چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397
دوشنبه 2 آبان 1390 - 00:45:00 چاپ

مدیرعامل مخابرات:محتوای پیامک‌ها ذخیره نمی‌شوند چون نمی‌توانیم ذخیره کنیم

فناوری اطلاعات > ارتباطات - صابر فیضی، مدیر عامل شرکت مخابرات مطالب تازه‌ای درباره پیامک و اینترنت بیان کرده است.

وی در گفت وگو با ماهنامه مدیریت ارتباطات گفته است:

 • شبکه مخابرات ایران شبکه پیری است یعنی ما سال 84 کلاً از سیستم آنالوگ به سمت دیجیتال رفتیم اما رشد تکنولوژی آنقدر سریع بود که سیستم دیجیتال فعلی دیگر پاسخگو نیست؛ حتی دیگر پشتیبانی هم ندارد یعنی نه تولیدکنندگان داخلی و نه تولیدکنندگان خارجی تجهیزات فعلی را پشتیبانی نمی‌کنند. بنابراین ما مجبوریم در تجهیزاتمان جایگزینی داشته باشیم. در دو سال گذشته نزدیک به یک‌هزار و 500 میلیارد تومان در این بخش سرمایه‌گذاری کردیم. در حال حاضر مشغول عملیاتی کردن برخی برنامه‌های سال 90 و 91 هستیم که تجهیزاتمان را خریداری و راه‌اندازی کنیم.
 •  در حال حاضر اختلالات شبکه ما به جز شهر تهران در سایر جاهای کشور در حد استاندارد است. یکی از مشکلات ما در شهر تهران مربوط به مشکلات آنتن‌های BTS است، زیرا در عین حال که این شهر، شهر خاصی است و خودش پستی و بلندی دارد، هیچ اصولی برای ارتفاع ساختمان‌ها در آن وجود ندارد. من همیشه می‌گویم دوستان شهرسازی و شهرداری وقتی به خارج کشور سفر می‌کنند، نگاهی هم به پایتخت‌های کشورهای دیگر بیاندازند، پاریس، ژنو، رم و... را ببینند. در این شهرها ارتفاعات ساختمان‌ها در کل شهر ممکن است متفاوت باشد، اما ارتفاع ساختمان‌های هر منطقه یکسان است. آنها تنها برای زیبایی این طراحی‌ها را انجام ندادند. اینها همه مشکلات کار را بیشتر می‌کند. البته ما به تهران خیلی امیدواریم، الان مشاور خارجی در حال تربیت نیرو است، تجهیزات در حال تعویض است و بعد از این بازسازی و جایگزینی تجهیزات، امیدواریم مشکل تهران هم حل شود.
 • در بحث توسعه ارتباطات یک پنج ضلعی را باید در نظر بگیرید که این پنج‌ضلعی همه قسمت‌هایش باید با هم رشد کنند تا برای همه انواع ارتباطات بتواند پاسخگو باشد. یکی از این اضلاع زیرساخت‌های فیزیکی هستند. یکی دیگر قوانین است. ضلع دیگر فرهنگ جامعه است، دیگری نیروهای آموزش‌دیده و ضلع پنجم محتواست. اگر همه اینها با هم رشد کنند، ارتباطات الکترونیک در کشور راه می‌افتد.
 • دولت می‌تواند تولیدکننده محتوا باشد یا نظارت بر محتوا داشته باشد. نظر شخصی من این است که حاکمیت باید بر محتوا نظارت داشته باشد و نمی‌تواند تولیدکننده محتوا باشد. اگر حاکمیت تولیدکننده محتوا باشد، همین مسائل و ابهامات تا سال‌های دیگر هم ادامه خواهد داشت و به جایی نمی‌رسیم و در نهایت مردم برای گرفتن محتوا باید به خارج از ایران مراجعه کنند.
 • در سال‌های 86 و 87 تمام دانشگاه‌ها را بدون استثناء و بدون اینکه از دانشگاه‌ها پول بگیریم با فیبر به هم وصل کردیم، در حالی که من اطلاع دارم کتابی که به قیمت 2 میلیون تومان در یکی از دانشگاه‌های ایران وجود دارد، دانشگاه دیگر نمی‌تواند آن را بر روی شبکه خودش ببیند و مجبور می‌شود برود و همان کتاب را با همان قیمت دوباره بخرد. اکثر دانشگاه‌ها هم کتاب‌هایشان را دیجیتال کرده‌اند اما چه کسی از آنها استفاده می‌کند؟
