چهارشنبه 2 اسفند 1396
چهارشنبه 30 فروردین 1396 - 22:29:47 چاپ

روحانی: در این دولت، حصر ایران را شکستیم

مروجان ناامیدی، به مردم خدمت نمی‎کنند

سیاست > دولت - رئیس‌جمهوری با بیان اینکه روزهای سرنوشت‌سازی در انتخابات پیش رو داریم، گفت: کسانی که مردم را ناامید می‌کنند، خدمتی به کشور، منافع ملی و مردم نمی‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام حسن روحانی در دیدار با نخبگان آذربایجان شرقی در تبریز خاطر نشان کرد: چرا تردید می کنیم و واقعیت ها را نمی بینیم، برای چه دروغ و تهمت بزنیم و رو در روی هم بایستیم؛ انتخابات برای دعوا، تهمت و نزاع با هم نیست.
وی ادامه داد: انتخابات برای سربلندی ایران است و مهم ترین کار ما تشویق و دعوت مردم به پای صندوق های رای است و هیچ کس فکر نکند انتخابات به نفع کشور نتیجه ندارد.
روحانی تاکید کرد: همه باید در انتخابات پیش رو برای سربلندی ایران و اسلام و تلاش برای ساختن دوباره ایران، اسلام، اعتدال و امید دست به دست هم دهیم.
وی افزود: بسیار خوشحالم در ماه مبارک رجب و ایامی که به بعثت پیامبر عظیم الشان اسلام نزدیک می شویم، مهمان مردم غیور آذربایجان و تبریز هستم؛ مردمی که همواره حضور، اراده و ایثارشان برای کشور و ملت مان سرنوشت ساز بوده است
رئیس جمهوری ادامه داد: مردم آذربایجان با ایثار و فداکاری شان استقرار ایران را آفریده اند، مردم بزرگ و عظیم الشانی که توانستند با بهمن زیبای شان در سال 1356 بهمن 1357 را برای ایران و اسلام بیافرینند.
روحانی اظهار کرد: مردم بزرگ آذربایجان با لشکر عاشورا در صحنه های دفاع مقدس به عنوان لشکر دلاور ایثار می درخشند؛ مردم بزرگی که حماسه های عظیمی را برای سرزمین مان آفرید و باز هم امید ما به آذربایجان و تبریز است.
وی گفت: امروز سمت دیار داغ دیدگان و مصیبت دیدگان رفته بودیم اما با شجاعت، قدرت و صبر هوشمندانه با ما حرف زدند، از ما چیزی نخواستند، از ما تشکر کردند؛ مردمی که عزیزان خود را ازدست داده اند.
وی تشریح کرد: من جوان دلاوری را دیدم که گفت هشت تن از اعضای خانواده ام را از دست داده ام، ولی با این حال او از ما چیزی نخواست و تشکر کرد؛ این مردم با روحیه ای که دارند، سربلندی بیشتر ایران را رقم خواهند زد و ایران را خواهند ساخت.
روحانی افزود: ما روزهای سرنوشت سازی را پیش رو داریم؛ مردم با حضور و ایثار و حماسه شان در خرداد 1392 کشور را در مسیر دیگری قرار دادند.
رئیس جمهوری یادآوری کرد: در آن سال مردم ایران با اتحاد، امید و آینده نگری شان نه تنها ایران را امن کردند، بلکه امنیت را به منطقه صادر کردند.
وی گفت: مردمانی که بغداد و سرزمین های مقدس نجف، کربلا و سامرا را حفظ کردند؛ مردمی که امید بسیاری از ملت های منطقه هستند؛ این مردم بزرگ در برابر قدرت های جهانی، توان، سیاست، منطق خود را در برابر قدرت های بزرگ به نمایش گذاشتند.
روحانی افزود: این مردم یک بار دیگر پرچم ایران را بالای کشتی های نفتکش و حمل بار به استحضار درآوردند.
