پنج شنبه 28 تیر 1397
جمعه 11 فروردین 1396 - 08:35:05 چاپ

اعتراض ۴۵۰۰پزشک به تصمیمات شورایعالی بیمه سلامت

جامعه > سلامت - مهر نوشت: جمعی از فعالان حوزه بهداشت و درمان از دبیر شواریعالی بیمه سلامت کشور نسبت به تصمیمات این شورا ابراز نگرانی کردند.

در این نامه که به امضای نزدیک به ۴۵۰۰نفر از فعالان حوزه بهداشت و درمان رسیده، آمده است:

جناب آقای دکتر ربیعی
وزیر محترم تعاون کار و رفاه و امور اجتماعی
دبیر محترم شورای عالی بیمه سلامت کشور

با سلام و تبریک سال جدید؛ برابر اطلاعات رسیده، در جلسات اخیر آن شورا جهت کاهش هزینه‌های سرباری بیمه‌ها، کاهش مبلغ کدهای رشته یا رشته‌هایی از گروه‌های مختلف پزشکی، پیشنهاد یا تصویب شده است.

جناب آقای وزیر؛

شورای عالی بیمه سلامت دارای ساختاری ناهمگون به نفع خریداران خدمت سلامت است. اگر وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به عنوان بزرگترین عرضه‌کننده خدمت سلامت تعامل و تدبیر بهتری با عرضه‌کنندگان خدمت سلامت در مجموعه خودش و همچنین بخش خصوصی داشت، اکنون آن شورا جایگاهی متفاوت در برنامه ششم توسعه داشت.

گمان می‌رود تفوق عددی خریداران خدمات سلامت در این شورا شبهه‌ای از تفوق واقعی بر ارتزاق کارکنان سلامت و بخصوص درآمد پزشکان را در ذهن این دوستان متبادر ساخته و بر خلاف نص قانون برنامه پنجم که روش محاسبه تعرفه‌ها را قیمت تمام شده تعیین کرده است، با استدلالی غریب دست به تعدیل بخشی از هزینه‌ها زده‌اند که پایه ای‌ترین بخش سلامت یعنی کارکنان را هدف گرفته است.

کدامین برهان این تصمیم را جانبداری می‌کند؟ آیا تورم کشور نباید در تعرفه‌ها لحاظ شود؟

آیا تنها به سهم ۱۸ درصدی هزینه کارکنان پزشک در هزینه‌های وزارت بهداشت توجه شده است و یا به سهم دیگر بخش‌ها نیز باید توجه شود؟

آیا بنگاه داری سازمان‌های بیمه‌ای کشور و تمایل به خرید خدمت ارزان و بازار سودآور تجهیزات پزشکی در این‌گونه تصمیمات متناقض تأثیر نگذاشته است؟

آیا شورای عالی بیمه کشور تبعات اجتماعی تصمیمات خود را نیز در نظر دارد و یا آنرا به جنابعالی و یا ریاست جمهور واگذار نموده است؟

آیا تصور بر این است که با یک رای‌گیری ساده می‌توان کلیه توافقات سال‌های ۹۲ و ۹۳ که منجر به شروع طرح تحول گردید را به نقطه قبلی بازگرداند و یا به نوعی این منظور نظر بوده است که طرح با تمام شدن منابع‌اش پایان یافته تلقی شود؟

اعضای محترم این شورا باید بدانند با ارتزاق کسانی بازی می‌کنند که از تبعات تصمیمات قبلی آن شورا و دیگر مسئولین محترم بخش سلامت کشور تعویق‌های یکساله در دریافت‌های خود داشته‌اند که اگر برای دوستان شما این تعویق‌ها احتمالاً بخشی از یک بازی سیاسی به نظر می‌رسد برای ذینفعان به معنی واقعیتی تلخ و ملموس در زندگی روزمره است.

جناب آقای وزیر؛

شما دارای عنوان دبیری این شورا و به نوعی مسئول تبعات تصمیمات آن هستید. سوابق شما در دیگر مناصب نشان می‌دهد که دارای عمق دید و لحاظ نمودن جنبه‌های مختلف موضوعات مهم هستید امید می‌رود یک بار دیگر با دخالت در این امر مهم که می‌تواند عواقبی نگران کننده در تداوم خدمات سلامت ایجاد نماید تدبیر عالی خودرا به ثبوت برسانید.

امضاکنندگان این نامه لازم نمی‌دانند تعهد خود به منافع ملی و کیان کشور و نیز پایداری خود در پیگیری منافع مشروع صنفی خود را مجدداً یادآوری کنند.

۴۷۴۷

66 دیدگاه
 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 09:23:06
  پاسخ
  22 7

  ظاهرا . نامه. منطقی اس. ولی به نقش ننظارت. ببیم. ها حهت حفظ. ااستاندار. ها ااشاره ننشده. است ،در خارج اگ. وویزیت تعرف. ببالای. دارد پپزش. د ز روز 5یا بیمار میبیند در حالی که حتی در ددرمانگا. های ددانشگاهی اینحا در یک. شیفت مممکن اس. 80 بیمار ویزیت شوند

  • بی نام
   شنبه 12 فروردین 1396 - 17:01:57
   25 9

   من دو سالی است منشی پزشک متخصص بیماری های داخلی هستم لیسانس دارم و حقوقم هم در ماه یک میلیون و دویست، اقای دکتر در روز حداقل 60 مریض ویزیت می کنند و حداقل بیست و پنج مورد در روز هم نوار قلبی می گیریم ایشان از مطب در کمترین ماه 90 تا 100 میلیون درامد دارند 3 میلیون هم اجاره مطب می دهند. شما حساب کنید تفاوت وضع بقیه اقشار را با پزشکان متخصص.

