سه شنبه 1 اسفند 1396
پنجشنبه 10 تیر 1395 - 09:13:00 چاپ

سایت نزدیک به محسن رضایی، تغییر سرلشکر فیروزآبادی را "برکناری" خواند/گذر زمان "راز" را آشکار می‌کند

سیاست > نظامی - تابناک در یادداشتی به قلم محسن رضازاده نوشت: هرچند انتصاب سرلشکر باقری و قبل از آن برکناری آقای فیروز آبادی قطعا ابعاد مختلفی داشته و دارد اما نگارنده می‌خواهد این مساله را مولفه ای بنام قاطعیت رهبری بسنجد.

نگارنده هیچ ادعایی در مورد باخبر بودن از پشت پرده مسائل سری مملکتی نداشته و هم چنین هرگونه انتصاب یافته های ذهنی خود به منابع مطلع را در همین ابتدای امر منکر می گردد.

انتصاب سرلشکر پاسدار باقری به ریاست کل ستاد نیروهای مسلح کشور، آنهم در لیالی قدر ماه مبارک رمضان را می توان واجد نوعی فوریت در کار دانست. هرچند این انتصاب و قبل از آن برکناری آقای فیروز آبادی قطعا ابعاد مختلفی داشته و دارد اما نگارنده می خواهد این مساله را مولفه ای بنام قاطعیت رهبری بسنجد.

آقای فیروزآبادی یکی از فرماندهای نظامی مورد اعتماد رهبری در طول سالهای گذشته بوده است. وی سالهای سال در این کسوت ایفای وظیفه نموه و به فراخور استعداد و توانایی خود در مقاطع حساس تاریخی مواضعی اتخاذ  نموده است. دو نمونه از این مواضع را می توان نسبت به قضایای 88 و بعد از آن جریان انحرافی در دولت احمدی نژاد دانست.

اخیرترین موضع وی در خصوص برجام بود. ایشان سال 94 قبل از اینکه معاهده برجام قطعی شده و توسط طرفین به امضا رسیده باشد ابتدا در روزنامه جوان یک مقاله به نفع برجام و مذاکرات هسته ای نگاشت و بعد از آن در همان ابتدای امر برجام ، آن را به مثابه یک پیروزی ملی نگریسته و به مقام معظم رهبری پیام تبریک فرستاد.

رهبر انقلاب بلافصله بدون اینکه شخص خاصی را خطاب قرار دهند، به تقبیح تبریک گوئی ها پرداختند. به نظر می رسد مطالبه رهبری از مجموعه هایی مانند حوزه های علمیه، شورای امنیت ملی، مجموعه های نظامی و.. بسیار بالاتر از سایر نهاد هاست. نگاه رهبری باقی ماندن این نهادها برمشی انقلابیگری است. و علی ایحال به زعم نگارنده موضع خوشحالی برای برجام منطبق با روحیه انقلابیگری نبوده است.

هرچند این نوع نگاه به مساله جابجائی در ریاست کل ستاد نیروهای مسلح  شاید آمیخته با اشتباه در اساس تحلیل و یا مصداق یابی باشد، اما گذر زمان یقینا گوشه های مختلفی از راز این تغییر را آشکار خواهد نمود.

27217

کلید واژه‌ها : سرلشکر محمدحسین باقری -
1 دیدگاه
  • بی نام
    پنجشنبه 10 تیر 1395 - 11:35:40
    پاسخ

    جالب است ایشان می فرماید هیچ ادعایی در مورد باخبر بودن از پشت پرده مسائل سری مملکتی نداشته بعد مسئله برجام را که ایشان ازآن حمایت کرده ووو را پیش کشیده یعنی هر شخص از برجام حمایت کرده انقلابی نیست اگر اینجور است حداقل نصف مردم ونصفی از دوجناح رقیب انقلابی نیستند .یکی از اقوام اینجانب که بشدت مخالف برجام بود در یک افطاری علت مخالفتش را متوجه شدم اونجایی که دیدم ازاینکه سود سپرده ها کمتر شده عصبانی است, چون ایشان با پول سپرده وسود آن زندگی میکند وکار نمیکنندبقیه را نمیدانم چرا مخالفند.

پربیننده‌ترین
آخرین مطالب
x