دوشنبه 28 اسفند 1396
پنجشنبه 30 شهریور 1396 - 20:00:50 چاپ

توصیه رهبر انقلاب به مداحان در آستانه ماه محرم

سیاست > رهبری - نشریه خط حزب الله در تاره‎ترین شماره خود، توصیه‎ رهبر معظم انقلاب به مداحان را در آستانه مام محرم منتشر کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در صدمین شماره این نشریه از قول رهبر انقلاب خطاب به مداحان آمده است: «چقدر خوب است در این نوحه خوانی ها مضامین اسلامی، انقلابی قرآنی گنجانده بشود. یک وقت هست که سینه می زنند و صدبار مثلا می گویند «حسین وای»، خب این یک کاری است اما هیچ فایده ای ندارد و چیزی انسان نمی فهمد و یاد نمی گیرد. یک وقت هست که شما در همین مطلبی که [عزادار] تکرار می کند و با آن سینه می زند، با زبان نوحه و شعر، یک مساله روز، مساله انقلابی، اسلامی، معرفت قرآنی را می گنجانید؛ او وقتی تکرار می کند، در ذهن ملکه می شود؛ این خیلی با ارزش است، هیچ کس غیر از شما نمی تواند این کار را بکند؛ یعنی هیچ رسانه ای قادر نیست که این جور معارف الهی را با جسم، حان، فکر، روح، احساس و عقل آمیخته کند. 20/8/92»

ویژگی های هیات های مذهبی

همچنین از نگاه مقام معظم رهبری هیات های مذهبی سه مهم ویژگی دارند؛ « مجالس عزاداری حسینی باید از سه ویژگی برخوردار باشد: اولین ویژگی باید این باشد که چنین مجالسی، محبت به اهل بیت علیهم السلام را زیاد کنند. چون رابطه عاطفی، یک رابطه بسیار ذیقیمت است. دومین ویژگی ای که باید در این مجالس به وجود آید، این است که مردم نسبت به اصل حادثه ی عاشورا، معرفت روشنتر و واضحتری پیدا کنند. سومین ویژگی لازم در این مجالس، افزایش ایمان و معرفت دینی در مردم است. در چنین مجالسی باید از دین، نکاتی عنوان شود که موجب ایمان و معرفت بیشتر در مستمع و مخاطب گردد. 17/3/73»

27219

x