یکشنبه 5 فروردین 1397
سه شنبه 23 آبان 1396 - 08:25:00 چاپ

افشاگری درباره بقایی و احمدی‌نژاد؛ تخلفات‌ فقط مالی نیست

امیری‌فر: احمدی‌نژاد تمام شد و به تاریخ پیوست | بقایی، احمدی‌نژاد را به نابودی کامل می‌کشاند

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - امام جماعت مسجد نهاد ریاست‌جمهوری دولت احمدی‌نژاد گفت: برای نظام ما الحمدالله آبروی افراد مهم است ولی بدانید تخلفات احمدی‌نژاد و بقایی فقط سیاسی و مالی نیست.

فائزه عباسی: زمانی رئیس شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری بود؛ آن زمان برای عباس امیری فر، محمود احمدی نژاد مردمی‌ترین رئیس جمهور  و مشایی هم از مسولان دلسوز به حساب می آمد؛ اگر کسی به موعظه های سال 90 امیری‌فر گوش کند و آن را با صحبت های امروزش مقایسه کند قطعا از تعجب، انگشت به دهان می‌ماند و با خود می‌گوید که چطور فردی که تمام قد از احمدی نژاد حمایت می کرد امروز آن را به نقد می کشد و عنوان می کند روزی بر علیه آنها دست به افشاگری خواهد زد.   

البته شاید بازداشت عباس امیری فر در سال 90 در این تغییر نگاه بی تاثیر نبوده و حکم عزلی که از سوی بقایی دریافت می‌کند تیغ نقدش را تیزتر کرده است اما هرچه بود یا هرچه هست امروز عباس امیری فر دل پری از جریان احمدی نژاد دارد و مسبب اصلی همه این مشکلات را حمید بقایی معرفی می‌کند.

امیری فر در گفت‌وگو با خبرآنلاین عنوان می‌کند مطالب زیادی دارم که درباره ارتباط این سه نفر بگویم اما باز مصلحت اندیشی را ترجیح می دهم، می‌گوید به وقتش خواهم گفت چرا این سه نفر از هم جدا نمی شوند. او تلویحا می‌گوید انچه موجب شده احمدی‌نژاد تماما گوش به فرمان بقایی باشد نوعی باج خواهی بقایی است.

آنچه در ادامه می‌خوانید مشروح گفت‌وگوی خبرآنلاین با امیری‌فر است:

این روزها تیم سه نفره احمدی‌نژاد، بقایی و مشایی در قامت یک شبه اپوزیسیون رفتار می کنند، از آنجایی که شما زمانی با این افراد مراوده داشتید و حتی از این تیم حمایت کامل می‌کردید نظرتان امروز نسبت به این رفتارهای احمدی‌نژاد چیست؟

آقای احمدی نژاد علی رغم اینکه در دور اول و نیمه دور دوم ریاست جمهوری خدمات زیادی داشت و حتی حضرت آقا از ایشان حمایت می کردند اما او متاسفانه به جای اینکه موهبت رهبری را قدر بداند، دنباله رو افرادی شد که چندان خوش نام نبودند.

منظورتان چه کسانی هستند؟

منظورم آقای بقایی و آقای مشایی است و عمدتا آقای بقایی که عملکردش مثبت نیست و در حد سمت هایی که به آنها واگذار شد نیز نبود در حالی که می توانست از افراد خوشنام در مسیر خود استفاده کند.

منظور شما از افراد خوشنام چه کسانی هستند؟

منظورم افرادی مانند آقای الهام است اما متاسفانه رفتار خود را با مشایی و بقایی تنظیم می کرد. معتقدم امروز تمام اقدامات احمدی نژاد محصور شده است به رای و نظر بقایی. حتی یک روزی به آقای مشایی گفتم همه می گویند مشایی احمدی نژاد را سحر کرده است اما من می گویم بقایی شما را سحر کرده است چراکه احمدی نژاد بقایی را از کجا می شناخت؟ شما معرفی کردی؛ شنیدم اول راننده ات بوده بعد رئیس دفترت کردی و بعد از آن شد معاون و حالا او را به احمدی نژاد تحمیل کردی و شد معاون رئیس جمهور.

