سه شنبه 24 مهر 1397

کریمی، مظفر

متولد: 1346/ تحصیلات: دکترای مدیریت بهداشت و درمان / سوابق:‌ مدیر گروه مطالعات اجتماعی موسسه پژوهش‌های مجلس، مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / سمت: مشاور معاونت فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی / تالیفات: کتاب بیمه درمان روستاییان ایران، جایگاه بیمه خدمات درمانی در نظام جامع تامین اجتماعی
  • دشمنان درونی ما خطرناک ترند!

    - اخیراً سیاست های کلی سلامت از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد. این سیاست ها مسیر حرکت متولیان نظام سلامت کشور را تعیین می کند. اما ما مردم نیز در قبال سلامتی خود وظایفی داریم که اگر به این وظایف عمل نکنیم، متولیان سلامت کشور در اهداف شان موفق نخواهند بود. واقعیت اینست که سلامتی ما از سوی دو نوع دشمن در معرض تهدید است. ما همواره دشمنان بیرونی را دیده ایم و از جانب آنها نگرانیم. در حالی که دشمنان درونی خطرناک ترند.

  • چرا بیمه زنان خانه دار تصویب نشد؟

    - در خبرها آمده بود که «بیمه زنان خانه دار تصویب نشد». شرح این خبر این است که به موجب مصوبه مجلس در چارچوب قانون بودجه 1393 کل کشور قرار بود زنان خانه دار توسط سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر بیمه شوند. اما این مصوبه مورد ایراد شورای محترم نگهبان قرار گرفت و در نهایت حذف شد. این خبر ممکن است برای بعضی ها تأسف آور بوده باشد اما من نظر دیگری دارم.

  • تأثیر قوانین مصوب مجلس و سیاست های دولت بر فقیرتر شدن بازنشستگان

    - چند روز پیش، خبرگزاری خبرآنلاین مطلبی منتشر کرد با این عنوان که «فقرا هر روز فقیر تر می شوند». هرچند که این موضوع جنبه های وسیع تری دارد و در چند مطلب جداگانه قابل بررسی است، اما در این مطلب، قصد دارم به یکی از جنبه های مهم آن، که تأثیر قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی بر حقوق کارکنان و بازنشستگان است بپردازم.

آرشیو ماهانه