  • بی نام
   یکشنبه 13 فروردین 1396 - 10:10:17
   7 0

   جامعه ای که در آن شغل وکالت و طبابت رونق داشته باشد و آرزوی محصلانش قبول شدن در رشته حقوق و پزشکی باشد ، مصیبت عظما است ، حرفم انتقاد یا اعتراض به این دو شغل نیست از اینکه چرا باید ما اینقدر بیمار باشیم یا اینقدر زیاد درگیر موارد قضایی و حقوقی باشیم که این دو شغل رونق داشته باشند ناراحتم .

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 09:25:38
  پاسخ
  72 23

  هموطنان محترم پزشک نگاهی هم به حقوق و مزایای سایر رشته ها داشته باشید. یک استاد دانشگاه با سابقه 7 سال در رشته های دیگر که از نظر زمان تحصیل و سختی دروس هم چیزی کمتر از پزشکی ندارد چیزی در حد 5 میلیون تومان دریافتی دارد که این مبلغ برای پزشکان چندید برابر است. قرار نیست که هدف مندسازی یارانه ها به حقوق این عزیزان اختصاص پیدا کند. قرار بود که این حقوق های سنگین به پزشکان پرداخت شود که زیرمیزی و پدیده های مشابه آن حذف شوند که نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه اوضاع زیرمیزی از قبل هم بدتر شده و کارتخوان های سیار سر از اتاق های عمل درآورده

  • احمدی
   جمعه 11 فروردین 1396 - 11:06:45
   13 98

   با سلام این مطلب شما کاملا غلط و با ادبیات اعتراضی و سرشار از عقده می باشد. شغل پزشکی مهم ترین شغل در یک جامعه عقب افتاده است که مردم آن تنها را حفظ سلامتی شان مراجعه به پزشک است. در ضمن زیرمیزی کاملا حذف شده است و از طرفی حق مسلم بسیاری از پزشکان که مطب است از آنها سلب شده است و حقوق و کارانه های آنها با تاخیر یکساله پرداخت می شود. پس لطفا بی سند و مدرک صحبت نکنید و عقده گشایی نفرمایید.

  • بی نام
   جمعه 11 فروردین 1396 - 12:03:26
   47 6

   کی میگه زیر میزی حذف شده ،اتفاقا همکار من که اتفاقا کارمند وزارت بهداشته بیست تومن به دکتر ما....داده اوتم راحت پدرشونو جراحی کرده البته فرستاد اون دنیا بخاطر استفاده از جنس نامرغوب در جراحی قلب، ،نظام پزشکیم که جوک میگه شکایت کنی

  • بی نام
   جمعه 11 فروردین 1396 - 12:21:50
   49 5

   جز کارانه های سیصد میلیونی حسن روحانی به پزشک ها کی پزشکی رو مهم ترین شغل جامعه کرده ؟ مهم ترین شغل صنعت گرانی هستند که تلاش میکنند شمای دکتر پولی بتونی از مریضی مردم دربیاری

  • احمدی
   شنبه 12 فروردین 1396 - 00:44:56
   16 15

   در پاسخ به آقا یا خانم بی نام باید عرض کنم که این حدس شماست که اون پزشک پدر همکارتون رو کشته. حدس مردم در مورد اتفاقات پزشکی هیچگونه سندیتی نداره. چونکه مردم سواد پزشکی که ندارند. در ضمن پزشکان پیامبر نیستند که معجزه کنند. طرف تو کل زندگیش هر غلطی خواسته کرده سیگار و تریاکش رو کشیده مشروبش رو کوفت کرده ورزش نکرده بعد که به نقطه بحرانی رسیده و مثلا کبدش از بین رفته اومده دکتر عملش کردند مرده. بعد مثل طلبکارا داد و بیداد راه میندازه که دکتر مریض مارو کشت. بعد میره شکایت می کنه. خلاصه اینکه حرف مردم در این زمینه سند نیست. در مورد زیرمیزی هم باید بگم که تا 90 درصد از بین رفته. اگر هم رفیق شما داده خودش مقصره در درجه اول. میرفت یه بیمارستان دولتی یا پیش یه دکتر دیگه.

  • احمدی
   شنبه 12 فروردین 1396 - 00:47:36
   8 17

   کارانه 300 میلیونی بافته ذهن شماست. شااید 300 میلیون در سال باشه که خوب این عدد منطقیه. الان خیلی از مردم تو شغل های مختلف علی الخصوص بازار، سیاسیون، طلافروشان، املاک و ... درآمدهای بالاتر از این در سال دارند. آیا همه اونها حلاله و از راه درسته. آیا بازاری ها که اکثرشون پول حروم درمیارند مورد انتقاد شما نیستند. تازه مالیات هم نمی دند برعکس قشر کارمند و حتی پزشکان دولتی.

