شنبه 28 مهر 1397
یکشنبه 6 تیر 1395 - 11:04:19 چاپ

محجوب خطاب به معاون اول روحانی: دچار رودربایستی با رفقا هستیم/درنگ جایز نیست

سیاست > مجلس - ایلنا نوشت: نماینده مردم تهران در یادداشتی نسبت به موضوع فیش‌های حقوقی چندین میلیونی مجددا واکنش نشان داد و از معاون اول رییس جمهور درخواست کرد که در این مسئله درنگ نکند.

متن یادداشت علیرضا محجوب نماینده مردم تهران به این شرح است:

همانطور که انتظار می‌رفت آقای دکتر روحانی بلافاصله پس از تذکرات و رهنمودهای مقام معظم رهبری بصراحت اعلام کردند که دولت ایشان اگر اشتباه کند برای عذرخواهی از مردم لکنت زبان نخواهد داشت. البته این حجم از تحلیل‌ها درخصوص فیش‌های مدیران ارشد اجرائی که بعضاً به انتقام‌های سیاسی نیز آلوده شده است، نشان می‌دهد که در دنیای امروزی همگان باید بدانند که رفتار‌هایشان در «اتاق شیشه‌ای کار» با سرعتی شگرف منعکس خواهد شد.

توضیح واضحات است مزدبگیرانی که ناگزیرند با حداقل‌ها و حتی کمتر از آن گذران امور کنند با شنیدن این ارقام دریافتی نجومی حق خواهند داشت کمبود بودجه درکشور را «طنز» تلقی کنند.

حقیقتاً این پرداخت‌های هنگفت از خزانه ملت ولو به تعداد محدود اثرات مخرب و گاهی اوقات جبران‌ناپذیری به «سرمایه اجتماعی» مدیران وارد می‌کند و شعارهای مسئولان در تلاش برای برقراری عدالت را نیز به سخره خواهد گرفت، اما آنچه در این میان مهم است تحقق عملی و سریع دستور رئیس جمهور است.

بیش از یک هفته است که معاون اول رئیس جمهور خبر از برخورد با مدیرانی داده است که دریافتی غیر متعارف داشته‌اند. در این میان مدیران بیمه مرکزی و بانک رفاه و بیمه ایران برکنار شدند یا در شرف برکناری هستند، اما درخصوص برخی دیگر که فیش‌هایشان منتشرشده تا این لحظه هیچ‌گونه اطلاع رسانی نشده است.

وقتی رئیس جمهور مدبّر ما برخلاف فرد قبلی هیچ مدیری را «خط قرمز دولت» نمی‌داند و با قاطعیت از برخورد با دست‌اندازان به «مال و باورهای مردم» سخن می‌گوید؛ درنگ سمّ مهلکی است که اجازه می‌دهد خنّاسان فضاسازی‌ها را تشدید کنند.

به نظر می‌رسد هرچند در مقام حرف «قبیله ‌رایی» را نفی کرده‌ایم اما در عمل دچار «رودربایستی با رفقا» هستیم.

شاید برخی مدیران قربانی دسیسه رقبای سیاسی یا شغلی خود شده باشند، اما باید دانست که هیچ برهانی نمی‌تواند برداشت حقوق‌های چند ده میلیون تومانی را توجیه کند حتی اگر پیشینیان مبدع این رویه باطل بوده باشند. باور دارم آنهایی که دل در گرو اقدامات این دولت بسته‌اند بیش از هرچیزی به صداقت و امانتداری صاحب‌منصبان امید داشته‌اند.

از این منظر اینک هیچ معروفی بالا‌تر از بازگرداندن اعتماد قاطبه مردم به دستگاه اجرائی کشور نیست. البته نقش کم فروغ و فاقد اثر برخی دستگاههای نظارتی بحث مستوفایی می‌طلبد که در آینده باید به آن پرداخت.

اما اکنون از جناب دکتر جهانگیری که ریاست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را عهده دار است، انتظار می‌رود که اگر در اندیشه «برخورد عبرت‌آموز» است که با‌شناختی که از ایشان داریم قطعاً اینگونه است لازم است تحقیقاً به هر مصداقی که رسیدند به فوریت روال قانونی برکناری را طی کنند که مصلحت نظام و دولت در این است.
2727

کلید واژه‌ها : دستمزد - اسحاق جهانگیری -
15 دیدگاه
 • بی نام
  یکشنبه 6 تیر 1395 - 12:24:55
  پاسخ
  23 0

  احسنت حق کارگرا و زحمت کشان رو باید پس یگیری آقای محجوب

 • مهدی
  یکشنبه 6 تیر 1395 - 12:43:36
  پاسخ
  14 0

  فیش نفر بعدی کیهههه مردم واقعا به مسخرگی گرفتن

 • فز
  یکشنبه 6 تیر 1395 - 12:53:00
  پاسخ
  16 1

  تا بوده چنین بوده،تا باد چنین بادا،خانه از پای بست ویران است

 • رضا
  یکشنبه 6 تیر 1395 - 13:00:24
  پاسخ
  8 1

  جناب آقای محجوب به نحوی صحبت میفرمائید که حقوق کلان و چند شغله مدیران و پاداش های آنچنانی و و....را تازه مردم فهمیده اند؟ خیر قربان آنکه نمیدانست خواجه حافظ شیرازی بود فرق مسئله در حال حاضر اینست که یکی جرات کرد فیش حقوقی را رسانه ای کند که البته مجازات هم خواهد شد سری به انواع شرکت های دولتی و مادر تخصصی بزنید که چگونه شیر این مادر را مدیران نوش جان میکنند و قانونی هم هست یکی از معاونین وزارت بهداشت گفت نوش جانشان، ما هم میگوئیم نوش جان چون اگر آدم شیر مادر را نخورد در آینده مقاوم و مصون در مقابل پیگیری های ملت نخواهد شد نوش همه آنها که حالا خودشان دوباره پیگیر مسئله و حل مسئله شده اند؟ سرمایه اجتماعی سالهاست که دیگر از دست رفته و نمونه آن تعداد دواطلبان انصراف از یارانه اعطائی است.

