یکشنبه 1 بهمن 1396

ه‍ژبری، مهدی

متولد 1353 روزنامه نگار، نویسنده و ترانه‌سرا / آثار: یک فنجان چای، یک حبه شعر، تهران ساعت 25 ،ری را و مادر مهربانی سی نما یادمان / سرپرست تحریریه روزنامه خبرورزشی و سردبیر ماهنامه ورزش و تصویر/ سوابق؛ سردبیر نشریات اخبار ورزش، مجله فوتبال، صبح پرستو، نود جمعه، معاون سردبیر نشریات خبرورزشی، نود، البرز، هوادار، فضیلت خانواده
 • لباس نو بر تن ورزش

  - کمیته ملی المپیک لباس نو پوشید... هر چند اجرایی‌ترین کرسی و صندلی این کمیته دست دبیرکل قبلی باقی ماند اما چیدمان هیئت اجرایی و عالی‌ترین مقام این کمیته تغییر کرد تا حالا با یک کمیته جدید طرف باشیم.

 • استقلال مقصرتر است یا برانکو؟

  - ایراد گرفتن از برانکو به جرم(!) این که درباره استقلال حرف زده و تلاش کرده نگاه‌های منفی را از تیم خودش به سمت اردوگاه رقیب بکشاند، درست مثل این است که از یک سرمربی ایراد بگیریم چرا در جریان بازی وقتی تحت فشار قرار گرفته دست به تعویض زده و باعث پیروزی تیمش شده است.

 • آسیای میانه، بهشت ما و کابوس سعودی‌ها

  - لیگ قهرمانان آسیا ماه آینده آغاز می‌شود و تبعات سیاسی آن کم‌کم در حال نمودار شدن است.

 • آرامش نسبی به نفع تیم‌ ملی

  - مخالفت‌ها در قبال برنامه ریکاوری کارلوس کی‌روش که از غروب همین جمعه آغاز می‌شود، به حداقل رسیده تا تنش‌های پراکنده جای خود را به یک آرامش نسبی بدهد، آرامشی که نیاز اولیه تیم‌ملی برای پیشبرد برنامه‌های آماده‌سازی‌اش در راه جام‌جهانی است.

 • در انتظار یک توافق پایدار در سال جام جهانی

  - وارد ۲۰۱۸ شدیم، وارد سال جام جهانی، سالی که فوتبال ایران می‌تواند در ویترین فستیوال جهانی فوتبال، داشته‌ها و قابلیت‌هایش را عرضه کند و ظرفیت‌هایش برای پیشرفت بیشتر را به نمایش بگذارد.

 • نظارت کنید، ورود نکنید

  - این که نمایندگان مجلس نسبت به کاستی‌ها و سستی‌های فوتبال حساس شده‌اند، اصلاً اتفاق بدی نیست و در صورتی که این حساسیت‌ها در حد نظارت بماند و تبدیل به دخالت نشود، می‌تواند برای فوتبال و آن‌هایی که چشم به سالم‌سازی فوتبال دارند، خوشایند هم باشد.

 • فوتبالیست «برده» نیست!

  - در ماجرای هکری که کابوس‌وار به حریم خصوصی مهدی قائدی دستبرد زد و این پدیده نوجوان را تا مرز نابودی برد، برخورد پدرانه عبدا... سمامی قاضی برجسته کمیته اخلاق به داد قائدی رسید اما آیا در صورت تکرار چنین اشتباهی باز هم کمیته اخلاق که ماهیت اصلی‌اش برخورد با همین ناهنجاری‌هاست، پدرانه رفتار خواهد کرد؟

 • به اکبرپور بگویید برود بمیرد!

  - حالا که هیچ مقام مسئولی پیدا نمی‌شود که دلش برای این پول‌ها بسوزد به اکبرپور پیشنهاد می‌دهیم جسارتاً برود بمیرد که لااقل این روزها را نبیند!

 • آدیداس را چماق نکنیم

  - این وسط گناه فدراسیون چیست؟ به خاطر آرامش تیم ملی هم که شده، آدیداس را چماق نکنید و سر تیم ملی نکوبید.

 • از شب یلدا تا دعوا

  - تفاوت در حد چند ثانیه است و البته که همیشه همین تفاوت‌های جزئی است که منجر به تمایز ترین‌ها می‌شود.

x