شنبه 4 فروردین 1397
پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 04:46:00 چاپ

توضیحات مالک راه آهن درباره جت اختصاصی ، دلالی نفت ، سرمایه گذاری 10 هزار میلیاردی و فیلمی که رئیس جمهور در مجلس پخش کرد

ورزش > لیگ برتر - بابک زنجانی مدیرعامل باشگاه راه آهن در مصاحبه ای با سایت باشگاهش به همه شایعات درباره خود پاسخ داد.

بابک زنجانی ؛ این نام بعد از اتفاقات روز استیضاح وزیر کار و فیلم مورد استناد رئیس جمهور سر زبان ها افتاد. زنجانی اما چند ماهی هست که وارد ورزش شده. او باشگاه راه آهن را در ابتدای این فصل خرید و با کمک علی دایی سعی کرد نقشی پررنگ در فوتبال ایران داشته باشد. این گفت و گو ساعاتی قبل در سایت باشگاه راه آهن منتشر شده. اگرچه خیلی ارتباطی به فوتبال ندارد اما حرف های خواندنی زیادی دارد. از دلیل تحریم باشگاه راه آهن گرفته تا مسائل مربوط به فیلم مورد استناد رئیس جمهور و یک سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد تومانی.

•  در لیست تحریم ها نام باشگاه ورزشی راه آهن زیر مجموعه هلدینگ سورینت به چشم
می خورد ، آیا توضیحی در این خصوص دارید ؟
باشگاه راه آهن اولین باشگاه ورزشی ایران بوده و یکی از باشگاه های ورزشی قدیمی کشور می باشد و اصولا باشگاه ها و صندوق ها در دنیا به هیچ عنوان تحت هیچ تحریم و مسائل سیاسی بین المللی قرار نخواهند گرفت .
لذا نام باشگاه راه آهن فقط به خاطر اینکه در لیست شرکتها و موسسات گروه هلدینگ سورینت قرار داشته و به خاطر اسم من ، به عنوان شرکتهای تحت تحریم قرارگرفته ولی هیچ منع قانونی برای فعالیت خارجی ندارد .
•  چرا نام شما در لیست تحریم های اتحادیه اروپا قرارگرفته ؟!
شما بهتر می دانید که در حال حاضر ایران دشمنان زیادی دارد و به اسم تحریم ها سعی دارند از تلاش بازرگانان و کسانی که برای بازار کشور و به حرکت در آوردن چرخه اقتصاد آن حرکت می کنند جلوگیری کنند و این خود یک جنگ است . شرکت هلدینگ سورینت با توجه به فعالیت های تجاری خود در خارج از کشور دفاتر و کارخانجات و تجارتهایی متفاوتی را دارد که مورد توجه کشورهای غربی قرارگرفته و طبق معمول که از روی غرض ورزی با ایران و بازرگانان آن جنگ می کنند و به صرف شنیده ها و اخبار کذب ، بازرگانان ایرانی را گرفتار تحریم نموده و از فعالیت آنها جلوگیری می کنند . در لیست شرکتهای تحریمی اتحادیه اروپا نام اینجانب ، برده شده که نام من اصلاً در آن شرکتها نبوده و فقط به صرف خبر کذب تحریم کرده اند و این غرض ورزی اروپایی ها را بیش از پیش به مردم ایران نشان می دهد .
•  آیا زمانی که نام شما در لیست تحریم ها قرارگرفت شما در خارج از کشور بازداشت شدید ؟!
بازداشت ؟!؟!؟ هرگز چنین چیزی نیست من زمانی که در کشور امارات وارد شدم نام اینجانب در لیست تحریم ها قرارگرفت و متاسفانه ویزای اقامت امارات اینجانب همان روز به پایان رسید و مجبور به تحمل 10 روز اقامت در دبی بودم تا ویزای جدید را به من بدهند تا بتوانم از کشور خارج شوم و هیچ دلیل خاص دیگری نداشته است .
• در شبکه های خارجی و بعضی ازسایتهای مجازی داخل کشور شما را متهم به خرید نفت و رانت خواری و غیره می نمایند ؟!؟ آیا صحت این موضوعات را تایید می فرمایید ؟!؟
ببینید خوب تکلیف شبکه های ضد انقلاب و خارجی که معلوم است و نیازی به توضیح ندارد ، در داخل کشور هم من سایت قانونی مجازی ندیدم که چنین مسائلی را عنوان کند ، تنها سایت مجازی داخل کشور سایت ... بود که این سایت ثبت نشده و غیر قانونی است و طی استعلام های به عمل آمده از وزارت فرهنگ و ارشاد این سایت غیر قانونی است.. .
