دوشنبه 30 بهمن 1396
یکشنبه 9 آبان 1395 - 11:17:51 چاپ

«بازداشت پزشک جوان» شایعه یا واقعیت!؟/ تمام حواشی درباره قتل خانواده پزشک تبریزی

جامعه > آسیب‌ها - مهر نوشت: علیرضا صلحی همان پزشک مشهور تبریزی بود که در این ماه‌های اخیر خبرساز شده و حالا شایعات زیادی در خصوص پرونده قتل خانواده وی از رسانه های مختلف به گوش می‌رسد.

۱۷مهرماه بود که خبری از یک پزشک تبریزی مردم را بهت‌زده کرد، مسمومیت شدید اعضای خانواده پزشک تبریزی با غذای نذری و کشته شدن مادر و نامزد وی و مسمومیت و تنگی نفس مادر، پدر و برادر این پزشک جوان بعد از خوردن غذای مسموم.

این خبر دست‌به‌دست شد و جامعه را تحت تأثیر قرارداد تا جائی که مراسم تشییع‌جنازه نامزد و مادربزرگ این پزشک با حضور پرتعداد مردم تبریز برگزار شد و حتی پای وزیر بهداشت هم به این ماجرا باز شد و وی دستور رسیدگی به این پرونده را صادر کرد.

لازم به توضیح است که دکتر صلحی همان پزشکی است که چندی پیش نسخه‌ای خاص برای بیمارش تجویز کرده بود. وی همان پزشک معروف است که سروصدای زیادی در فضای مجازی به راه انداخته بود و صدای شجریان و عقیلی را برای بیمارش تجویز کرده بود تا آن‌ها را گوش دهد و حالش بهتر شود. وی همچنین در یک نسخه دیگر نیز از داروخانه خواسته بود که اگر بیمار در پرداخت هزینه دارو با مشکل مواجه شد با او تماس بگیرند، این نسخه دست‌به‌دست در گروه‌ها و شبکه‌های اجتماعی چرخید و میلیون‌ها نفر در جریان آن قرار گرفتند.

«بازداشت پزشک جوان» شایعه یا واقعیت!؟

حالا بعد از گذشت روزها از این اتفاق تلخ، بازار داغ شایعات در فضای مجازی پیرامون این پزشک جوان و مشهور تبریزی رونق گرفته است.

البته ناگفته نماند که در این هفته‌های اخیر سکوت مسئولان و نهادهای مرتبط پیرامون این پرونده نیز در داغ شدن بازار شایعات بی‌تأثیر نبوده است.

البته گمانه‌زنی‌ها و شایعات در مورد ابعاد مختلف این پرونده ادامه دارد، در برخی گروه‌ها و کانال‌های خبری شایعاتی در خصوص «بازداشت پزشک جوان» شنیده می‌شود. دریکی از تازه‌ترین شایعاتی که سروصدای زیادی به پا کرده است شنیده‌شده این پزشک از چند هفته قبل در بازداشت به سر برده و خود پزشک متهم به مسموم کردن خانواده‌اش است.

البته شایعاتی نیز از زبان یک رستوران‌دار تبریزی شنیده‌شده که گفته می‌شود این پزشک همان روز حادثه پنج غذا از رستورانش خریده است. حالا گفته می‌شود این‌ها همان غذاهایی بوده که به اسم نذری به اعضای خانواده دکتر صلحی خورانده شده است.

همه این شایعات در حالی بیشتر و بیشتر شده که شاهد سکوت مسئولان مربوطه در این خصوص هستیم. بدون شک مصاحبه و اظهارنظر مسئولان و نهادهای قضایی می‌تواند باعث شفافیت موضوع و کاهش شایعه‌ها شود.

نذری بودن غذا يا آلوده بودن آن هنوز مسجل نشده است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی بعدازاین حادثه و مسمومیت غذایی در گفتگو با خبرنگاران گفت: مرگ دو نفر از اعضای خانواده پزشک تبریزی به‌هیچ‌عنوان امنیتی نبوده و متولیان امر در حال بررسی ابعاد مختلف موضوع هستند.