  • بی نام
   یکشنبه 6 تیر 1395 - 15:08:00
   6 0

   جناب آقای محجوب باسلام اگر در این مملکت فقط یک نفر حق داشته باشد به این فیشها بتازد شما هستی میدانی چرا؟ چون در زمان تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی فیشهای مدیران آنروز تامین اجتماعی به ریاست آن قاضی معزولسعیدمرتضوی را منتشرکردی و هشدار دادی. وقتی آنروز گفتی مشت نمونه خروار است متوجه نشدیم چه میگویی حالا ازشما میخواهیم به دستگاههای نظارتی اعتمادنکن.اینها اگر میخواستند کاری کنند تاکنون حکم مرتضوی را صادر میکردند. لذا بخاطر کارگران هم شده استرداد حقوقهای بناحق این مدیران را تاآخر پیگیری کن. علی یارت باشد.در شب قدر دعایت میکنم

 • بی نام
  یکشنبه 6 تیر 1395 - 13:26:40
  پاسخ
  9 1

  فیش حقوقی دولت را هم انتشار دهید

  • من
   یکشنبه 6 تیر 1395 - 18:47:43
   0 0

   دولت اصطلاحی است حقوقی و فیش مربوط به فرد حقیقی است

 • بی نام
  یکشنبه 6 تیر 1395 - 13:43:18
  پاسخ
  10 0

  رفاقت سرجاش. کار سرجاش. اگر کسی با کسی برای کسب درآمد غیر قانونی رفاقت کرده مسلما رفیق نیست و دشمن است چون فقط منفعت خودش را دیده.

 • بی نام
  یکشنبه 6 تیر 1395 - 14:30:30
  پاسخ
  2 0

  این دغل دوستان که می بینی/ مگسانند دور شیرینی. اینها رفیق نیستند بلکه دشمنند.

 • بدون نام
  یکشنبه 6 تیر 1395 - 14:32:09
  پاسخ
  2 0

  يه سوال: اينايي كه هنوز فيشاشون رو نشده و فرضا دولتي هم نيستند، ايا اونا دريافتيشون ميزانه?

 • حسین
  یکشنبه 6 تیر 1395 - 14:35:43
  پاسخ
  6 0

  گیرم که همین فیش های رو شده را به بیت المال برگردانند . اونوقت فیش های سال های گذشته را که قبلا یا همین ها گرفته اند و یا آنها که از پست خارج شده اند چه می شود . اخه فقط یک ماه و دو ماه نیست که اینها این فیش ها را گرفته اند . باید بررسی شود از کی این مجوز ها را داشته اند . و پرداخت ها انجام شده است اگر محدود به همین دوره کوتاه شود ظلم دیگری است که به آگاهی مردم می شود . در خبر ها بود که رئیس بیمه و بانک رفاه بر کنار شد و فیش ها بحسلب هزانه عودت شد . این همین فیش ها یا ماقیل هم برگشت شد . کسی در مورد گذشته صحبت نمیکنه , انگار گذشته نداشته است . اگر ایطور باشد . قرار است سر ملت شیره بمالند.

 • بی نام
  یکشنبه 6 تیر 1395 - 14:41:49
  پاسخ
  4 0

  استانداران و فرمانداران و بخشداران که حتما بررسی می شود اما شهرداران و اعضای شورای شهر را نیز یادتان نرود.

 • میم
  یکشنبه 6 تیر 1395 - 14:57:32
  پاسخ
  8 0

  محجوب پیگیری کن نگذارید این داستان را بپیچانند. با عناوینی مانند فیش صورتحساب و....... مجموع دریافتی های هر فرد با هر شیوه ای جمع دریافتی اش است. وزارتخانه های مشکل دار مانند وزارت بهداشت را با دقت بررسی کنید.

 • شاکی
  یکشنبه 6 تیر 1395 - 17:45:14
  پاسخ
  5 0

  وای اسفا . فساد بطور سیستمی ریشه دوانده .هر روز شکلی از مفسده رو میشود . اگه نظام اسلامی اینطور باشه وای بحال نظام های بی در و پیکر

 • س
  دوشنبه 7 تیر 1395 - 09:17:40
  پاسخ
  0 0

  من فقط یه مسئله ذهنم رو درگیر کرده اگه اون ارتشی که فیش حقوقیش رو منتشر کرده وبعداز ده سال خدمت هفتصدهزار تومان میگیره و بقیه همرزمای محترمش فیش حقوقیشونو با این فیشهای نجومی مقایسه کنن و پیش خودشون بگن هرکس پولش رو میگیره بیاد از کشور هم محافظت کنه اونوقت تکلیف مملکت با این همه دشمن چی میشه؟؟؟به نظر من اگه همچین فکر بکنن حق دارن خوب یه مدیر بانکی بره توی مرزها و توی اون بیابونهای دم مرز توی وسایل نظامی ارتشی با کمترین امکانات با تجهیزات کامل بشینه و پوتین هاش رو هم داغ داغ پاش کنه بعدش هم حقوق هفتصد هزاری بگیره تا بفهمه اون ارتشی چه فکری باید در زمان دیدن فیش های حقوقی نجومی با خودش بکنه.انسانیت داشته باشین و نظر من رو منعکس کنید

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

پربیننده‌ترین