موافقم. متاسفانه وقتی هنرمند به خودش اجازه می‌ده بدون کارشناسی مناسب به این نوع مسائل ورود کنه، می‌تونه آسیب‌های جدی به بار بیاره. هنرمند و هنر نباید توی این نوع مسائل بی گدار به آب بزنه چون ابعاد گسترده و فراخ حوادثی از این دست، نیاز به یه بررسی دقیق و موشکافانه داره و هر کاری توی این حوزه باید با نظر متخصصین دین و جامعه شناسان انجام بگیره. هنرمندهای صنعت سینما که متاسفانه نسبت به بسیاری از مسائل آگاهی حداقل هم ندارن باید به خودشون بیان
 • رسول چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:17:36
  7 1 پاسخ به این نظر
  همه این حرفا را زد که اون نکته آخررا بگه : وقتی نمی توانیم اثری در خور ِ شان واقعه عاشورا بسازیم، بیاییم و برای امام حسین (ع) فیلم نسازیم.... به این خاطر این حرفا زد چون نونه این مداحا توی همین عاشوراست و ... این آقایون خودشونا عقل کل میدونن ... بابا شما ها یه روضه خونی بیش نیستید والا انقدر شعر و غزل نگید
 • امير چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:22:49
  4 1 پاسخ به این نظر
  ايشان دوست محمود كريمي نيستند!؟؟؟؟
 • مرتضی چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:29:16
  9 0 پاسخ به این نظر
  اگر بحث تحریف است ، که باید گفت اکثر مداحان دستی بر این آتش دارند و با روایاتِ کذب خود چنان لطمه ای به پیکر شیعه و تشیع زده اند که مورد سوء استفاده هر روه ی وهابیون قرار گرفته است. برادر عزیز ؛ آقای بنی فاطمه ، آنجایی که همکاران شما با مسائل و اسناد دروغین این واقعه ی عظیم و مقدس را آلوده به خیال پردازی میکنند ، شما کجا بودید و هستید ؟؟؟؟ ای کاش مطالب شهید مطهری را در خصوص تحریف واقعه عاشورا بخوانید... ای کاش به خودتان و همکارانتان هم متذکر شوید که حضرت علی اکبر قصد ازدواج در شب عاشورا نداشت ای کاش ... ای کاش شما وارث امام حسین و یارانش نبودید و نباشید
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:36:14
  13 4 پاسخ به این نظر
  این مداحان میترسنددروغهاشون رو بشه چون برای گرم شدن مداحیشون هرچی میاد به ذهنشون میگن ‏‎ ‎
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:37:50
  16 6 پاسخ به این نظر
  به تجارت شما آسیبی وارد شده است؟ از برادرتان جناب محمود خان درخواست کنید تا با یک تیر عوامل این مهم از بین برده شوند
 • پریا چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:40:34
  34 7 پاسخ به این نظر
  هر چی باشه از افسانه سرایی های عجیب شما برای گرفتن گریه خیلی خیلی خیلی بهتر بود .
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:41:27
  4 0 پاسخ به این نظر
  روزي كه دوست و رفيقتان پرده حرمت مداحي اهل بيت را با سلاح گرم پاره كرد چرا اعتراض نكرديد ؟ من از شما مي پرسم چرا قبل از اينكه برويد و تحقيق كنيد كه از مشورت كرده اند اينگونه برآشفتيد ؟ آرام باشيد و هركاري را به اهلش بسپاريد
 • رضا چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:44:24
  12 2 پاسخ به این نظر
  طرف اسم پسرش رو میذاره " رستم" بعد خودش جرات نمیکنه صداش کنه ؛ حکایت این آقایونه.
 • فاطمه سادات چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:44:55
  20 6 پاسخ به این نظر
  همه مثل شما از مکالمات خصوصی امام حسین(ع) و حضرت زینب(ع) در خیمه ها به صورت مو به مو و کلمه به کلمه مطلع نیستن شرمنده!!!! در ضمن سواد شما در حدی نیست که فیلم اقای درویش رو درک کنید.