عزیزانی که از آن زمان در نهاد ریاست جمهوری بودند همه می دانستند که من در آن مقطع این صحبت ها را می گفتم.

واکنش آنها به این صحبت ها چه بود؟

مرا عزل کردند. من در آن مقطع سه سمت داشتم. یعنی احمدی نژاد دستور داده بود که من با حفظ سمت رئیس شورای فرهنگی بشوم مشاور فرهنگی. با این وجود او بهمن ماه سال 91 مرا عزل کرد که در همان زمان من گفتم این عزل بزرگترین سند افتخار من خواهد بود که همه بدانند من با شما همراه نبودم و مرا عزل کردید. همین رفتارهایی که امروز دارند آن زمان هم داشتند البته منظورم همکارهای آقای احمدی نژاد است.

چه رفتارهایی؟

تندروی ها، برخوردهای چکشی، عزل و نصب ها. من بارها به احمدی نژاد و مشایی گفتم بقایی دوستان شما را از شما دور می کند و این سمت برازنده نیست. آنها هم در ظاهر  قبول می کردند اما در ظاهر کار  دیگری می کردند.

علی رغم خصلت های خوبی که احمدی نژاد از جمله مردمی بودن داشت و همیشه با مردم در اجتماعات ظاهر می شد اما بقایی در ساختمان کوثر زنگ می زدند آسانسور را اختصاصی می کردند و بعد مستقیم به اتاق می رفتند. صبحانه و ناهار اختصاصی داشتند.

من چهار سال آنجا امام جماعت بودم یک بار  آقای بقایی را در نمازخانه ندیدم و حتی کارشکنی هم می کردند بودجه فرهنگی نمی دادند و بودجه ای را که قرار بود به امامان جماعت بدهند را قطع کرد. درواقع اعتقادی به روحانیت نداشتند و هنوز هم ندارند.

با این تعاریف شما، این سه نفر چطور این چنین به هم وصل شدند؟

من دلایلی دارم که امروز نمی توانم آنها را بیان کنم و باید زمان بگذرد تا فرصت مناسبی برای طرح آن باشد. اما همانطور که قبلا گفتم امروز هم معتقدم بقایی، احمدی نژاد را به نابودی کامل می کشاند و تنها یک اسم از او باقی می ماند.

من یک روز به احمدی نژاد گفتم شما به چه دلیل به این فرد سمت می دهید دانش دارد که ندارد؛ سواد بالایی دارد که ندارد؛ به لحاظ صورت ظاهری هم که  ظاهر زیبایی ندارد ( در فقه بحثی وجود دارد که اگر دو عالم روحانی قرار است امام جماعت شود اگر همه شرایط یکسان است می گویند آنکه زیبارو تر است کار را به عهده بگیرد یعنی ظاهری تمیزتر آراسته تر عطرزده و مرتب باشد)

یعنی شما معتقدید آقای بقایی مطالبی را از آقای احمدی نژاد می داند و در همان راستا باج خواهی می کند؟

چیزی شبیه به این؛ من گفتم بین این سه نفر مسائلی وجود دارد که آنها را به هم پیوند داده و کار را به جایی رسانده که برای احمدی نژاد همه اسلام و مسلمین در مشایی و بقایی ختم شده است.

