پنج شنبه 26 مهر 1397

فیاضی، سید جلال

متولد 37، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، نویسنده و روزنامه نگار/ سوابق:مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،مشاور کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم،مدیرعامل موسسه فرهنگی قدس، مدیر مسئول و سردبیر روزنامه های قدس و شهرآرا، تاسیس خبرگزاری برنا و ماهنامه زائر، عضو هیات موسس انجمن روزنامه نگاران مسلمان ایران، رییس هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد
 • بدون محافظم هرگز!

  - بیش از ده ماه پیش دبیر شورای عالی امنیت ملی پایان ضرورت حفاظت از مسئولان و شخصیت‌ها را اعلام کرد و گفت: «مسئولان کشور هیچ نیازی به محافظ ندارند و در امنیت کامل قرار دارند». شمخانی تصریح کرد: «اکنون حفاظت شخصیت‌ها جنبه تشریفاتی دارد و به آن نیازی نیست ».

 • این ۴۲۰۰ تومانی لعنتی!

  - روزی که دولت تصمیم جلسه شبانگاهی خود را در خصوص «ارز تک نرخی» اعلام کرد من خیلی ذوق‌زده شدم .چون از فواید تک‌نرخی شدن ارز در اقتصاد ایران وجلوگیری از رانت و فساد بسیار شنیده بودم و می‌دانستم که بخشی از فساد در دستگاه‌های کشور حاصل ارز چندنرخی و تفاوت قیمت ارز دولتی و آزاد است. اما اکنون چند ماه پس از آن تصمیم با خود می‌اندیشم که ای‌کاش این ۴۲۰۰ تومانی لعنتی وارد اقتصاد ایران نمی‌شد تا این همه فساد اعتمادسوز رخ نمی‌داد.

 • اروپا و پیچ تاریخی نظام بین‌الملل

  - با خروج ترامپ از برجام اگرچه آمریکا عهدشکنی خود را آشکارتر ساخت و اعتبار معاهده های چند جانبه بین المللی -حتی اگر در شورای امنیت تصویب شده باشد- را به حراج گذاشت اما قدرتهای جهانی؛ روسیه ،چین و اروپا را در برابر یک تصمیم سرنوشت ساز در یک پیچ تاریخی در روند شکل گیری نظام نوین بین المللی قرار داد .

 • زین اسب را بچسبید، سوارکاری پیشکش!

  - این روزها طرح دوفوریتی تعدادی از نمایندگان تحت عنوان «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان» در فضای رسانه ای کشور مورد توجه قرار گرفته است . طرحی که به نظر میرسد در پاسخ به رهنمودهای اخیر رهبر فرزانه انقلاب در خصوص فساد وتبعیض وعذرخواهی ایشان از کم کاری وعقب ماندگی در تحقق عدالت در جامعه باشد .

 • برای رضا مقدسی؛ روزنامه‌نگاری که به خادم‌یاری آستان حضرت رضا (ع) رسید

  - مرحوم رضا مقدسی در قامت دانش‌آموزی علاقمند، خوش ذوق و دلسوز پا به عرصه حیات روزنامه‌نگاری در آستان مقدس رضوی گذاشت. با آنکه جوان بود و کم تجربه، به دلیل علاقمندی به حضور در عالم مطبوعات با تلاش خستگی‌ناپذیری وارد مجموعه روزنامه قدس شد.

 • من محافظ نمی‌خواهم

  - اذان مغرب که تمام شد و صفوف نمازگزاران در رواق‌های حرم مطهر امام رضا (ع) شکل گرفت، یکی از مقامات مسئول کشور -که روحانی هم هست- در یک حلقه حفاظتی به صفوف نمازگزاران پیوست. تعجب کردم! حدود چهل روز پیش دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور گفته بود: مسئولان کشور هیچ نیازی به محافظ ندارند و در امنیت کامل قرار دارند.

 • به احترام مرد اخلاق و رسانه

  - دکترحسین انتظامی پس از چهارسال، سکان معاونت مطبوعاتی را به یکی دیگر از اهالی رسانه سپرد .

 • ترامپوتراپی

  - ۱- مردم آمریکا که در یک انتخابات ضعیف و جنجالی، کاخ سفید آسیب‌دیده از سیاست‌های دیکتاتورمآبانه و مداخله‌جویانه دولن‌های خود را به کلینیک «ترامپوتراپی» سپرده‌اند اکنون در فاصله کمتر از یک سال خود را با رئیس‌جمهوری مواجه می‌بینند که با سیاست‌های خام خود نه تنها دولت بیمار کاخ سفید را بهبود نبخشیده، بلکه آمریکا را به اتاق «ایزوله» انزوای بین‌المللی روانه ساخته است.

 • صلاحیت صالحی

  - آقای سیدعباس صالحی را بیش از سی سال است می‌شناسم. بهتر است بگویم آیت‌الله دکتر سید عباس صالحی را!

 • ساختارهای پلاسکویی ایران

  - سرانجام ساختمان 53 ساله ویران شده پلاسکو آخرین شهید ایثارگر ناجی خود را از آغوش گداخته خویش رها کرد و عملیات آوار برداری از این فاجعه با کوشش وتلاش قابل تقدیر مسئولان ودستگاههای ذیربط به پایان رسید .