• آیا شما کار نفتی کرده اید ؟!؟ و باعث ضرر به کشور شده اید ؟! و این تحریم ها به این دلیل به شما حاکم شده است ؟!؟
ببینید کشور قانون دارد و این طور نیست که یک وزارت خانه ای باری به کسی بدهد و بعد تحقیق کند پولش را چگونه خواهد گرفت و ضرر و زیان ببیند اینها همه حرفهای این شبکه های زیرزمینی است .
همانطور که گفتیم اینجانب بازرگان و تاجر هستم و بازرگان و تاجری که فعالیتهای مناسبی داشته باشد اهل هر کشوری باشد برای شفافیت کارش باید گزارشهای کارهای انجام خود را به مسئولین کشورش اعلام کند و اگر غیر این باشد اشتباه است . مسئولین کشور برای همین موضوع منصوب هستند و هر مسئول نسبت به سابقه و تشخیص خود بازرگانان را راهنمایی و یاری میدهد و به صلاح کشور حرکت می کنند . لذا این حرفهای عنوان شده پوچ است و در خصوص تحریم که فرموده اید بابت نفت صورت گرفته به اطلاع میرسانم من یک ایرانی هستم و یک ایرانی با قانون کشور خودش حرکت می کند هر بازرگان حقیقی و حقوقی مجاز به خرید نفت از کشورش میباشد و حتی فروش نفت را اینجانب در چارچوب قانون بین المللی انجام دادم زیرا اتحادیه اروپا و آمریکا تعدادی کشور را به عنوان کشورهای معاف از تحریم برای مدتی معین اعلام نموده و اینجانب بار تجارتی خود را به کشورهای غیر مجاز نبرده و نفروخته ام لذا این تحریم خلاف قانون وضع شده ی خودشان بوده است و در حال پیگیری آن میباشم . در خصوص رانت خواری من کلیه شرکتهای خود را از 15 سال پیش تک تک درست کرده ام و به هیچ کجا بدهی
ندارم ، و اگر کسی احساس می کند رانتی استفاده شده حاضر هستم آن شرکت را کمتر از قیمت روز واگذار نمایم تا رانت هایی که مورد نظر شان هست به آنها منتقل شود .
• آیا خرید و فروش نفت ضرر و زیانی برای کشور داشته است؟ 
خیر چنین نیست و کشور قانون دارد و مسئولین مربوطه طبق قانون ،کار خود را انجام میدهند وحقی برای سوء استفاده هیچ شخص حقیقی و حقوقی در کشور اسلامی وجود ندارد .
• در خصوص تأمین اجتماعی مسائلی عنوان شده که از شما نام برده اند و قرار بوده معامله ده هزار میلیاردی تومانی با تأمین اجتماعی انجام دهید ، آیا این موضوع صحت دارد؟!؟
با توجه به تحریم های به عمل آمده مجبور بودم منابع خود رابه کشور منتقل و بهترین محل را صندوق تامین اجتماعی انتخاب نمودیم . لذا از آقای مرتضوی تقاضا داشتیم برای جذب این سرمایه به داخل کشورکمک کند و در آن شرایط سخت ایشان نهایت تلاش را برای جذب این سرمایه و به خطر نیفتادن این مبلغ به عمل آوردند و نهایت تشکر را دارم ، از طرفی ایشان اعلام نمودند این صندوق امسال نیاز مبرم به منابع مالی جهت بازنشستگان و اعضاء تحت پوشش تامین اجتماعی را دارد و با توجه به کمکی که صندوق انجام داد قسمتی از منابع را به شرکتهای بحرانی تحت پوشش این شرکت تزریق و سهام دار شوید و قراردادی تنظیم و مقرر شد نسبت به تخصص شرکتها بررسی و این کار انجام شود . و مقرر بود صورتهای مالی آن به هلدینگ ما جهت بررسی ارائه گردد .
• فیلم هایی از شما درسایتها و کشور پخش شده در خصوص روابط پشت پرده این موضوع آیا صحت دارد ؟!؟
