یکشنبه 28 آبان 1396
پنجشنبه 27 مهر 1396 - 12:45:00 چاپ

از نشست فیلمساز ایتالیایی تا نمایش مستند و پویانمایی/ برنامه‌های روز سوم جشنواره فیلم کوتاه

فرهنگ > سینما - سومین روز از سی‌ و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با اکران فیلم‌های متعدد در بخش مستند و پویانمایی ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در سومین روز از سی‌ و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، ۲۳ فیلم داستانی در بخش ملی، در پردیس سینمایی ملت اکران می‌شود.

در سالن شماره یک ۴ فیلم «پل» اثر سیدامین دریاباری به مدت ۱۵ دقیقه، «خاکسترنشین» به کارگردانی احسان شادمانی به مدت ۲۰ دقیقه، «سازاق» از علیرضا سلمانپور به مدت ۲۶ دقیقه و «سوادکوهی» به کارگردانی محمدرضا مجد به مدت ۲۸ دقیقه از ساعت ۱۳ تا ۱۵ اکران می‌شود.

چهار فیلم «شب تولد» اثر امید شمس به مدت ۲۳ دقیقه، «سَس» به کارگردانی اَرتوران نجفی به مدت ۱۸ دقیقه، «دریازدگی» ساخته حامد اصلانی  به مدت ۲۴ دقیقه و «وقت نهار» از علیرضا قاسمی به مدت ۱۵ دقیقه در سانس دوم سالن شماره یک از ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ به نمایش در می‌آید.

در این بخش به صورت همزمان در دو سالن یک و دو، فیلم‌های «خوشحال و شاد و بیزارم» از ایمان فراهانی به مدت ۳۰ دقیقه، «زونا» اثر طوفان نهان‌قدرتی به مدت ۲۰ دقیقه، «کلینر» اثر محمدرضا میقانی به مدت ۱۳ دقیقه، «گوش ماهی» از سیدعباس طاهری به مدت ۱۳ دقیقه و «دوست. برادر. همسایه» اثر محمدابراهیم عزیزی به مدت ۱۵ دقیقه، در سانس ۱۸ تا ۲۰ روی پرده می روند.

 فیلم‌های «حضور»، آبتین سلیمی‌طاری، ۱۶ دقیقه؛ «مسکوت»، محمد ثریا، ۱۵ دقیقه؛ «درخت زیتون سعد»، احمد زایری، ۲۴ دقیقه، «مارلون» دُرناز حاجی‌ها، ۱۳ دقیقه و «حیوان» اثر بهمن و بهرام اَرک به مدت ۱۵ دقیقه در سانس اول سالن ۲ از ساعت ۲۱ تا ۲۳ اکران می‌شود.

در ادامه بخش «کتاب و سینما» جشنواره، در سانس نخست سالن شماره ۲ فیلم های «خوابگردها» اثر پویا نبی به مدت ۱۶ دقیقه، «حضور» اثر آبتین سلیمی طاری به مدت ۱۶ دقیقه، «رنج ابدی مادر بودن» اثر داود زاهدی به مدت ۸ دقیقه، «خروس ها» از امیررضا جلالیان به مدت ۱۲ دقیقه، «ناصر» اثر عباس سندی به مدت ۹ دقیقه و «جم شید؛ مرثیه ای بر یک اسطوره» به کارگردانی معین صمدی در سه بخش مستند، داستانی و پویانمایی به نمایش در می آید.

از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ در سانس دوم از برنامه های اکران سالن شماره ۲ پنج فیلم ،«ساعت هشت» اثر پریسا حاجی نصیری، «همسایه ها» از فرهاد غلامی، «چله نشین» به کارگردانی امید میرزایی، «برای فروش» از علی بناییان و «دوچرخه ها، بازوها، سیگارها» اثر امیرعلی واجد سمیعی به تماشا در می‌آید.

بخش تجربی جشنواره در روز سوم با ۱۰ فیلم «جنون» از رها امیرفضلی، «میانِ ماندن و رفتن» اثر تورج هیبتی، «رادیو» به کارگردانی عباس عباسی، «کابوس نامه» از فرهاد غلامی، «مردگی» سعید افسر، «نشخوار» از مجید فرهنگ بافتانی، «خلاء» از حمید قدرتی، «سمفونی شماره ۱۰» از آرش امیری، «فلت لند» از علیرضا کیمنش، «زیرآب» اثر جابر رمضانی پیگیری می‌شود. فیلم‌های تجربی در سانس نخست سالن شماره سه از ساعت ۱۳ الی ۱۵ پخش می شود.

