شنبه 4 فروردین 1397

مهار غول قیمتی مسکن

قیمت مسکن یکی از اثرگذارترین شاخص ها در اقتصاد ایران است؛هرچند بازارهایی مثل ارز و سکه به دلیل نقدشوندگی سریع بیشترین توجه را به خود جلب می کنند،اما تغییرات آنها فصلی است، حال آنکه مسکن غولی است که اگر بیدار شود،به این زودی ها مهار نشدنی است.

خدمات چگونه رشد اقتصادی کشور را مثبت کرد؟

بازرگانی - برآوردها حاکی از مثبت بودن رشد بخش‌های کشاورزی و صنعت در سال 1396 دارد؛ رشد مثبتی که سبب شده سایر بخش های اقتصادی هم از این رشد برخوردار شود و میانگین رشد اقتصادی کشور را بهبود ببخشد.

هامونی: بازار بدهی، نقش بازار سرمایه را پررنگ کرد

بازار مالی - مدیرعامل فرابورس می گوید:« رشد و توسعه بازار بدهی مزایای بی شماری در بحث تامین مالی دولت، بنگاههای اقتصادی و به تبع رشد و توسعه اقتصادی کشور دارد.»

 • چگونه می‌توان با تغییر پارادایم سال۹۷ را مدیریت کرد؟

  اقتصاد کلان - مرتضی ایمانی راد،اقتصاددان در کانال موسسه مطالعات اقتصادی بامداد نوشت:«همه نشانه ها گواهی می دهد که در سال جاری در اقتصاد ایران و در نظام جهانی به دلیل ویژگی های متفاوتی که دارند، نوسان و شدت تغییرات بسیار بالا است.«

 • ترامپ جنگ تجاری علیه چین را آغاز کرد/ بازار سهام آمریکا فروریخت

  جهان - ترامپ با بی توجهی به هشدارهای چین مبنی بر اینکه آغاز جنگ تجاری به سود هیچ کس نیست، شرایط تازه ای را آغاز کرد.

 • کدام کالا صدرنشین افزایش قیمت در سبد خانوار است؟

  بازرگانی - در آخرین هفته سال گذشته قیمت پنج گروه کالایی افزایش یافت.

 • شش‌گانه حمایت از تولید ایرانی

  اقتصاد سیاسی - مقام معظم رهبری با نامگذاری سال جاری تحت عنوان سال حمایت از تولید ایرانی فصلی تازه را در حوزه تولید و صنعت ایران گشودند.

 • تورم اسفند بر چه عددی ایستاد؟

  اقتصاد کلان - مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در 12 ماه منتهی به اسفندماه سال 1396 نسبت به دوره مشابه سال قبل برای کل کشور به 8.2 درصد رسید.

 • سال ۱۳۹۶چقدر اعتبار صرف طرح‌های عمرانی شد؟

  اقتصاد کلان - دکتر نوبخت از ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای طرح های عمرانی در سال ۱۳۹۶ خبر داد.

 • محمد شریعتمداری: جایزه صادراتی احیا شد

  صنعت - وزیر صنعت،معدن و تجارت اعلام کرد:«با اختصاص 1500 میلیارد تومان منابع به عنوان مشوق صادرات،جایزه صادراتی بعد از سالهای تعطیلی در سال 97 احیا می شود.»

 • نایب رییس اتاق بازرگانی: امنیت اقتصادی حق دزدان نیست

  بازرگانی - در حالی که موضوع سرکشی یا عدم سرکشی به حساب های بانکی فعالان اقتصادی در سال گذشته بحث های متعددی را در فضای اقتصادی و رسانه‌ای کشور رقم زده بود، نائب رییس اتاق ایران در صفحه شخصی اش در یکی از شبکه های مجازی به این موضوع واکنش نشان داد.

 • درخواست وزیر نیرو از مردم:کمک کنید از کم‌آبی عبور کنیم

  انرژی - وزیر نیرو در پیام نوروزی خود اعلام کرد: خواهش من از مردم ایران این است که با همکاری و اعتماد بیشتر به یکدیگر در مصرف انرژی و به ویژه آب به ما کمک کنند تا بتوانیم وظیفه خودمان را در خدمت رسانی هر چه بهتر به مشترکان انجام دهیم.

 • حداقل حقوق کارگران در سال آینده چقدر است؟

  بازارکار - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابلاغ بخشنامه افزایش دستمزد ۹۷ کارگران در نیمه دوم فروردین ماه خبر داد و گفت: هفته دوم فروردین ماه میزان افزایش سایر سطوح مزدی به‌اضافه رقمی ثابت تعیین می‌شود.

 • ایران واگن‌ساز می‌شود

  صنعت - اگرچه سابقه راه آهن و اولین خطوط ریلی در ایران به بیش از یک قرن می رسد،اما با قراردادهای تازه ای که در وزارت صنعت،معدن و تجارت منعقد شده قرار است،سهم ساخت داخل واگن مترو به بیش از 55 درصد برسد.

 • صنعت نفت چگونه ملی شد؟

  اقتصاد سیاسی - رویداد ملی شدن صنعت نفت شصت و هفت ساله شد؛نهضتی که در ۲۹ اسفند ۱۳۲۹ با تصویب قانون ملی شدن نفت به اوج رسید و در تاریخ ایران به عنوان روز تاریخی ملی‌شدن صنعت نفت ایران در حافظه ملت ایران باقی ماند.

آخرین مطالب
x