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:46:08
  17 4 پاسخ به این نظر
  ببین کی داره از «تحریف عاشورا» حرف میزنه! شما خودتون اولیم متهم تحریف واقعه عاشورایین که واسه گریه گرفتن از پا منبری ها، هر جور بخواین روز عاشورا رو تفسیر می کنین! شما لطفا ساکت !!!
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:53:27
  5 1 پاسخ به این نظر
  هر چي باشه بعيد ميدونم از ضربه اي كه بعضي از مداح ها به ساحت امامًحسين وارد ميكنند بيشتر نباشه!
 • زهرا چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:57:57
  10 0 پاسخ به این نظر
  همانطور كه شما مداح عزيز به خود اجازه مي دهيد كه راجع به سينما و تاريخ اسلام اظهار نظر كنيد آقاي درويش هم به خود اجازه داده اند كه در حد د انش خود فيلمي از كربلا تهيه كنند . شما پاتو از گليمت بيشتر دراز نكن . تمام اين اظهار فضل ها فقط جنبه تبليغ براي خودتان را دارد چرا كه اگر حسيني بوديد حسيني رفتار مي كرديد و حسيني قضاوت مي كرديد . هركه پاي منبر شما باشد حسيني ست و بقيه يزيدي هستند !!!!!
 • امید چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:58:52
  5 0 پاسخ به این نظر
  دوستان مداح در مراسم عزاداری انواع تحریف و گاه مطالب کذب رو مطرح میکنند بدون هیچ نظارتی تا جایی که صدای علما هم در اومده پس خواهش میکتم نقد این فیلم رو به اهلش بسپارید.
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 20:59:45
  4 0 پاسخ به این نظر
  شما چطور اعتراض یک مداح را انعکاس دادید اما اعتراض میلیونها بختیاری به اهانت سریال سرزمین کهن را انعکاس ندادید؟
 • ال پاچینو چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:00:45
  46 6 پاسخ به این نظر
  باز خوبه بیانیه داد،هفت تیر نکشید!!!!!
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:01:39
  7 0 پاسخ به این نظر
  خود خدا پنداری گرفتن این مداح ها...
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:04:30
  7 0 پاسخ به این نظر
  امیدوارم با ساخت چنین فیلمهای پر هزینه ای به در آمد شما برادر مداح عزیز لطمه ای وارد نشده باشد که در این صورت برادران همیشه در صحنه بصورت خودجوش درب تمامی سینماهای کشور را تخته خواهند کرد.
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:07:15
  4 0 پاسخ به این نظر
  دقیقا بدبختی ما همینجاست. طوری از چهره حضرت عباس و صدای حضرت زینب صحبت می‌کنیم که انگار موجودات فرازمینی بودند. اصل مطلب رفتار و کردار پیامبر و ائمه بود که مداحان مملکت ما به خوبی آن اصول را زیر پا می‌گذارند. (نمونه‌اش فایل صوتی شوخی های شنیع مداحین و اسلحه کشی یکی دیگر از آن‌ها). کاش جناب بنی فاطمه و دیگر مداحان عزیز، جای تعصب روی ظواهر، بر مبنا و اصول ائمه پافشاری می‌کردند. دین اسلام دین اخلاق است؛ آیا شما به اخلاقیات پایبندید؟...
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:09:06
  30 5 پاسخ به این نظر
  شما جماعت مداح خودتون سرآمد ذکر حرف های بی اساس از واقعه عاشورا هستید جناب!!!
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:12:30
  35 6 پاسخ به این نظر
  شما هم مجوز هفت تیر دارید؟
 • علیرضا چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:14:11
  2 2 پاسخ به این نظر
  عشق پسر حر به آن زن "استعاری" بود و اصلا حضور اون زن همیشه در ابهام بود، خیلی سطحی نگریست برداشت این مداح.