این موضوع های منعکس شده حرفهای سیاسی است که رد و بدل می شود و من دخالتی به مسائل هیچکس ندارم . اما درخصوص خودم این موضوع را می توانم اعلام کنم که هیچ پشت پرده ای وجود ندارد و مسئولی برای انجام کار ما پولی نخواسته است ، حتی آقای مرتضوی مکرراً همیشه اعلام می نمود که از دربان این سازمان تا دفتر اینجانب اگر کسی یک جعبه شیرینی خواست حق دادن آن را ندارید ، آقای فاضل لاریجانی را هم من فقط 5 دقیقه در دفتر آقای مرتضوی دیدم و ایشان هم شخص بسیار محترمی بود و فقط آشنا شدیم و هیچ حرفی از ایشان نشنیده ام و بعید است که کسی در عرض 5 دقیقه آشنایی تقاضائی از کسی داشته باشد ، اما در خصوص این که کسانی برای همکاری با ما تماس می گرفتند در میان شرکتها و تجار خرید و فروش و حتی پرداخت کمیسیون به طرفین انجام می گیرد و کار غیرقانونی نیست و کسانی که به اینجانب مراجعه می کردند و قصد همکاری داشتند که هیچ ربطی به آقای مرتضوی و آقای لاریجانی نداشته اند . من فقط برای شفافیت کارم از آقای مرتضوی استعلام نمودم که آیا شما این اشخاص را می شناسید ؟! که ایشان همه را رد کردند . و تقاضا داشتند که من این اشخاص را به مسئولین اعلام کنم تا شبهه ای برای حرکت ایشان وجود نداشته باشد و این فیلم از ما ، همین موضوع را نشان می دهد که من اعلام کردم چشم می روم و می گویم که این اشخاص این مسائل را عنوان کرده اند . ولی نمی دانستم این مسائل ضبط می شود و به عنوان یک مساله بزرگ از آن استفاده می شود . من فقط یک بازرگان معتقد و متعهد به کشورم و به مسئولین کشورم احترام می گذارم و هیچ شخصی به اینجانب هیچ درخواست غیر عرف نداشته و حساب های ما شفاف است .اما مسائل دیگر به من ربطی ندارد و از آن فیلم ها اطلاعی ندارم .
• عکس شما و آقای میرکاظمی در هواپیما شخصی جت دیده شده ، نظری دارید ؟!؟
اولاً که این عکس ما در جت چیزی خلاف نیست ، دوماً اینجانب شرکت هواپیمایی دارم و هر کس که بخواهد می تواند با ساعتی 2000 دلار هزینه کند و از این هواپیما استفاده کند و این نرمال است . آقای میرکاظمی هم از دوستان و تجار خوب است که ما در تاجیکستان پرواز برای رفتن به ترکیه پیدا نکردیم با این هواپیما رفتیم و عنوان این مسائل خیلی مسخره است ..
• آیا شما پاسپورت دانمارکی دارید ؟؟
من تا کنون به دانمارک نرفته ام چه برسد به اینکه پاسپورت دانمارکی داشته باشم برای دریافت یک پاسپورت باید در یک کشور حضور داشت و سرمایه گذاری کرد از طرفی آنقدر این موضوع بد جعل شده که عکس من بدون کراوات به روی پاسپورت دانمارکی قرار گرفته !! در حالی که یکی از قوائد دریافت پاسپورت های اروپائی بستن کراوات است از طرفی آن امضاء معلوم است توسط همان سایت های جعلی انجام شده زیرا من سواد خواندن و نوشتن اسم خودم را دارم و اشتباه امضاء نمی کنم .
• آیا بانک شما در مالزی که تحت تحریم قرار گرفته 8 میلیون دلار ارزش دارد ؟؟؟ آیا ال سی گشایش کرده برای وزارت نفت ؟؟ و مشکل دار بوده است ؟!؟!
بانک مالزی فقط دریافت کننده ال سی است وال سی را ابلاغ میکند و صادر کننده ال سی نیست . از طرفی یک ال سی که کانفرم شده دریافت می شود حتمأ باید 100%پول آن تأمین باشد و ربطی به اعتبار بانک گیرنده ندارد تمام بانک های دنیا مگر به ارزش بانک خود کار می کنند؟ از طرفی این بانک با سرمایه 104 میلیون دلار ثبت شده و همیشه به تعهدات خود اقدام نموده و بدهی ندارد و نهایتاٌ سرمایه صاحب سهام این بانک در داخل کشور چندین برابر این ال سی ها می باشد و تمام ال سی ها بدون چون و چرا در زمان خود در حساب های شرکت نفت ( نیکو ) واریز گردیده . اعلام می دارم سرمایه هلدینگ این شرکت در داخل کشور چندین برابر معامله این بانک می باشد و مجموعه های هلدینگ حتی 1 ریال بدهی ندارد.
 