 •  ما معمولاً مدیرانی را بر سر کار می‌گماریم که خودشان آشنا به مسائل روز نیستند و در مقابل تغییر مقاومت می‌کنند. وقتی مدیر شما به تکنولوژی جدید آشنا نیست، نگران است که اگراین تکنولوژی جدید بیاید، من که بلد نیستم، حذف می‌شوم. هنوز ما این کاربری را در سیستم مدیریتی نداریم. در سیستم دولتی هم این خیلی معروف است که می‌گویند مدیران ضعیف معمولاً از افراد زیر دستشان که باسواد باشند، می‌ترسند، در حالی که در دنیا اینطور نیست؛ مدیر، مدیر است، کارشناس هم کارشناس. برخی از کارشناسان هم در کار کارشناسی قوی‌تر از یک مدیر هستند ولی مدیر نیستند. اینها موضوعاتی است که ما باید از بعد فرهنگ سازمانی روی آنها کارکنیم.
 • تعداد مشترکینی که ارتباط غیرdial up در کشور دارند، الان چیزی در حدود یک میلیون و دویست هزار مشترک است.
 • تعداد مشترکانDial up هم خیلی زیاد است. ما معتقد هستیم اگر محتواهای خوب تهیه کنیم که به حد وفور هم در کشور امکان تولید دارد، حداقل 10 میلیون مشترک یعنی تقریباً 10 میلیون خانوار به ارتباطات پرسرعت نیاز خواهند داشت. برای تولید محتوا باید تلاش شود. زمانی که در قم خدمت علما رسیدیم هم مطرح کردم که اطلاعات و امکاناتی که در سایت‌هایتان هست را در اختیار مردم قرار دهید تا از آنها استفاده کنند. دولت هم باید فقط و فقط دانشگاه را مدیریت کند. ما صداوسیما را داریم، وزارت ارشاد را داریم، گروه سینماها را داریم، اصناف را داریم و... که می‌توانند در تولید محتوا مشارکت کنند.
 •  برای اینترنت محض 128 کیلوبیت ‌تقاضا وجود ندارد، اما برای ارتباط 10 مگابیت که داخلش اینترنت 128 هم هست، اینترنت 512 هم هست، تقاضا وجود دارد. ما اگر بتوانیم محتوا آماده کنیم، این کشور کشش 10 میلیون مشترک با ارتباطات با سرعت 10 مگابیت را در پنج سال آینده دارد و شدنی هم هست؛ اما چرا می‌گوییم برای اینترنت 128 کلیوبیت متقاضی نداریم؟ علتش این است که مشکل دریافت اطلاعات دارند و جواب نمی‌گیرند. یعنی الان در رابطه با گرفتن اطلاعات اینطوری شده که اگر شما می‌خواهید به سایت بانک ملی مراجعه کنید، اول به سرور جستجوی خارج از کشور برمی‌خورید، خب جواب نمی‌دهد و زمان را از دست می‌دهید ولی آماری داریم که 80 درصد مردم علاقه‌مندند کارهای خود را از منزل انجام دهند.
 • ما هیچ اطلاعاتی را ذخیره نمی‌کنیم جز اطلاعاتی که خود مشترک مراجعه کند، مثلاً یک نفر مراجعه می‌کند که من این همه پیامک نزدم. ما یک لیست به او می‌دهیم که در این تاریخ و در این ساعت شما به این شماره‌هاپیامک زدید ولی محتوای آن را نداریم، چون نمی‌توانیم داشته باشیم. حجم پیامک‌ها به حدی است که نمی‌توانیم نگهداری کنیم.
 • اخیرا‍ً یک نامه به سازمان تنظیم مقررات زدم که papها حق ندارند بگویند ارتباط از مخابرات قطع شده، باید بگویند مشکل از زیرساخت ‌است، چون از من که سرویس نگرفته‌اند. من که اینترنت را به آنها نفروخته‌ام. آنها مستقیم از زیرساخت گرفته‌اند. اینترنت قطع می‌شود می‌گویند از مخابرات قطع شده. ما هم گفتیم از این به بعد حق ندارید اسم مخابرات را بیاورید. البته اینها هم حق دارند. مردم هم حق دارند. هنوز برخی نمایندگان مجلس نیز وزیر ارتباطات، وزیر مخابرات می‌گویند.
 • اتفاقاً زمانی‌که اینترنت پاک و حلال مطرح شد، آقایان سؤال کردند نظر تو چیست؟ گفتم من با این موضوع کاری ندارم ولی آنهایی که در گذشته به ما اینترنت حرام فروخته‌اند، مسؤولیت شرعی‌اش جرم دارد، حد دارد وباید پاسخگو باشند!