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:17:35
  3 0 پاسخ به این نظر
  اگر دیگران به حرفشان گوش ندهند احتمالا با شلیک گلوله حرفشان را میگویند
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:20:13
  3 0 پاسخ به این نظر
  این چه لباسیه این دوست ارزشی پوشیده؟
 • حسن چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:23:35
  13 3 پاسخ به این نظر
  من نمیدونم این مداحان گرامی تو کدوم مدرسه مذهبی یا حوزه علمیه درس خوندند که اینقدر ادعاشون میشه
 • پرنیان چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:24:51
  1 1 پاسخ به این نظر
  دغدغه این مداح قابل تقدبره، ولی بالاخره باید از یه جایی شروع بشه، در همین کتب معتبری که ایشون میگه مطالبی هست که واعظان و خطیبان از گفتنش ابا دارند، در ضمن هستند کسانی که در بالای همین منبرها تصاویر ضعیفی و اشتباهی از واقعه کربلا به تصویر می کشند و کشیده اند، خود جناب میر باقری هم اعلام کرد که من به کاری که می کنم اعتقاد دارم و لزومی به نشان ندادن چهره حضرت عباس یا نور گذاشتن روی صورت ایشان نمی بینم، در ضمن اگه صدا گذاشتن حضرت زینب اشکال داره پس سریال ولایت عشق امام رضا (ع) پر از اشکاله که...
 • آرش چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:29:13
  2 7 پاسخ به این نظر
  عوض اینکه به مداح ها بی احترامی کنی ببین چی گفته نبین کی گفته تشکر
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:30:47
  4 0 پاسخ به این نظر
  رفتار و گفتار مداحان محترم تا جایی رسیده که فریاد علمای مملکت را برآ ورده است اینهم یکی از آنها است ایشان هنوز نمیدانند که در مسایلی که به آنها مربوط نیست نباید دخالت و اظهار نظر کنند و هنوز در 8 سال گذشته سیر میکنند
 • هفت چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:37:01
  1 1 پاسخ به این نظر
  " در مورد حساسیت این موضوع همین بس که همه علمای بزرگ ما تا به امروز هر روایتی را که می خواهند نقل کنند، آن را دقیق و بررسی شده بیان می کنند تا مبادا تحریفی در این مورد صورت بگیرد یا داستان به گونه دیگری روایت شود." ... دلیل اینکه به شخصه پای مداحی و مجالس مداحان نمی شینم همین نکته است !!!
 • حمید صحرایی چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:48:39
  3 0 پاسخ به این نظر
  بین اینهمه مردم والبته علما که این فیلم را دیدند،فقط شما به نتایج بالا رسیدی؟از کی تا حالا مداح صاحب نظر در امور دینی شده؟یک فیلم از زمان شروع و سناریو تا مرحله فیلم برداری و اکران بارها توسط وزارت ارشاد کنترل میشود. برحسب قانون که البته بر پایه شرع بنا شده، ساخت فیلمهای مذهبی و حتی غیر مذهبی و فیلمهای تبلیغاتی بر اساس چهار چوب خاص و با گذر از قوانین وزارت ارشاد به اکران میرسد. وگرنه هرکس برای خود نظری دارد و لابد نظرات 75میلیون نفر باید لحاظ شود.