چرا قبلا مشایی همه کاره بوده است و امروز بقایی؟

همان حرفی که از ابتدا گفتم خود مشایی باعث شد که همه کاره بقایی شود. در یک جلسه ای یادم می آید از بقایی نزد آقای احمدی نژاد گله می کردم و برای او در مورد تبعات پیروی از تصمیمات بقایی را توضیح می دادم و او نیز حرف های من را پذیرفت؛ که به یکباره بقایی متوجه شد من در دفتر احمدی نژاد هستم به سرعت خود را به دفتر رئیس جمهور رساند و به کل نظر احمدی نژاد عوض شد و در ان لحظه بود که فهمیدم  احمدی نژاد، احمدی نژاد نیست بلکه بقایی است؛ یک نکته ای را همینجا در پرانتز بگویم که آقای بقایی عواملی را در دفتر احمدی نژاد داشت که به محض آنکه فردی بدون هماهنگی با او دیدار می کرد برخورد می کرد. واضح تر بگویم تمام تیم احمدی نژاد توسط بقایی کنترل می شد. به نظرم احمدی نژاد دیگر در مطالب خود نباید بنویسد خادم ملت بلکه باید بگوید خادم بقایی.

حلقه اولیه وصل این سه نفر کجا و چه کسی بود؟

از شهرداری اینها باهم بودند یعنی اول مشایی و احمدی نژاد با هم بودند؛ بعد مشایی مسیر را برای نزدیک شدن بقایی فراهم کرد؛ به طوری که از راننده بودن تا معاون ریاست جمهوری او را بالا آورد.

من یک موضوع دیگر را بگویم و آن اینکه حتی مشایی هم روی حرف بقایی حرف نمی زد. موقعی که من عزل شدم می خواستم مصاحبه ای انجام بدهم و همه موضوعات را مطرح کنم. اختلاف من با بقایی از آن زمانی شدت گرفت که بقایی بدون هماهنگی با من هیات امنایی برای مسجد سلمان تعیین کرده بود بدون هماهنگی من که امام جماعت آن بودم که در این رابطه به احمدی نژاد نامه نوشتم که مگر این مسجد بیرون از نهاد بود که بدون هماهنگی با من برای آن هیات امنا تعیین کردید؟! بقایی بابت این نامه ناراحت شد و گفت عزلت می کنم و گفتم عزل کن برخی امدند و پادرمیانی کردند که شما نامه را پس بگیر و  شما هم به پستت برگرد من گفتم  برای مقام نیامده ام. همان روز مشایی به من زنگ زد که شما بیا نامه ای بنویس که من منظورم این نبود و ... که در پاسخ به او گفتم این چه حرفی است که می زنید یعنی من برای یک پستی بیایم برخلاف نظرم رفتار کنم. شما چرا این حرف را به زبان می آورید ؟ مشایی گفت بیا استخاره کن گفتم باشد که استخاره کردم و بسیار بد آمد.

بعدا متوجه شدم اینها تمام تصمیم خود را در دولت و در سطح کلان  در محل ساختمان سفید از زمان ناهار تا بعد از آن اتخاذ می کنند و نقش بیشتر را هم بقایی به گردن داشت. من آنجا فهمیدم که هر شکایتی از بقایی به احمدی نژاد فقط دشمنی های احمدی نژاد را بیشتر می‌کند.

وقتی حکمی صادر نشده است شما حق ندارید علیه یک قوه و رئیس قوه قضائیه این چنین صحبت کنید بنده طلبه ای هستم که قوه قضائیه برخورد خوبی با من نکرد اما هیچ موقع مصاحبه ای علیه قوه قضائیه از من نمی بینید. حتی آقای روحانی که با هم رفیق بودیم و در عزل من بسیار بد برخورد کرد و اولین نفر مرا عزل کرد اما هیچگاه در صدد تضعیف دولت و قوه مجریه برنیامدم. نمی شود به دلیل ناراحتی و دلخوری قوا را زیر سوال برد. از احمدی نژاد هم می خواهم تغییر روش دهد.