2121

مطالب مرتبط
50 دیدگاه
 • بدون نام
  دوشنبه 2 آبان 1390 - 01:54:19
  پاسخ
  106 7

  یکی از اشنایان چندوقت پیش با مدیریت سازمان دولتی که در اون کار می کرد مشکل پیدا کرد. مشکلش هم سر خرید تجهیزاتی بود که دسته دوم بود و به جای نو هریداری شده بود و این اقا باید اونهارو تایید می کرد که نمی کرد!! بعد از چند روز درگیری با رئیس که اصرار به تایید داشت و این دوست این کار رو نکرد از حراست براش دعوت نامه امد. در اونجا تمام پیامک های جوک و شوخی که بعضا به دلیل غیر رسمی بودن چند تا با الفاظ خاض داشت رو به صورت پرینت در اختیار اون گذاشتند. این اقا به ما پاسخ بده که این پیامک ها دست این افراد چه کار می کرده؟ از کجا اونها رو بدست اورده بودن؟

  • بی نام
   چهارشنبه 8 شهریور 1396 - 00:52:00
   8 2

   چه ملت بی سواد و نااگاهی داریم هنوز نمی دونید در ایران حتی تعداد مولکول هایی که تنفس می کنید شمارده می شود؟ در جایی که از سایه خودشون می ترسن شک نکنید همه چیز ذخیره شده همین الان آپی ادرس من رو هم می رن پیگیری می کنن ببینن کیه.خخخخخخخخخ

 • یه نفر
  دوشنبه 2 آبان 1390 - 04:08:40
  پاسخ
  76 32

  یکی از دوستان ما با دو سال قبل با خانمی آشنا شده بوذ و مدت ها ظاهرا هم را می دیده و به هم اس ام اس می داده اند.این رابطه سال قبل قطع شد.6 ماه قبل این خانم بر سردعوای عشقی بین دو مرد - که البته هیچ کدام شان فامیا ما نبودند- کشته شد.در تحقیقات پرونده این فامیل ما را احضار کرده بودند.بنده خدا چون یک سالی با اون خانم در ارتباط نبوده کلا تکذیب کرده.هفته بعد دادگاه پرینت اس ام اس ها را از دو سال قبل تقدیمش کرده...

  • بهروز
   دوشنبه 11 آبان 1394 - 23:07:56
   50 21

   حالا نتیجه چی شد پیرینت sms هارا میدن همراه با محتویات یا نه ؟اگر میدن ،کلش را میدن یا نحدود به زمان خاصی است

 • بدون نام
  دوشنبه 2 آبان 1390 - 06:36:23
  پاسخ
  53 6

  عزیزم تابلو ئه دیگه آشناتون خالی بسته

 • کارشناس
  دوشنبه 2 آبان 1390 - 13:24:51
  پاسخ
  32 19

  سلام من کارشناس نگهداری سوئیچ یکی از مراکز در استان فارس هستم روزی که این آقا شد همه کاره و زیرساخت از مخابرات جدا شد من و تعدادی از همکاران که هم در مخابرات سابقه داشتیم هم تخصص به زور به زیرساخت منتقل شدیم اونایی که نیومدن 8 ماهه معلوم الحال شدن بعدوقتی اعتراض کردیم مدیرعامل به ما گفت ما نیروی متخصص نمیخوایم حالا هم که اومدیم زیر ساخت دولت اومده نگهداریشو داده به یه شرکت ITMC ، اونم داده به یه شرکت پیمانکار دیگه میگیم خلاف قانونه میگن بورو بابا کجای این مملکت قانون داره . درحالیکه ما باید یا با ITMC قرارداد مستقیم ببندیم یا با زیر ساخت.خندم میگیره از حرفای این آقا

