سه شنبه 3 مهر 1397

گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهیم داد

جمعی از ورزشکاران مدال‌آور و غرورآفرین کشورمان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا (اندونزی) ظهر امروز -دوشنبه- با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

روایت علی ربیعی از شرایط خاص نیمه دوم ۹۷

احزاب و شخصیت‌ها - علی ربیعی گفت: برخی می‌خواهند این عملیات تروریستی را به مسائل قومیتی نسبت دهند. در این راستا لازم است بسیار هوشیار باشیم چراکه برخی در سایه تلاش برای ایجاد اختلاف به دنبال دامن زدن به مسائل قومی هستند.

برات‌پور: اگر نیروی هوایی نبود هفته اول خوزستان سقوط می‌کرد

احزاب و شخصیت‌ها - رئیس اسبق بازرسی پرواز نیروی هوایی ارتش در سال‌های۷۳ تا ۷۷ گفت: طرح عملیات البرز پیش از انقلاب تهیه و چندین مرتبه تمرین شد، این طرح در تاریخ ۱۴ خرداد سال۵۹ براساس دکترین جدید از طرف نیروی دریایی، نیروی هوایی و نیروی زمینی بازنگری و به ستاد ارتش داده شد که در روز دوم جنگ یعنی یکم مهرماه با ۱۴۰فروند به اجرا درآمد.

 • تنها مخالف عبور از مرز پس از فتح خرمشهر، امام خمینی بود

  احزاب و شخصیت‌ها - نخستین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: اگر قطعنامه را نمی‌پذیرفتیم، عراقی‌ها تا این طرف جاده اهواز خرمشهر و تا نزدیکی رودخانه کارون آمده بودند. بعضی از فرمانده‌هان لشکرها و تیپ‌های سپاه به صورت تک ور می‌جنگیدند و آرپی‌جی به سمت تانک‌های عراقی شلیک می‌کردند.

 • روحانی: آمریکایی‌ها می‌خواهند در ایران آشوب درست کنند

  دولت - رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: حکومت کاخ سفید امروز با همیشه متفاوت است کسانی سر کار هستند که به هیچ معاهده‌ای احترام نمی‌گذارند همه مقررات را زیر پا می‌گذارند و کارهایی کردند که کمتر قابل تصور بود. این چنین با ملت فلسطین مقابله کردند، برای مسلمان آنها مضیقه ایجاد کردند، بسیاری از کشورها برای گفتن حرف‌های فراوانی دارند از جمله ایران.

 • تروریست‌هایی که از ماجرای صدام درس نگرفتند

  نظامی - ایران امروز روز تلخی را گذراند و تروریست‌ها در سالروز آغاز جنگ تحمیلی تعدادی از هم‌وطنان را در اهواز به شهادت رساندند.

 • دستگاه‌های‌ مسئول دنباله‌ٔ جنایتکاران را تعقیب کنند و به پنجه‌ٔ قضایی بسپارند

  رهبری - حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی با تسلیت به خانواده شهدای حادثه تروریستی تلخ و تأسفبار اهواز تأکید کردند: دستگاه‌های مسئول اطلاعاتی موظفند با سرعت و دقت دنباله‌های جنایتکاران را تعقیب کنند و آنان را به سرپنجه‌ٔ مقتدر قضایی کشور بسپارند.

 • شما نظر بدهید/ رییس جمهور در نیویورک چه بگوید؟ 53 نظر

  احزاب و شخصیت‌ها - روز ۱۳آبان مرحله دوم تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران به اجرا درمی‌آید و این روزها ترامپ از هر فرصتی برای توجیه زیرپا گذاشتن برجام استفاده می‌کند بنابراین حضور روحانی در سازمان ملل متحد زمان مغتنمی است که طراحی‌های ترامپ را نزد افکارعمومی جهان به چالش بکشد.

 • مزدوران عربستان و اسرائیل در خوزستان شناسایی می‌شوند

  احزاب و شخصیت‌ها - مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام تروریستی در اهواز گفت: قطعا نیروهای امنیتی ما دمار از روزگار مابقی تروریست ها در می آورند و در هر سوراخ موشی باشند، آنها را بیرون می کشند و به سزای اعمال شان می رسانند.

 • روحانی: با عصبانیت آمریکا، قدر موشک‌ها را بیشتر می‌دانیم

  دولت - رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه هر روز بر قدرت دفاعی خود خواهیم افزود و با فشارهای شما، قدر موشک‌های خود را بیش از گذشته می‌دانیم، تصریح کرد: عشق ما کربلا و درس ما از عاشورا، عزت و استقامت است و ما درس خود را از امام حسین (ع) آموخته‌ایم.