با صحبت های شما می توان این نتیجه را گرفت که تصمیم احمدی‌نژاد برای ثبت نام در انتخابات نیز از تحت تاثیر بقایی بوده است؟

آقای بقایی که صددرصد می دانست رد صلاحیت می شود و از مدتها پیش پرونده اش در جریان بود و حتی به خوبی می دانست که اساسا شورای نگهبان اجازه مطرح شدن او را نخواهد داد که کار به بررسی صلاحیت برسد. با این وجود کاملا مشخص بود که شورای نگهبان احمدی نژاد را هم رد صلاحیت می کند و من در تمام مصاحبه هایم گفته بودم.

یعنی نهی رهبری هم نبود باز رد صلاحیت می‌شد؟

بدون شک رد صلاحیت می شد. اصلا یک دلیل نهی رهبری همین بود که می دانستند رد صلاحیت می شود و برای همین به مصلحت خود احمدی نژاد می دانستند که ثبت نام نکند. دلیل آن هم عملکردی بود که داشت. اگر او دولت را به خوبی تحویل می داد و به دنبال ایجاد جنجال در کشور نبود و سکوت می کرد امروز چنین نظری در موردش ایجاد نمی شد.

تقابلی که امروز انجام می دهند یعنی صحبت علیه قوه قضائیه آن هم به گونه‌ای که گویا می‌خواهند مستقیم بگویند علیه ما وارد عمل شو بازداشت کن یا قرار محدودیت صادر کن به چه علت است؟ آیا می خواهد قهرمان سازی کند؟

نه او به دنبال تشنج و فرار رو به جلو است.

یعنی پرونده قضایی بقایی به محکومیت منجر می‌شود؟

با توجه به اطلاعاتی که دارم و از آنجایی که به مسائل قضایی آشنا هستم شک نکنید که او محکوم خواهد شد و خودش هم چون می داند محکوم می شود فرار روبه جلو را کلید زده و می خواهد مملکت را به تشنج بکشد.

محکومیت در انتظار آقای احمدی‌نژاد هم هست؟

اگر این تخلفات ادامه پیدا کند بله.

با توجه به تخلفات امروز و پرونده هایی که در مورد احمدی نژاد مطرح است گفته می شود مسائل اقتصادی را در بر می گیرد و از همین رو احمدی نژاد تلاش می کند تا موضوع را سیاسی جلوه دهد آیا به نظر شما اینطور است؟

سیاسی که قطعا نیست اما غیرمالی هست ؛برای  نظام ما الحمدالله آبروی افراد مهم است ولی قطعا شما بدانید فقط تخلفات مالی نیست و غیرمالی هم وجود دارد.

منظور شما از غیرمالی چیست؟

 یعنی سیاسی و مالی نیست.

به نظر شما ادامه این رفتارها به برخورد با خود آقای احمدی‌نژاد هم می‌رسد؟

صد در صد می رسد. جالب است وقتی آقای احمدی نژاد رئیس جمهور بود همین  آقای صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه بود چرا آن زمان این اتهامات را مطرح نمی کرد؟ چرا امروز بیان می کند.

این رفتارها درست برخلاف نظر امام و آقا است و این جرم است  و این رفتارها ادامه پیدا کند باید آقای احمدی نژاد هم محکوم شود. قضیه احمدی نژاد با رفسنجانی و خاتمی خیلی فرق می کند آنها حزب و طرفدار دارند درحالی که احمدی نژاد نه حزب دارد و نه طرفدار دارد حتی دوستان خود را هم از دست داده است. من از دوستانشان بودم یک نهی رهبری را افشا کردم ببینید چه بلایی به سر من آوردند و چه اتهاماتی زدند. چه کسی فکر می کرد امیری فری که 30 سال در سپاه بود را به زندان ببرند. بخاطر آنها ما را بازداشت کردند تصور می کردند ما هم با تخلفات آنها همراه هستیم . این افراد کاری کردند که همه از آنها دور شدند از نیکزاد و حسینی وزارت ارشاد گرفته تا حسینی اقتصاد.