 • حسن
  دوشنبه 2 آبان 1390 - 14:23:25
  پاسخ
  24 3

  من نفهميدم. لطفا توضيح دهيد كه مخابرات چه ربطي به پيامك دارد. مگه مخابرات اپراتور تلفن سيار است؟ مگه همراه اول( شركت ارتباطات سيار) و ايرانسل مستقيماً زير نظر زيرساخت مسئول تلفن سيار نيستند؟ شركت مخابرات كه از زيرساخت و اپراتورهاي تلفن سيار جدا شده است!!

 • بدون نام
  دوشنبه 2 آبان 1390 - 14:32:48
  پاسخ
  11 5

  مدير عامل نمي تواند هم مخابرات رابگرداند و هم سازمان ناجا را او گفت آن قسمت از مخابرات كه در اختيار من است پيامك را راذخيره نمي كند منظور مدير عامل محترم صندلي كه رو ي آن نشسته است را مي گويد نه سازمان خودش را منظور از قديمي بودن دستگاه صندليش بوده كه از مدير قبلي به ايشان داده شد.

 • بدون نام
  دوشنبه 2 آبان 1390 - 16:43:58
  پاسخ
  17 4

  مثل زمان نه چندان دور جرم بودن استفاده دوربین فیلمبرداری ویدئو و اکنون ماهواره مثلا

 • بدون نام
  دوشنبه 2 آبان 1390 - 16:46:06
  پاسخ
  16 4

  تحریم های بین امللی علیه مردم کم هست این هم خود تحریمی

 • برنامه نویس وب
  دوشنبه 2 آبان 1390 - 17:33:42
  پاسخ
  17 6

  در مورد پیامک ها که اصلاً حرفی ندارم چون اینطور که مشخصه ، همه وضعیتش رو می دونند. اما این اینترنت حلال رو دیگه نمیشه تحمل کرد به خدا ! . بابا به خدا نمی شه. فکر کنید با اینترنت ملی یک مقاله زبان اصلی نمیشه خوند.

 • شهروند
  دوشنبه 8 تیر 1394 - 00:38:56
  پاسخ
  14 10

  میشه الان توضیح بدید وقتی برادر روانیتون شمارو تهدید به مرگ کرده بارها و بارها در اس ام اس و شما دنبال مدرک هستید برای شکایت باید چی کار کنید ؟ وقتی بابت همراه اول دارید کلی پول سیم کارت و ماهیانه هزینه ی مکالمه و همون پیامک رو پرداخت میکنید چطور باید پیام های یه ادم روانی رو پرینت کنم و ببرم دادگاه برای شکایت وقتی هیچ پیامی رو نگهداری نمیکنید؟وقتی یه فرد سابقه خشونت داره علیه خانواده اش ممکنه این فرد هر لحظه کاری کنه که غیر قابل جبران باشه باید به کجا برم بدون مدرک تهدید ها یی که شدم؟میشه بگید تو این شرایط چه کاری انجام بدم؟

  • شهرام
   سه شنبه 16 تیر 1394 - 00:57:14
   12 6

   وقتی خودت تو گوشیت نگهداریشون نمیکنی ببری پرینت بگیری مخابرات اس ام اسای ی روانی کجای دلش بزاره

 • ترانه
  شنبه 17 مرداد 1394 - 11:58:34
  پاسخ
  21 20

  سلام ببخشید یک سوال داشتم.من ی سیم کارت اعتباری ایرانسل دارم.میخاستم بدونم کسی مثلا اگ بخاد پرینتخط منو بگیره اس ام اس ها و تماس های من برای ایشون قابل دسترسه؟ یعنی ایا اس ام اس های من توو سیستم ذخیره میشه یانه؟ خواهشا جواب بدید ممنون

  • محسن
   شنبه 14 شهریور 1394 - 07:48:26
   29 9

   باز ببین چه گندی زدی... نترس کسی کاریت نمیتونه بکنه ، حکم قضایی میخواد...

