چهارشنبه 2 آبان 1397

بنزین ۹۰ سال پیش چند فروخته می‌شد؟

شیوه فروش بنزین در ایران در 90 سال پیش تفاوت هایی آشکار با امروز داشت به طوری که بنزین در پیت هایی 16.5 لیتری به فروش می رسید و هر ظرف 16.5 لیتری که به پوط معروف بود، قیمتی حدود 4 ریال را داشت .

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از کجا آمد؟

اقتصاد کلان - سی و یکمین روز از خرداد ماه سال 1390 بود که وزارت راه وشهرسازی با رای نمایندگان مجلس ایجاد شد تا علی نیکزاد اولین مردی باشد که بر صندلی آن تکیه زد.

کاربران خبرآنلاین نظر دادند: بنزین را به قیمت فوب خلیج‌فارس اما...

انرژی - قاچاق بنزین این روزها به خبر داغ رسانه ها و محافل اقتصادی و سیاسی تبدیل شده است، به اعتقاد بسیاری از مسوولان ونمایندگان مجلس تفاوت قابل توجه قیمت در داخل و خارج از ایران زمینه گسترش قاچاق سوخت را فراهم کرده است اما با این حال به نظر نمی‌رسد تنها افزایش قیمت بتواند مانع محکمی در برابر این شرایط باشد.

 • آخر مهر، قیمت سکه با بازار مهربان شد

  اقتصاد کلان - بیراه نیست اگر داغ ترین بحث روز را بحث بر سر برنامه های ارائه شده از سوی وزرا به مجلس شورای اسلامی برای کسب رای اعتماد بدانیم مجلس شورای اسلامی شلوغ ترین ساعات کاری خود را پشت سر می گذارد و برنامه دیدار نمایندگان با چهار وزیر پیشنهادی یکی پس از دیگری برگزار می شود.

 • اقلیتی تخلف می‌کنند، چرا ۸۰ میلیون نفر را مجازات می‌کنید؟ 32 نظر

  انرژی - قاچاق گسترده بنزین، احیای کارت سوخت را در ذهن نمایندگان مجلس،برخی کارشناسان و نیز مسئولان دولتی ، کلید زده است. البته کارت سوخت، یک پیوست هم دارد: افزایش قیمت

 • چرا دژپسند گزینه مناسب وزارت امور اقتصادی و دارایی است؟

  اقتصاد سیاسی - رییس جمهور در نامه ای ۴ وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه های کار، ‌اقتصاد، راه و صنعت را به مجلس معرفی کرد که بر این اساس محمد اسلامی برای تصدی پست وزارت راه، فرهاد دژپسند برای تصدی پست وزارت اقتصاد، رضا رحمانی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت و محمد شریعتمداری برای تصدی پست وزارت کار معرفی شده اند.

 • آزادسازی قیمت لوازم خانگی به نفع کیست؟ 40 نظر

  صنعت - لوازم خانگی از جمله ملزومات اصلی زندگی هر خانواده‌ای محسوب می شود، لوازمی که برخلاف تصور اولیه تنها به وسایل برقی خانگی محدود نمی شود و بر اساس تعاریف انجمن صنایع لوازم خانگی ایران شامل لوازم انرژی بر و همچنین وسایل غیرانرژی بر مانند انواع ظروف و وسایل خرد آشپزخانه مانند سرویس های غذاخوری،چرخ خیاطی و ... می شود.

 • شما نظر بدهید/ ترمیم حقوق کارمندان، چگونه و چقدر باشد؟ 114 نظر

  اقتصاد کلان - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تعیین تکلیف ترمیم حقوق کارکنان دولت در این هفته خبر داده است.

 • دژپسند مهم‌ترین اولویت‌های اقتصادی‌اش را تشریح کرد

  اقتصاد کلان - وزیر پیشنهادی اقتصاد امروز با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه رئوس برنامه های خود، به تشریح ارقام فعلی شاخص های کلان اقتصادی کشور پرداخت.

 • خبر خوش نفتی برای اقتصاد ایران 35 نظر

  اقتصاد کلان - روز شلوغ دولت و مجلس،امروز با خبری خوش برای اقتصاد و سیاست ایران به پایان نزدیک شد، عقب نشینی آشمار آمریکا از مواضعش برای صفر کردن صادرات نفت ایران.

