جمعه 4 اسفند 1396
چهارشنبه 2 بهمن 1392 - 10:29:06 چاپ

نوربخش پاسخ می دهد؛ کدام مستمری بگیران تامین اجتماعی سبد کالا می گیرند؟

جامعه > شهری - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اختصاص «سبد کالا» تنها به مستمری بگیرانی خبر داد که حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،نحوه دریافت سبد کالای مستمری بگیران سازمان تشریح شد.

سید تقی نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی در برنامه در برنامه تهران 20در این باره گفت: خبرعدم اختصاص سبد کالا به مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی صحت ندارد و سبد کالا مستمری بگیرانی که حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می‌کنند، شامل می‌شود.

او با بیان اینکه در برنامه دولت این سبد کالا شامل دهک‌های بالا نمی‌شود، گفت: تشخیص این دهک‌ها با سازمان هدفمندی یارانه‌هاست، اما در مورد سازمان تامین اجتماعی این مسئله شامل مستمری بگیران تامین اجتماعی هم می‌شود و تنها اقشار ضعیف که حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می‌کنند در بر می‌گیرد.

مهمترین اظهارات او بدین شرح است:

موضوع شرح موضوع
عیدی مستمری بگیران امسال بناست عیدی مستمری بگیران یک ماه زودتر یعنی در بهمن ماه پرداخت شود، اما هنوز مبلغ قطعی آن مشخص نشده است و به محض تعیین مبلغ توسط شورا، عیدی در ماه جاری پرداخت خواهد شد.
عیدی بیمه بیکاری
عیدی شامل مستمری بگیران تامین اجتماعی می‌شود و افرادی که بیمه بیکاری دریافت می‌کنند شامل مستمری بگیران نیستند.
ارائه لیست حق بیمه اینترنتی
- به دنبال این هستیم تا خدمات غیر حضوری را تقویت کنیم، از چند ماه قبل این امکان راه‌اندازی شده است تا افراد با یک بار مراجعه به هر یک از شعب استان تهران و اخذ یک نام کاربری و رمز عبور بتوانند از این پس لیست حق بیمه خود را به صورت اینترنتی پرداخت کنند و دیگر نیازی به مراجعه به شعب نیست و از آنجایی که بیشتر مراجعات در این زمینه است، امیدواریم به مرور زمان مشکل شلوغی و ازدحام در شعب حل شود.
- طرح الکترونیکی کردن پرونده‌ها در حال حاضر به شکل پایلوت در دو شعبه استان تهران انجام شده است و به طور جدی پیگیر این مسئله هستیم تا در شعب دیگر هم این امر جاری شود.

بیمه تکیلی
از اول آذرماه سازمان تامین اجتماعی قراردادهایی را منعقد کرده است تا بخشی از حق بیمه تکمیلی افراد تحت پوشش این سازمان را تقبل کند و از امسال 20 درصد از حق بیمه‌ای که مردم پرداخت می‌کنند را سازمان تقبل خواهد کرد.
مطالبات سازمان از دولت - بر خلاف اظهار نظر وزیر کار دولت قبل، مطالبات قابل تسویه شدن نیست به این علت که دولت هر ساله به خاطر سه درصد حق بیمه و حق کارفرمایی که برای برخی از مشاغل باید بپردازد به سازمان بدهکار می‌شود که این مبلغ برای سال 92، 15 هزار میلیارد تومان بوده که پیش بینی می‌شود با افزایش تعرفه‌ها این مبلغ در سال 93 افزایش یابد. در قانون پنجم توسعه نیز آمده است که دولت باید سود مطالبات را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند که با این اوصاف این مبلغ به بالای 90 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
- در چهار پنج ماه اخیر حدود 1300 میلیارد تومان از مطالبات پرداخت شده است، امیدواریم دولت با تمام مشکلاتی که در تحصیل درآمدهایش دارد بتواند مطالبات این سازمان را پرداخت کند.

