یکشنبه 28 مرداد 1397
یکشنبه 6 خرداد 1397 - 21:44:00 چاپ

سیدحسن خمینی: مراسم سالگرد امام از هرگونه ریخت‌وپاش مبرا باشد/ در اسلام فقر عزیز نیست فقیر عزیز است

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - ایلنا نوشت: یادگار امام تاکید کرد: مراسم سالگرد امام نباید هیچ تجملی در خود داشته باشد باید از هرگونه ریخت و پاش مبرا باشد هیچ احتیاجی به چاپ خیلی چیزها نیست. مراسم ساده و با شکوه باید برگزار شود.

حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در دیدار با ستاد مرکزی بزرگداشت امام گفت: مسئولان محترم در ستاد بزرگداشت امام گرد هم آمدیم تا زمینه‌ساز مراسم باشکوه دیگری باشیم.

وی تاکید کرد: ایام سالگرد بیشتر از هر زمان دیگری درباره شخصیت امام صحبت می‌کنیم. این مراسم صرفا بزرگداشت یک شخص یا یک رهبر نیست، البته ادای دین هست. اما اینکه همه دستگاه‌ها با همت تلاش می‌کنند این مراسم برگزار شود و مردم با زبان روزه در محل تجمع می‌کنند البته ادای دین و بلند داشتن نام او است اما علت آن نیاز جامعه ما به امام است.

یادگار امام تصریح کرد: جامعه ما بیشتر از هر زمان دیگری به شخصیت و پرچم و هویت او احتیاج دارد. امروز وضعیت بغرنجی بر جهان حاکم است هم در منطقه خودمان ارتجاع سلفی که نتیجه عملکردش به خوشحالی دشمنان می‌انجامد و هم اینکه به لطف خدا و به همت فرزندان امت اسلامی از شر داعش خلاص شدیم اما به نوع دیگری گرفتاری صاحبان زر و تزویر برایمان پدید آمده که فضای منطقه را بغرنج‌تر کرده است. در کشور آمریکا هم یک جریان نامعقول به حقایق بشری بر سر کار آمده که بزرگترین هدف خود را تغییر نطام سیاسی و ضربه به مردم قرار داده است.

وی با اشاره به نقاط ضعف و قوت در کشور گفت: شک نداشته باشید و دشمنان ما هم شک ندارند نام و یاد امام همواره ماندگار است. جمهوری اسلامی مستحکم است و آن روزی لطمه به جامعه وارد می‌شود که امام کمرنگ شود. امام مظهر عزت ما است. روزی که انقلاب می‌شود آن عزت فروخفته‌ای که از زمان قاجار در چشم مردم از بین رفته بود آن عزت به جامعه برگشت و ایستادگی شکل گرفت. امام مظهر مقاومت است.

سید حسن خمینی یادآور شد: دنیا داری است که ضعیف را زیر پای خود له می‌کند. عقب‌نشینی و وادادگی و ذلت گریزی از مکتب امام دور است این به معنای تحور نیست امام شجاع بود و امام مردم را شجاع می‌خواهد و این یعنی ما منافع ملی خود را می‌سنجیم و اگر وقتش شد حاضریم پا روی منافع خود بگذاریم و هر هزینه‌ای بدهیم یعنی جان و مال من مطرح نیست.

وی با بیان اینکه امام مظهر توانمندی و وحدتی است که عامل همه اینهاست، گفت: ما با انسجام می‌توانیم بایستیم. خداوند اگر بخواهد عذابی بر قومی بفرستد آنها را تکه‌پاره می‌کند خدا می تواند از زیر و از بالا عذاب برساند. امام مظهر کمک به فقرا و مظهر فقرزدایی است. شاید یکی از بیشترین فرموده‌های امام به مسئولان این باشد که محرومین در جامعه له نشوند که این‌ها پایه‌گذاران انقلاب هستند.

یادگار امام تاکید کرد: در اسلام فقر عزیز نیست فقیر عزیز است. جامعه هیچگاه یکسان نخواهد بود ولی جهت نگاه باید به سمت فقر ستیزی و اکرام محرومین باشد. اگر ما مراسم امام را می‌گیریم این مراسم برای مردم ایران است چون ما و نسل‌های بعد به آن محتاجیم چون از امام می‌آموزیم و امام نماد این است که مردم زیر بار ذلت نمی‌روند و مردم ایران یکی هستند و همراه هم هستند و مردم ایران دیندار و مومن هستند و به دنبال از بین بردن مشکلات هستند و این پیامی است که از امام می‌گیریم.