 • امیرسرتیپ شاهین‌راد: قبل‌وبعدازانقلاب برای‌عراق‌ طرح‌‌داشتیم

  نظامی - رئیس اسبق اداره عملیات ستاد نیروهای مسلح گفت: صدام در روز شروع جنگ تصور می‌کرد، جلویش هیچ نیرویی مقاومت نخواهد کرد و می‌تواند به راحتی در خاک ایران پیشروی کند. در روز ششم که نیروهای زیادی مقابلش جمع و منسجم شدند و جلوی پیشروی‌اش را گرفتند، به این نتیجه رسید که دیگر نمی‌تواند به اهدافش دست یابد لذا بهترین کار را آن دید که آتش‌بس اعلام کند.

 • ماجرای محرمانه‌هایی که قرار است از نمایندگان صیانت کند

  مجلس - هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تاکنون موارد متعددی به آن ارجاع شده است و هر از گاهی خبرهای مربوط به این هیات هم رسانه ای می شود. حالا سوال اینجاست تیغ نظارت هیات نظارت بر رفتار نمایندگان قرار است محدودکننده آزادی وکلای ملت باشد؟

 • از صحرای کربلا تا قیاس‌های برجامی

  احزاب و شخصیت‌ها - روضه‌خوانی و مداحی در واقع بیان شفاهی تاریخ با برانگیختن شور و احساس مذهبی مردم است. تعمیم وقایع تاریخی مثل واقع کربلا و قیام امام حسین (ع) به زمان حال و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی یکی از بدکارکردی‌های مداحی و استفاده نا به جا از این تربیون تاریخی و مقدس است.

 • حکایت کسانی که به اسارت خویش رفته‌اند

  احزاب و شخصیت‌ها - اگر آدمی بیش از دهان و شکم از خودش نشناسد، ناچار به بیش از پستانک و حلوایی دل نخواهد داد. آدمی با دگرگون شدن تلقی از خودش، تحولی در اهدافش راه می‌یابد. باتوجه به اندازه‌های وجودی آدمی است که ارزش های جدید مطرح می‌شوند.

 • سیدمرتضی بختیاری: محرم کلاس بندگی و درس آزادگی است

  احزاب و شخصیت‌ها - سیدمرتضی بختیاری گفت: ماه محرم می‌تواند منشا خیلی از حالات معنوی در انسان شود و او را دچار تحولات روحی نماید بنابراین سعی کنیم در این ماه بیشترین بهره را ببریم.

 • در کربلا هم قحطی آب بود و هم قحطی محبت

  دین و اندیشه - مرحوم میرزا اسماعیل دولابی، عارف سالکی است که روز به روز بر تعداد شیفتگان کلامش افزوده می شود. خواندن " طوبای محبت " او در این روزها بیش از هر زمان دیگری بر دل می نشیند.

 • سیاست،آفتی که مداحی را تهدید می‌کند

  احزاب و شخصیت‌ها - مداحی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مناسک مذهبی از سالیان دور بین ایرانیان اهل تشیع مرسوم بوده است و این سنت دینی و فرهنگی تا به امروز به عنوان قسمتی از زندگی آیینی مردم ما حفظ شده است اما در بیست سال گذشته دستخوش تغییراتی هم شده است.

 • اکرمی: از سیاسی‌کاری در تریبون‌های مذهبی ضرر می‌کنیم

  احزاب و شخصیت‌ها - در مقاطع کنونی بیش از هر زمانی به وحدت نیازمندیم و نیاز است اقشار مختلف جامعه به ویژه گرایش‌های سیاسی پای‌بندی خود را به مصالح ملی با حساسیت ویژه‌ای به نمایش بگذارند. در روزهایی که خیل عظیم عزاداران حسینی به هیئات و مساجد می‌روند، این مسئله می‌تواند فرصت بزرگی برای تقویت هرچه بیشتر وحدت، انسجام و همگرایی ملی باشد.

 • صادقی: اف‌ای‌تی‌اف در شناسایی عوامل تروریستی حمله به مجلس نقش داشت

  مجلس - محمود صادقی گفت: از آن‌جایی که بخشی از اظهارنظر نمایندگان بر این محور است که رهبری با تصویب این لایحه مخالف هستند، آقای لاریجانی هم اعلام کردند که ایشان تصمیم را به دولت و مجلس موکول کردند.

 • سرلک: بهاییت برای انحراف‌عزاداری‌ها ازاسب‌تروا استفاده‌می‌کند 31 نظر

  احزاب و شخصیت‌ها - اسب تروا هدیه‌ای به ظاهر قشنگ از جانب دشمن بود، حال آن‌که سربازان دشمن داخلش پنهان شده بودند، وقتی اسب وارد قلعه شد، دشمنان از غفلت ساکنان قلعه سوءاستفاده و همه را نابود کردند؛ این استراتژی بهاییت است.

آخرین مطالب