  • بی نام
   شنبه 12 فروردین 1396 - 13:19:53
   3 22

   شاید ما پزشک ها به اندازه بقیه درس خوانده باشیم ولی درامدمان خیلی بیشتر از بقیه باشد می تونیم می گیریم شما هم اگر توانستید بروید به اندازه ما دارمد داشته باشید.

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 09:27:26
  پاسخ
  59 13

  تو ایام عید ک خیلیاشآن تو مراکز درمانی نبودند و چمدونا بسته و پیش بسوی خارج از ایران....... اونایی هم ک بودن بی حوصله و بعضا کارنابلد بودند ضمنا هزینه های تورم رو سربار کدوم دسته و قشرکنند ک از عیش و نوش شما اطبا خدای ناکرده ی ذره کم بشه؟؟؟؟ بیزینس منای خوبی هستید جنابان اطبا....

  • احمدی
   جمعه 11 فروردین 1396 - 11:09:06
   21 73

   مردم حق نشناس به شما می گند. تنها قشری که ایام عید هم وظیفه خدمت رسانی دارند پزشکان و کادر بیمارستان هستند تا امثال شما بروید خوش گذرانی. واااای بر این مردم عقب افتاده ...

  • بی نام
   جمعه 11 فروردین 1396 - 11:55:15
   56 9

   عقب افتاده شمایید و انثال پزشکان ک وقتی یمی ازاقوامم مهزه های کمرش شکسته شده,بهش میگن برو بعد ایام عیدبیااگه دکترامون ازخارج اومدن ب مشکلتون رسبدگی کنیم..عقب افتاده طرزفکرتو تو و امثال دوهستند ک عقده لیاقت نداشتشون رو برسر قشرضعیف میکوبند

  • مصطفوی
   جمعه 11 فروردین 1396 - 12:18:09
   45 7

   آقا یا خانم احمدی. نظرات گهربار شما را خواندم. به این کار شما میگن فرار به جلو. اولا شما به چه حقی به هموطنان ایرانی توهین میکنی؟ یکی از دلایل عقب افتادگی یا عقب ماندگی ایران افرادی با تفکرات شبیه شما هستند. ثانیا چه کسی گفته مهمترین شغل، پزشکی است؟ هر شغلی به اندازه خودش برای حیات جامعه ضروری است، به شرط اینکه هر کسی هر کاری را که پذیرفته هر شغلی را که دارد به درستی انجام دهد و از جامعه طلبکار نباشد و زیاده خواهی نکند.

  • احمدی
   شنبه 12 فروردین 1396 - 00:57:01
   7 16

   و اما در جواب آقا یا خانم مصطفوی آیا بنظر شما کشور ما عقب افتاده نیست؟ آیا مردم ما متمدن هستند؟ کشوری که 100 درصد آدماش دچار تخلفات رانندگی میشند متمدن هستند؟ کشوری که همه مردمش به هم بی احترامی می کنند و انواع رزایل اخلاقی رو دارند عقب افتاده نیستند؟ کشوری که تو اون آخرین نهاد مهم آموزش پرورش و بی اهمیت ترین شغل معلمیه پیشرفته است؟ البته مردم شهرستان ها نسبت به تهران و شهرهای بزرگ فهمیده تر هستند و قدر کار پزشکا رو بیشتر میفهمند. چونکه قبلا در اوج بی امکاناتی زندگی کردند و الان که با طرح سلامت بهترین دکترا رو تو شهرشون میبینند خیلی قدردان اند. اما در شهرهای بزرگ مردم به همه چی شاکی اند، نه فقط به پزشک. مردم تو تهران فقط به هم می پرند. قبول ندارید؟ من دیگه حرفی ندارم.

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 09:28:37
  پاسخ
  69 13

  هر۱درصداضافه حقوق پزشکان,معادل۱۰۰درصد حقوق کارگران زحمتکش میباشد....

  • ali
   جمعه 11 فروردین 1396 - 12:14:48
   17 45

   شما هم مي تونستي بعد از ١٢ سال كه دبيرستان رو تمام مي كردي ، ٨ سال واسه عمومي بخوني بعد ٢سال طرح عمومي رو مي رفتي بعد ٤ سال واسه تخصص مي خوندي بعد ٢ سال واسه فوق تخصص مي خوندي .بعد ٤ سال طرح تخصص و فوق تخصص رو مي رفتي . اونوقت حقوقت مي شد حقوق پزشك بجاي حقوق كارگر

  • بی نام
   جمعه 11 فروردین 1396 - 12:49:34
   32 6

   محض اطلاعبنده تکنسین برق صنعتی هستم باعایدی۱میلیون تومن درماهبعدشم اگه پزشکی تو آمریکا میخوندین بهتون نیگفتم هزینه دانشگاهتونو نحوت مالیات کرفتن ازشماها و طرز نظارت برشما ب چ صورت بودمردم بیمار زیرذست امثال شماهاموش وزمایسگاهی هستند