سیدحسن خمینی با اشاره به تقارن این ایام با لیالی قدر گفت: دعا می‌کنیم رهبری معظم انقلاب که امروز پرچم امام را بر دوش دارند بر توفیقاتشان بیافزاید و سایه او را بر سر ما نگاه دارد.

2727

14 دیدگاه
 • محمدرضا
  یکشنبه 6 خرداد 1397 - 22:35:28
  پاسخ
  1 0

  نه بابا. تو رو خدا بزارید ریخت و پاش کنیم.

 • دانشجو
  یکشنبه 6 خرداد 1397 - 22:59:43
  پاسخ
  1 0

  مراسم سالگرد امام از هرگونه ریخت و پاش مبرا باشد... والا چیزهای که من دیدم و دیگران هم میبینند چیز دیگری نشان میدهد... یک نکته دیگه اینکه شما میتوانید آرامگاهای شخصیتهای دیگه هم ببیند چه ساده درست شده اند . مثال: مهاتا گاندی ووو ... هر چند میدانم این نظر من باب میل خبرآنلاین نیست

 • بی نام
  یکشنبه 6 خرداد 1397 - 23:05:25
  پاسخ
  1 0

  به شما اطمینان دارم. می شه کمک کنید برای مردمی که در فقر مطلق زندگی می کنند غذا تهیه کنیم؟

 • بی نام
  یکشنبه 6 خرداد 1397 - 23:40:35
  پاسخ
  1 0

  یه فکر دیگه کن آخراشه دیگه

 • بی نام
  دوشنبه 7 خرداد 1397 - 00:07:42
  پاسخ
  1 0

  به جای هزینه های میلیاردی برای این مراسم چرا به نیازمندان کمک نمی کنید؟

 • بی نام
  دوشنبه 7 خرداد 1397 - 00:54:54
  پاسخ
  0 0

  منکه چندسالی هست که پا تو مرقدش نمیذارم اصلن اون مکان را دوست ندارم مثل کاخ پادشاهان شده من امام ساده و بی آلایش را تو همان جماران کاهگی میپسندم که هر دوشنبه که برای دیدارش سرازپانمیشناختم میرفتم و از بس اشک میریختم نتوانسته بودم حتی یک عکس با دوربینم بگیرم و میآمدم امام زاده صالح زیارت و نماز و منتظر میماندم تا دوشنبه دیگر برسد و من به دیدارش نایل شوم

 • دانشجو
  دوشنبه 7 خرداد 1397 - 01:36:15
  پاسخ
  1 0

  معلوم است نظرات زیر مطلب درج نمیشود

 • بی نام
  دوشنبه 7 خرداد 1397 - 02:04:37
  پاسخ
  1 0

  يك نگاهي به مقبره ايشان بفرماييد بعد از اين حرف هاي عوام فريبانه به خورد مردم بدهيد

 • بی نام
  دوشنبه 7 خرداد 1397 - 02:58:55
  پاسخ
  1 0

  ٣٠ ساله داريد ساخت و ساز ميكنيد اونجا بعد اين حرفهاي نامربوط در مورد فقر رو ميزنيد. شما كه معني فقر رو نميدونيد بهتره در موردش اظهار نظر نكنيد.

 • بی نام
  دوشنبه 7 خرداد 1397 - 06:47:42
  پاسخ
  2 0

  از هزینه ای که برا مقبره گذاشتین معلومه............اسراف نکردین

 • علی
  دوشنبه 7 خرداد 1397 - 09:04:58
  پاسخ
  2 0

  ایشون اگه صداقت داشتن و از ریخت و پاش بیهوده سخن میگویند چه خوب بود که اون همه هزینه ی میلیاردی برای صحن امام نمیگذاشتند، بابا مردمم چشم دارن عقل دارن تا کی میخواین به شعور مردم توهین کنید....

 • بی نام
  دوشنبه 7 خرداد 1397 - 09:28:26
  پاسخ
  2 0

  مرقد امام چطور؟؟

 • کی هان
  دوشنبه 7 خرداد 1397 - 10:08:07
  پاسخ
  1 1

  کاش ما سعی میکردیم تفکر امام رو هدایت و عملی میکردیم نه اینکه اتوبوس اتوبوس از نقاط ایران با هزینه های معلوم نیست از کجا میاد مرفتند تهران. اینها هزینه دارد و ساخت داخل حرم که شکل کاخ شده است.

 • علی
  دوشنبه 7 خرداد 1397 - 16:55:30
  پاسخ
  2 0

  مردم به نان شبشون محتاجن ......

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

پربیننده‌ترین