 • ali چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 21:59:07
  3 1 پاسخ به این نظر
  ببخشید این ها که خودشون در هر ماسمی یک داستان و روایت از ماجرای کربلا در می آورند و گاهی حتی حرمت ها را هم حفظ نمی کنند
 • بابک چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:07:38
  2 0 پاسخ به این نظر
  تا فیلم رو نبینم نمی تونم اظهار نظر کنم
 • شروین چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:16:18
  22 3 پاسخ به این نظر
  مداحی یه شغله؟بقیه سال چکار میکنن؟تز میدن؟خیلی آدمای مهمی هستن آیا؟
 • مهدی چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:19:15
  3 1 پاسخ به این نظر
  اتفاقا یکی از عوامل تحریف کربلا خود شما مداح ها هستید که در هر روضه ای که می خوانید شاهد یه داستان جدید هستیم در صورتی که مقتل چیز دیگه ای میگه.....پس خواهشا وارد مبحث نقد سینما نشید.همکاران محترمتون به اندازه کافی خبرساز شدن.خوب نیست با این چیزا خودتون رو مطرح کنید
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:19:29
  7 0 پاسخ به این نظر
  آیا "مداحان" طبقه ای غیر از باقی مردم جامعه مثل کارمندان، رفتگران، سبزی فروشان و ... هستند که اعتراض آنها بصورت ویژه باید مورد توجه قرار گیرد؟
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:19:40
  2 2 پاسخ به این نظر
  جالبه که اصلا یا ندیدین فیلم رو یا نفهمیدید قضیه رو یا با پیش داوری و عصبیت مخصوص از وسطش به بعد ول کردید فیلم رو... اینقدر حساسیت شما البته قابل تحسینه ولی اون چیزی که باعث تاسفه اینه که توی همین مداحی ها با شعرهای سخیف و لس آنجلسی و الفاظی که شایسته ی امامان و معصومین نیست به قول خود مجلس گرم میکنن اعتراض نمی کنید که جسارت شده و چطور جرات کردید...
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:24:57
  3 2 پاسخ به این نظر
  باريکلا...ايول ايول حاج مجيد ايول...خوب گفتي مرد.
 • ناااام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:28:39
  4 1 پاسخ به این نظر
  به نظر مي رسد اين آقا كلا سواد فيلم ديدن ندارند... در نتيجه شما لطف كنيد در همون حوزه كاري خودتون دست به ابتكارات بزنيد... شايد هم ناراحتي شما از قسمت اول فيلم... جايي كه امام حسين (ع) خطاب به معاويه گفتن مداحان در صف جلو هستند و عالمان لجام بر دهان...
 • مذهبي چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:32:07
  3 1 پاسخ به این نظر
  من هم به اين آقا ميگم بيا و كاسه داغ تر از آش نشو. مثل اينكه شما خودتو بالاترين مرجع شناساندن دين و مقدسات ميدوني. بابا هروقت بدون يك ريال دريافتي مداحي كردي اونوقت خودتو بچسبون به ائمه و نظر بده.
 • حامد چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:36:34
  3 13 پاسخ به این نظر
  واقعا برای آقای درویش متاسفم برای ساخت چنین فیلم توهین آمیزی.در ضمنآقای امجد آقایان مداح با مقاتل زندگی می کنند وبیشتر از امثال شما از واقعیات عاشورا مطالعه دارند خواهش می کنم این روشنفکری خودتان را نگهدارید برای خانواده خودتان.درود بر تمام نوکران واقعی امام حسین(ع)
 • اریا چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:45:49
  8 1 پاسخ به این نظر
  دلم برای امام حسین میسوزه که جهاد کرد و در نهایت رشادت و دلیری به شهادت رسید تا پیغام ایستادگی در برابر ظلم و ستم رو برسونه...و حالا عده ای امدن و اون بزرگوار رو ضعیف و مظلوم می انگارن و قصد انحصار آرمانهای امام حسین رو دارن و بر سرش میجنگن!!!!!!!بخدا تاسف داره......