  • بی نام
   جمعه 11 فروردین 1396 - 13:15:28
   35 9

   اگه شرایط رو داشت و مجبور نبود برای سیر کردن شکم خانواده کار کنه مطمئن باش درس میخوند و بیشتر از تو به جامعه خدمت میکرد. چطور اینقدر راحت توهین میکنی؟

  • بی نام
   جمعه 11 فروردین 1396 - 13:59:00
   29 7

   پاسخ به علی: انگشت شمارند کسانی که با نبوغ خود و بدون هیچ امکاناتی توانستند رشته پزشکی قبول شوند و در نهایت پزشکی مفید برای جامعه خود باشند. اکثریت دانشجویان پزشکی با سالها کلاس رفتن و استفاده از امکانات زیاد توانستند در این رشته پذیرفته شوند البته خروجی دانشگاه آزاد و شهریه نجومی آن را هم نباید فراموش کرد. در ایران حس خدمت به همنوع در بسیاری از پزشکان رنگ باخته و بیشتر به فکر درامد بیشتر با هدف رفاه بیشتر و یا سرمایه گذاری در کار ساخت و ساز مسکن هستند. برای اینها فقط یک کلمه معنی دارد پول

  • رر
   جمعه 11 فروردین 1396 - 16:39:59
   12 19

   مثل داستان پراید ۹۰۰دلاری ملت ی چیزی درباره شهریه و مالیات امریکا شنیدن مثل طوطی تکرار میکنن.میانگین دریافتی پزشک عمومی توی امریکا دقت کنید عمومی به اندازه استاد تمام استنفورد هست دقت کنید استنفورد نه کل امریکا که میانگین دریافتی استاد تمام ۱۰۰هزار دلاره.پزشک هایی هستند که توی امریکا از دانشگاه های دولتی مثل کلمبیا سالانه بیش از ۳میلیون دلار دریافتی دارند حالا بخش خصوصی که به جای خودش در ضمن دانشجو پزشکی توی امریکا حقوق دریافت میکنه.در حال حاضر با رتبه ۳هزار منطقه یک شما باید قید پزشکی ازاد کیش رو هم بزنید درحالی که با همین رتبه ریاضی شما روزانه خیلی از مهندسی های تهران رو قبول میشید

  • احمدی
   شنبه 12 فروردین 1396 - 01:02:16
   4 13

   در پاسخ به بی نام که گفتنید کم اند کسانی که بصورت سالم و بدون رانت دکتر شدند باید بگم یا شما اطلاعات دانشگاهیت ضعیفه یا از روی غرض این حرفو میزنی. خوب اکثر پزشکان از دانشگاه های دولتی و بعضی از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل می شند. البته تعداد دانشگاه هایی که تو ایران پزشکی دارند خیلی خیلی محدوده و مثل مهندسی نیست که در کوچک ترین دهاتا هم شعبه داشته باشه. اکثر دکترا بصورت سالم مدرک گرفتند و فقط تعدادی هستند که محمد احمدی نژاد با سهمیه مدیران به اونها تخصص داد که تعدادشون حدود 300 نفر بود. برید از خودش بپرسید ...

  • بی نام
   شنبه 12 فروردین 1396 - 07:43:57
   19 4

   در جواب رر والا من الان امریکا هستم و دانشجوی دکتری عمران. دوست محترم اینجا هر دانشجویی می تونه فاند یا همون حقوق بگیره ولی در قبالش باید تحقیق یا تدریس کنه مثل خودم. پس حقوق ربطی به رشته نداره در ضمن حقوق اساتید هم در رنج ۱۰۰ هزار دلار هستش و دانشگاه خیلی مطرح نیست. هر چند که اساتید برجسته پروژه های چند میلیون دلاری هم انجام میدن محض اطلاع حقوق پزشکان هم در رنج ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار هستش که اگر متخصص باشند یک مقدار بیشتر میشه. اما براحتی میشه از پزشک شکایت کرد و حتی غرامت میلیون دلاری گرفتپس نظارت قابل مقایسه نیست میانگین درآمد هر امریکایی هم حدود ۵۰ هزار دلار هستش. شاید که از خواب بیدار بشین

  • بی نام
   شنبه 12 فروردین 1396 - 13:27:27
   12 4

   دوره پزشکی عمومی 7 سال است و چند سال اخرش هم تقریبا از درس خواندن خبری نیست، کسب دکتری برای اکثر رشته های تحصیلی دیگر 10 سال طول می کشد بعد پزشکی که 7 سال درس خوانده از فردی که دکترای فیزیک گرفته و به مراتب بیشتر درس خوانده 3 سال هم کمتر خوانده 5 برابر او درامد دارد. در ضمن دوره های طرح هم دوره کار است و جزو دوره پول پارو کردن پزشک هاست.