  • بی نام
   چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 13:54:03
   4 4

   نمیدونم

 • محسن
  شنبه 14 شهریور 1394 - 07:46:00
  پاسخ
  6 4

  .... این زندگی رو ببرن

 • بی نام
  سه شنبه 17 شهریور 1394 - 11:39:23
  پاسخ
  35 8

  سلام من مشکلی برام پیش اومده که پرینت خطموبیارن زندگیم به بادمیره اگه همسرم بخوادپرینت وبیاره برم شکایت کنم قاضی بدون هیچ مدرکی دستورمیده که پرینت خطموبدن بعدپرینت وبع دست همسرم میدن یافقط قاضی خوش میبینه

 • بی نام
  پنجشنبه 19 شهریور 1394 - 13:54:09
  پاسخ
  19 6

  سلام محتوای تماس های گرفته شده از تلفن ثابت و اعتباری رو میتونن ذخیره کنن.ودرصورت نیاز به صاحب اون خط ارائه بدن؟

 • سارا
  یکشنبه 22 شهریور 1394 - 09:57:50
  پاسخ
  4 4

  فکرنکنم

 • رضا
  دوشنبه 13 مهر 1394 - 00:50:38
  پاسخ
  25 13

  بلاخره ما متوجه نشدیم پرینت پیام جای ثبت میشه یا نا.

 • fati
  چهارشنبه 22 مهر 1394 - 19:37:46
  پاسخ
  27 9

  پرینت مرورگر هم می شه گرفت؟

 • بی نام
  شنبه 26 دی 1394 - 13:54:32
  پاسخ
  12 12

  سلام یه سوالی داشتم لطفا زود جواب بدین راستش من نامزد دارم ومیرفتم تلگرام واونجا برای سرگرمی با دوستامون چن نفریرو سر کار گذاشته بودیم حالا نامزد من همه اونا رو خونده ودرخواست طلاق داده من حذف اکانت کردم وپی امای تلگرام کلا حذف شد ولی پیامک وتماسایی که گرفته شده پرینت داره میخواستم بدونم اگه دادگاه دستور بده میتونن متن پیامکا رو پرینت بگیرن ومن محکوم میشم یا نه درضمن خطم ایرانسله میشه زود جواب بدین فوریه فردا دادگاه دارم

  • بی نام
   شنبه 26 دی 1394 - 14:45:14
   18 8

   شما با ایرانسل تماس بگیرید

  • بی نام
   یکشنبه 27 دی 1394 - 23:05:54
   0 1

   با ایرانسل تماس بگیرم ؟؟میشه بیشتر توضیح بدین ممنون

 • بی نام
  دوشنبه 28 دی 1394 - 01:44:54
  پاسخ
  12 0

  ینی اگر روزی محتوای پیامکهای ملت رو بشه به جرات میگم نصف خانواده های ایرانی از هم میپاشه

  • بی نام
   یکشنبه 3 مرداد 1395 - 19:38:18
   12 1

   دقیقا موافقم خودم یکی از همینام خخخ

 • بی نام
  پنجشنبه 8 بهمن 1394 - 23:14:08
  پاسخ
  5 3

  ایا واقعا پیامها ثبت میشن من که چیزی دستگیرم نشد

  • بی نام
   جمعه 9 بهمن 1394 - 12:34:30
   17 15

   لطفا یه کسی که متخصصه اینکاره جواب بده.ایا واقعا پیامها و تلگرام و غیره جایی ثبت میشه که بعدا بحکم قاضی درش بیارن؟

 • بی نام
  سه شنبه 27 بهمن 1394 - 01:14:19
  پاسخ
  0 0

  نمیدونم چی بگم هنگ کردم

 • بی نام
  سه شنبه 18 اسفند 1394 - 13:19:42
  پاسخ
  0 0

  رفقا داداشام. واسه پرینت خط دایمی همراه اول که به نامه خودمه چه مدارکی لازمه. آیا دفتر خدمات ارتباطی ها هم میدن یا فقط مخابرات دسترسی داره

 • بی نام
  شنبه 7 فروردین 1395 - 08:47:11
  پاسخ
  5 1

  آقا پرینت میکنن چرا دروغ میگن خیلیم راسته یامای دوسال پیشم دارن

 • نغمه
  یکشنبه 15 فروردین 1395 - 18:25:56
  پاسخ
  8 4

  سلام.میخواستم ببینم ایا پیامهای تلگرام در سیستم مخابرات ذخیره میشه؟؟؟اکه میشه تا چ مدت زمانی.مثلا هر 6 ماه ی دفه پاک میشه.چیجوریه.

