دوشنبه 29 مرداد 1397

رهبرانقلاب: خواست آمریکا،کشتارمسلمانان به‌دست‌یکدیگر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی خطاب به حجاج تاکید کردند که حج، در این مکان و در این محدوده‌ٔ زمانی، همیشه و در همه‌ٔ سال‌ها، با زبان رسا و منطق آشکار، مسلمانان را به اتّحاد فرامی‌خواند. و این در نقطه‌ٔ مقابلِ خواست دشمنان اسلام است که در همه‌‌ٔ دوران‌ها و به‌ویژه در این دوران، مسلمانان را به صف‌آرایی در برابر یکدیگر تشویق می‌کرده‌اند و می‌کنند.

کدام رسانه‌ها بیانیه آیت‌الله مکارم‌شیرازی را ندیدند؟

احزاب و شخصیت‌ها - آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی، مرجع تقلید شیعه که روز گذشته با پاسخ به یک استفتاء در مورد حضور زنان در ورزشگاه‌ها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت، امروز با بیانیه‌ای که تجمع پنج‌شنبه گذشته قم را «فاجعه فیضیه» خوانده‌بود به تیتر رسانه‌ها بازگشت. با این حال برخورد با آیت‌الله مکارم‌شیرازی گویا در برخی رسانه‌ها سلیقه‌ای بود که ترجیح دادند خبری از بیاینه این مرجع تقلید شیعه در صفحات‌شان نباشد.

واکنش آیت‌الله نوری‌همدانی به حادثه فیضیه

احزاب و شخصیت‌ها - آیت‌الله نوری‌همدانی از مراجع تقلید شیعه گفت: بخشی از سخنان سخنران و بعضی از شعارها نادرست و موجب تاسف بود و اجازه نخواهیم داد کسی خدمات مراجع و علما بزرگ و حوزه علمیه را زیر سوال ببرد و از مسوولان محترم حوزه می‌خواهم که سریعا موضوع پیگیری شود.

 • انتقاد شدید آیت‌الله مکارم‌شیرازی در مورد تجمع قم

  احزاب و شخصیت‌ها - آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی، مرجع تقلید شیعه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به تجمع پنج‌شنبه هفته گذشته جمعی از طلاب و هم‌چنین پلاکاردهایی که در دست داشتند واکنش نشان داد. او هم‌چنین تاکید کرد که سپاه نیز باید روشن سازند، آیا با اجازه آن‌ها گروهى از سپاهیان در این برنامه شرکت داشته‌اند یا خیر؟

 • مصباحی‌مقدم: جلسات مجمع با نایب رییس ادامه می‌یابد

  احزاب و شخصیت‌ها - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: درصورت فوت یا غیبت طولانی رئیس برگزاری جلسات مجمع متوقف نمی‌شود چون در دوره جدید مجمع، نایب رئیس انتخاب شد، جلسات تا تعیین رئیس جدید می‌تواند با حضور نایب رئیس اداره شود.

 • پیروز مجتهدزاده: مصدقی‌ها روابط ایران و آمریکا را خراب کردند

  احزاب و شخصیت‌ها - اگر یک کلاغ هم از روی درخت می‌پرید می‌گفتند دست انگلیس‌ها در کار است در حالی که آقای مصدق در عمل همه‌ نفت ایران را تحویل انگلیس‌ها داده بود و در نهایت هم تمام تقصیرها را انداخت گردن آمریکا و انگلیس.

 • جلوگیری از آسیب رسیدن به زندگی مردم اولویت دولت است

  دولت - جلسه دیدار جمعی از کارشناسان جوان اقتصادی با معاون اول رییس جمهور برگزار شد و در این جلسه راهکارهای مقابله با تحریم‌ها بررسی شد.

 • اکبری‌جدی: نباید از درگیر شدن در عرصه بین‌المللی بترسیم

  احزاب و شخصیت‌ها - رییس مرکز اسلامی مسکو گفت: در عرصه بین المللی طی سال‌های گذشته تجارب خوبی کسب کردیم، گرچه هزینه‌هایی را متحمل شدیم اما این تجارب ما را توانمند کرده است و امروز به سطحی از توانایی رسیدیم که نباید از درگیر شدن بترسیم.

 • حسین‌زاده: آقای دادستان در فضای مجازی حضور یابید/ برخورد سلبی مشکلی را حل نمی‌کند

  مجلس - رئیس فراکسیون حقوق شهروندی در نامه‌ای به دادستان کل کشور نسبت به اظهارات او و مجرمانه خواندن مطالبه ۶ وزیر درباره رفع فیلتر توئیتر واکنش نشان داد.

 • لیست بلند بالای قوانین مبارزه با فساد

  احزاب و شخصیت‌ها - بررسی قوانین و مقررات مربوط به فساد مالی در کشور ما بیانگر آن است که یک‌سری از آن­‌ها ناظر به پیشگیری از وقوع فساد است و دسته دوم، قوانین و مقرراتی‌اند که قانون­‌گذار از طریق ابزارها و دستگاه‌های قانونی سعی می‌­کند با یک نظارت هم‌زمان با فعالیت قانونی دستگاه، از وقوع فساد جلوگیری کند. گروه دیگری از قوانین و مقررات نیز مربوط به پس از بروز وقوع فساد و به نوعی قوانین کیفری و جزایی است.

 • نقش مکمل گام‌های دولت برای مبارزه با فساد

  احزاب و شخصیت‌ها - مبارزه با فساد اقتصادی این روزها به مطالبه‌ای ملی تبدیل شده تا جایی که در کوچه پس‌کوچه‌های این مملکت کسی را نمی‌توان پیدا کرد که خواهان مبارزه با فساد نباشد اما برای پاسخ به این مطالبه ملی فقط نباید از دولت توقع کنش و واکنش داشت. آنچه می‌تواند در مبارزه با فساد موثر واقع شود، اعمال نگاه ساختاری و سیستماتیک و پرهیز از اتخاذ روش‌های جزیره‌ای است.

 • دیاکو حسینی: شایعه‌سازان شیرینی یک اتفاق را تلخ کردند

  احزاب و شخصیت‌ها - حسینی در خصوص اینکه گفته می‌شود سهم ایران از 50 درصد به 11 درصد تنزل پیداکرده و ایران بخشی از سهم خود را واگذار کرده گفت: این مباحث کاملاً غلط است.

 • قالیباف و اشتباهاتی که تمامی ندارد

  احزاب و شخصیت‌ها - محمدباقر قالیباف سیاستمدار همیشه ناکام سال های گذشته این روزها به فکر رهبری اصولگرایان افتاده است و بعد از 12 سال امروز به جای رویای ریاست جمهوری رویای رئیس مجلس شدن را در سر می‌پروراند.

 • جلالی: در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکرده‌ام

  مجلس - رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس درباره زدوبندهای پشت‌پرده سوالات و استیضاح‌های مجلس گفت: من سال‌ها در مجلس هستم و به زدوبند و معامله به آن معنایی که گفته می‌شود برخورد نکردم.

 • رژیم حقوقی خزر از باورهای عامیانه تا واقعیت‌های کارشناسی

  دیپلماسی - کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر یک‌قدم بزرگی برای ما و مانع بزرگی برای کشورهای غربی خصوصاً ایالات‌متحده است که بسیار تمایل داشت در این دریا حضور و در آن نقش داشته باشد است.

آخرین مطالب