  • رر
   شنبه 12 فروردین 1396 - 22:48:26
   5 4

   سرانه امریکا ۵۰هزار دلار هست و حداقل حقوق ساعتی ۷ دلار و ۲۵سنت که میشه سالانه ۱۵هزار دلار.میانگین درامد پزشک عمومی ۱۵۰هزار دلار است که میشه ۳برابر سرانه و ۱۰برابر حداقل حقوق.سرانه اسمی ایران ۶هزار دلار است که سه برابرش میشه ۱۸هزار دلار سالانه یا ۱۵۰۰دلار ماهانه برابر با ۶میلیون.۱۰ برابر حداقل حقوق ۹۰۰هزار تومنی ایران هم میشه ۹میلیون و میانگین درامد پزشک عمومی توی ایران هم حدود ۶۷تومن هست پس درامد پرتی نیست و شما باید بیدار شید.در ایران هم اگه پزشکی قانونی که زیر مجموعه قوه قضائیه هست رای به قصور بده پزشک محکوم به پرداخت دیه میشه. البته غالب شکایت ها از پزشکان و طلب کاری ها توی ایران بی اساس هست.مثلا بیمار مبتلا به گلیوبلاستوما گرید ۳ زیر عمل فوت میکنه اطرافیانش شکایت میکنند.

  • بی نام
   یکشنبه 13 فروردین 1396 - 14:02:56
   0 3

   این مقایسه ها با امریکا خیلی جالبه، درامد پزشک ایرانی را باید با درامد پزشک هندی مقایسه کرد پزشک جراح هندی در ان کشور درامدش ار پزشک عمومی در ایران به مراتب کمتر است چرا باید پزشکان ما به اندازه پزشکان هندی درامد نداشته باشند در حالی که علم و تخصص کمتری همه نسبت به هندی ها دارند.

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 09:29:33
  پاسخ
  39 16

  انصاف که ندارند جیباشونم که باید باطلا پرکنند چی میخان دیگه باز؟؟؟نق زدنشون شروع شد

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 09:31:47
  پاسخ
  53 15

  ای کاش جای ۴۵۰۰پزشک معترض ۴۵۰۰پزشک هندی کاربلد میاوردند که هم حق ویزیت کمتری میگرلتند هم دوادرمون درست انجام میدادند

  • سلطانی
   شنبه 12 فروردین 1396 - 01:17:21
   2 22

   بهترین پزشکان دنیا رو ایران داره. مثل بهترین خلبان ها. باور ندارید یه سری بزنید به آمار خارجیایی که هر ساله برای درمان و عمل های متنوع میاند ایران و راضی برمیگردند

  • بی نام
   شنبه 12 فروردین 1396 - 16:46:42
   8 15

   پزشکان هندی بسیار مجرب هستند سطح سواد و علمی پزشکان ایرانی هم که کاملا مشخص است کسی نیست که پایش به مطبی باز شده باشد و فغانش بلند نباشد در ضمن پزشکان هندی یا یک صدم دارمد پزشکان داخلی بهترین خدمات را ارائه می دهند جالب است بدانید پزشکان جراح جنرال هندی متوسط ماهی 5 میلیون تومان درامد دارند یعنی یک صدم متوسط درامد جراح جنرال ایرانی. واقعا اگر مسیر باز شد پزشکان هندی بیاند بخش اعظمی از معضل ناکارامدی سیستم پزشکی درمانی کشور حل می شود.

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 09:32:17
  پاسخ
  60 9

  کاش کارگران هم حق اعتراض داشتند

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 09:33:34
  پاسخ
  42 14

  پزشکهای عزیز توجه بفرمایند یک فقره شماره حساب اعلام نمایند تادرصورت خالی شدن حسابهای میلیاردیشون,مردم ب آنهاکمک رسانی کنند

 • علی
  جمعه 11 فروردین 1396 - 09:34:19
  پاسخ
  40 10

  پولخورهای وزارت بهداشت تمام شدنی نیست.چاه .ویل است وزارت بهداشت .بودجه مملکت را میبلعند

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 09:37:45
  پاسخ
  38 17

  جامعه پزشکی از قشرمظلوم و ضعیف جامعه هستند لطفا ب آنها کمک رسانی فوق العاده کنید آخه گناه دارند اونا نباشند ما با مشکلات زیادی جونمونو ازدست میدیم ولی اگرباشند مثل آب خوردن میمیریم

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 09:40:40
  پاسخ
  43 13

  پیشنهادمیکنم برای پزشکان ارجمند درهرشهری یک شهرک بخصوص درست کنند که فقط باجامعه پزشکی زندگی روزمرشون رو بگذرونند که خدای ناکرده بابقیه مردم که ازنظرپزشکان در درجه پایبنی قراردارند برخوردنکنند

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 10:41:54
  پاسخ
  26 3

  خدارحمت کنه شیخ ابوعلی سینا رو خدارحمت کنه سقراط رو

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 10:57:48
  پاسخ
  33 9

  واقعا هیچ تناسبی بین دریافتی پزشکان و حتی کلا جامعه بهداشت و درمان با دیگر اقشار نیست دوست عزیز خوب مثال زدن حتی بین دستمزد استاد دانشگاه و پزشک. مگر کشور دکتر برق , شیمی و .... لازم نداره تمام بودجه کشور ریخته شده در جیب پزشکان و بقیه تحصیل کرده ها دلسرد

 • احمدی
  جمعه 11 فروردین 1396 - 11:10:26
  پاسخ
  15 38

  به تمامی معترضان این پیج اعلام می کنم که به پزشک مراجعه نکنند و خود درمانی کنندد. بچه هاتون هم نفرستید دکتر بشند. دکترها هم راحت ترند و اینقدر با آدمایی مثل شما کل کل نخواهند کرد.