سعید شبستری خیابانی اعلام کرد: اینکه گفته می‌شود علت فوت همسر و مادربزرگ پزشک تبریزی مصرف غذای آلوده بوده هنوز مسجل نشده و حتی نذری بودن غذای مصرفی توسط خانواده فرد مذکور هم‌محل تردید است.

این موضوع زمانی پیچیده‌تر می‌شود که پدر، مادر و برادر این پزشک نیز از این غذا استفاده کرده‌ بودند و نمی‌توان مطمئن بود علت مسمومیت و فوت، غذای آلوده باشد.

نتیجه نهایی پرونده قتل خانواده پزشک تبریزی تا چند روز آینده مشخص می‌شود

دادستان تبریز نیز می‌گوید: نتیجه نهایی پرونده قتل خانواده پزشک تبریزی تا چند روز آینده مشخص می‌شود.

موسی خلیل‌اللهی اظهار داشت: اگر پرونده به‌صورت قطعی به نتیجه منجر شود به اطلاع مردم خواهد رسید، پس نباید توجهی به شایعات کرد.

بدون شک تا زمانی که ابعاد مختلف موضوع به‌طور دقیق بررسی نشده نمی‌توان نظر قاطعانه‌ای در این خصوص ارائه کرد، البته ذکر این نکته هم ضروری است که نباید تا اثبات جرم در فضای مجازی به شایعات دامن زد و قصاص قبل از جنایت کرد.

47234

کلید واژه‌ها : قتل - جامعه پزشکی - مرگ - پزشک -
16 دیدگاه
 • بی نام
  یکشنبه 9 آبان 1395 - 11:37:23
  پاسخ
  59 140

  اخه این بنده خدا برای چی باید اعضای خانواده اش رو مسموم کنه یا به قتل برسونه براش پاپوش درست کردن حتما

 • مینا
  یکشنبه 9 آبان 1395 - 11:47:23
  پاسخ
  52 111

  حالا دیگه ماست مالی نکنید دیگه حناتون رنگی نداره باید گذاشت زمان واقعیت را نشان میده حال هی پزشک بدبخت را اذیت کنید تا گنده کارتون در نیاد

  • بی نام
   یکشنبه 9 آبان 1395 - 15:27:55
   4 0

   یعنی هنوز هم هستند کسانی که از حرف ه به جای کسره اضافه استفاده بکنند؟

  • بی نام
   یکشنبه 9 آبان 1395 - 19:57:55
   2 0

   متوهم.

  • بی نام
   یکشنبه 9 آبان 1395 - 20:25:55
   2 2

   منفی ها برای چیه؟ یه عده اینقدر از خدا بیخبرن که به راحتی درباره چیزی که نمیدونن قضاوت می کنن؟

 • بی نام
  یکشنبه 9 آبان 1395 - 14:41:14
  پاسخ
  4 5

  اگه صدای شجریان را تجویز نمی کرد مشکلی پیش نمی اومد

 • بی نام
  یکشنبه 9 آبان 1395 - 15:33:29
  پاسخ
  6 0

  قضاوت عجولانه نکنیم لطفا

 • بی نام
  یکشنبه 9 آبان 1395 - 19:04:31
  پاسخ
  2 3

  یعنی مردم چی راجع به پزشکان فکر میکنند ؟که همه این بندهذخدارو قاتل میدونن

  • پارساعبدی
   چهارشنبه 12 آبان 1395 - 01:14:54
   2 2

   چون تمام شواهد ایشان را بصورت جدی در مقام اتهام قرار میدهد.

