چهارشنبه 1 فروردین 1397
چهارشنبه 29 آذر 1391 - 19:42:00 چاپ

تاریخ پروازهای حج عمره اعلام شد

جامعه > میراث فرهنگی و گردشگری - سازمان حج و زیارت در اطلاعیه ای با اعلام جزئیات جدید عمره مفرده، 25 دیماه را آغاز اعزام نخستین گروه از زائران عمره گزار به سرزمین وحی عنوان کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در اطلاعیه سازمان حج آمده است:عملیات ثبت نام درگروهها واعزام معتمرین در دومرحله انجام می‌گیرد که مرحله اول گروههای اعزامی در دهه اول ربیع الاول حدودا از 25 دی ماه تا سوم جمادی الثانی حدودا 15 اردیبهشت 1392 اعزام می‌شوند.
همچنین مرحله دوم، گروه‌های اعزامی از دهه سوم جمادی الثانی حدودا از 16 اردیبهشت ماه 1392 تا دهه سوم شعبان حدودا 16تیر ماه1392 اعزام خواهند شد.
طبق اعلام سازمان حج، بنابراین پذیرش متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروههای مرحله اول از تاریخ 30/09/1391 به ترتیب در هراستان برابر اطلاعیه هایی که متعاقبا ازسوی هریک از مدیریت های حج وزیارت استان درجرایدمحلی واستانی اعلان می گردد، آغاز خواهد شد.
طبق اعلام سازمان حج، جزئیات پذیرش واعلام گروههای مرحله دوم( گروههای 16/02/92تا16/04/92)، بهمراه ضوابط وشرایط ثبت نام حدودا در دهه سوم بهمن ماه 1391برابر اطلاعیه های مربوطه صورت خواهد پذیرفت.


مشمولان ثبت نام وتشرف مرحله اول
1- دارندگان اولویت های 1 تا300 بانک ملت که در ثبت نام عمومی سال 1387 شرکت کرده و کارت ثبت نام دارای اعتبار را در دست دارند.
تبصره: متقاضیان بمنظور اطلاع از اولویت های تشرف می توانند با مراجعه به سایت بانک ملت به آدرسwww.bankmellat.irویا با مراجعه به یکی از شعب آن بانک ویاتماس با شماره تلفن 1556(مرکز ارتباطات مردمی بانک ملت) و یا ارسال شماره ثبت نام خود به مرکز پیام بانک ملت به شماره 200034 (از طریق پیامک)از اولویت تشرف خود مطلع شوند.
2- تمامی کسانیکه درعمره گذشته با برگه تشرف صادره در گروههای اعزامی 10/04/91 لغایت 29/04/91 ثبت نام و واریز وجه کرده ، اما به واسطه عدم صدور روادید توفیق تشرف را نداشته اند فقط در همان استان با ارائه کد ملی به هریک از کارگزاران ، امکان ثبت نام برای آنان فراهم است.
با توجه به فراخوان ها و دعوت مکرر سازمان طی سنوات گذشته از تمام دارندگان قبوض بانک ملی مربوط به ثبت نام های سنوات1363 ،1376و1382 تا 1386 مبنی بر ضرورت مراجعه وتشرف به عمره (خاصه در طول عمره گذشته بعنوان آخرین فرصت) درگروههای عمره جاری تا تعیین و تکلیف نهایی برای اینگونه قبوض، امکان ثبت نام در گروهها برای اینگونه افراد فراهم نبوده و سازمان در آینده نزدیک برای دارندگان این قبوض تصمیم گیری و مراتب را از طریق جراید اعلام می شود.


تاریخ پذیرش مشمولان تشرف
1- اسامی و نشانی دفاتر زیارتی مجاز به همراه تاریخ پرواز،گروه قیمتی و هزینه سفر و سایر اطلاعات لازم در هر استان توسط دفاتر حج و زیارت استان در روز چهار شنبه 29/09/91 و استانهای تهران ، البرز وقم روز پنجشنبه 30/09/91 از طریق جراید کثیرالانتشار محلی اعلام وتاریخ ونحوه پذیرش متقاضیان نیزبرابر زمانبندی مربوط هر استان، در دفاتر زیارتی آغاز خواهد شد.
2- تاقبل از اعلام رسمی اسامی دفاتر زیارتی در جراید استان ، هیچ یک از دفاتر مذکورمجاز به پذیرش متقاضیان و اخذ مدارک از آنان تحت عناوین رزرو، لیست انتظار و... نبوده و ثبت نام فقط در روز و ساعت اعلام شده از سوی دفتر حج و زیارت استانها با حضور ناظرین مربوط انجام خواهد شد.
لازم به ذکر است چنانچه در مهلت مقرر(برابر اطلاعیه استانی دفاتر حج و زیارت) واجدین شرایط فراخوان شده برای ثبت نام و تکمیل ظرفیت های پروازی اقدام ننمایند، سازمان حج و زیارت با دعوت از اولویت های بعدی نسبت به تکمیل ظرفیت گروه ها اقدام خواهد کرد.ازاینرو از هم اکنون توصیه می شود که متقاضیان ظرف مهلت تعیین شده به کارگزاران مجاز در سطح استان/شهرستان مربوط مراجعه ونسبت به ثبت نام در گروه وتاریخ موردنظرشان اقدام کنند.