  • محسن
   جمعه 11 فروردین 1396 - 12:20:00
   17 11

   بی ادب

  • رر
   جمعه 11 فروردین 1396 - 16:53:01
   11 8

   مشکل دوستان میدونی چیه؟کلا زوم میکنند به چندتا پزشک خاص برای ساده ترین کارها.طرف پترن هیر لوز داره میره پیش معروف ترین درمانولوژیست های تهران که حدود ۱۰نفرن و خیلی دیر وقت میدن میگه وای چقدر مطبشون شلوغه اینا چقدر نجومی درمیارن ولی نمیدونه که توی تهران ۲۰۰تا درماتولوژیست هست که خیلی هاشون سرشون بسیار خلوته.برای عمل ساده سکشن میره پیش فلان ژنکولوژیست بعد تقاضای مبلغ بالا میکنه جراح سپس پول رو میدند بعد شاکی میشوند.خب عزیز من تشریف ببر بخش دولتی راحت عمل کن دیگه تقصیر خودته

  • ايمان
   جمعه 11 فروردین 1396 - 23:42:47
   13 24

   جناب احمدي، مردم به دكتر نياز دارند و باز هم مراجعه مبكنند. همه دكترها هم مثل شما بي ادب نيستند. من توصيه ميكنم به جاي شغل طبابت در مورد احترام و انسانيت مطالعه كنيد. من امريكا زندكي ميكنم و در كل حس ميكنم دكترهاي اينجا حقوقي واقعي تَر نسبت به ديكر اقشار جامعه دارند و نه نجومي و إز لحاظ برخوردي خاكي تر هستن و بحث زير ميزي هم مطرح نيست.

  • احمدی
   شنبه 12 فروردین 1396 - 01:05:49
   17 13

   با مردم بی فرهنگ باید مثل خودشون برخورد کرد. اونجا آمریکاست، کشور جهان اول و پیشرفته. اینجا ایرانه کشور مهد تمدن که در حال حاضر سرشار از توهین و بی ادبی و بی احترامی و فحش و فحشا و فضاحت و همه چیه بین مردم. پزشکان ایرانی بین مردم باز هم محترم تر و جنتلمن ترند.

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 11:36:08
  پاسخ
  24 8

  کل مملکت رو ورشکسته کرده این وزارت بهداشت و جیب پزشکان ، هیچ‌جای دنیا وزیر بهداشت یک پزشک نیست که جیب هم صنفان خود را از منابع عمومی پر کند

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 11:49:06
  پاسخ
  21 7

  فیلی که وزیر بهداشت بالا برد دیگه نمیشه بیاریش پایین.

 • جواد
  جمعه 11 فروردین 1396 - 11:54:36
  پاسخ
  26 7

  ایران بهشت پزشکان. است. تا قبل از طرح تحول و 2.5 برابر شدن کارانه های پزشکی بالاترین اختلاف در آمدی پزشکان و سایر اقشار حقوق بگیر مربوط به ایران بوده است. حال بعد طرح تحول دیگه پ پزشکان عزیز هیچ خدایی رو بنده نیستند و با پولهای نجومی خودشون رو برتر از همه میدونن و هنوز هم میگن کمه..

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 12:21:37
  پاسخ
  11 37

  من نه پزشکم نه پزشکی در فامیل و آشنا داریم. اما تا اونجایی که می بینم تنها قشری که باتمرکز و بهینه کار می کنند همین پزشک ها هستند. کارمندای بانک که طی 8 ساعت دوساعت هم کار نمی کنند. معلم ها هم که سرکلاس به بچه ها مشق می دهند که یک استراحتی بکنند، تست های بچه ها رو هم به جای اینکه خودشون تصحیح کنند که ببینند بچه ها در چه زمینه ای مشکل دارند به بچه زرنگ کلاس می دهند. پرستارها هم که کسی بالای سرشون نباشه تو تلگرام اند. ولی پزشک ها معمولا دوشیفت کار واقعی می کنند. دائم مریض ویزیت می کنند یا جراحی. اگر کسی خارج از زمان کاری کمک بخواهد دریغ نمی کنند. اگر همه مثل پزشک ها کار می کردند الان ایران آلمان بود...

  • بی نام
   جمعه 11 فروردین 1396 - 13:43:23
   28 8

   باور کردم پزشک‌نیستی . یه پرستار چه انگیزه ای داشته باشه واسه کار وقتی ببینه پزشک همکارش پنجاه برابرش درامد داره در حالی که تو امریکا و اروپا پزشک متخصص حداکثر ۵ برابر یک پرستار درامد داره، من مهندس از بهترین دانشگاه کشور چه انگیزه ای برای کار داشته باشم وقتی که همکلاسی دبیرستانم که معدلش به رشته ریاضی نرسید و رفت تجربی الان دندانپزشک شده و ماهی ۳۰ میلیون درامد داره من تو یکی از بهترین شرکت های ایران ۴ میلیون درامد داشته باشم ؟ تبعیض از هزار تا کم بودن حقوق درداورتره .