آقای خاتمی بلاخره حزبی دارد طرفدارانی دارد برخی علما حامی او هستند اما امروز یک مرجع را نام ببرید که از آقای احمدی نژاد حمایت کند کسی نمانده. من دوستانه می گویم آقای احمدی نژاد از این رفتار فاصله بگیرید من شما را دوست دارم.

یعنی شما هنوز به احمدی نژاد علاقه مند هستید و اگر از بقایی و مشایی فاصله بگیرد بار دیگر از او حمایت می‌کنید؟

بله من اولین نفری هستم که با ایشان همکاری می کنم و از قدرتی که دارم استفاده می کنم رابطه ایشان را به رهبری نزدیک کنم. آیا اقای احمدی نژاد که زمانی رئیس جمهور بود نمی توانست به جای آقای فدایی به عنوان مشاور رهبر منصوب شود؟! آقا دنبال یار و خدمت گذار هستند. چرا باید کار به جایی برسد که عضویت او در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم با اما و اگر باشد و حتی برخی به حضور او در این مجمع اعتراض کنند. من می خواهم بگویم امروز حتی برای بکار گرفتن احمدی نژاد در حد یک استاندار یا وزیر هم اکراه وجود دارد و اینها به خاطر  کارهایی است که تا امروز انجام داده است و من از مهر همکاری که با او بر پیشانی ام خورده است شرمنده ام.

من خطاب به آقای احمدی‌نژاد می گویم لازم است برگردد سمت آقا از ایشان و از ایشان عذر خواهی کند و راه خدمتگزاری در پیش بگیرد.

به نظر شما اگر احمدی‌نژاد برگردد باز اصولگرایان به او اعتماد خواهند کرد؟

نه دیگر تمام شد؛ البته با این روش، او دیگر به تاریخ سپرده شد و بعید می دانم دیگر احمدی نژاد بتواند به عرصه سیاسی بازگردد. ما اگر بخواهیم دوره های بعد فردی با خصوصیات مثبت احمدی نژاد داشته باشیم باید به دنبال فرد جدیدی بگردیم که دارای آن خصلت های مثبت به علاوه عقل سیاسی باشد.

216 29

57 دیدگاه
 • ایلیا
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 08:40:52
  پاسخ
  406 5

  شما که جرات ندارید اینها را محاکمه کنید الکی هم مردم سر کار نذارید

  • بی نام
   سه شنبه 23 آبان 1396 - 14:12:41
   154 31

   کدام خدمات را انجام داد فقط یکی نام ببرید فقط 8 سال ویرانی

  • بی نام
   سه شنبه 23 آبان 1396 - 15:57:32
   30 44

   روحانی متشکریم.هقهق

  • نسیم
   چهارشنبه 24 آبان 1396 - 00:57:23
   112 8

   جالبه میگه احمدی تخلفات زیادی دارده...حالا از ایشون سوال پرسیده میشه که آیا با احمدی برخورد میشه؟؟...میگه اگر ادامه بده بله.. و حتما اگر ساکت بشه ...هیچ به هیچ...بالاخره ایشون تخلف کرده با خیر ؟...شما از همین قسمت مصاحبه به ماهیت ا و صداقت امیری فر پی ببرید....خدایش احمدی به شخصه از خیلی از سیاسیون نان به نرخ روز خور و معامله گر بهتر است.....

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 08:42:01
  پاسخ
  236 8

  براي اين حرفها دير شده

 • شانلی
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 08:47:16
  پاسخ
  285 7

  مالی نیست ، سیاسی نیست ، اخلاقی نیست ، یعنی چی میتونه باشه؟؟ بگید شما رو به خدا ، ما تحمل شنیدنش رو داریم

  • بی نام
   سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:58:35
   144 4

   یعنی جاسوسی هم نیست؟؟؟ پس چی میتونه باشه؟؟؟

  • بی نام
   سه شنبه 23 آبان 1396 - 13:10:56
   117 3

   احتمالا ورزشیه

  • بی نام
   چهارشنبه 24 آبان 1396 - 21:28:33
   42 4

   گمانم تکل از پشت رفته

 • غرب کشور
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 09:05:25
  پاسخ
  194 18