 • بی نام
  پنجشنبه 19 فروردین 1395 - 03:14:34
  پاسخ
  6 2

  سلام دوستان پرینت خط,رایتل رو چطوری میدن خواهشا زود راهنماییم کنید

 • بی نام
  پنجشنبه 2 اردیبهشت 1395 - 09:39:27
  پاسخ
  7 4

  بله پرینت پیامک ها و تماس ها با حکم قضایی اونم فقظ به صاحب خط داده می شه نه کی دیگه .حتی به پدر و مادرطرف هم نمی دن ..مثلا اگر خود شخص با مدارک به همراه اول مراجعه کنه همه ی مکالمات رو بهش پرینت می دن و اگر کار به دادگاه کشیده باشه با حکم قضایی پرینت گرفته می شه و محرمانه می ره دست قاضی..اینو بدونید که پرینت مکالمات فقط به خود صاحب سیم کارت داده می شه و یا قاضی ..البته اینا در خصوص پیامک و تماسه ...دیگه در مورد شبکه های اجتماعی مثل تلگر ام اطلاعی دقیقی ندارم سعی کنید پیامک ندید ولی با تلگرام تو قسمت سکرت چت مکالمه کنید.ام

 • احمد
  یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 - 20:13:04
  پاسخ
  15 9

  سلام، من یک خط ایرانسل دارم که به اسم خودم نیست ب خانوم دوستم پیام دادم دوستم فهمید ه گیر داده میخاد بره متن پیامکا رو پرینت بگیره آیا میتونه این کارو انجام بده اگ کسی چیزی میدونه لطفا کمک کنه

  • نفس
   پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 - 22:26:20
   8 5

   وایییییییی پس کی جواب میدین اخه

 • نفس
  پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 - 22:20:40
  پاسخ
  9 7

  سلام من یه سوال داشتم من اگه هفت بار به سیم کارتم پین اشتباه بدم ایا سیم کارتم میسوزه حتی اگه پین سیم کارتمم داشته باشم بعد اگه سیم کارتم سوخت بازم میشه ازش پرینت گرفت یا نه لطفاااااا زود جواب بدین

 • مشاوره حقوقی
  جمعه 25 تیر 1395 - 15:20:41
  پاسخ
  8 0

  سلام بلاخره ما متوجه نشدیم پرینت پیام جای ثبت میشه یا نا.

 • آرمین
  جمعه 8 مرداد 1395 - 23:05:04
  پاسخ
  8 0

  تا کارهای آینده هم که انجام ندادید ثبت میکنن پاش برسه همه چیز بیرون کشیده میشه و محکوم میشید

 • بی نام
  چهارشنبه 10 شهریور 1395 - 11:08:22
  پاسخ
  0 0

  سلام به خاطر شکایت مالی قاضی دستور گرفتن پرینت اس ام اس رو داده خواستم بدونم آیا اس ام اس هایی که ربطی به این موضوع هم ندارند آیا ممکنه مطالعه بسن

 • ناشناس
  سه شنبه 30 آذر 1395 - 13:04:14
  پاسخ
  3 3

  خیالتونو راحت کنم پرینت میگیرن با تمام جزئیاتش هرکی هر چی میگه دروغه پرینت میگیرن

