عمان

 • سفر ارزان عمانی‌ها به ایران | تور ۶ روز و ۵ شب ایران فقط ۱۲۵ دلار

  سفر ارزان عمانی‌ها به ایران | تور ۶ روز و ۵ شب ایران فقط ۱۲۵ دلار

  جهانگردی عمان به دلیل قدرت بالای پول ملی‌اش این روزها تبدیل به یکی از مقاصد کار برای ایرانی‌ها شده است. روابط دوستانه دو کشور هرچند گرفتن روادید را برای دو طرف سهل کرده اما موج سفر کارگران برای کار در عمان طی ماه‌های اخیر با هشدارهای دو کشور روبرو شده است. هر چند عمان سعی می‌کند با تبلیغات برنامه ریزی شده سهم بیشتری در بازار جهانی گردشگری پیدا کند و با توسل به تبلیغات نیم نگاهی به گردشگران ایران دارد اما ایران نیز مقصد مناسبی برای عمانی‌هاست.

 • روستایی پنهان در پس صخره‌ها در عمان

  روستایی پنهان در پس صخره‌ها در عمان

  جهانگردیاگر شهرنشین باشید، حتما برای شما هم اتفاق افتاده که از شلوغی‌ها و آلودگی هوا و سایر مشکلات شهرنشینی دلزده شوید و به زندگی در روستاها بیندیشید. زندگی در روستاها همواره جذابیت‌های خاص خودش را داشته و در چند سال گذشته گشت و گذار در روستاها به یکی از تفریحات مورد علاقه‌ی شهرنشینان تبدیل شده است. بی‌تردید هر روستایی زیبایی‌های خاص خودش را دارد اما برخی از روستاها دارای ویژگی‌هایی هستند که گردشگران را به وجد می‌آورند؛ در اینجا یکی از همین نوع روستاها را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد که در پشت صخره‌هایی مرتفع در میان کوه‌هایی در عمان واقع شده است. بر اساس پژوهش‌های اخیر این روستا بیش از ۵۰۰ سال قدمت دارد و در حدود ۱۹۵ کیلومتری جنوب غربی شهر مسقط واقع شده است.

 • ۸ میراث فرهنگی جهانی در خاورمیانه که باید آن‌ها را دید

  ۸ میراث فرهنگی جهانی در خاورمیانه که باید آن‌ها را دید

  جهانگردیهر کدام از مکان‌هایی که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند، از زیبایی‌های طبیعی گرفته تا بناهای حیرت‌انگیز تاریخی، گنجینه‌ای زیبایی‌شناسانه هستند که داستان منحصر به فردی برای تعریف کردن دارند. در این‌جا به هشت مکان میراث جهانی خاورمیانه و البته با ارفاق، اطراف خاورمیانه که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده‌اند اشاره خواهیم کرد. مکان‌هایی که در همین نزدیکی هستند و خودتان باید این ببینیدشان تا باورتان بشود که چرا در فهرست یونسکو به ثبت رسیده‌اند! پس، با ما همراه باشید.

 • ۹ دلیل برای سفر به مسقط به جای دبی

  ۹ دلیل برای سفر به مسقط به جای دبی

  جهانگردیبا این که دبی یکی از بهترین مقصدها در میان کشورهای عربی به نظر می‌رسد اما برخی می‌گویند برای دیدن میهمان‌نوازی واقعی عرب‌ها باید به مسقط، تاج پادشاهی عمان رفت.