نحوه ثبت نام و مدارک لازم
- متقاضی با مراجعه به هریک از دفاتر خدمات زیارتی امکان انتخاب گروه و تاریخ پرواز مورد نظر خود را دارد ازاین رو توصیه می شود متقاضیان با مراجعه به نزدیکترین کارگزار(محل سکونت یا کار) نسبت به انتخاب گروه و رزروجا در ظرفیت خالی گروهها اقدام کنند.
هنگام ثبت نام اولیه(رزروجا) به کارگزار مبداء(رزروکننده) اصل قبض بانکی دارای اولویت + کارت یا شماره ملی + اصل و کپی شناسنامه + و سایر مدارکی که در اطلاعیه های استانی ذکر می شود را جهت خود و همراهان درجه اول(همسر-فرزند-پدر-مادر-برادر-خواهر) ارائه کرده و برگه رزرو جا را دریافت کنید.
متقاضیان مندرجات برگه رزروجای تحویلی را بدقت مطالعه کرده و وفق مفاد مطالب ذکر شده ادامه فرآیند را دنبال کند.
2- تشرف معتمرین با گذرنامه عادی بین المللی (باحداقل 7 ماه اعتبار از تاریخ پرواز گروه وداشتن حداقل 2 صفحه خالی مقابل هم)خواهد بود. بدیهی است دریافت گذرنامه جدید و یا تمدید اعتبار آن و همچنین پرداخت عوارض خروج از کشور به عهده متقاضی است.
توضیح مهم: برای متقاضیان که اقدام به ثبت نام در پروازهای یک ماه نخست عملیات می کنند ارائه اصل گذرنامه دارای اعتبار الزامی بوده و در اسرع وقت باید مراحل بعدی ثبت نام را دنبال و ثبت نام خود را قطعی کنند.
3- با توجه به اینکه ظرفیت هر گروه تعیین شده و قابلیت افزایش ندارد، لذا هنگام مراجعه به دفتر زیارتی به نحوی اقدام شود که جهت خود و همراهان و سایر افرادی که تمایل دارند باهم مشرف شوند واولویت تشرف نیز دارند ثبت نام و رزروجا انجام گیرد، زیرا پس از تکمیل ظرفیت گروه، افزایش ظرفیت مقدور نیست از اینرو هنگام ثبت نام اولیه (رزرو) دقت لازم را مبذول کرده و مندرجات برگه رزروجارا مطالعه کنند.
4- خروج از کشور مشمولان وظیفه عمومی و پرسنل نیروهای مسلح تابع مقررات مربوطه خواهدبود.


تذکرات مهم
1) امکان انجام ثبت نام اولیه و رزرو جا نزد تمام کارگزاران مجاز سطح استان که در جراید محلی دفاتر حج و زیارت منتشر می شود وجود دارد اما قطعی کردن ثبت نام منوط به مراجعه به کارگزار مقصد در مهلت تعیین شده خواهد بود (برابر مفاد برگه رزروجا.)
هزینه های سفر مشمولان تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی ، ریالی و بلیت هواپیما می باشد همراه با قبض صادره از سوی کارگزار توسط متقاضی در بانک عامل قابل واریز خواهد بود ،کارگزار مجاز به دریافت هیچ گونه وجه نقدی تحت هیچ عنوانی دیگری را بابت ثبت نام ندارد.
2) برخی از گروه ها جهت تهیه و تأمین ساک یک شکل(دراندازه های استاندارد شرکت های هوایی) ، البسه و لوازم احرام و طواف و همچنین حمل و نقل از محل سکونت به فرودگاه و بالعکس در داخل کشور بصورت یکجا اقدام می کند که در این صورت الزاما باید در جلسات اول نسبت به انتخاب 3 نفر نماینده از بین خود زائرین اقدام و با نظارت آنان هزینه های خرید وسایل مذکور و حمل و نقل بررسی ، محاسبه و دریافت شود.
23245
 

کلید واژه‌ها : گردشگری - سازمان حج و زیارت -
4 دیدگاه
 • ف/ف
  چهارشنبه 11 بهمن 1391 - 20:18:31
  پاسخ
  26 8

  افرادی که مهرماه 1390 برای عمره مفرده ثبت نام کرده اند(کد460)در چه زمانی اعزام می شوند؟

  • علی اصغر شکفته عسگرآباد
   دوشنبه 16 بهمن 1391 - 04:04:09
   28 11

   کدثبت نامی 314 بانک ملت در چه زمانی اعزام میشوند؟

 • ata
  دوشنبه 7 اسفند 1391 - 10:30:44
  پاسخ
  14 5

  کسانی گه سالهای 86-87-88 پبت نام کردند کی اعزام میشوند

 • اصغر عبدی
  چهارشنبه 26 تیر 1392 - 02:50:26
  پاسخ
  5 8

  کد 291 کی اعزام میشوند

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

x