شنبه 26 اسفند 1396
دوشنبه 5 فروردین 1392 - 21:58:00 چاپ

عسگراولادی: موضوع موسوی و کروبی قفلی است که اگر باز نشود در انتخابات آینده دچار مشکل خواهیم شد

سیاست > انتخابات - دبیر کل جبهه پیروان خط امام رهبری در مورد موضع‌گیری اخیرش درباره موسوی و کروبی گفت: این موضوع قفلی است که اگر باز نشود در انتخابات آینده هم دچار مشکل خواهیم شد.

حبیب الله عسگراولادی که در جمع اعضای شورای مرکزی تشکل‌های عضو این جبهه در خراسان رضوی سخن می‌گفت در ادامه گفت:  قفل این بود که فتنه را به کروبی و موسوی نسبت می‌دادند؛ در حالی که مقام معظم رهبری فرمودند که فتنه‌گر آمریکا و رژیم صهیونیستی است و من از همین سخن آقا استنباط کردم و گفتم که فتنه جای دیگری است و بین مفتون و فتنه‌زده تفاوت است.
وی همچنین گفت: در جمهوری اسلامی سایه دو رهبر را داشته و داریم، شش رئیس جمهور و رئیس مجلس و چهار نخست وزیر را پشت سر گذاشتیم که در حال حاضر وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم، خواهیم دید که هر یک اقدامات مثبت و منفی داشتند.
اهم سخنان دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه به نقل از فارس می‌آید:
 • در واقع دولت آینده باید مطالبات رهبری و مردم را مد نظر داشته باشد و نگوید من هفتمینم و ملاحظه هیچ کس و هیچ برنامه‌ای را نداشته باشد.
 • امروز شرایط ما سخت است ولی اینگونه نیست که نتوانیم آنها را جمع کنیم ما در حال حاضر 45 کاندیدا داریم که 25 نفر از آنها اصولگرا و بقیه اصلاح‌طلب و مستقل هستند. تقریبا در حال حاضر در جبهه برنامه نوشتیم و برنامه، گفتمان و تیم و مصادیق را تعیین و به جامعتین ارائه کردیم و عجله‌ای هم نداریم.
 • برای جمع کردن اصولگرایان در زیر پرچم جامعتین تلاش می‌کنیم. البته برای رسیدن به وحدت تلاش هم کرده‌ایم، اما الان نمی‌گوییم که نتیجه چه شده است.
 • وقتی سه نفر آقایان ولایتی، حدادعادل و قالیباف اعلام ائتلاف و کاندیداتوری کردند من با آقای ولایتی تماس گرفتم و گفتم عجله کردید؛ می‌خواهم بیایم و در این خصوص صحبت کنم که آقای ولایتی به بنده گفت که من می‌آیم، اما گفتم نه خودم باید بیایم. در همین زمان آقای قالیباف هم که قبلاً برای جلسه‌ای هماهنگ کرده بودیم به دیدن من آمد و حدود یک ساعت صحبت کردیم؛ وی به من گفت که ما با علما و حضرات آیات مهدوی‌کنی و یزدی صحبت کردیم که آیت‌الله مهدوی گفت با عسگراولادی صحبت کنید و الان می‌پرسم که نظر شما چیست؟ گفتم عجله کردید؛ گفت کسی را معرفی کنید؛ گفتم نه پیش داوری می‌شود، اما برای تیم باید حداقل هشت و حداکثر 12 نفر باشد؛ نه 3 نفر؛ در این راستا وی هرچه اصرار کرد که حداقل خصوصیات افراد را بیان کنم، بنده گفتم اجازه ندارم و باز هم به وی تأکید کردم که باید با تیم حرکت کنند. آن جلسه تمام شد و در شورای جبهه به بحث پرداخته و در نتیجه از هشت نفر مطرح شده به سه نفر رسیدیم؛ در هشت نفر اولیه حتی اسم من، حبیبی، بادامچیان و غفوری‌فرد هم بود که نتیجه را به روحانیت اعلام کردیم و دیدیم که سکوت کردند، البته هنوز هم درباره آقایان تقوی، ابوترابی و پورمحمدی نظر نداده‌اند.
 • پس از جلسه با آقای قالیباف با ولایتی در محل کارشان به مدت یک ساعت حرف زدیم، بنده گفتم که شش نفر الان مطرح هستند؛ یعنی شما و آقایان قالیباف، آل اسحاق، حدادعادل، متکی و باهنر که یکی از شهر مشهد، یکی زنجان، دو نفر تهرانی‌الأصل، یک نفر از استان گلستان و یک نفر هم کرمانی است. ولایتی هم در پاسخ به بنده گفت که پیشنهاد شما چیست که بنده عرض کردم تا به حال هر کاری کردید ما مخالفتی نداریم، ولی الان باید روحانیت مبارز، شش نفر را دعوت کنند و بگویند با هم بیایید کار کنید. اولین کار این است که هر چه که جامعتین گفتند، بپذیرید و روحانیت هر چند نفری که می‌خواهد معرفی کند؛ دوم اینکه با همه اصولگرایان صحبت کنید و از وحدت ناامید نباشید؛ حتی با دوستان جبهه پایداری هم مذاکره کنید و روش انتخاب نهایی و قبول نظر جامعتین را به آنها بگویید و پس از این هر کس که نامزد نهایی شد؛ بقیه کنار بروند تا آن شخص رأی بیاورد.
 • درباره محسن رضایی باید بگویم که وی نیروی بسیار خوبی است، اما عجله کرد و زود اعلام کرد که من به نفع هیچ‌ کس کنار نمی‌روم و معاون هیچ‌کس هم نمی‌شوم. حتی به سعیدی‌کیا گفتم که وقتی گفتی وزیر کسی نمی‌شوم از دایره خارجی، شما باید صبر می‌کردید. هر کس که به این صورت بگوید، قطعاً خودش را کنار زده است؛ باید صبر می‌کردند تا به مصداق می‌رسیدیم.
 • یکی از ایرادات و نقاط ضعف رئیس جمهور ما در این دوره این بود که آقای رئیس جمهور هر روز با خلوص نیت از اتاقش بیرون می‌آمد و برنامه می‌داد، خود برنامه می‌داد، چرا که تیم نداشت و هر کس که از اطرافیانش رشد می‌کرد را کنار می‌گذاشت؛ به عنوان مثال دستجردی وزیر بهداشت که به حق خوب کار کرد؛ به او گفتند فلانی را بردار چون برادر فلانی است، اما نکرد، بنابر این دیدیم که چه شد.
 • در دولت نهم و دهم مشورت پایمال شد. مشورت از نظر قرآن ارزش زیادی دارد؛ ما در دولت نهم و دهم مشورت را از دست دادیم و اینها ضعف است. قانون‌ستیزی از دیگر ضعف‌ها در این دولت بود. چیزی که مجلس تصویب و شورای نگهبان تأیید کند، قانون است، هم امام و هم آقا همین روال را تأیید کرده‌اند، اینکه کسی بگوید من این روال را قبول ندارم، صحیح نیست.
 • درباره جنگ و صلح هم براساس قانون فقط رهبری می‌توانند نظر بدهند؛ نه کس دیگری و اینکه اشخاص دیگری در این باره صحبت کنند، صحیح نیست.
29219
مطالب مرتبط
17 دیدگاه
 • رضا
  دوشنبه 5 فروردین 1392 - 22:46:06
  پاسخ
  6 100