  در هر کشور بی خدا وبی دین وکافر بالفطره این زلزله امده در سرپل ذهاب واین همه خرابی در مسکن مهر واین همه کشته که از احمدی نژاد بر جای مونده از دیروز تا امروز این اقا باید بازخواست میشد این که دیگه دولت اسلامی .........واقعا که

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 09:33:39
  پاسخ
  230 2

  اقا منه جوان که بخاطر اوضاع نابسامان بازار شغلمو از دست دادم و یکسال و نیم هست که بیکارم بانک بخاطر 3 قسط عقب افتاده ام که جمعا 650 تومن میشه هر روز زنگ مییزنه و تهدید میکنه. اونوقت یه افرادی هستن میلیارد میلیارد پول ملت رو به جیب زدن کسی ازشون بازخواست نمیکنه.

  • بی نام
   سه شنبه 23 آبان 1396 - 15:57:14
   51 109

   به روحانی رای بده درست میشه.خخخ

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 09:39:10
  پاسخ
  233 7

  الهام که میگفت احمدی نژادمعجزه هزاره سوم است

  • بی نام
   چهارشنبه 24 آبان 1396 - 15:11:02
   17 5

   درسردرخانه روحانی هم زده شده معجزه هزاره چهارم.اینهامهم نیست.مهم ژن خوبه که کارش رومی کنه

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 09:47:28
  پاسخ
  206 5

  چقدر من من میکنه

 • بي نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 10:18:59
  پاسخ
  174 7

  جالب اينه كه هنوز مورد حمايت بعضي ها هستن ودر هر مراسمي صدر مجلس نشسته

 • فرهاد
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 10:23:25
  پاسخ
  215 17

  بلایی که اینان به سر مملکت اوردند مغول نیاورد

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 10:35:47
  پاسخ
  37 207

  دکتر و بقایی و مشایی مردان خدا هستند. افترا به ایشان وارد نیست

  • منیره
   چهارشنبه 24 آبان 1396 - 11:56:15
   20 11

   میشه بفرمایید مغزتونو با چی شستن؟ اسید؟

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 10:37:32
  پاسخ
  233 3

  سلطان محمود را در حالت گرسنگى بادمجان بورانى پيش آوردند خوشش آمد، گفت: بادمجان طعامى است خوش. نديمى در مدح بادمجان فصلى پرداخت. چون سير شد، گفت: «بادمجان سخت مضر چيزى است» نديم باز در مضرت بادمجان مبالغتى تمام كرد. سلطان گفت: اى مردك نه اين زمان مدحش مى‏گفتى؟ گفت: من نديم توام نه نديم بادمجان. مرا چيزى مى‏بايد گفت كه تو را خوش آيد نه بادمجان را.

  • مجید
   سه شنبه 23 آبان 1396 - 12:20:13
   130 3

   واقعا عالی گفتی.... دقیقا نان به نرخ روز خور به عبارتی

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 10:38:58
  پاسخ
  169 3

  حزب باد هستند اینا ...هر جا منافعشون ایجاب کنه به نفع اون جریان یا بر علیه اون جریان حرف میزنند ...لعنت بر آدم هورهوری مذهب و حزب باد......

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 10:54:42
  پاسخ
  33 134

  همه این حرفها را هم سرهم کنید متاسفانه یا خوشبختانه احمدی نژاد محبوب مردم روستایی است.

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 10:58:11
  پاسخ
  52 4

  خوش به حال ما

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:04:26
  پاسخ
  97 14

  همانطور که مرحوم هاشمی تمام شد و به تاریخ پیوست، احمدی نژاد، خاتمی، روحانی و ... نیز تمام می شوند و به تاریخ می پیوندند و همگان و همه مردم و همه رسانه ها در پیش خدا باید پاسخگوی حرفها و رفتارهای خود باشند...