4141

مطالب مرتبط
27 دیدگاه
 • بینام
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 05:02:57
  پاسخ
  468 11

  حالا از همه اینها بگذریم این همه میلیارد دلار رو از کجا اوردی...بیل که نزدی...

  • بدون نام
   پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 05:51:11
   241 7

   یکی نون خشک نداره یکی ......

 • پای ثابت
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 05:37:25
  پاسخ
  230 4

  شما همیشه حسابات شفاف بود از همون ۱۰سال پیش که ما بعد از ۱سال دوندگی تونستیم طلبمونو از شما وصول کنیم.من خوب یادم هست اولین باری که شمارو دیدم چه هیبتی داشتی.ضمنا محض اطلاع پاسپورت اروپایی نیاز به کراوات نداره .خیلیهاشون حتی موی شونه نشده عکس گرفتن واسه پاسپورتشون.

 • فرهاد
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 05:50:43
  پاسخ
  220 4

  من فکر می کردم دیگه عددی بالای 3000 ملیارد نیست ولی واقعا در حق اونا با این چیزایی که خوندم جفا شده !!!

 • بدون نام
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 05:51:30
  پاسخ
  174 11

  حالم ازین فوتبال مافیایی بهم میخوره !!

  • محمد
   پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 16:31:15
   64 26

   چه ربطی به فوتبال داره!!

 • بدون نام
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 06:25:36
  پاسخ
  173 6

  به نحوه نگارش سؤال و جواب زیر دقت کنید: • آیا زمانی که نام شما در لیست تحریم ها قرارگرفت شما در خارج از کشور بازداشت شدید ؟! بازداشت ؟!؟!؟ هرگز ... من نمی دانم یک نفر چگونه در حرف زدن می تواند سه علامت سؤال و دو علامت تعجب را نمایش دهد.