 • فرهاد سبزی چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:46:05
  4 3 پاسخ به این نظر
  حالا وقتی که آقای حسن روحانی می گوید یک عده کم سواد چرا درباره قرارداد ژنو اظهار نظر میکنند واقعاً حق دارند که ناراحت بشوند دیگه . آخه یک نفر مداح که در حوزه فیلم و هنر و درام و نویسندگی سواد ندارد و به خود حق می دهد که درباره فیلم رستاخیز اظهار نظرکند ، آدم نباید عصبانی بشود !؟
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:57:44
  4 1 پاسخ به این نظر
  همانطور که شما مداحان جرات همه کار و هر حرفی را از تریبون حضرت امام حسین(ع) دارید ایشان هم از تریبون هنر ... مگه شما با خواندن چند بیت مثلا مداحی فکر کردید نماینده تام الاختیار حضرت هستید؟؟
 • محسن چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 22:58:22
  2 4 پاسخ به این نظر
  چرا به خود اجازه اظهار نظر در زمینه هایی که اصلا تخصص ندارند میدهند؟ مگر مامنتقد سینما یا تاریخدان در کشور نداریم؟
 • مهدی چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 23:04:40
  2 0 پاسخ به این نظر
  نه قشنگ هر چی شما مداح ها بگید درسته:))
 • فرزاد چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 23:37:05
  7 2 پاسخ به این نظر
  جمعش كن برادر شما مداحيت رو ادامه بده تو هر كاري نظر نده اه
 • علیرضا چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 23:52:19
  8 1 پاسخ به این نظر
  آقایون مداح هر دروغی رو بگن تا اشک مردم رودر بیارن مجازه...حتما میگن تو مقاتل نوشته...
 • بی نام چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 23:55:21
  2 1 پاسخ به این نظر
  به به من البته قیلم رو ندیدم اما اگر ببینم واقعا اینطور بوده موافقم با سی مجید
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 00:07:14
  2 1 پاسخ به این نظر
  مگه تو تعزیه ها نقش حضرت زینب (س) نداریم، که اونم توسط یه آقا خونده میشه؟ اگر کراهت داره که صدای ایشون رو توی فیلم داشته باشیم، پس نباید شبیه خونی هم برای این شخصیت عزیز در نظر بگیریم. لازم به یادآوریست که تحریف تاریخ تشیع از هر کسی سر بزنه ناشایسته، اما بسیاری از مداحان هم با دانش سطحی خودشون مرتکب چنین اشتباهی می شن
 • احمد پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 00:13:33
  43 98 پاسخ به این نظر
  عالی بود.
  • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 09:03:10
   5 11
   کجاش عالی بود؟
  • یاشار پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 09:52:40
   19 6
   آقایان مداح کارشناس یادین شناس نیستندکه بخواهنداظهارنظرکنند.
 • امید پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 00:21:17
  5 1 پاسخ به این نظر
  جناب بنی فاطمه احتمالا از شما صاحب نظرتر در مسایل دینی وجود دارد شما فقط یک مداح هستید نه فقیه
 • محمدرضا پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 00:46:21
  3 0 پاسخ به این نظر
  اگه ما نخواهیم شما تو هر چیزی نظر بدید که چی خوبه چی بد باید چکار کنیم حالا خوبه اقایون سولد سینمایی ندارن وگرنه جشنواره را با شروع واختتامیه خودشون انجام میدادن
 • جوان پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 00:47:08
  3 3 پاسخ به این نظر
  من ترجیح میدم این فیلم رو نبینم. شما چه طور؟
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 01:08:40
  3 4 پاسخ به این نظر
  بر خلاف موضع گیری های سیاسی جماعت مداح، این حرف ها انصافا بحق بود. دم و دستگاه سیدالشهدا شوخی بردار و بازیچه نیست. جا داره حضرت آیت الله وحید خراسانی، مرجع عالیقدر جهان تشیع، یک بار دیگه ضرب شصتی نشون این جماعت بدن.
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 01:16:36
  8 1 پاسخ به این نظر
  مداح محترم؛ حضرت ابوالفضل و حضرت علی اکبر و حتی حضرت زينب معصوم نيستند که نمايش تصويرشان مشکل داشته باشد! ضمنا شبيه سازی صدا برای اولين بار نيست که اتفاق ميفته، صدای امام رضا هم که معصوم هستن در سريال ولايت عشق شبيه سازی شده بود! هرچند من نميدونم کجای اينا بی احتراميه!
