سه شنبه 30 مرداد 1397

رهبرانقلاب: خواست آمریکا،کشتارمسلمانان به‌دست‌یکدیگر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی خطاب به حجاج تاکید کردند که حج، در این مکان و در این محدوده‌ٔ زمانی، همیشه و در همه‌ٔ سال‌ها، با زبان رسا و منطق آشکار، مسلمانان را به اتّحاد فرامی‌خواند. و این در نقطه‌ٔ مقابلِ خواست دشمنان اسلام است که در همه‌‌ٔ دوران‌ها و به‌ویژه در این دوران، مسلمانان را به صف‌آرایی در برابر یکدیگر تشویق می‌کرده‌اند و می‌کنند.

روحانی: انتخابات تمام شد، دعوای سیاسی را قطع کنیم

دولت - رئیس جمهور آمادگی دفاعی ایران را نه به معنی جنگ‌طلبی، بلکه به معنای صلح طلبی پایدار برشمرد و با بیان اینکه تاریخ به ما آموخته که اگر قدرتمند و استوار نباشیم، ما را از پای در می آورند، تاکید کرد: عدم بازدارندگی دفاعی، یعنی چراغ سبز به دشمن وهمه موظفیم امنیت، قدرت و عزت ملت ایران را با کمترین هزینه تامین کنیم.

ابوترابی: لیست ۱۰۰ نفره دوتابعیتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهیم

مجلس - عضو کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی گفت: لیست ضمیمه گزارش که شامل صد نفر از همه گروه‌ها و جناح‌های سیاسی است، هفته آینده انتشار عمومی می‌شود.

 • رحیم‌پور در فیضیه چه گفت که واکنش مراجع را در پی داشت؟

  احزاب و شخصیت‌ها - نیم قرن پیش اگر تجمع در مدرسه فیضیه قم پایه‌گذار انقلاب اسلامی ایران شد اما پنج‌شنبه گذشته محل تجمعی بود که همگان برای اعلام برائت از آن، از یکدیگر سبقت می‌گرفتند، چراکه ظاهری انقلابی داشت اما در عمل آب به آسیاب دشمن ریخت.

 • جامعه مدرسین: ضربه و خدشه‌ای بر حوزه و روحانیت وارد شد

  احزاب و شخصیت‌ها - جامعه مدرسین حوزه علمیه با صدور بیانیه‌ای در ارتباط با حواشی تجمع فیضیه آورده است: تحرکات ناشایست، ناآگاهانه و بعضا مغرضانه برخی در حاشیه‌ تجمع طلاب و روحانیون که در راستای مطالبات اقتصادی مردم در مدرسه مبارکه فیضیه قم برگزار شده بود، دانسته یا ندانسته، ضربه و خدشه‌ای بر حوزه و روحانیت وارد ساخت.

 • ناخواسته با شعارشان گفتند ماجرای استخر کار خودمان است

  احزاب و شخصیت‌ها - عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: گردهمایی اخیر در مدرسه فیضیه جای تأسف داشت. حوزه علمیه قم امروز مورد توجه دنیاست چون پایگاه انقلاب و نهضت اسلامی و بستر تحول جهانی شد بنابراین از حوزه انتظار می‌رود موضع‌گیری‌هایش پخته، حساب‌شده، مستدل و مستند باشد.

 • کدام رسانه‌ها بیانیه آیت‌الله مکارم‌شیرازی را ندیدند؟

  احزاب و شخصیت‌ها - آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی، مرجع تقلید شیعه که روز گذشته با پاسخ به یک استفتاء در مورد حضور زنان در ورزشگاه‌ها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت، امروز با بیانیه‌ای که تجمع پنج‌شنبه گذشته قم را «فاجعه فیضیه» خوانده‌بود به تیتر رسانه‌ها بازگشت. با این حال برخورد با آیت‌الله مکارم‌شیرازی گویا در برخی رسانه‌ها سلیقه‌ای بود که ترجیح دادند خبری از بیاینه این مرجع تقلید شیعه در صفحات‌شان نباشد.