وی اضافه کرد: مردم بزرگی که یک بار دیگر در برابر قدرت های جهانی گفتند ما اراده کردیم و می توانیم از طریق سیستم بانک ها تجارت خود را باز گیریم و راه و مسیر نقل و انتقال اموال و تجارت را بر مبنای سود و مسیر رشد کشور برقرار کردند.
روحانی گفت: ایرانیان عزیز توانستند واردات کشور خود را از غیر پول نفت به ثمر بنشانند؛ ما نفت را می فروختیم و از پول نفت برای نان شب مان گندم وارد می کردیم؛ امروز نه تنها پول نفت را برای گندم مصرف نمی کنیم، بلکه نان سفره خود را خود تهیه می کنیم.
وی با بیان اینکه در سال 1395 برای اولین بار در طول تاریخ کشور 3 میلیون تن گندم را در عرضه صادرات قرار دادیم، اضافه کرد: اگر امروز چیزی برای کشور نیاز داشته باشیم، از صادرات غیرنفتی تامین می کنیم؛ 62 سال منتظر چنین روزی بودیم تا بدون نفت و صادرات نفت بتوانیم کالاهایی را که نیاز داریم به کشور وارد کنیم.
روحانی گفت: در سال 1394 برای اولین بار تراز تجاری کشور مثبت شد و حدود یک میلیارد دلار صادرات مان بیش از واردات بود و در سال گذشته باز هم تراز تجاری مثبت بود و صادرات ما 300 میلیون دلار بیش از واردات بود؛ اینکه دو سال پشت سرهم تراز تجاری مثبت داشته باشیم، در تاریخ کشور به یاد نداریم.
رئیس جمهوری افزود: برای اولین بار در دولت یازدهم هر مقدار که تورم بود حقوق کارمندان، کارگران و مستمری بگیران را بیش از تورم قرار دادیم و در طول دولت یازدهم هیچ وقت تورم از حقوق مردم پیشی نگرفت.
وی تاکید کرد: اینکه گفته می شود مردم مشکلات دارند، درست است، دست به دست هم دادیم و قدم به قدم همه مشکلات پیش آمده را حل می کنیم.
وی اضافه کرد: قول داده بودیم در این دولت حصر ایران را بشکنیم؛ ایران در محاصره قدرت های بزرگ بود و نمی توانستیم نفت را صادر کنیم و در دوران تحریم 970 هزار بشکه نفت صادر کردیم.
رئیس جمهوری یادآور شد: در آن دوران نفت را به هرکسی نمی توانستیم بفروشیم و وقتی می فروختیم، طرف خارجی بود که تعیین می کرد چگونه و چند ماهه پول نفت را پرداخت کند.
روحانی با طرح این سوال که عزت ملت ایران در چه شرایطی ایجاد می شود، گفت: همه تلاش ها برای رفع تحریم ها برای این بود که بازار صادرات داشته باشیم و آنچه می خواهیم وارد کنیم؛ در عرض سه و نیم سال 11 فاز پارس جنوبی را به سرانجام رساندیم؛ پمپ های همه این فازها دچار اشکال شده بود، راه باز شد حصر برداشته شد تا مردم ما بتوانند به سمت پیشرفت و تعالی حرکت کنند.
وی خطاب به مردم ادامه داد: امروز به خاطر شرایطی که در استان آذربایجان شرقی اتفاق افتاده است، ما در این سفر برای همدلی و همدردی در کنار شما آمده ایم؛ فرصت نشد طرح های بزرگی را که به پایان رساندیم برای مردم توضیح بدهیم.
روحانی خاطرنشان کرد: اگر سدی که در دولت یازدهم تکمیل شد، نشده بود، شاید روستاهای بیشتری در سیل آذربایجان شرقی خسارت می دیدند؛ لایروبی هایی که انجام شده بود، اگر انجام نگرفته بود، خسارت های بیشتری وارد می شد.
رئیس جمهوری افزود: 9 هزار و 500 هکتار اراضی کشاورزی با آبیاری مدرن امروز به همراه پروژه های بزرگ صنعتی در آذربایجان شرقی فعالیت خود را آغاز کردند.