 • محمد پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 01:55:25
  4 5 پاسخ به این نظر
  نظراقای بنی فاطمه کاملا صحیح است باید اقای درویش نظرکارشناسان دین را لحاظ میکرد تاخدای نکرده در حادثه کربلا تحریف یاانحرافی دیده نشود
 • پدرام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 02:16:06
  4 1 پاسخ به این نظر
  بهتره اقای بنی فاطمه مصاحبه وزیر ارشاد در روزنامه قانون و پاسخ ها به این شبهات رو بخونه بطور مثال مهر تایید آیت الله سیستانی بر فیلم رستاخیز اشاره شده، فکر نمیکنم آقای بنی فاطمه از آیت الله سیستانی دلسوزتر به شیعه باشند
 • م م پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 02:48:43
  17 0 پاسخ به این نظر
  از زمانیکه بجای پیرو حسین (ع) بودن ، عزادار حسین (ع) شده ایم ؛ در عزای همیشگی مانده ایم . چه هوشیارانه دگر گون کرده اند پیام حسین (ع) را ...
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 03:34:41
  3 1 پاسخ به این نظر
  سجاده نشين با وقاري بودم/بازيچه دست كودكانم كردند(ازدرويش انتقاد كردين،از زارعي تشكر؟شما هم چون سينما رو نمشناسين،در موردش ننويسيد،
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 03:41:28
  7 1 پاسخ به این نظر
  ماشاله مداحان عزیز در همه زمینه ها صاحب نظر هستند دیپلماسی ,سینما , هفت تیرکشی و...
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 03:46:18
  3 4 پاسخ به این نظر
  بازم طبق معمول یکسری فکر میکنند فقط عقاید وطرز فکر خودشون درسته. وهرکی جور دیگه ایی فکر کنه اشتباه میکنه، آقای مداح شما پای منبری وفیلمساز هم فیلم میسازد باید هرکسی بتواند آزادانه آنچه را در نظر دارد بیان کند، اینکه ما تصور کنیم مردم مثل گوسفندان وهرکس احیانا یک نظر اانحرافی را بیان کرد مردم بدون فکر خواهند پذیرفت منحرف خواهند شد اشتباه است، اگر مردم ما اینقدر امکان لغزش داشته باشند که که بیان هر اندیشه به خیال شما اشتباهی چه از طریق فیلم تلویزیون یا روزنامه یا حتی تریبون های آزاد مردم را به لغزش وادارد یا اذهان عمومی تشویش شود، چگونه باید به رای مردم اعتماد کرد؟ پس مثلا انتخابات هم معنی ندارد یکسری اصلح بیایند برای همه تصمیم بگیرند
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 07:59:11
  4 1 پاسخ به این نظر
  آقای مداح ما هم خیلی از مقاتل که شما در مداحیاتون میخونید برا درآوردن اشک مردم با فلسفه عاشورا مغایر میدونیم.من این فیلم را ندیدم اما دلایل این مداح هم دلیل نیست بهانه است...
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:21:38
  12 6 پاسخ به این نظر
  الهم عجل لولیک الفرج
 • امیرعلی پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:25:41
  7 1 پاسخ به این نظر
  من نمی دانم یک کارگردان تا به حال درباره ی مداحی اظهار نظر کرده که حالا عکس آن را شاهدیم ؟ در ضمن بعضی از مداحان بیش از برخی از کارگردان ها عظمت واقعه ی عاشورا و مظلومیت آقا امام حسین ( ع ) را کوچک می کنند .
 • جهان پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:26:37
  4 1 پاسخ به این نظر
  جالبه مداح ها امروزي در هر زمينه اي ميخواهند صاحب نظر باشن وهمه اين نظرها را هم به امام حسين وصل كنن !
 • آرش پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:27:35
  8 3 پاسخ به این نظر
  برادر من، عزیر من ، بدانید و آگاه باشید که ؛ شما فقط مداح هستی، نه کارشناس یا خدای ناکرده صاحبنظر. دیگه زیادی دارید خودتونو تحویل میگیرید.!!!!!