  سلام آقای عسکراولادی همه ی حرفهای شمادرست وبجاست ولی در باره قفل موسوی وکروبی باید بگوییم هرکاری دارای ابزاری است فتنه ای که به قول شما آمریکا طراح آن بود قفلی بود که نیاز به کلید داشت درجریان فتنه کلید پیداشد وآمریکاکه ازپیش فتنه را طرح ریزی کرده بود این دونفر خواسته یا ناخواسته کلید این قفل شدند وحتی برای یکبار هم اعلام نکردند که گروهی که در سیزده آبان وروز قدس وروزعاشورا سازمخالف می زنند بامانیستند.پس بدانیم که برای انجام کار ابزار مهم است کاربدون ابزار وابزار بدون کار بی معناست.تازه باید بگوییم که این موضوع کلید شکسته ای است که هیچ قفلی را باز نمی کند.

  • مهدي
   سه شنبه 6 فروردین 1392 - 20:02:26
   36 2

   وقتي مطالب مربوط به سياست رو ميخونم يه سوال واسم پيش مياد. اين همه سياست مدار داريم و اين همه مشكل اقتصادي؟خدائيش وقتي همه بيرون گود هستن تا دلت بخواد حرف تو خورجين دارن ولي وقتي هم ميان تو گود خالي خالي خالي پر باد. خدايا به ما رحم كن و زودتر فرج اقا رو برسان كه هم دنيا مان رفت و هم اخرت

  • کیخسرونژادی اصل
   پنجشنبه 8 فروردین 1392 - 03:17:04
   12 0

   مهدی! داری میگی سیاستمدار!!! برای اقتصاد نیاز به اقتصاد دان هست!

 • بدون نام
  سه شنبه 6 فروردین 1392 - 00:09:13
  پاسخ
  36 2

  چه حرف عمیقی!!!