  • بی نام
   جمعه 11 فروردین 1396 - 14:15:04
   11 10

   اون احتمالا مطب خودشو داره که ماهی 30 میلیون درآمد داره. تو هم اگه شرکت خودتو داشتی احتمالا الان ماهی 30 میلیون درآمد داشتی. وگرنه کی به کارمند یا مهندس زیردستش ماهی 30 میلیون حقوق میده؟

  • رر
   جمعه 11 فروردین 1396 - 16:45:01
   8 16

   بازم حرفای طوطی وار مسخره،میانگین دریافتی پرستاران حدود ۳میلیون هست ۵۰برابرش میشه ۱۵۰میلیون که این دریافتی رو به خواب هم نمیبینند اکثر پزشکان.دریافتی بنده رزیدنت سال اخر رادیوتراپی حدود۱.۵هست با ۱۰کشیک درماه اونم توی سال ۴.

  • بی نام
   جمعه 11 فروردین 1396 - 17:52:01
   18 5

   شمایی که شرکت زدن رو با یه مطب زدن بعد از دانشجویی و اجاره یک اتاق و یک منشی برابر میدونین باید بگم که هیچ از صنعت و اقتصاد نمیدونین ، شرکت هایی با صدها پرسنل در حال ورشکستگی هستند . اگر نباید به یک کارمند شرکت یعنی مهندس ۳۰ میلیون پرداخت شه نباید به یک کارمند بیمارستان یعنی پزشک ۶۰ میلیون پرداخت شه . در جواب اقای دوم هم که میگن رزیدنت هستن یعنی دانشجو هستن کجای مملکت دانشجو پول میگیره که شما هم بگیری اگه شیفت هم وایمیستی به خاطر وظایف دوران دانشجویی تخصصت هست

  • رر
   جمعه 11 فروردین 1396 - 20:34:37
   4 10

   دانشجوی دکتری رشته های دیگه ۱۶واحد درسی داره ۲۰واحد پایان نامه که ۲۰واحد درسی رو توی یک سال میگذرونه با دو روز در هفته کلاس که میشه حدود ۸ساعت کلاس در هفته که تازه بعضی دانشگاه های خوب پژوهانه میدند به دانشجو های دکتراشون. بعد شما ۸ساعت تو هفته رو با زندگی تمام وقت رزیدنت ها مخصوصا سال پایینی ها که ۱۲تا۱۵ کشیک ماهانه دارند مقایسه میکنید؟

 • شعبان کدخدا
  جمعه 11 فروردین 1396 - 13:20:48
  پاسخ
  21 3

  زیر تورم کمر پزشکان شکسته خواهد شد. آیا کمک کننده ای نیست؟

 • بی نام
  جمعه 11 فروردین 1396 - 18:12:16
  پاسخ
  18 13

  یادش بخیر تا ده سال پیش هرکی استعداد ریاضی نداشت میرفت تجربی میخوند الان حسن روحانی این ها رو کرده ارباب کشور

  • پویا
   شنبه 12 فروردین 1396 - 01:27:18
   13 1

   شما مطمئنی که روحانی اینا رو کرده ارباب ؟ یا اونایی که قبلا هر روز 1 دانشگاه احداث می کردن تا رشته های ریاضی و انسانی رو زمین بزنن ؟

 • mostafa
  جمعه 11 فروردین 1396 - 23:53:16
  پاسخ
  13 8

  به پیر به پیغمبر پزشک عمومی ومتخصص دکترا نداره فقط فوق تخصص معادل دکتری هست حالا کیه گوش کنه

 • مصطفی
  شنبه 12 فروردین 1396 - 00:13:34
  پاسخ
  16 7

  همه ی مشکلات مملکت وقتی شروع شد که دانش اموز هنوز عرق روز کنکورش خشک نشد بهش لقب دکترررررر می دن هیچ کجای دنیا به پزشک عمومی و متخصص مدرک دکتری نمیدن و فوق تخصص مدرک دکتری داره میشه همین دیگه

  • پزشک متخصص
   شنبه 12 فروردین 1396 - 01:09:29
   2 12

   یه حرف از مادر عروس 😂😂😂😂😂

  • رر
   شنبه 12 فروردین 1396 - 05:27:39
   5 4

   لطفا نااگاهی خودتون رو ترویج ندید.پزشک عمومی ام دی هست یعنی مدیکال داکتر،پی اچ دی یعنی فیلاسوفی داکتر و جفتشون دکتر هستند واین تفاوت نامگذاری براساس زمینه هست مثل دی دی اس که به دکتری های دندانپزشکی و فارم دی که به دکتری های داروسازی میگند.در ضمن شما واقعا تصور کردید که مثلا توی امریکا که مثلا متخصص جراحی مغز واعصاب شدن حدود۱۳سال طول میکشه و میانگین دریافتیشون ۴۰۰هزار دلار هست که تقریبا ۵برابر پی اچ دی هاست دکتر نمیگند؟؟