 • سینا پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:30:25
  5 1 پاسخ به این نظر
  بسی مبارک باشد، ورژن مداح منتقد سینمایی هم رونمایی شد! ایشالا فردا پس فردا، مداح متخصص سلولهای بنیادی، مداح متخصص جراحی چشم و... هم از جامعه خیلی متخصص و مفید مداحان برای پیشرفت و تعالی میهن تقدیم خواهد شد.
 • ایرانی پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:40:47
  3 3 پاسخ به این نظر
  آقای امجد شما فیلمو ببین داداش بعد نظر بده خواهشا الکی و از روی احساس نظر نده آقای بنی فاطمه راست میگه در مورد هر چیزی که نباید فیلم ساخت این کارو اهلش باید انجام بدن مثل فیلم تمام عیار و تاریخی مختارنامه که اهلش انجامش دادن و همه هم استقبال کردن و فاخر شد....
 • خودم پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:41:47
  7 1 پاسخ به این نظر
  آقای محترم! وقتی که بعضی از شماها در مداحیتان آهنگ فلان خواننده لس آنجلسی را بازخوانی یا ریمیکس می کنند چرا هیچ چیزی نمی گویید؟وقتی بعضی از شماها فقط و فقط به خاطر بعضی علایق دنیوی مداحی می کنندچرا هیچ چیزی نمی گویید؟ و شما که از ائمه دفاع می کنید چرا و چراهای بسیار دیگر.پس حرفهای مذکور شما جای بسیار تردید دارد ونشان دهنده دلسوزی شما نیست.
 • رضا پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:52:40
  5 2 پاسخ به این نظر
  وقتی نمی توانیم اثری در خور ِ شان واقعه عاشورا بسازیم، بیاییم و برای امام حسین (ع) فیلم نسازیم!
 • آرش پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:53:27
  3 2 پاسخ به این نظر
  آقای مداح فکر نمی کنید بهتر است این جرات را به خودمان ندهیم که در مورد هر مساله ای کار خودمان را انجام دهیم؟!!!!!! اجازه دهیم مردم در خلوت خود،پای منبرها حادثه کربلا را برای خود تصویر کنند ؟؟؟؟!!!!! حتما پای منبر شما؟؟؟!!!!
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:54:10
  4 3 پاسخ به این نظر
  جناب مداح از طرف خود و همفکراشون این نظر رو دادند .دلیلی نداره ما حرف های ایشان رو قبول کنیم. خواهش میکنم کمی با تفکر وبه دور از تعصب صحبت کنید.
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 08:55:40
  4 3 پاسخ به این نظر
  آره بشينن پاي منبر شما تا هر دروغي كه دوست دارين بگين بخاطر در آوردن اشك ملت
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 09:00:53
  4 4 پاسخ به این نظر
  چیه نون دونیتون که سر جاشه. اعتراض واسه چیه؟
 • محمد پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 09:12:45
  13 3 پاسخ به این نظر
  دین و اسلام فقط شما مداحا می شناسید و بس!
 • پیمان پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 09:18:36
  3 2 پاسخ به این نظر
  قضیه بالا رفتن آب و ابوعطا و.. است
 • پارسا پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 09:49:50
  29 4 پاسخ به این نظر
  همین که این آقای مداح به جای تفنگ، قلم به دست گرفته خودش یک نکته ی مثبت است!