 • مریم
  سه شنبه 11 آبان 1395 - 18:06:37
  پاسخ
  2 4

  یکی از بزرگترین مشکلات اخلاقی جامعه ما قضاوت عجولانه است

 • پارساعبدی
  چهارشنبه 12 آبان 1395 - 01:04:14
  پاسخ
  1 1

  جهت توجه عزیزان؛ در اطلاع باشید، پلیس آگاهی و مسئولان امر، بصورت رسمی اعلام کرده اند که قضیه مسمومیت با غذای نذری کاملا منتفی است و غذا توسط شخص آقای دکتر از یک رستوران تهیه شده بوده و اسناد و شواهد کاملی برای این موضوع موجود استاظهارات جدید خودشان ، دوربین مدار بسته ، شهادت رستوران و.... مقامات بصورت رسمی اعلام کرده اند که غذاهای مذکور یقینا آلوده به قرص برنج بوده است. مقامات قضایی اعلام کرده اند که علی الظاهر و با وجود تحقیقات ، معلوم شده که ایشان نه دشمنی داشته، نه درگیری بچشم میخورد و دلیلی برای سوءقصد به این فرد و خانواده شان وجود و طرح چنین فرضیه ای معقول و موجه نیست. و البته مشکوک

 • پارساعبدی
  چهارشنبه 12 آبان 1395 - 01:05:30
  پاسخ
  1 1

  در ضمن اعلام گردیده است که حتی در مورد اصل بودن برگه های ویزیت متضوب به ایشان نیز شبهات زیادی وجود دارد، و همچنین موضوع اقدامات خیرخواهانه همچون ویزیت های مجانی، ارجاع بیمار به داروخانه با توصیه نامه عدم دریافت وجه و پرداخت پول دارو توسط خود ایشان و... نیز هیچ ادله ای در دست نبوده و بیشتر به یک شایعه مجازی شباهت دارد.که البته این قبیل مسائل شاید ارتباط مستقیم و موثری با پرونده مرگ خانواده ایشان توسط اغذیه مسموم نداشته باشد.

 • پارساعبدی
  چهارشنبه 12 آبان 1395 - 01:06:00
  پاسخ
  1 1

  ضمناً توجه فرمایید که پیش تر، همین آقای دکتر مدعی شده بودند که این غذای نذری توسط یکی از مراجعین و با سوال در مورد تعداد افراد خانوادهبرای آگاهی از تعداد غذای نذری مورد نیاز و با مراجعه به کلینیک محل کارشان به ایشان تحویل داده شده، که با تحقیقات صورت گرفته تمامی این ماجرا کذب بوده و منقولات ایشان دچار تناقضات شدید است.چندین و چند مورد تناقضات، جوسازی ، ایجاد فضای ذهنی کاذب و عدم صداقت و... در سخنان و اعمال این آقای دکتر باشم میخورد که موجب میگردد ایشان بصورت جدی در مقام اتهام گرفته و به أین سوء گرایش پیدا کنیم که حتما کاسه ای زیر نیم کاسه است.. بنده مطمئنم که تمامی زوایای پنهان این پرونده در چند روز آینده. کاملا مشخص میشود و ماه پشت ابر نمیماند البته بهرحال....الله اعلم

 • فاطمه
  پنجشنبه 13 آبان 1395 - 20:26:25
  پاسخ
  3 0

  من که فقط امیدوارم دروغ باشه.

 • بی نام
  یکشنبه 23 آبان 1395 - 21:01:52
  پاسخ
  0 0

  واقعا عجیبه اگه می گفته غذا نذریه چطوری اعتراف گرفتند و رفتند سراغ فیلم رستوران شایدم مجبور به اعتراف شده خیلی مشکوکه اگه جنون داره چطور پزشک شده به نظر میرسه برای بقیه موارد مثل تجویز آهنگ شجریان که خوب عقلش میرسیده

 • بی نام
  یکشنبه 23 آبان 1395 - 21:04:53
  پاسخ
  1 1

  خدا به دادش برسه بدبخت رو چه پاپوشی

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

x