+ A - دوشنبه 5 اسفند 1392 - 15:46:55 چاپ
امتیاز به مطلب 3 نفر

جزئیات تازه ای از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها/نوبخت: در کوتاهترین زمان فاز 2 را اجرا می کنیم

اقتصاد > اقتصاد سیاسی - مهر نوشت:

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در کوتاهترین زمان ممکن خبرداد و گفت: ضوابط اقتصاد مقاومتی تا پایان سال جاری تدوین می‌شود.
محمدباقر نوبخت امروز در جمع خبرنگاران در مورد آخرین تصمیمات دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: مجلس شورای اسلامی تبصره 21 را که چگونگی اجرای هدفمندی یارانه ها را مشخص می کرد، تصویب نمود که در آینده نزدیک در اختیار قوه مجریه قرار خواهد گرفت.
معاون برنامه ریزی و تظارت راهبردی رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت خود را برای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها آماده کرده و هیچ زمانی را برای بهره گیری از منابع از دست نخواهد داد، گفت: جلسات مربوطه به طور مرتب در راستای اجرای مطلوب فاز دوم هدفمندی برگزار می شود و آیین نامه اجرایی ذیل تبصره 21 نیز در حال تهیه و تنظیم است تا بتوانیم آن را در کوتاهترین زمان ممکن اجرا نمائیم.
به گفته وی دولت هیچ زمانی را به صورت رسمی برای اجرای فاز دوم هدفمندی اعلام نکرده و این در حالی است که این قانون از نخستین روز فروردین سال 93 لازم الاجراست و در هر فرصتی که برای دولت مهیا باشد، بلافاصله آن را اجرا خواهد کرد.
معاون برنامه ریزی و تظارت راهبردی رئیس جمهوری درمورد تعیین قیمت جدید بنزین گفت: پس از آنکه نتایج در این زمینه مشخص شود، اطلاع رسانی در زمان مناسب انجام خواهد شد.برهمین اساس، این سیاست ها از اهمیت زیادی برخوردار است و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی، کمیته خاصی را در این زمینه تشکیل داده و ضوابط اجرایی و نقشه راه چگونگی تحقق بخشیدن اهداف مستتر در سیاست ها فراهم می شود و امیدواریم که تا قبل از پایان سال جاری این ضوابط اجرایی ارایه شود.
وی گفت: هرچند بحث اقتصاد مقاومتی ظرف چند روز گذشته از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد اما این بحث از چند سال پیش مطرح شده بود و کارشناسان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی اقداماتی را در جهت تمهید مقدمات اجرایی شدن این سیاست ها انجام داده بودند. هم اکنون غیر از برنامه جاری(پنجم توسعه) برنامه دیگری برای شرایطی که ممکن است متفاوت از شرایط وضعیت فعلی باشد به نحوی که مشکلاتی فراروی صادرات و تولید نفت پیش بیاید، تدوین شده است. ضوابط اجرایی اقتصاد مقاومتی همراه با برنامه هایی که از گذشته تنظیم شده، کمتر از 25 روز آینده ارایه می شود.
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری درباره تمهیدات دولت برای تولیدکنندگان گفت: جلسه هیئت وزیران روز 17 شهریور ماه امسال 35 مصوبه در خصوص رفع موانع تولید را تصویب کرد که برخی از آنها را توانستیم در بودجه سال 93 بگنجانیم.
45231

مطالب مرتبط
نظرات 6
 • بی نام دوشنبه 5 اسفند 1392 - 15:58:46
  64 3 پاسخ به این نظر
  خدا رحم کنه
  • بی نام دوشنبه 5 اسفند 1392 - 21:32:41
   3 1
   روحمون شاد یادمون گرامی!
 • بی نام دوشنبه 5 اسفند 1392 - 20:32:42
  9 1 پاسخ به این نظر
  از دولت قبلی بابت هدفمندی انتقاد میکنن ولی عجله دارن تا اشتباه انها را دوباره تکرار کنن......متاسفانه....چون پول توش داره
 • بی نام دوشنبه 5 اسفند 1392 - 20:57:39
  2 1 پاسخ به این نظر
  بازنشسته ها نابود میشوند
 • بی نام دوشنبه 5 اسفند 1392 - 21:32:42
  3 1 پاسخ به این نظر
  الهی از شر شیطان به تو پناه می برم
 • بنفش پوش سه شنبه 6 اسفند 1392 - 09:54:50
  1 1 پاسخ به این نظر
  دستشون درد نکنه!لیاقتمون همینه.
ارسال نظر:
 • 0/700
 • قوانین ارسال نظر
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2011 khabaronline, All rights reserved