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 11:13:52
  11 2 پاسخ به این نظر
  امام حسین ع هم قرار است انحصاری باشد؟ و فقط یک عده راجع به این بزرگوار حق صحبت دارند؟
 • با نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 11:21:49
  13 3 پاسخ به این نظر
  این مداحان برای گریاندن مردم ( به قول خودشان اشک گرفتن از مردم) حاضرند هزار و یک داستان تخیلی را تعریف کنند،حالا شبیه سازی صدای حضرت زینب را گستاخی می دانند!؟ گستاخی این است که به اسم امام حسین دستمزدهای میلیونی بگیرید! گستاخی این است که چهار بند سینه زنی را با آهنگ ترانه ها بخوانید! گستاخی این است که مداح جماعت بیاید در خیابان مردم را کتک بزند! ... راستی..شما هم تفنگ داری؟
 • سمنانی پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 11:25:50
  4 2 پاسخ به این نظر
  من قبول دارم رستاخیز اصلا نباید این همه سیمرغ درو میکرد ولی مداح ها هم خیلی بیشتر از اختیارشون دار ن میرن جلو.درویش جان بپا با اسلحه نیان سراغت
 • بی نام پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 13:08:35
  2 4 پاسخ به این نظر
  فکر میکند هدف آقایون از تهیه کردن این گونه فیلم ها ارشاد من و شماست نه بابا اینها به فکر جیب خودشون هستند و براشون هم فرق نمیکنه چی میسازن فقط یه چیزی باشه که مشتری داشته باشه مثلا شاید نشان دادن چهره حضرت ابوالفضل عباس (ع) و تماشای آن برای خیلی ها جذابیت داشته باشه و آنها را روانه سینماها کنه. لطفا با اعتقادات مردم بازی نکنید.
 • سعيد پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 15:16:41
  6 24 پاسخ به این نظر
  امثال آقاى درويش از ساخت اينگونه فيلمها قصد مطرح كردن خود را دارند....
  • منتقد پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 15:54:10
   10 3
   علی الحساب که مداح ها برای مطرح شدن به هر دری میزنن!! جناب اقای درویش نیازی به این کارها ندارن ایشون از کارگردان های خوب و شریف سینمای ایران هستند.
 • نويد و پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 18:41:08
  7 1 پاسخ به این نظر
  مداح عزيز تحريفات در واقعه عاشورا كه از تريبون خود شما دوستان اغاز گرديد٠تا ان جا كه رهبر را وادار به تذكر كرديد٠به مداحى همكاران خود در زمانيكه از خود بى خود ميشوند گوش كنيد٠٠٠٠زبان سينما هم گمان ميكنم بسيار رسا تر و دلنشين تر باشد تا صداى گوش خراش بعضى از دوستان٠٠٠٠لطفا به دنبال راه هاى ديگرى براى شهرت باشيد تا نقد فيلم
 • حسن.ل جمعه 25 بهمن 1392 - 01:31:32
  4 5 پاسخ به این نظر
  باعرض سلام خدمت هموطنان به عرض می رسانم: 1-نه تنها جناب آقای بنی فاطمه(به عنوان یک مداح شناخته شده )بلکه هر فرد مسلمانی این حق رادارددردفاع ازمقدسات خوداظهارنظرنمایدخصوصا که ایشان در یک نقد منصفانه وبااحترام،این اقدام راانجام داده است لذا دوستانی که به ایشان ایراد گرفته اندبایدقدری منصفانه با اظهارنظرایشان برخوردکننددرغیراین صورت احتمال اینکه عرصه برای هرگونه اظهارنظرغیرمودبانه فراهم شود،وجودخواهدداشت. 2.ضمن ادای احترام خدمت جناب آقای درویش وعوامل فیلم ازایشان استدعا دارم درخصوص مسایل شبهه برانگیز فیلمشان ازنظرات مراجع بزرگواراستفاده کنند،قطعا اگر به این نتیجه برسند که حتی مثلافیلم به اکران درنیاید ،انشاالله نزدخداوند متعال ومردم مسلمان ایران مقام والاتری پیداخواهند کرد. انشاالله
 • علیرضا سوری جمعه 25 بهمن 1392 - 11:47:22
  4 1 پاسخ به این نظر
  هم رستاخیز و هم چ فیلم خوب و اثر گذاری نبودند.
ارسال نظر:
 • 0/700
 • قوانین ارسال نظر
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2011 khabaronline, All rights reserved