  • مصطفی
   یکشنبه 13 فروردین 1396 - 03:48:19
   3 12

   مهندس اصولا به کسی مدرک دکتری اعطا میشه که اخرین مدرک تحصیلی رو گرفته باشه یعنی به اخرین مدرج علمی یعنی به کسی تا ته علم مورد نظر رفته ودیگه چیزی وجود نداره که بخواد یاد بگیره و باید دست به کاربشه و بره سراغ تحقیق عملی خودش انجام بده وملاک هم اصلا امریکا یا جای دیگه نیست این رویه غلطه باعث میشه خودش و نشناسه همین میشه رو کول مردم سوار میشه دیگه

 • حسین
  شنبه 12 فروردین 1396 - 00:20:39
  پاسخ
  6 18

  با سلام بنده یک مهندس هستم که سال ها درس خوندم و رفتم بهترین دانشگاه. مثل خیلی مهندسای دیگه. الان هم ماهی 5 میلیون حقوق می گیرم. صبح تا شاعت 4 میرم سر کار و بعدش میام خونه استراحت می کنم. 5 شنبه و جمعه و ایام تعطیل رو هم استراحت می کنم. کلی هم ماموریت داخل و خارج میرم. از طرفی خواهرم پزشکی خونده و اون هم مثل اکثر پزشکای کشور که از دانشگاه های خوب فارغ التحصیل میشند از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و حتی تخصص هم گرفت و شد 30 ساله. کل هفته درس میخوند و بعد از اون کل هفته کشیک میداد و ایام تعطیل رو هم تعطیل نبود. الان هم یک جراح هستند ایشون و دارای شغل بسیار پراسترسی هستند و ماهانه جان چندین نفر رو از مرگ نجات میدهند. افراد تصادفی، چاقوخورده، تومور دار و دارای مشکلات گوارشی حاد.

  • بی نام
   شنبه 12 فروردین 1396 - 16:51:53
   8 4

   چه باحال مثلا ما هم نفهمیدیم نویسنده این کامنت پزشک است که خود را مهندس معرفی کرده.

 • حسین
  شنبه 12 فروردین 1396 - 00:33:54
  پاسخ
  7 56

  حقوق دریافتی خواهر بنده که جراح زبردستی هستند بازای نجات جان ده ها انسان در ماه حدود 30 میلیون تومان است که بنظر بنده که شغل ایشون رو با شغل کم استرس مهندسی مقایسه می کنم حقوق یک جراح باید ماهی 300 میلیون تومن باشه. نجات جان انسان ها کار بسیار بزرگیه که قشر مهندس که من هم جزء آن هستم درکی از آن نداریم. از طرفی در همه کشورها مشاغل طبقه بندی می شوند. مثلا در کشورهای پیشرفته و صنعتی شغل مهندسی و کارگری از بازار خوبی برخوردار است. البته در آنجا پزشکان نیز درآمدهای نجومی دارند. اما در کشور جهان سومی مثل ایران که صنعت هم تقریبا ندارند و 80 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها از رشته های فنی هستند نهایتا این مشکل پدید می آید که خودشان را با پزشکان کم تعداد مقایسه می کنند.

  • دوست
   شنبه 12 فروردین 1396 - 02:09:11
   18 1

   بله همون طور هم که خودتون فرمودین ، متاسفانه شما نتونستین درک کنین که مهندسی هم با جان انسان ها سر و کار داره ضمنا در گذشته عده ای هم تلاش کردن تا با احداث دانشگاه به میزان بسیار زیاد ارزش مهندسی و علوم انسانی رو پایین بیارن

 • ap
  شنبه 12 فروردین 1396 - 09:47:15
  پاسخ
  5 12

  درود بر پزشکان زحمت کش اگر ما هفت سال فقط درس بخوانیم،بعد دو سال طرح داشته باشیم تازه اجازه ی زدن مطب را ندهند بعد بیاییم تخصص بگیریم جوانیمون برای رسیدن به هدف رفته البته من دانشجوی فقه و حقوقم

 • بی نام
  شنبه 12 فروردین 1396 - 11:41:47
  پاسخ
  15 3

  اگه یه پزشک ۳۰ میلیون بگیره باید مدیر شرکت ۱۰۰ میلیون بگیره ، اگه ملاک اهمیت شغل و حساسیت و تاثیرگذاریش باشه . شما برید نسبت درامد پزشک ها به درامد سرانه رو مقایسه کنید با این احتساب هر پزشک ایرانی ۷ ۸ برابر یک‌پزشک امریکایی درامد داره ، تعرفه های بدون حساب و کتاب و ازمایش های الکی که برای مردم مینویسن برخی هاشون و‌. . . .

 • نرگس عقبايي
  شنبه 12 فروردین 1396 - 17:43:22
  پاسخ
  2 2

  با سلام با متن كلي نامه موافقم اما هم زمان و هم نحوه راي گيري براي جمع آوري آرا نامناسب بوده ،لطفا زمان راي گيري رو بيشتر و نحوه اهلام نظر به صورت صرفا دو گزينه اي موافق و مخالف رو هم تو طراحي در نظر بگيريد،ممنون

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

پربیننده‌ترین