46232

15 دیدگاه
 • بی نام
  چهارشنبه 2 بهمن 1392 - 10:46:49
  پاسخ
  11 2

  پرسنل شاغل و بازنشسته نيروهاي مسلح با وجود اينكه هر ماه سبد كالا دريافت كرده و يك ريال هم ماليات نمي دهند و پرسنل شركت نفت با حقوق هاي آنچناني ...جز دهك هاي پايين هستند !!! و سبد كالا ميگيرند ... چون زور دولت فقط به كارگران بيچاره و بازنشستگان تامين اجتماعي ميرسد و جرات نميكند اين سبد كالا را به نيروهاي مسلح ندهد ..... وگرنه همه ميدانند كه كارگران چه وضعيتي دارند ... البته پرسنل سازمان تامين اجتماعي را جز كارگران ندانيد آنها فقط ويژه خواراني هستند كه در اين سالها فقط حق كارگران را نوش جان كرده اند !!!!

 • بی نام
  چهارشنبه 2 بهمن 1392 - 11:38:36
  پاسخ
  8 0

  وعده هاي سرخرمن .... نوشدارو بعد از مرگ سهراب ..... اين سبد حتماً بعد از اينكه جانمان به لبمان رسيد تحويل داداه ميشود اگر بشود !!!! درسته ؟؟؟ شد يكبار هم كاري را پيش پيش انجام دهيد و بگوييد بازنشستگان تامين اجتماعي برويد اين سبد را بگيريد يا حقوقتان اضافه شد نه اينكه ميشود و خواهد شد و ميخواهيم اينها وعده هاي الكي بيش نيست

 • بی نام
  چهارشنبه 2 بهمن 1392 - 12:01:49
  پاسخ
  40 1

  بازنشسته ای که زیاد کار کرده و سهم بیشتری به صندوق پرداخت کرده است اینجا میشود دهک بالا و اونی که بنا به دلایلی یا حداقل حقوق بازنشسته میشود دهک پائین ... من 30 سال در یک شرکت صنعتی صبح ساعت 7 رفتم سر کار تا 8 شب کار کردم ....بعد از 5 سال بازنشستگی و چندین بار افزایش حقوق سالیانه میگیرم یک میلیون تومان اما آشنای من داروخانه دارد و خودش را با حداقل حقوق بازنشسته هم کرده از تامین اجتماعی او میشود دهک پائین و من میشوم دهک بالا ... اینه تشخیص شما از درآمد افراد !!!؟؟؟؟

 • پیشکسوت
  چهارشنبه 2 بهمن 1392 - 12:31:47
  پاسخ
  11 0

  تشخیص دهک افراد فقط ازطریق خدا وند می باشد چونکه او می تواند و شاهد و ناظر دهک ها می باشد بازنشسته ای که یک میلیون یا کمی بیشتر می گیرد حاصل یک عمر تلاش آن می باشد و اکنون در دوران بازنشستگی می بایست با این حقوق خرج تحصیلات دانشگاهی فرزندان و تهیه جهیزیه و بیماریهای گونانگون وپذیرایی از مهمانان و پرداخت قبوض مصرفی و هزاران مشکلات دیگر آیا درست است مسولین مابین بازنشستگان فرق قائل شوند البته بازنشستگانی هستند در مشاغل مدیریتی هنوز باحقوق های بالا مشغول کار می باشند آنها را می شود استثنا قائل شد و لیکن برای یک سبد بی ارزش بین اقشار مردم اختلاف و بدبینی ایجاد نکنید

 • بی نام
  چهارشنبه 2 بهمن 1392 - 13:02:50
  پاسخ
  9 0

  عدم شفافیت در کل کشور باعث تمامی فسادها میشود و اینترنتی کردن و دولت الکترونیک و بیرون روی از بروکراسی بسیار خوب است