 • سیاسی‌ترین وزارتخانه اقتصادی ایران در انتظار وزیر جدید 30 نظر

  اقتصاد سیاسی - از پس سه ماه اداره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سرپرست گفته می شود موعد معرفی وزیر از سوی رییس جمهور به مجلس فرا رسیده و نامه ای به امضای روحانی با دو اسم برای وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راه مجلس است .

 • وزارت صنعت، معدن و تجارت در انتظار چهارمین وزیر

  صنعت - وزارت صنعت، معدن و تجارت آماده ورود چهارمین وزیر خود در عمر هفت ساله اش می‌شود. رضا رحمانی از سوی رییس‌جمهور برای تصدی این پست معرفی شده و شمارش معکوس در این وزارتخانه آغاز شده است.

 • شنبه با اقتصاد؛ از استعفای ۲ وزیر تا اشتغال ۲۴ میلیون نفری 30 نظر

  اقتصاد کلان - امروز روز مهمی برای کابینه دوازدهم بود، از یک سو آخوندی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی متن استعفایش را منتشر کرد و از سوی دیگر دولت با استعفای وی و البته محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد.

 • وزیر راه‌وشهرسازی استعفایش را منتشر کرد 42 نظر

  صنعت - وزیر راه و شهرسازی دقایقی قبل نامه استعفای خود را که در تاریخ ۱۰ شهریور ماه خطاب به رئیس جمهور نوشته شده است در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرد.

 • شما نظر بدهید/ برای مقابله با قاچاق سوخت چه باید کرد؟ 139 نظر

  انرژی - قاچاق بنزین این روزها خبر داغ محافل اقتصادی و سیاسی است،هر چند تفاوت قابل توجه قیمت در داخل و خارج از ایران زمینه گسترش قاچاق سوخت را فراهم کرده است اما به نظر می‌رسد تنها افزایش قیمت نمی‌تواند مانعی محکم در برابر روند کنونی ایجاد کند.

 • همتی: ورود ارز به بازار ثانویه شتاب می‌گیرد/ صادرات ریالی مفهومی جزخروج سرمایه ندارد

  اقتصاد کلان - رییس کل بانک مرکزی گفت: عدم ارائه ارز ناشی از صادرات به کشورهای همسایه نظیر عراق و افغانستان، تحت عنوان صادرات ریالی است،صادرات ریالی مفهومی جز خروج سرمایه ندارد و ارز ناشی از اینگونه صادرات، خصوصا صادرات عمده، هم باید به چرخه اقتصاد کشور برگردد.

 • وزرای پیشنهادی دولت برای ۲ وزارتخانه چه کسانی هستند؟

  اقتصاد کلان - در دومین روز هفته ای که از راه می رسد ، رییس جمهور نامه معرفی دو وزیر را به مجلس شورای اسلامی ارسال می کند ، با توجه به وزرای پیشنهادی ریییس جمهور، یک وزارتخانه همچنان بی وزیر باقی خواهد ماند.

 • نظرات کدام طیف از اقتصادانان راه‌ نجات وضعیت کنونی است؟

  اقتصاد سیاسی - کامران ندری می گوید: مهم نیست طیف های مختلف اقتصادی از نهادگرا تا معتقدان به اقتصاد آزاد چه می گویند، مهم این است که دولت با چه برداشتی از سخنان اقتصاددانان، تدبیری برای اداره امور می اندیشد .

 • ۱۱ شهر ارزان برای اجاره در آمریکا کدامند؟

  جهان - اجاره خانه در شهرهای بزرگ و مناطق گران قیمت ایالات متحده آمریکا رو به کاهش است.

 • یارانه دریافتی هر ایرانی به ۴.۱۸۶.۰۰۰تومان رسید 30 نظر

  اقتصاد کلان - یارانه نقدی پرداختی به هر ایرانی با پرداخت نود و دومین مرحله یارانه نقدی یعنی مهر ماه سال جاری به 4 میلیون و 186هزار تومان رسید.

آخرین مطالب