 • بدون نام
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 07:04:43
  پاسخ
  124 2

  من که هر چی خوندم نفهمیدم. الان ایشون متهمه یا نه؟

 • بدون نام
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 07:31:26
  پاسخ
  228 2

  یه سوال هم من دارم میشه ایشون بفرمایند وقتی احمدی نژاد سر کار اومد چقدر سرمایه داشتن و الان چقدر ? ایشون به هیچ کدوم از اتهامات سایت بی شناسنامه ??????جواب ندادن

 • بدون نام
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 13:46:23
  پاسخ
  196 1

  اين برادر 45-50 ساله نفرمودند اين پولها و تجارت را از پدر به ارث بردند يا از اموال مملكت , اما چه بد ايكاش ده سال پيش ما هم شركت مي زديم و حالا شركت نفتي , بانك در مالزي و جت اختصاصي داشتيم اصلا رانتي در كار نبوده و همه با تلاش و زحمت ايشان و بعضي دوستان بدست آمده است

  • پاي ثابت
   پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 15:05:43
   69 1

   ايشون سني نداره .جوونتر از 45 و 50 سالشونه

 • javad
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 14:30:33
  پاسخ
  15 56

  چرا عزیزان بزرگ نمائی می‌‌کنید؟ قبلا دلارها تو حسابهای خارج از کشور بود و خوب ترسیدیم بلوک کنند و از طرفی‌ قیمت دلار بالا رفته ترجیح دادیم در داخل سرمایه گذاری کنیم. مگه دولت از سرمایه گذاری خارجی‌ حمایت نه‌‌ می‌‌کنه؟ فقط نپرسید که چطور این همه پول رو به دست آوردم. اگه شما هم مثل من شب و روز کار می‌‌کردید، سه شیفته الان بیشتر از من پول داشتید. بترکه چشم حسود، امین.

 • راد
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 15:02:17
  پاسخ
  105 0

  ما به خدا بخیل نیستیم ولی دیگه دستمون اینقد تو کار هست که بدونیم 10 ساله نمیشه اینهمه شرکت زد و سوپر مولتی میلیاردر شد - شما فیس بوک و گوگل و این تیپ کار های دیجیتال را کتار بگزاد کارحانه ای بنز بی ام تویتوتا فورد آی بی ام .، فروشگاه های وال مارت ... اینها بالای 50 سال سابقه شفاف و متمرکز دارند - همه میدانن که مایکرو سافت و بیل گیتس بانک ندارند !! در حالی که پول بیشتری از این آقا دارند چون احتمالا نیازی به جابجائی پول ندارند ! - اصلا چند صد تجارت بی ربط خودش شبه برانگیز است - آبراهاموویچ و نظایر همه میدانند از خلا قانون بعد ار فروپاشی شوروی استفاده کردند و با زد و بند و ر....مالک شرکتهای نفتی شدند و قص علی هاذی .. 10 هزار میلیارد نومن پول سرگردان و نقد علاوه بر سایر دارائی ها کم نیست!!!

 • بدون نام
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 16:09:22
  پاسخ
  97 0

  ببخشيد كسي كه ساعتي 2000دلار اين جت رو كرايه ميكنه درامد ماهيانه اش چند دلاره ؟

 • علي
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 16:19:27
  پاسخ
  88 0

  آخه اين چه خبرنگاري و چه مصاحبه‌اي هستش ؟ شما انتظار داريد بعد سوالتون كه شما به كشور ضرر و زيان زده ايد و ... ايشان جواب بدهند : ( بلي خيلي ضرر زدم در اصل من يك خائن به مملكتم از سوال تيز بينانه ي شما ممنون ) يكم خلاقيت و مطالعه كنيد تا ....

 • باک
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 16:24:20
  پاسخ
  101 13

  جوان ایرانی همینه ، با زحمت و تلاش شبانه روزی نصف ایرانو بدست اورده امریکا در مقابل این جوانان هییییییییچ غلطی نمی تواند بکند.(مرگ بر امریکا 10 بار پشت سرهم و بدون وقفه بگید)

 • کیوان
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 16:38:23
  پاسخ
  74 1

  این ازوضعیت این آقای مالک باشگاه راه آهن " اینهم ازاوضاع ماکارکنان رسمی وقدیمی راه آهن ؛باخواندن این مطلب نزدیک است که دیوانه شده سربه بیابان بگذارم.