 • ملیحه
  سه شنبه 6 فروردین 1392 - 00:29:30
  پاسخ
  49 11

  آفرین به آقای عسگراولادی... فراتر از انتظار.

 • بدون نام
  سه شنبه 6 فروردین 1392 - 02:14:20
  پاسخ
  61 3

  با سلام حرفهاي اقاي عسكر اولادي كامل از وحدت است نه بعضي اقايان هر روز كلمه فتنه را بكار مي برند مردم نان مي خواهند كه پاسدار اسلام باشند

 • بدون نام
  سه شنبه 6 فروردین 1392 - 03:16:52
  پاسخ
  7 74

  پس منظور از سران فتنه امریکا بوده که باید توبه میکرد اخه اقای عزیز مقام معظم رهبری صریح حرف می زنند الان دارین حرف های ایشون ترجمه می کنین

 • بدون نام
  سه شنبه 6 فروردین 1392 - 04:48:14
  پاسخ
  71 3

  نظر من این است که وضعیت معیشتی مردم بشدت تحت تاثیر تورم، گرانی و... قرار گرفته وعموم مردم دل خوشی از وضعیت موجود ندارند. مخصوصا که این دوره انتخابات از بیت اصول گرایان بودوعموما از اصول گرایان هم روی گردان شدند.حا

 • بدون نام
  سه شنبه 6 فروردین 1392 - 11:16:57
  پاسخ
  2 23

  خیلی جالب بود

 • بدون نام
  سه شنبه 6 فروردین 1392 - 11:23:50
  پاسخ
  33 6

  مقام معظم رهبری فرمودند که فتنه‌گر آمریکا و رژیم صهیونیستی است و من از همین سخن آقا استنباط کردم و گفتم که فتنه جای دیگری است و بین مفتون و فتنه‌زده تفاوت است.

 • بدون نام
  سه شنبه 6 فروردین 1392 - 12:16:16
  پاسخ
  35 13

  خبر جان ببخشيد احترام آقاي عسگر اولادي بجا اما مگه هيچ شخصيت اقتصادي ديگه در ايران نيست كه شما تمام گزارشها و اخبارتون از ايشون هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • amir
   چهارشنبه 7 فروردین 1392 - 00:33:28
   18 1

   پسرم ما دو تا عسگر اولادی داریم ، یکیشون فعال سیاسی ، یکیشون فعال اقتصادی فقط می خواین حرف شعاری بزنید

 • ميلاد
  سه شنبه 6 فروردین 1392 - 12:18:56
  پاسخ
  7 95

  اعلام پيروزي پيش از پايان شمارش آرا..تماسهاي همسران موسوي و كروبي با بي بي سي..دعوت به تظاهرات و به هم ريختن كشور...حضور خاتمي در جايي كه شعار نه غزه.نه لبنان داده ميشد..اتفاقات عاشورا و ... قفل اين كار 9 دي باز شد....

 • سغرق
  سه شنبه 6 فروردین 1392 - 13:40:43
  پاسخ
  39 4

  مطالب خوبی بود وتکرارش در آینده مفید است

 • بدون نام
  سه شنبه 6 فروردین 1392 - 18:32:02
  پاسخ
  62 4

  راستی پسته کیلویی چند؟

 • بدون نام
  چهارشنبه 7 فروردین 1392 - 15:36:30
  پاسخ
  11 2

  دراین مملکت همش صحبت از پسته وگردو وگوجه وپیاز وسیب زمینی ومیوه است دغدعه ما دراینجا فقط شده اینها مدیریت جهانی با اینها جور در نمی آید تفاوت ما باکشورهای پیشرفته اینه که اگر یک تایم 60دقیقه ا ی در نظر بگیرید کشورهای دیگر 50دقیقه فکر می کنند10دقیه آنرا اجرا ئی می کنند درحالیکه ما 10دقیقه فکر می کنیم 50دقیقه اجرا وباز هم درست ازکاردرنمی آید. خبرآنلاین این چندمین دفعه است که کامنت می گذارم ولی پخش نمی کنی قبلا این طوری نبودی

 • مهدی
  چهارشنبه 7 فروردین 1392 - 22:07:10
  پاسخ
  3 7

  سلام درتمام سخنان اقا بعد از حوادث 88اگر گوشی برای شنیدن بود کلید ورازه فتنه وجودداشت حالااقایان چراباتاکیدات مکررمقام معظم سعی باطل بران دارند تا این نفاقی راکه سالها دردلداشتندوبامحاسبات غلط غرب انرا روکردن بافراربه جلو لوس کنند زهی خیال باطل .درضمن خیلی دلتان رابه این نظر سنجیخودتان خوش نکنید زیرااینهاسرگرمی بیش نیست ه د ی ت ی

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

x