 • رضا
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:08:30
  پاسخ
  42 2

  شما هنوز بعد از اين همه نتوانستيد يكسان و يك سايز تايپ كنيد ، واقعا كه !!!

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:08:46
  پاسخ
  119 7

  برای بقیه اختلاس و دزدی بود برای آقای رییس جمهور سابق اسمش تخلفه؟ وقتی پول به اون عظمت گم میشه تخلف صورت گرفته؟ یا استفاده از این لفظ فقط برای کوچک جلوه دادن این امر و سرپوش گذاشتن روی این واقعیته که ایشون از همون دوره اولشون کفایت ریاست جمهوری رو نداشتن؟

 • ناشناس
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:12:53
  پاسخ
  26 117

  مردم امام زاده صالح در روز اربعین اطراف محمود راببینید اقای امیری فر راست میگی بیا کاندید شورای شهری که هرجا خودت فکر میکنی رای داری کاندید شو ببین چقدر رای میاری بعد در مورد احمدی مردمی اظهار نظر کن

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:21:45
  پاسخ
  97 4

  معجزه هزاره سوم را چه کسی به احمدی نژاد نسبت داد؟

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:23:05
  پاسخ
  41 104

  من طرفدار احمدی نژادم باید از این دوتا دوری کند

  • بی نام
   پنجشنبه 25 آبان 1396 - 00:12:11
   9 4

   دستشون تو یه کاسه است دوریه چی؟

 • بینام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:27:22
  پاسخ
  92 1

  ... و جهت باد عوض میشود....

 • مملی
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:35:20
  پاسخ
  55 3

  حرفای تاریخ گذشته را بیان کرده...ای ول

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:46:14
  پاسخ
  108 5

  در این که احمدی نژاد ، هم فکرها وهمدستانش آسیب های زیادی به کشور رساندند شکی نیست و لی ای حاج آقا یا فاقد بصیرت است که زمانی از او حمایت گسترده داشت و یا نان به نرخ روز می خورد و بهنر است توبه کند.

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:55:16
  پاسخ
  20 55

  راستی ... زلزله کرمانشاه و اطراف هم گردن آقای احمدی نژاد و دوستان است... فراموش کردید بگید

  • محمد
   سه شنبه 23 آبان 1396 - 23:27:57
   33 7

   نه ویرانی خانه های مسکن م

 • مجید
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:57:53
  پاسخ
  78 5

  موضوع اینکه این سه نفر چه خیانتهایی به کشور کرده اند شکی نیست ولی 7 سال جیره اونا بودی چرا دم نمیزدی و که دستشون برای همه رو شده الان داری افشا گری میکنی؟ ...... اگر الان در پستت باقی میماندی بازم از این حرفا میزدی؟

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:59:44
  پاسخ
  56 7

  همه اینها گفته میشه ولی کو برخورد؟؟ کو اقدام؟؟ حرف زدن آسونه مهم عمل کردن هستش. چرا محاکمه نمیشه؟ آیا کارهای این آقا مصداق مفسد فی الارض نیست؟؟؟ مسکن مهری هم که ساخته بود گندش دراومد

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 12:02:46
  پاسخ
  56 1

  ی مسئولیتی بدید این یارو وگرنه همه چیزو افشا میکنه

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 12:29:18
  پاسخ
  64 1

  اینم بدتر از اونها. حالا چون پست ازش گرفتن به انتقام اومده.

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 12:36:24
  پاسخ
  63 6

  کلام و گفتارش مثل دار و دسته احمدی نژاد است و الان اختلاف منافع پیدا کرده که این حرفها را می زند.

 • هوشیار
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 13:09:07
  پاسخ
  15 4

  خودکرده را تدبیر نیست......