 • بی نام
  دوشنبه 13 دی 1395 - 17:06:27
  پاسخ
  3 0

  مدت زمانی که سیسیتم پیامک شماره تماس و متن ارسال شده ها رو در بایگانی نگه میداره رو نمیدونم. شاید هیچ فرد عادی هم ندونه به خاطر امنیتی بودن ماجرا. ولی اینو به قاطعیت میگم که شماره تلفنی که بهش پیامک زده باشید اپراتور مهم نیس. همه اپراتورها از یه قاعده پیروی میکنن توی ایران، تلفنی که باهاش تماس گرفته باشید یا با شما تماس گرفته باشن خط ثابت یا موبایل، زمان و ساعت دقیق و مدت زمان مکالمه شما همه ثبت میشه. این درسته که دستور قضایی واسه اخذ این اطلاعات واسه پرونده های قضایی نیاز هست اما اینجا ایران زیباست. یادتون باشه با داشتن یه آشنا و گذاشتن چند تا چک پول توی دست مامور مربوطه، یه نسخه خوشگل تقدیمش میکنن. سعی کنیم سالم زندگی کنیم که به این پیسی و بدبختی نیفتیم

 • zari
  پنجشنبه 12 اسفند 1395 - 19:12:29
  پاسخ
  6 0

  سلام میخواستم سوال کنم اگه من سیم کارت همراه اول اعتباری که به نام خودم هست رو بسوزونم ریزمکالمات و متن پیام ها از مخابرات حذف میشن یا نه؟؟؟؟اگه خطم رو بسوزونم اطلاعات بازم هستن؟؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید این موضوع خیلی واسم مهمه ممنون

  • بی نام
   سه شنبه 23 خرداد 1396 - 01:47:02
   8 0

   ربطی نداره که شما سیم کارت رو میسوزونین یا هرچیزه دیگه .ثبت میشه وپرینت میدن

  • بی نام
   سه شنبه 7 شهریور 1396 - 18:10:27
   1 0

   بايد عرض كنم توي شركت مخابرات فقط ريز مكالمات دو دوره قبل4ماه رو دارن و هيچوقت تا يك سال رو نگه نميدارن در ضمن حتما هم ميدونيد كه موبايل هاي اعتباري ريز مكالماتي ندارن يعني سيستم چيزي ثبت نميكنه: هيچ مكالمه و اس ام اسي هم ثبت نميشه و اصلا شنود موبايل يا خوندن اس ام اس ها دست مخابرات نيست يعني اجازه نداره و اگر كسي مشكل سي يا سي داشته باشه خود وزارت اطلا عات يا نيروي انتظامي شنود رو انجام ميده با اطلاع كامل اينا رو گفتم

 • ناشناس
  جمعه 19 خرداد 1396 - 01:39:51
  پاسخ
  4 3

  سلام ، من دو ساله خطمو فروختم ، آیا امکان گرفتن پرینت پنج سال پیش وجود داره؟ و به کسی که محرم من نیست و فقط میخواد از طرف شکایت کنه بخاطر دفاع از من ، بدون اجازه من دادگاه این اجازه رو بهش میده؟

 • بی نام
  یکشنبه 10 دی 1396 - 15:42:58
  پاسخ
  11 0

  سلام .ببخشید نمیشه برای پرینت خط بریم به مخابرات اگه بگیم میخوام کل تماسام حذف بشه به نظرتون حذف میکنن؟

 • بی نام
  دوشنبه 2 بهمن 1396 - 15:39:12
  پاسخ
  2 0

  لطفا بگیدبرای پرینت گرفتن خط ایرانسل چه مدارکی لازمه ؟؟؟ کسی دیگه به جای مالک میتونه پرینت بگیره لطفا جواب بدین

 • تنها
  چهارشنبه 15 فروردین 1397 - 11:26:15
  پاسخ
  0 0

  باسلام وخسته نباشید. خواستم بدونم اگه سیم اعتباری همراه اول داشته باشی که به نام شخصی دیگر است ،میشود بعد ازاینکه آن را بادردست داشتن مدارک شخص وسوزاندن سیم کارت از دفاتر مربوطه توسط همان شخص بازهم پرینت گرفت؟واینکه متن پرینت ها آیا مشخص میشود ؟واگر از قسمت پیامهای ناخواسته گوشی پیامک داده شده باشد ونیز همانجا حذف شده باشد بازهم متنش درپرینت مشخص است؟وآیا کسی با در دست داشتن شماره ای که مزاحمش بوده میتواند تقاضای پرینت از دادگاه کند؟بانداشتن قاب سیم کارت وخود سیم وسوزاندن در دفاتر مربوطه بازهم پرینت امکان دارد؟

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700