در بخش مستند نیز از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰، چهار فیلم «دادا سلطنه» به کارگردانی هادی احمدی به مدت ۲۸ دقیقه، «زیر بال‌های کاسپین» کار بابک مجیدی به مدت ۲۲ دقیقه، «بومی» اثر کیومرث سرشار به مدت ۱۵ دقیقه و «همسایه‌های رودخانه» به کارگردانی کیوان فهیمی به مدت ۲۵ دقیقه اکران می‌شود.

در سانس دوم فیلم‌های کوتاه مستند « پل سیاه» ایوب مروانی‌پور به مدت ۳۰ دقیقه، «جمعه قالی» به کارگردانی مهدی اسدی به مدت ۲۰ دقیقه، «به کجا می رویم؟» به کارگردانی رضا مجلسی، ۱۷ دقیقه، «زوآنتوس» به کارگردانی رشاد بالف به مدت ۲۴ دقیقه در سانس اول از ۱۸ الی ۲۰ اکران می‌شود.

سانس چهار از جدول سالن شماره سه در روز سوم به بخش پویانمایی اختصاص داده شده است.

در این بخش از ساعت ۲۱ الی ۲۳ فیلم های «والی بال» اثر کاوه سیستانی، «طناب» به کارگردانی آذر منصوری، «سبز و صورتی» از سپیده اقبالی، «عصر وارونه» اثر هادی امیری و رها فرجی، «تریو قجری» به کارگردانی محمدرضا مرادی، «پل» به کارگردانی نوید تنظیفیان، «سیاه یا سفید» به کارگردانی محمدعلی سلیمان زاده، «ایکی» از پرستو کاردگر، «تماشاچی» از محسن باقری دستگردی، «من» به کارگردانی فاطمه بخنوده، «داگبین» از آتوسا غفاری، «۱۸.۱۱۱.۸۱» اثر سعیده جانی خواه، «سیب» نداسادات میرمحمدی، «زندگی رو به پیشرفت» از مقداد اخوان و «کاش یک برادر داشتم» به کارگردانی ناهید شمس دوست روی پرده می روند.

در سانس اول چهار فیلم در بخش ملی مستند اکران می شود که «سوزنگرد» اثر معصومه نورمحمدی، «پلاستیک» اثر اصغر بشارتی، «پایان محدوده قانونی شهر» به کارگردانی بلال و علی الفت و «پرندگان ماهی خوار» از حبیب علوانی از این فیلم‌ها هستند.

«طبیعت» اثر سباستین مولدر از کشور هلند، «یک روز کنارهم» اثر ژن یو پنگ از سنگاپور، «وقتی پرنده کوچکی بودم ...» اثر یلی هلوین از استونی، «بگذار شب باشد» به کارگردانی بنیامین هامیوری از مجارستان، «سفر» اثر ایزومی گاتیه از فرانسه، «دیوار بی پایان» از سیلویا کارپیزو دو دیه گو  محصول اسپانیا در چهار بخش تجربی، داستانی، مستند و پویانمایی فیلم هایی هستند که در بخش بین الملل جشنواره از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ در سالن شماره چهار پخش می‌شود.

پنل دوم پخش فیلم بین الملل در چهار بخش مستند، تجربی، داستانی و پویانمایی از ساعت ۱۸ تا ۲۰ به فیلم های«بی آبرو» اثر شان میهن از استرالیا - کانادا، «گردش در فروشگاه» اثر آنا ماریا هوتری از فنلاند، «تازه کار» از کریسانتوس مارگونیس محصول یونان، «لی لی» از ناتیا نیکولاشویلی محصول گرجستان، «ریتم هندسی» به کارگردانی ویکتور بریم از آلمان و «کرختی» از سیلویا روساک محصول لهستان اختصاص پیدا کرده است.

بخش مستند کوتاه ملی نیز با اکران فیلم های«من شیخ عبدالصاحب هستم» اثر احمد معبودی، «بومرنگ» اثر پدرام ابوئی، «مردمان سرزمین بلوط» اثر نوراله فتاحی و «رویای آهنی» کار  یاسر طالبی در سانس چهارم در سالن شماره چهار پیگیری می شود.

برنامه «۲۰ نشست ۳۴» نیز بال برگزاری چهار نشست تخصصی پیگیری می شود. از ساعت ۱۰ تا ۱۳ پیتر موردما درباره «فیلمسازی یک نفره در مستند» سخن می گوید. کارگاه «عنصر خیال در فیلم نامه کوتاه» با حضور سید محمد بهشتی، «زیر متن در فیلم کوتاه» توسط مهرداد اسکویی و «آسیب شناسی فیلم کوتاه» توسط سعید عقیقی نیز برگزار می شود که متن کامل این نشست ها بر روی سایت جشنواره قابل دسترسی است.

سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۲۵ تا ۲۹ مهر در پردیس سینمایی ملت برگزار می شود.

58243

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
  • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
  • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

x