 • واکنش آیت‌الله نوری‌همدانی به حادثه فیضیه

  احزاب و شخصیت‌ها - آیت‌الله نوری‌همدانی از مراجع تقلید شیعه گفت: بخشی از سخنان سخنران و بعضی از شعارها نادرست و موجب تاسف بود و اجازه نخواهیم داد کسی خدمات مراجع و علما بزرگ و حوزه علمیه را زیر سوال ببرد و از مسوولان محترم حوزه می‌خواهم که سریعا موضوع پیگیری شود.

 • انتقاد شدید آیت‌الله مکارم‌شیرازی در مورد تجمع قم

  احزاب و شخصیت‌ها - آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی، مرجع تقلید شیعه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به تجمع پنج‌شنبه هفته گذشته جمعی از طلاب و هم‌چنین پلاکاردهایی که در دست داشتند واکنش نشان داد. او هم‌چنین تاکید کرد که سپاه نیز باید روشن سازند، آیا با اجازه آن‌ها گروهى از سپاهیان در این برنامه شرکت داشته‌اند یا خیر؟

 • مصباحی‌مقدم: جلسات مجمع با نایب رییس ادامه می‌یابد

  احزاب و شخصیت‌ها - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: درصورت فوت یا غیبت طولانی رئیس برگزاری جلسات مجمع متوقف نمی‌شود چون در دوره جدید مجمع، نایب رئیس انتخاب شد، جلسات تا تعیین رئیس جدید می‌تواند با حضور نایب رئیس اداره شود.

 • پیروز مجتهدزاده: مصدقی‌ها روابط ایران و آمریکا را خراب کردند

  احزاب و شخصیت‌ها - اگر یک کلاغ هم از روی درخت می‌پرید می‌گفتند دست انگلیس‌ها در کار است در حالی که آقای مصدق در عمل همه‌ نفت ایران را تحویل انگلیس‌ها داده بود و در نهایت هم تمام تقصیرها را انداخت گردن آمریکا و انگلیس.

 • جلوگیری از آسیب رسیدن به زندگی مردم اولویت دولت است

  دولت - جلسه دیدار جمعی از کارشناسان جوان اقتصادی با معاون اول رییس جمهور برگزار شد و در این جلسه راهکارهای مقابله با تحریم‌ها بررسی شد.

 • اکبری‌جدی: نباید از درگیر شدن در عرصه بین‌المللی بترسیم

  احزاب و شخصیت‌ها - رییس مرکز اسلامی مسکو گفت: در عرصه بین المللی طی سال‌های گذشته تجارب خوبی کسب کردیم، گرچه هزینه‌هایی را متحمل شدیم اما این تجارب ما را توانمند کرده است و امروز به سطحی از توانایی رسیدیم که نباید از درگیر شدن بترسیم.

 • حسین‌زاده: آقای دادستان در فضای مجازی حضور یابید/ برخورد سلبی مشکلی را حل نمی‌کند

  مجلس - رئیس فراکسیون حقوق شهروندی در نامه‌ای به دادستان کل کشور نسبت به اظهارات او و مجرمانه خواندن مطالبه ۶ وزیر درباره رفع فیلتر توئیتر واکنش نشان داد.

 • لیست بلند بالای قوانین مبارزه با فساد

  احزاب و شخصیت‌ها - بررسی قوانین و مقررات مربوط به فساد مالی در کشور ما بیانگر آن است که یک‌سری از آن­‌ها ناظر به پیشگیری از وقوع فساد است و دسته دوم، قوانین و مقرراتی‌اند که قانون­‌گذار از طریق ابزارها و دستگاه‌های قانونی سعی می‌­کند با یک نظارت هم‌زمان با فعالیت قانونی دستگاه، از وقوع فساد جلوگیری کند. گروه دیگری از قوانین و مقررات نیز مربوط به پس از بروز وقوع فساد و به نوعی قوانین کیفری و جزایی است.

آخرین مطالب