 • بدون نام
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 16:41:17
  پاسخ
  83 2

  یکی از قوائد دریافت پاسپورت های اروپائی بستن کراوات است!!!!!!!! از کی‌ تا حالا ؟! تا اونجا که من میدونم از این خبرا نیستاا

 • بدون نام
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 17:23:04
  پاسخ
  58 1

  " من فقط یک بازرگان معتقد و متعهد به کشورم و به مسئولین کشورم احترام می گذارم و هیچ شخصی به اینجانب هیچ درخواست غیر عرف نداشته و حساب های ما شفاف است .اما مسائل دیگر به من ربطی ندارد و از آن فیلم ها اطلاعی ندارم " اره؟؟؟؟؟

 • بدون نام
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 17:41:29
  پاسخ
  52 0

  به این میگوفتن رپورتاژ آگهی

 • فرهاد عشوندی ؛ دبیر سرویس ورزشی
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 17:47:11
  پاسخ
  28 25

  دوستان عزیز ، گفت و گوی بابک زنجانی مصاحبه این فرد با سایت باشگاه راه آهن است که با ذکر منبع نقل شده و چون حاوی نکات مهمی با اتفاقات روز بود ، منتشر شده است. سایت خبرآنلاین این خبر را هم مثل دیگر اخبار اقتباسی خود تنها نقل کرده است.

  • بدون نام
   پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 21:51:49
   29 3

   دبير جون ميگم شما كه پرچمتون مال اروپاست اونجا بايد واسه پاسپورت كروات بزنن؟؟

  • مريم
   پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 22:00:34
   48 1

   اول اينكه بگم من خيلي از حرفاشو كه راجع به اقتصاد بود نفهميدم ولي اينارو فهميدم كه ده هزار ميليارد عددي است كه بعد سه هزار ميليارد بزرگترين عدددنياست. بعد اينكه بچه ي ايشون وقتي تو مدرسه ازش مي پرسن شغل پدر چي بايد جواب بده؟؟؟ تاجر هواپيما دار جت سوار نفت فروش بانكدار صاحب شركت هاي زياد ايراني و خارجي مالك تامين اجتماعي و رئيس كل بازنشسته ها و مريضا و دكترا و دفترچه بيمه ها عضو ليست تحريم، مافيا يا شايدم وطن پرست مرموز گيرنده و فرستنده ي ال سي (چي هست اصلا؟ همون تلويزيونه؟) مدير واقعا فوتبالي عامل پيشرفت راه آهن و علي دايي و... ؟؟!

 • بدون نام
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 20:48:06
  پاسخ
  42 12

  مربی راه آهن علی دایی هست دیگه؟ همونی که فقط با خدا لابی میکرد و با سیاسیون کاری نداشت. حالا دایی اینو اورده راه آهن یا این دایی رو؟

 • رض
  پنجشنبه 19 بهمن 1391 - 21:19:19
  پاسخ
  56 2

  ازین تحریم ها بعضیا چه پولایی در آوردن!

 • بدون نام
  جمعه 20 بهمن 1391 - 03:14:07
  پاسخ
  20 1

  این صندوق امسال نیاز مبرم به منابع مالی جهت بازنشستگان و اعضاء تحت پوشش تامین اجتماعی را دارد و با توجه به کمکی که صندوق انجام داد قسمتی از منابع را به شرکتهای بحرانی تحت پوشش این شرکت تزریق و سهام دار شوید و قراردادی تنظیم و مقرر شد نسبت به تخصص شرکتها بررسی و این کار انجام شود . تامین اجتماعی برای اینکه بتونه به بازنشتگان پول بده داره سرمایه را می فروشه؟ وای بر ما

 • پرایدو
  شنبه 21 بهمن 1391 - 06:43:23
  پاسخ
  5 0

  حالا این نفت کجا رو میفروشه نفت ما که نیست اخه نفت ما ملی شده

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

x