وی اظهار کرد: آذربایجان شرقی باید یکی از مراکز صنعتی، کشاورزی و گردشگری کشور باشد؛ همه این زمینه ها امروز در این استان آماده است؛ همدلی بین مسئولان، فداکاری و ایثار موجود بین مدیران ارشد استان، مردم غیور و آماده به کار مزیتی برای این استان است.
روحانی اضافه کرد: آنهایی که ناامیدی را در کشور ترویج می کنند و می خواهند به مردم بگویند که انتخاب شما اشتباه بود و کاری نکردید و در برابر قدرت های بزرگ جهان پیروز نشدید و عظمت کشور ما در چشم جهانیان متجلی نشده است، آنها به کشور، منافع ملی و مردم خدمت نمی کنند.
وی تاکید کرد: تبریز برای شکوفایی و عظمت بیشتر آمادگی دارد و اگر استاندار آذربایجان شرقی 48 بنگاه اقتصادی نیمه فعال و تعطیل را فعال کرده است، نشان می دهد که این استان توان بالایی دارد.
رئیس جمهوری ادامه داد: تا دو روز پیش حدود 40 میلیارد دلار به صندوق توسعه واریز شده که از این رقم 38 میلیارد از محل صادرات واریز شده و 2.5 میلیارد دلار دیگر نیز از بدهی های دولت قبلی را به صندوق پرداخت کرده ایم.
وی گفت: در دولت تدبیر و امید، یکی از افتخارات ما جلوگیری از قاچاق است، به طوری که کالای قاچاق از 25 میلیارد دلار به 15 میلیارد دلار کاهش یافته است.
روحانی افزود: تصمیم ما این است که کار را نیمه کاره تمام نکنیم؛ هر کاری که در دولت یازدهم انجام داده ایم، با حمایت، اعتماد و کمک شما مردم بوده است، شما اعتماد و حمایت کردید.
وی گفت: 24 هزار طرح نیمه تمام بوده در کل کشور پارسال توانستند از بانک ها تسهیلات بگیرند که قدم بسیار بزرگی بود.
رئیس جمهوری یادآور شد: در دولت تدبیر و امید 35 سد تکمیل شده است در حالی که در کل تاریخ ایران 173 سد بوده و این نشان از حرکت بزرگی است.
روحانی تاکید کرد: در شرایطی که ما چهاردهمین تولید کننده برق دنیا هستیم چرا نباید به آینده امید داشته باشیم.
وی افزود: در دولت یازدهم مسیر را تسطیح کردیم، موانع را برداشتیم و این لوکوموتیو را روی ریل قرار دادیم، اکنون این لوکوموتیو روی ریل قرار گرفته است.
روحانی اضافه کرد: در این دولت، ناوگان حمل و نقل جاده ای بازسازی و نوسازی می شود؛ حرکت و توسعه خوبی در ناوگان حمل و نقل ما در کشور به وجود آمده است.

27214

5 دیدگاه
 • بی نام
  چهارشنبه 30 فروردین 1396 - 23:26:30
  پاسخ
  16 11

  خداکنه همیشه چند ماه قبل از انتخابات باشه تا شما به فکر مردم بیفتید .

 • بی نام
  پنجشنبه 31 فروردین 1396 - 00:42:09
  پاسخ
  23 11

  درود خداوند بر روحانی و تیم خردمندش و عقلای قوم که از او حمایت کردند و می کنند و تاسف برای آنان که با تضعیف دولت بر شاخ نشسته اند و بن می برند

 • بی نام
  پنجشنبه 31 فروردین 1396 - 00:58:23
  پاسخ
  9 14

  باشه

 • بی نام
  پنجشنبه 31 فروردین 1396 - 02:04:57
  پاسخ
  22 13

  روحاني متشكريم. روحاني دوستت داريم.

 • بی نام
  پنجشنبه 31 فروردین 1396 - 04:46:08
  پاسخ
  25 4

  موافقم انشاا...همه حصرها بشکنه و زندان فقط برا تنبیه و ب خود امدن ادم بدها باشه

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

x