 • قلي
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 13:22:29
  پاسخ
  14 34

  صل علي محمد ياور رهبر امد ، محمود جان جانم به فدايت كه هميشه ساده و دست پاك هستي

 • عباس
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 13:51:29
  پاسخ
  38 5

  بابا خودش هم داره میگه چون عزلم کردند میخواستم همه چی رو بگم و............. به این میگن منفعت طلب و اینگونه افراد هستند که باعث شدن نظر مردم نسبت به روحانیت تغییر کند مطمئن باشید اگر روحانی هم بهش پست بده مدح روحانی رو خواهد کرد.

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 14:12:50
  پاسخ
  6 50

  اینها خدمت گزاران واقعی مردم هستند

 • حمیدرضا
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 16:14:25
  پاسخ
  56 6

  حیف 8 سال جوانی ما که در ان دوره سیاه نابود شد و البته تا 80 سال آینده و نسل های بعد هم اثر آن مشهود خواهد بود.

 • نیکان
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 16:29:08
  پاسخ
  55 9

  خدایی قیافه احمدی نژاد و بقایی و مشایی که میاد جلو چشمم از خنده میترکم...

  • بی نام
   سه شنبه 23 آبان 1396 - 17:42:02
   6 21

   عیب نقاش میکنی هشدار

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 21:24:58
  پاسخ
  25 5

  اینا نیت خوب دارن باید بزارن کار کنن مخصوصا" بذر پاش؟

 • بی نام
  سه شنبه 23 آبان 1396 - 21:46:59
  پاسخ
  39 7

  حزب باددددددددددد

 • بی نام
  چهارشنبه 24 آبان 1396 - 06:13:33
  پاسخ
  13 5

  اصولگرا جماعت یک باندی است که اصول نداره. هر روز یه رنگی به خودش میگیره اقا یبار هم که شده بیایید اصولتون رو برای مردم بیان کنید

 • ن ح
  چهارشنبه 24 آبان 1396 - 07:28:38
  پاسخ
  14 8

  از ماست که بر ماست .احمدی تقصیری نداره مقصر اونایی هستند که بزرگش کردند

 • بی نام
  چهارشنبه 24 آبان 1396 - 14:54:48
  پاسخ
  14 4

  یارو جیره و مواجبش قطع شده صداش در اومده... تا موقعی ک ساپورت میشد دهنش بسته بود

 • بی نام
  چهارشنبه 24 آبان 1396 - 15:12:57
  پاسخ
  3 23

  اقا به فکر ابروی نظام باشید. این حرفها چی هست. ایشان رییس جمهور بودند و عضو مجمع تشخیص هستند. چرا اینقدر رهبر را می رنجانید.

 • امین
  چهارشنبه 24 آبان 1396 - 17:00:10
  پاسخ
  6 8

  این دارو دسته جاسوس موساد و مامور نابودیه نظام و انقلاب بودن و هستن ، چرا باهاشون برخورد نمیشه

 • علی
  شنبه 27 آبان 1396 - 00:30:10
  پاسخ
  3 2

  "جواب اون که گفته دکتر بقایی و احمد نژاد مردان خدایند" مرد خیلی حسابی یک ذره منصف باش این بابا 8 سال چکار کرد تحریم های شدید غرب بهانه دادن به زورگو های دنیا واسه محاصره اقتصادی بدتر ایران بردن ایران بسمت " بیکاری و رکود " فعلی وضیعت مبهم " پول های نفتی " و........ مرد مومن ، با شعار و با ادای مرد خدا بودن که نشد مملکت را اداره کرد ، حداقل درس عبرت بگیریم بخدا این ادما از نظر سواد دانش در قدوقواره یه مدیرکل هم نبودند

 • حمید
  یکشنبه 28 آبان 1396 - 02:11:22
  پاسخ
  1 3

  به نظر من آقای بقایی داره درست میگه چرا دادگاه رو علنی برگذار نمیکنید. اینجور همه شک میکنند که نکنه ریگی به کفش شما باشه

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

x