 • بی نام
  چهارشنبه 2 بهمن 1392 - 18:07:33
  پاسخ
  10 0

  اصلا یکی بگه در دستگاه های دولتی بجز مدیران و افراد خاص،کدامیک از کارمندان معمولی در دهک های بالا قرار میگیرند!؟اگه بازنشسته ای در دوران اشتغال اوقاتی را که میتوانست کنار خانواده باشد،اضافه کاری کرد و کمی حقوق بازنشستگی اش بالای یک تومن رفت ،او دیگر میشود مرفه !؟

 • رضا
  پنجشنبه 3 بهمن 1392 - 12:23:20
  پاسخ
  8 0

  بخدا این روش مصداق بی عدالتی است! ، از دولت تدبیر و امید اینگونه اقدامات بعید است . اقلا چیزی را که اعلان میکنید عقب گرد نکنید ، آخه گفتند حرف مرد یکی است.

 • ز
  پنجشنبه 3 بهمن 1392 - 18:39:35
  پاسخ
  4 1

  بجای این سبد قانون 10 سابقه 55 سال سن رو اجرا کنید

 • مستمری بگیر
  پنجشنبه 3 بهمن 1392 - 21:32:34
  پاسخ
  5 2

  من از اقای روحانی ریاست محترم جمهور تقاضا دارم سبد کالای مستمری بگیران تامین تامین اجتماعی رابدهند سپاسگزارم

 • ناشناس مستمری بگیر
  جمعه 4 بهمن 1392 - 14:37:27
  پاسخ
  5 1

  شما مستمری هارا همسان سازی نماید سبدکالا پیشکش و نسبت به حقوق سایر سازمان ها افزایش دهید سبد کالا یا همان صدقه مال خودتان

 • سایه
  سه شنبه 8 بهمن 1392 - 16:06:17
  پاسخ
  1 1

  سالهاست همسرم تصادف کرده در حال ماموریت اما چون اطلاعات نداشتیم بعداز مدتها که فقر فشارش غیر قابل تحمل شد کسی به ما گفت می توانیم مستمری بگیریم با کلی کشمکش حداقل حقوق مستمری می گیریم آیا روزی اضافه یا سبد کالا یا سهام عدالت میگیذیم؟؟

 • محسن
  پنجشنبه 10 بهمن 1392 - 21:44:23
  پاسخ
  3 0

  2 فاکتور مهم که در میزان حقوق مستمری بگیران دخیل میباشد اول تعداد سالهای بیمه پردازی دوم پرداخت سقف بیمه که تعیین کننده مستمری میباشد متاسفانه در 8سال گذشته فرقی بین دوغ ودوشاب وجود نداشت وبصورت یک روال در آمده

 • بی نام
  جمعه 11 بهمن 1392 - 02:26:13
  پاسخ
  3 0

  به نظر م بی قانون ترین سازمان سازمان تامین اجتماعی است از هر نظر

 • رضایی
  جمعه 8 فروردین 1393 - 11:27:56
  پاسخ
  0 0

  با سلام وتبریک سال نو سریرست خانه و4 فرزند ومعلم بازنشسته که یدرم یتروشیمی کار میکرد سال قبل رحمت خدا رفت ایا من با مشکلات که 600 حقوق دارم وبیمه خدمات درمانی و500 کرایه منزل میتوانم حقوق یدرم رابگیرم توضیحا که خواهرم از ههمسرش جدا شده(بی کار)وحقوق اورا میگیرد منهم شرایط او را دارم با توجه به اینکه معلم هستم و4فرزند لطفا راهنمایی کنید

 • بی نام
  دوشنبه 6 بهمن 1393 - 02:20:22
  پاسخ
  0 0

  حقوق بازنشسته استخدام کشوری وخود بازنشستگان همکار سازمان تامین اجتماعی با اجرای طرح هماهنگ حقوق 2 تا چند برابر یک مستمری بگیر تامین اجتماعیبامدرک تحصیلی و سمت شغلی یکسان شده مگه مستمری بگیر تامین اجتماعی حق زندگی کردن نداره با این حقوق کم فرزندان دانشجو وام قسط وبدهکاری چه خاکی بر سرمون بریزیم

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

x